GRGOTE FINALE UITVERKOOP. ALTINK BURGERS, te Eindhoven, Te LEIDEN Tfltülin llij G. ZIRKZEE, NEDERLANDSCHE BAZAR, In 4 wtMIamlsn, nnfm. Engelsch. Bloem van Nederland3-Cts.-Sigaar. LEIDEN. Cursus: Knipmethode. leveren met „veel succes", ook voor Export, onderst. „SPECIALITEITS"-merkcn. Niüeii nesïae i>i*oef! Ketel DU RHIN M. II. VAN WAVEKEN, Niemve Rijn TVo. l Door verkoop vaa het huis ea verplaatsing der zaak zullen alle voorwerpen ver beneden fabrieksprijs worden uitverkocht, als: Zwart marmeren Pendules met Coupes, Vergulde Pendules, fraaie collectie in de nieuwste modellen Hang lampen, Staande Lampen, Porselein, Kristal, Glas, Bijou terieën, Parfumerieën, Kammen, Tandborstels, Lederwaren, Lepels, Vorken, Messen en meer verschillende Huis houdelijke Artikelen. Door de spoedige verplaatsing zal deze Uitverkoop slechts van korten duur zijn. Een jongeling uit de Sint-Annastraat, die met vjjf makkers naar do bassins was gegaan om work te zoeken, beweert dat by de eenige is z(jner makkers, die levend moet zijn terug- Reeds meerdere dagen achtereen waren zjj naar de petroloumhangars gegaan om werk te zoeken en nu ook keerden zij onverrichter- zake terug. Drie zijner makkers gingen hem voorop; hy was met een andere in het midden en de laatste kwam op een paar stappen achteraan. Eensklaps greep do ontploffing plaats. De makker, die aan zijne zijde was, keerde aUof hjj op zijne hielen draaide om en liep terug naar don kant, van waar de ontploffing was gokomende drie makkers vooruit waren ver dwenen on wat er van den achterblijver mag geworden zijn, weet hij niet te zeggen, zoo min als van hem, die op zijne schreden terugkeerde. Hijzelf liep voort alsof hom een spook op do hielen zat en om de waarheid te zeg gen weet hy niet meer waar hy was, alvo rens hy eene tweede maal het hoofd durfde omdraaien, of vóórdat hy bleef stilstaan. Een gardeville, die eone der kardoezen, welke uit de fabriek was weggeslagen, had opgeraapt, droeg die in de hand mede. Natuur- lyk dacht de man niet, dat daarin eenig ge vaar lag, toen eensklaps de kardoes in zyne hand ontplofte en hem heel het inwendige daarvan openploegde. Een voerman van een kolenwagen en een der kooldragers, die aan het lossen waren op eone boot, zyn of schynen de enkele personen, die ontsnapten. Do voerman is zwaar ge kwetst aan het hoofd door een stuk wrak, hetwelk hem op den grond sloeg. Wat den kooldrager betreft, deze moet het gevaar ontloopon zyn, omdat hy juist achter den wagen geborgen was toen de ontplof fing voorviel. Meu hoeft op grooton afstand van hot ge sprongen magazyn pakken kardoezen gevon den, welke nog ongeschonden waren. Daarop stond te lezen Para fusil 10 cart, medall 11 m/m Toledo 1875. Ooggetuigen spreken met veel lof over de opofforing van personen, die het eerst ter Dames, die zich wenschen te bekwamen en niet noodoloos hot hoofd willen breken, wordt beleefd herinnerd dat do Aiacrl- lir.nnsclic Wctensehappeïijhc Mnij- methode alles overtreft, wat op dit gebied bestaat en zeer spoedig en gemakkelyk wordt geleerd. Methode met do lessen tot geheels bekwa ming f 12.- Brievon franco aan het Bureel van dit Blad onder letter tl. Een Engelschman met akte B. Mid. On- derwys, ;;ccft les ln «Ie Engclselie taal, drie maal per week, a Cent per los, of f 5.per maand. Adres: I. I. HELSDON RIS, Noordwijk Binnen. plaatse waren en met gevaar van hun leven alles deden wat mogelyk was om de ge kwetsten op te nemen en in veiligheid te brengen. Allerhande vervoermiddelen werden ge- requireerd. Een landbouwer, die zich met paard en kar in den omtrek bevond, werd geroepen om gekwetsten te vervoeren; de man gevoelde daar niet veel lust toe, doch dadelyk was de huif van zyne kar gerukt om er gekwetsten in te wikkelen, wier kleederen van het ïyf gerukt waren, terwyl andere slachtoffers in de kar geplaatst werden; de boer was dus wel verplicht zyn gespan te volgen. Twee erg gekwetste meisjes