Gevraagd: Een lui- en BaiMalrM, Door ratril terstoM TE HüüR THEESOORTEN Een zeer nette INBOEDEL, Vereeniging „Uit Liefde." Gelegenheid tot repeteeren J. G. LAiMVElD, Mare 84. Feuilleton. HET GEHEIM Vervolg der Advertentiën. S. R. STEINMETZ, M. H. VAN WATEREN, Handhoek Alom te ontbieden. ook een deel daarvan te zenden naar onze Nederlandsche broeders, die getoond hebben dat ze niet onze „broeders" zjjn met het woord, maar wel met de daad. Hulde aan de Nederlanders, hulde aan de „Hollandscho Club" onzer stadl Portugal. Het stoffelijk overschot van koning Lode- wijk van Portugal is per spoor naar Cascaes vervoerd, waarheen koning Karei, koningin Maria Pia, de hertog van Oporto en vele hooge staatsambtenaren het vergezelden. Van het station bracht men het lijk naar de kerk van het Jéróme-klooster, welke met zwart en goudtloers was behangen en waar de kist op eene prachtige katafalk werd ge plaatst, op de treden waarvan verscheidene bloemkransen gelegd waren. De kamerheeren van den overleden koning en de leden van het militair huis zullen tot Zaterdag nacht en dag bij het lijk waken. Daarna wordt het lyk vervoerd naar het koninklijk graf te St.-Vincent, waar het be graven wordt. Gri-lekenlancL De Russische kroonprins was de eerste der bruiloftsgasten, die te Athene z(jn aangekomen. De prins werd, toen by in den Piraeus aan wal stapte, door koning George en de geheele koninklijke familie verwelkomd en reed onder de luide toejuiching der bevolking naar het koninklijk paleis. Volgens een gerucht, zou de czarewitch zich te Athene verloven met de tweede dochter van den koning van Griekonland, prinses Marie De koning en de koningin van Denemarken zijn met hun familie ea gevolg te Corinthe eveneens door koning George, de koningin en de Grieksche koningsfamilie verwelkomd en vervolgens naar Athene vertrokken, waar de ontvangst door de bevolking wederom zeer hartelijk was. Zoowel de stad als de Piraeus zijn geheel in feestdos. De toevloed van vreem delingen is verbazond en zelden zijn zooveel schepen van alle landen bijeen geweest. In den Piraeus zullen niet minder dan 20, in de baai van Salamis 10 buitenlandsche schepen ankeren. De voornaamste straten zijn nu reeds vol menschen, onder wie talrijke schilderachtig gekleede landbewoners en vreemdelingen. Er is geene kamer meer te krijgen alle vertrekken in de hotels en bijzondere huizen zyn tegen fabelachtige prijzen verhuurd. De vertegenwoordigers van verschillende Europee3che hoven en regeeringen, die de huwelijksplechtigheid zullen bijwonen, zijn thans allon aangekomen. De galakoets, door den kroonprins van Griekenland en zijne bruid te gebruiken, werd voor zestien jaar, toen het uitzicht op eene restauratie dor Bourbons bestond, op last van den graaf van Chambord gemaakt en na diens dood verkocht voor 26 000 fr. Met inbegrip van de koninklijke familie, zul len aan do huwelijksplechtigheid te Athene 99 vorstelijke gasten deelnemen, zoodat, het bruidspaar meegerekend, 101 vorstelijke per sonen tegenwoordig zullen zijn. Koninklyker kan 't al niet. van den Inspecteur van Politie. 