J. G. LANGEVELD, Groote keuze Chocolade-Artikelen. KLIKEEs gelakte Kruikjes voor 3 October. Voor open gelegenheden, waar geen Vergunning is, zeer gebruikelijk. ts Breuklijders MARE 84. N°. 9088 I>oiiclerclao- 3 October. A0. 1889. Leiden, 2 October. gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <gpn- en feestdagen, uitgegeven. De Erfgenaam van REDCLYFFE, Nogat en Crême-Chocolade. Fantasie- en Luxe-A.rtikelen. Van Eonten's, Blocker's, Driessen's en Korff's Cacao. PUT* Ter gelegenheid van het 3-Octoberfeest zullen bovengenoemde artikelen aan mijne kiosk, geplaatst in den Tuin van den Heer COUVÉE, Zomerzorg, ver krijgbaar zijn. Koop uwe Sigaren bij M. KOOIJ, Cognac. Brandewijn. Jenever, 1ABTEVEIT Zn. Eonde Pnnch. Specialiteit Echte Fransche Korsetten „JPrudentia", Antwerpen, 35 Groenplaats, LEIDSCH DAGBLAD. PRUS DEZER COURANT: Voor L«id«n per t ma&nden.1.10. Pran00 per post.1.40. Afzonderlek» Hommer».0.0*. De Eynlandsche Stoomtram vervoerde in de maand Aug. 11. tusschen Leiden en Katwijk 38,347 personen, met eene opbrengst van f 6757.89; het goederenvervoer en diversen bracht 569.41'/, op; totaal f 7327.30'/,. Van af 1 Januari tot en met uit0. Aug. 1889 bedroeg het aantal vervoerde reizigers217,65S, met eene opbrengst van f 34,649.75'/,het goederen vervoer en diversen bracht f 3242.10'/, op,' totaal f 37,891.86, zynde per dagkilometer f 17.32'/,. Het Haagsche publiek nam Maandag avond op hartelijke wijze afscheid van het Philharmonisch orkest, dat het verblijf in het Kurhaus te Scheveningen avond aan avond, dag aan dag tot een waar genot maakte. Het laatste concert in het seizoen was ook nu weder eigenlijk tot niets anders be stemd dan om het orkest, zjjn verdienstelijken leider, den heer Kogel, en de solisten door de aanbieding van even fraaie kransen als bloemstukken, niet het minst door geestdrift volle toejuichingen, op ondubbelzinnige wijze dank te betuigen voor het door hen geschon ken kunstgenot. Elk nummer van bet programma, de aan bieding van elk huldeblijk ging van oorver- doovend applaus vergezeld, dat zijn toppunt bereikte toen Weber's „Jubelouverture" zich hv<»'t Volkslied oploste. Een monsterkrans, waarin een „Tot wederziens" was gevlochten, vertolkte de meening van het zeer talrijk publiek. Na afloop van het concert vereenigde_de maatschappij „Zeebad" de artisten aan een luisterrijk souper, waaraan mede aanzaten, behalve de directeur generaal, de gedelegeerde van den Raad van Beheer en de baddokter. Een aantal toosten werd daarbij uitgebracht op de Vorstelijke familie (beantwoord met een dronk op het stamhuis der Hohenzollern) op Den Haag en op de Hagenaars, op Sche veningen enz. Het feestmaal vormdo een waardig slot- nommer van het groote zomer-programma. De Perzische ridderorden, 80 stuks, welke de Schach bjj gelegenheid van zjjn bezoek aan ons land uitreikte, kunnen eerstdaags verwacht worden. Het heeft Z. M. behaagd bjj besluit van 29 September jl. te benoemen tot riddergroot kruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw Z. Keiz. Hoogh. prins Takihito Arisugawa. De minister van koloniën heeft den heer A. H. Holtz gesteld ter beschikking van den gouverneur generaal van Nederl. Indië, om te worden benoemd tot 3den stuurman by de gouvernemonts-marine daar te lande. Door den minister van koloniën is bepaald dat de heer P. Schokker zal worden opgeleid tot technisch ambtenaar voor het boschwezen in Nederl.