werden in alleryl met eene vigilante naar het gasthuis van Stuyvenberg vervoerd. In de Diepenstraat viel het paard ten gronde, en daar het niet dadelyk weer ter been was, word het door de aanwezige personen uitgespannen en die zelfde lieden trokkon en duwden aan het rijtuig in volle vaart tot binnen de poort van het gasthuis. Het materiëel van het „Groene Kruis" was ter plaatse en heeft buitengewoon veel dienst bewezen. Het getal paarden, dat op het oogenblik der ontploffing op hol ging, is niet te noe men; meer dan één koetsier word van den bok geworpen, doch, voor zoo ver wy weten, werd geen enkel erg verwond. Merkwaardig was het getal duiven, zwa luwen en andere vogels, die, ten gevolge der ontploffing, in de hoogte vlogen en daar ge- ruimen tyd bleven rondvliegen. Boven de weiden, op den linkeroever der Sclieldo, zag men zwermen spreeuwen in de hoogte steken zóó dik, dat zij aan wolken geleken. Algemeen werd verzekerd, door de personen, die zich in de nabyheid der kardoezenfabriok bevonden, dat een rytuig verbryzeld werd waarin drie Engelsche toeristen zaten. Allen, evenals de koetsier en het paard, werden letterlyk verpletterd. Drie jonge juffers, die met open zonnen- scherm, aan de Westkaai, in het midden der straat gingen, werden, op hot oogenblik der losbranding, als opgelicht en ten gronde ge worpen. Zy bezeerden zich in haren val, doch zonder ander letsel te bekomen. Vele personen beweren dat werklieden of wandelaars door het geweld van den schok öf in de Schelde óf in het water der dokken werden geworpen en verdronken. Er zullen nog verscheidene dagen noodig wezen, vooraleer men de volle uitgestrektheid van de schrikkelflke ramp zal kennen. Hierboven is gesproken van den moed en de zelfopoffering door verscheidene personen aan den dag gelegd; lof baar is het gedrag van twee bewoners van Zurenborg, die met eene wieg naar de dokken zyn gegaan om ge kwetsten naar de gasthuizen over te brengen. Achttien minuten na den slag waren zy ter plaatse en de tweede gekwetste, die in het gasthuis van Stuyvenberg opgenomen werd, was door hen aangebracht. Het was zeven uren vooraleer zy, gansch uitgeput van ver moeienis, in hunne woningen terugkeerden. Gisternamiddag dwaalden drie kleine kin deren weenende in den omtrek der ramp. Zy hadden hun vader, moeder, broeder en zuster in de ramp verloren. Dit droevig schouw spel heeft menigen traan aan de gevoelige harten ontrukt. Afzichteiyk verminkte lichamen werden naar de gasthuizen gevoerd. In dat van Stuy venberg werd het lyk eener vrouw aange bracht, dat door ontelbare kogels getroffen en zwart gebrand was. In de Braziliestraat zyn uit eenen kelder, maar allen ongedeerd, opgehaaldRoquet met vrouw en twee kinderen, twee meisjes van 11 en 12 jaar. Alle vier waren in den kelder begraven, maar in hunne woning was niets gespaard. Er is eene geldinzameling gedaan door eenige personen, ten voordeele dezer slacht offers. In Ferdinanduspolder liep op hetzelfde uur een tienjarig jongetje rond, hetwelk niet kon zeggen waar zyne ouders gebleven waren, hoe ze verdwenen. In Kattendykdok werd, voor zoover wy weten, een schipper aan boord zyner schuit in het hoofd getroffen door een kogel, terwyl op hetzelfde oogenblik zyn kind, dat aan zyne zyde stond, door den schok overboord viel. De schipper, ofschoon zwaar gekwetst, had nog tegenwoordigheid van geest genoeg om over boord te springen, mot het gevolg, dat het hem mocht gelukken zyn kind te redden. De gekwetste had niets gehoord van den slag, om reden dat hy zeer hardhoorig is Gemengd Rlenwi. Schuttersmaaltijd2'/a Trifolio, Nieuw!!2 Katwijk aan Zee. ZEE- on BINNENBADEN, CAFÉ RESTAU RANT, PENSION, DINERS APART. Korting tot 15 Juli en van af 1 September. Echt Unite! Bïünchener Sier. Aan hetzelfde adres Vc fessar, mei ef soo tier Pension, 12 prachtig gelegen Villa's, S-& ApparlemcElCï:, 14© Kamers Ie Sclicveningm en te Katwijk aan Zee. A. VAN