21) Robert Power was de ruime, hooge voor hal nauwelijks binnengetreden, toen de por tier, een deftige meneer in donkerblauwe liverei en met een breeden gouden band om de pet, zich reeds aan zijne zijde bevond, ten einde naar zijn verlangen te vragen. Op zijn verzoek, den directeur te mogen sproken, werd by verwezen naar een smaakvol inge richt kantoor aan het einde van de breede gang, en bevond zich weldra tegenover den grooten man, die den echt Schotschen naam van Mac Gregor droeg en zyn bezoeker met den eigenaardigen tongval der Hooglanden naar de reden van zyne komst vroeg. In korte woorden legde Power de zaak uit. De directeur was zichtbaar verontwaardigd. „Ik hoop toch niet," begon hy, „dat uzoo Iemand in ons hotel denkt te vinden?" „Zeker nietl" haastte zich Power op ba darenden toon te antwoorden. „Die gedachte is in het geheel niet by mij opgekomen, maar.u zult my toegeven, dat uwe inrichting, hoe kostbaar en weelderig dan ook, Servift. In de gisteren door de Skupschtina gehou den zitting kwamen de radicale leden op tegen de bewering der liberalen, dat de laatst ge houden verkiezingen onwettig zouden zyn. De minister Tauchanovitch verdedigde de houding der regeeringsagenten by de verkiezingen. Bulgar|)e- Vorst Ferdinand zal Zondag, ter opening van de Sobranje, te Sofia aankomen. DeBul- gaarsche troonrede zal constateeren dat by de nationale party het zelfgevoel en de zucht naar onafhankelijkheid sterker geworden zyn en dat men dankbaar is veor de opwekkende woorden, welke omtrent Bulgarye in de Oos- tenryksche troonrede voorkwamen. Zuid-Afrika. Volgens een telegram uit Durban is de heer Shepstone, die steeds eene groot# rol speelde by de verwarring in Zwasiland, tot regent van dit Kaffer-ryk benoemd door den nationalen raad, -welke door de koningin-weduwe en zeven tig opperhoofden werd bygewoond. Geiyk men weet, hoeft de toestand in Zwasiland reeds sedert geruimen tyd aanlei ding gegeven tot geschillen tusschen de Trans- vaalsche republiek en Engeland. Ten noorden, oosten en zuiden wordt dit land, hetwelk eene oppervlakte heeft van 8000 mylen, door de Transvaal ingesloten en ten westen gren6t het aan het Portugeesch gebied en het land der Amatonza's. Koning Umbandeni, een aan den drank verslaafd neger-koning, was reeds sedert lang niet meer in staat de regeering te voeren, 's Konings voornaamste bezigheid was steeds het terechtstellen zyner onderdanen, onder wie hy eene geduchte slachting aanrichtte, zoodat de tasschenkomst van de Engelschen of de Transvalere onvermydeiyk werd. De blanken, die in Zwasiland wonen, oefenden eigenlyk het gezag uit, daar zy alleen invloed hadden op den koning. Feiteiyk werd het land bestuurd door eene commissie van Euro peanen, onder wie de heer Shepstone den hoofdtoon voerde. Onlangs overleed koning Umbandeni aan de gevolgen zijner onmatigheid, zonder een erf genaam na te laten en de koningin-weduwe benoemde toen, in overleg met de hoofden, den heer Shepstone tot regent. Reeds voor eeni- gen tyd zond de Engelsche regeering den heor Francis De Winter als haar commissaris naar Zwasiland, ton einde met de Transvaalsche commissarissen over de regeling in overleg te treden. De uitslag van dit onderzoek was, dat zelfs de regeering der Kaapkolonie de inlyving van dit land by de Zuid-Afrikaansche republiek als de beste oplossing beschouwde. De „Times" protesteert echter tegen deze oplossing der moeilykheid en verlangt dat de Engelsche regeering Zwasiland niet aan de Transvalers zal overlaten, omdat de republiek door dit land, met zyn ryken bodem, weer aanmerkelyk zal worden versterkt. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk ken, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zydo gelegd. toch eene publieke plaats is, waarvan de deu ren voor een ieder openstaan, die geld genoeg heeft om zyne vertering te betalen." De deftige directeur weigerde beslist de zaak in dit licht te beschouwen. „Indien u meent," antwoordde hy nog drif tiger, „dat zoodanige verdachte personen, wezens, in ééa woord, die tot zulk eene mis daad in staat zyn, zich onder dit dak bevin den of ooit hebben bevonden, dan is u totaal van de wys totaal van de wysl" Eet was duidelyk,. dat Power don direc teur beleedigd had; hy had den grooten man in zyn zwak getast en zyne laatste woorden hadden er slechts toe gediend, de zaak te verergeren. „Het was volstrekt myne bedoeling niet u te kwetsen, mynheer," hernam Power ver- goeiykend, torwyl een glimlach om zyn mond speelde; want de koddige verontwaardiging van den driftigen Schot had zyn lachlust gaande gemaakt. „Iedereen in Sandbank is bekend met den goeden naam, die uwe inrich ting geniet. U zult my evenwel niet kwalyk- nemen, wanneer ik er u aan herinner, dat ik hier kom als ambtenaar, in dienet der justitie. Myn plicht gebiedt my, u die vragen te doen. De zaak, die wy behandelen, kan trouwens geheel onder ons biyven. Is het AANBESTEDING op Vrydag 1 No vember a. s., des avonds te 8 uren, in het gebouw tot Nut van 't Algemeen, van Brood, Rjjst en Gort, voor de uitreiking op Bons, in het a. s. Winterseizoen, waarvan de voor waarden en ook monsters ter inzage liggen by den Secretaiis, Nieuwsteeg 6. HET BESTUUR. Leiden, October 1889. ▼oor Strafrecht, Staathuishoudkunde en Encyclopaedic by Jur. Doel'. Vreeicijk, langs het Jaagpad F 285. een geschikt persoon om als BODE voor eene Levensverzekering-Maatschappy werkzaam te zyn. Tegenwoordig aantal leden ruim 200. Borgstelling vereischte. Brieven franco onder de letters F F aan het Bureel van dit Blad. die met zuivere Natuurboter werkt, vraagt voor Leiden en Omstreken Winkeliers, die zich met den verkoop zyner artikelen willen belasten, tegen hooge provisie. Brieven franco aan het Bureel van dit Blad onder letter Z. Aan het Post- en Tele graafkantoor te Boskoop bestaat, op nader overeen te komen voorwaarden, gelegenheid tot op leiding in de beide diensten. Nadere inlich tingen worden door den Directeur gaarne verstrekt. de flinke Bovenwoning met afzonderl. op gang en ruim uitzicht, Rapenburg 50, hoek Kloksteeg. Zes Kamers, Keuken, Provisie kamer en Zolder met '2 Dienstbodenkamers, Gas- en Waterleiding. Te bevragen by den Heer VAN LITH, Architect, Papengracht 18, Leiden. Zeer smakelijk, zeer waterhoudend en voordeelig in 't gebruik zijn de van ƒ1.— cn ƒ1.25 per '/i kilo. VERKRIJGBAAR BIJ: werkelyk zoo, dat myn onderzoek hier vruch teloos blykt te zyn, dan behoeft niemand een woord van ons onderhoud te vernemen. U zult daaruit zien, dat hot in de verte myne bedoeling niet is, een onnoodig schandaal te veroorzaken. Ik ben opzotteiyk niet in uniform by u gekomen en herhaal u nog eens: voor- loopig behoeft geen mensch iets van ons ge sprek te weten." „Maar wat wil je dan toch?" vroeg de heer Mac Gregor knorrig, hoewel door de houding van zyn bezoeker een weinig terneer- gezet. - Je moet niet vergeten, dat ik je niet kon ik weet niets van je. Je komt hier in huis vallen, je zegt, dat je van de politie bent; maar een enkel bewys, behalve je woord, heb ik daarvan nog nooit gezien!" De directeur had hierin maar al te zeer gelyk. De