-Indië. Het stoomschip „Batavia", van Java naar Rotterdam, is 1 Oct. te Suez aangekomen. Z. M. heeft aan A. M. Van den Corput, vicaris genei aal van het bisdom van Breda en pastoor te Breda, en aan F. A. Van Dyk, kanunnik en plebaan te Breda, verlof verleend tot het aannemen van het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice", hun door Z. H. den Paus ge schonken. Aan den burgemeester der gemeente Gent, J. F. A. Van der Goes, toestemming verleend om tot 1 Nov. 1890 te Nymegen te wonen. Den officier van gez. 2de kl. P. Adriani, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, thans op non-activiteit, op zyne aanvrage op pensioen gesteld en het bedrag daarvan bepaald op f 1380 'sjaars. Benoemd by het wapen der cavalerie, by het 2de reg. huzaren, tot eersten luit. den tweeden luit. jhr. A. C. Druyvesteyn, van het corps, en den eersten luit. O. D. Van Diepenbrugge, van het 1ste regiment huzaren, krachtons punt 4 van art. 38 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad No. 128), op non activiteit gesteld. Den heer G. J. H. Le Grand, kweekeling van de Utrechtsche Zendingsvereeniging, be noemd tot hulpprediker by de inlandsche Chris tengemeenten in Ned.-Indië. Aan Beh Biauw Tjoan, majoor-titulair der Chineezen te Semarang, vergunning verleend tot het aannemen der versierselen van ridder der orde van Frans Joz9f, hem door den keizer van Oostenryk, koning van Hongarye en Boheme, geschonken. PHIJS DBB ADVEBTEN TiülNi Tm 1-8 regels 1.05. leden regel neer/0.174. droolers lettere neer pleeteraknte. Voor bet tn- eeeeeeren bulten de eted wordt 0.10 berekend. Gemengd Nieuws. Een mes en glas zyngevaariyk speelgoed voor kinderen. Dit ondervond te Zoeterwoude het doch tertje van de weduwe d. G. Het kind be zeerde haar oogje, doordat er een stukje glas in sprong, in zulke mate, dat het meisje in het ziekenhuis te Leiden moest opgenomen worden. Te Hoogmade doet zich een ge val van typhus voor. Men schryft ons uit Haarlem mermeer: Dinsdagmiddag had te Hoofddorp een oploop plaats van lieden, gewapend met messen, knuppels enz. Het waren menschen, woonachtig in het Rietland en omstreken, zoogenaamde bietenrooiers, die do Belgische werklieden, by sommige landbouwers in deze gemeente werkzaam, wildon verdryven. Deze Belgen werken voor minder geld dan de in woners. Maandag hebben zy er verwyderd uit het land van V. Woudenburg, waarna C. Den Ouden aan de beurt lag. Dinsdagmiddag gingen zy in de richting van Biesheuvel, Sloterweg, waarheen zy door don burgemeester en de veldwachters zyn gevolgd. Volgens rapport van schippers, te Scheveningen aangekomen, zag het er met sommige schuiten van de Scheveningsche vloot treurig uit. Schipper Albr. Korving had 40 netten verloren, en by hem bevonden zich nog 8 schuiten, welke het grootste gedeelte van hunne vleet kwyt waren en daarnaar zochten. van Miss Yongc, is een werk, dat in elke Dames Bibliotheek aanwezig moet zyn. De nieuwe vierde druk ziet er keurig uit; door het groote debiet is de prys voor de 2 Doelen thans slechts f 1.Ï5, in 2 prachtbanden sl. ƒ2.50. De 1ste druk heeft meer dan f 10 gekost, en zeker is het waar, dat de 4de druk, op best papier, zoo fraai van druk, v. 1.75, en in 2 prachtbanden voor ƒ2.50, een zeldzaam koopje mag genoemd worden. Te bekomen by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdamfranco thuis op ontvangst Post wissel van slechts i.J5 of van slechts ƒ2.50, waarby staat: De Erfgenaam van Rod el yffe. BOTERMARKT 5 EN 6. Hoek Haarlemmerstraat en Paardensteeg; No. X, waar ge vei-y.elrei-d kunt zijn de fijnste mei'lien uit de voor naamste fabrieken van Nederland te verkrijgen. Maatje13, 16 of 19 Cts. Du'ob. Maatje26, 32 38 Drie Maatjes39, 48 57 Maatje 9, 10 of 11 Cts. Dubb. Maatje 18, 20 22 Drie Maatjes 27, 30 33 Maatje8, 9 of- 10 Cts. Dubb. Maatje16, 18 20 Drie Maatjes24, 27 30 Maatje12, 15 of 18 Cts. Dubb. Maatje24, 30 30 Drie Maatjes36, 45 54 DV gevestigd te ARNHEM. DE DIRECTIE van bovengenoemd Genoot schap bericht dat A. M4KKS, wonende Morsehweg No. 35, te Leiden, opzichter aan de Ijzergieterij van de Firma SCHRETLEN Co., als Agent ontslagen is, zoodat geene betalingon, het Genootschap betreffende, meer aan hem mogen geschieden. De Directie voornoemd, J. BARENDS, Directeur. Akniiem, 30 September 1889. Volkomene genezing der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 1