LEEUWEN, Eigenaar. iü ÜiUUiH'Bll DE POSTHOORN, levert in fijnste qualiteiten, tegen billyke pry zen: Export (Wiirzhurgerj), Sïtincbc- ner-, Kelcrseh-, Filscncr-, Lager-, Be legen ©erste-, B5ul»t>ei ©erste-, ©crsic- en OndJder. Deze bieren worden alleen op fust afgeleverd. Leiden, tor Eoakdrukkerü van A. W, SUTEOFf. Naby Blochingen is, luidens be richt uit Stuttgart, een trein door het breken van eene der assen ontspoord. Acht wagens werden vernield en de schade is zeer aan- zienlyk. Van het personeel of van de reizigers werd echter niemand gewond. Geruimen tyd bleef het verkeer gestremd. Te Felixdorf, naby Weenen, heoft in de kruitfabriek der firma Mayer eone ont ploffing plaats gehad, waarby, voor zoover men weet, 2 arbeidsters en een werkman gedood werden. De nieuwe inlanteriekazerno te Bayreuth is grootendeels in de asch golegd. Door het ontploffen van patronen ging het blusschen zeer moeilyk. De schade wordt op 120,000 mark geschat. De heer Christoff, inwoner van de Bulgaai sche stad Kazanlik, is met zyn zoon door roovers opgelicht en naar den Balkan gevoerd. Den vader gelukte het te ontsnappen. "V oor den zoon vragen de bandieten een losprys van 1000 Turksche ponden. Volgens de laatste schikkingon zullen, naar uit Sofia bericht wordt, slechts 7 regimenten of omstreeks 28,000 man aan de legeroefeningen deelnemen. De suikerraffinadery van Dickft Meyer te Brooklyn is door brand vernield. Twee personen werdon gedood; men vreest, dat de stoffelyke schade zeer aanzienlyk is. Een zekereStevoBrodieheeft zich in een pak van caoutchouk (model kapt. Boyton) van den Niagara laten vallen. Hy werd in bewusteloozen staat opgenomen, maar hoewel hy eenige kneuzingen kreeg, is zyn toestand niet ernstig. Nadat hy was-bygo- bracht, nam de politie hem gevangen wegens poging tot zelfmoord, maar liet hem eenigen tyd later weer vry, tegen belofte, dat hy zyne roekeloosheid niet zou horhalen. In het Moorshedabad-district in Britsch-Indië hebben overstroomingen plaats gehad. Verscheidene dorpen staan geheel onder water; velen zyn van huis en have beroofd en lyden groote ellende. Nog steeds slygt hot water. Te Albany (Georgia) heeft eon hevig onweder gewoed, waarby negen perso nen door den bliksem werden gedood. ©reiner Compleet. De ©éncstet compleet. Be Schoolmeester compleet. Schaepman's Napoleon. 1. CREMER's complete gedichten, zeer aardige en keurige prachtb., gebonden voor slechts ƒ0.60. Deze bundel van Cremer bevat o. a. t Eerste kiend", Zunneke en 't maantje", Wat Willem van 't blommcke zeit", „De ziende", „Achlerdeurkes", De rijke", De oude", „Joapik Peter van Huunse op de zuivere brulleft van den Dummenei t an Randik", Hannen en Kloas", enz., enz. 2. DE GÉNESTET's complete Dichtwerken, keurig gebonden, voor slochts ƒ0.60. Hierin o. m. de zoo heorlyke verzen Arme visscliers", „St.-Nicolaasavond", „Het Haantje van den toren", „De mailbrief" en hondord anderen. 3. DE GEDICHTEN VAN DEN SCHOOL MEESTER, Complete uitgave, uitgegeven door Mr. J. Van Lennep, keurig gebonden, voor slechts ƒ0.60. Hierin o. a.„De schipbreuk"„De boterham en de goudzoeker„Natuurlijke historie voor de jeugd", „Barmd dc schutter", „De koddige en amusante „grafschriften" en vele anderen. 4. SCHAEPMAN, Napoleon. Dit beroemde dichtstuk, dat als hot beste van den gloedvollen zanger bekend is, het schoonste dichtstuk in onze taal dezer eeuw, keurig gebonden voor slechts ƒ0.60. De 4 Dichtwerken in 4 prachtbanden bijeen genomen voor slechts 1.75. CREMER, DE GÉNESTET, DE SCHOOL MEESTER, allen compleet, en daarby nog SCHAEPMAN, Napoleon, te zamen voor slechts ƒ1.75, in vier sierlyke banden, mag een zeld zaam koopje heeten. Elk werk afzonderlyk voor slechts 60 Cts. Franco toezending, na ontvangst van postwissel, waarop staat wat men verlangt, geschiedt door ©EBRs. COIIES, Magazynen van Goedkoope Boeken, te Arnhem en te Nijmegen.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6