commissaris Grand had den inspec teur de meest mogelyke vryheid van handelen gelaten, en Power, die geen ander pUn had dan zyn vriend Parkins in het Koning9-hotel op te zoeken en onderzoek te doen by die menschen, die hem alleen persooniyk kenden, had het beter geacht zyne uniform thuis te laten, en er zelfs niet aan gedacht, een lint of penning by zich te steken om zyne be trekking als gerechteiyk ambtenaar zoo noo- dig te bewyzen. Hy gevoelde thans duidelyk DE POSTHOORN, levert in fijnste qualiteiten, tegen billijke pry- zenExport (WiSrzburger), Milnclic- ncr-, Bciersch-, P Ilse» er-, Eager-, Be legen Gerste-, Bubbel Gerstc-, Gerste en Oudbier. Deze bieren worden alleen op fust afgeleverd. Op Maandag 28 Oeiober ÏSSO, des morgens precies om 9 uren, zal vóór en in het Hoerenhuis Ons Genoegen," aan de Post- brug te Alfen aan den Rijn, bewoond geweest door nu wylen den WeledelGestrengen Heer C. H. JEEKEL, tegen contante betaling, ten overstaan van den aldaar standplaats heb benden Notaris J. C. SPRUIJT, publiek worden VERKOCHT: bestaande in diverse Mahoniehouten-, Eiken houten- en andere Meubelen, alsLinnenkasten, Kabinet, Étagère, Porseleinkast, Chiffonnière, Bonheur du jour, Ledikanten, Tafels, Stoelen, Buffet, Spiegels, Kachels, Brandkast, Pendules, Eetserviozen, Kristal, Glas- en Aardewerk, Koper-, Tm- en Blikwerk, Vloerkleeden, Kar petten, Linnen-, Tafel- en Beddegoed. Voorts zeer fraai oud Porselein. Eindeiyk eene groote hoeveelheid Zilver werk, waaronder Presenteerblad, Servie3, Fruitschaal, Trekpot, Tabakspot, Vuurpot, Olie- en Azynstel en hetgeen meer te zien zal zyn op Vrydag en Zaterdag bevorens, van 10 tot 3 uren. Het Porselein en liet Zilver werk worden verkocht om 2 uren. i UE i Uitgaaf van A. W. SIJTHOFF, te Leiden. van de STELSELMATIG BESCHRIJVENDE als derde uitgave van hot Handboek van BB r. J. A. F Ij ES, Oud-Loc raar in de Ontleedkunde aan 's Rijka Kweekschool voor Milit. Geneesk. te Utrecht, GEHEEL OPNIEUW BEWERKT DOOR I D\ J. P. VAN BRAAM HOUCKGEEST, Hoogleeraar in de Ontleedkunde aan do Rijks-Universiteit te Groningen. I. Osteologie 2.88. II. Gewrichten en Spie ren .if:2.72. III. Zintuigen en Inge wanden 4.30. IV. Zenuwen en Bloed vaten 4.20. hst lastigs van zyn toestand tegsnover den driftigen, onhandelbaron Schot. Vooral in Engeland, waar het recht van den huisheer zoo streng door de wet gewaarborgd wordt, valt er mst het indringen in eene woning, zonder daartoe behoorlyk gemachtigd te zyn, niet te gekscheren. Als ambtenaar en hand haver der wet moest hy dubbel voorzichtig zyn. Power begreep het en zocht oen uitweg. „De zaak heeft haast," hernam hy; „alles hangt van onzen spoed af. Uwe opmerking is volkomen juistik hen by u gekomen, zonder dat ik myne hoedanigheid bewyzen kan, en het hangt dus geheel van u af, het my lastig te maken en my eenvoudig de deur te wijzen." Maar laat ik u dit mogen zeggenals eer- lyk man verzeker ik u, dat ik waarlyk de persoon ben, voor wien ik mij uitgeef; wilt ge er u van overtuigen, dan zal ik hier blyven tot u eene boodschap naar den com missaris heeft gezonden!.... dat is echter we9r een tijdverlies, en het geval is zóó monsterachtig, er is ons zooveel aan gelegen de moordenares in handen te krygen, dat ik vurig hoop, dat u my voorloopig maar op myn woord zult willen gelooven en my helpen. Wordt vervolgd.) Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6