Uit Milaan wordt gemold dat bij besluit van bet internationaal tramweg congres, het welk thans aldaar wordt-geliouden, Amsterdam is aangewezen als plaats van byeonkomst in het volgende jaar. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuw-York naar Amsterdam, passeerde 2 Sept. Prawlepoint; do „Drente", van Rotter dam naar Java, is 31 Aug. Sagres gepasseerd de „Edam", van Amsterdam naar Nieuw- York, is 2 Sept. Lizard gepasseerd. By koninklijk besluit is aan jhr. mr. F. P. Yan der Hoeven, Zr. Ms. buitengewonen gezant en gevolmachtigd minister te Berlijn, vergunning verleend tot het aannemen der versierselen van ridder grootkruis der orden van Albrecht en van Frederik, hem door de koningen van Saksen en "Wurtemberg ge schonken. Benoemd tot notaris binnen het arrondis sement Zutfen, ter standplaats de gemeente Gorssel, C. Vos, candidaat-notaris te Zalt- Bommel. Mot ingang van 15 dezer benoemd tot notaris binnen het arrondissement Maastricht, ter standplaats de gemeente Geleen, A. H. J. Russel, candidaat-notaris aldaar. Met ingang van 1 dezer benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Gro ningen dr. J. Bergsma, leeraar aan de ge meentelijke hoogere burgerschool te Win schoten. De officier van gezondheid lste kl. J. H. Van Weizen, van het personeel van den ge neeskundigen dienst der landmacht, thans op non-activiteit, op zijne aanvrage op pensioen gesteld en het bedrag daarvan bepaald op ƒ1300 'sjaars. De kapitein J. Renier, van het 4de regiment infanterie, krachtens punt 4e van art. 38 der wet van 28 Augustus 1851 Staatsblad n°. 128), op non activiteit gesteld. Gemengd Ntenwa Te Sassenheim is weder een ongeluk gebeurd door het afspringen van eeue rijdende stoomtram. Zondag avond nl. sprong een meisje van het balkon van een rjjtuig van de N. Z.-H. stoomtram vóór dat deze stilstond. Het reeds ongelukkige kind viel en kwam zóó onzacht met de straat- steer.en in aanraking, dat het ernstige kneu zingen bekwam en dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Te Delft is aan den heer A. L. Couvuo en te Haarlem aan den heer J. C. Burkens het getuigschrift als militair wiel rydor uitgereikt. Te Rotterdam had de bakkers knecht D. B., die by de firma Ulricb aan de Louvohaven werkzaam was, het ongeluk door radoren der in werking zijnde machine ge grepen te worden. Een halfuur lang is de man daarin beklemd geweestmen heeft hem slechts kunnen bevrijden, door de machino uitoen te nem9n, hetgeen met veel moeite gepaard ging. De ongelukkige bleek eene gapende wonde aan het lichaam te hebben, waardoor de inwendige deelen waren bloot gelegd. Na verbonden te zyn door dr. Helle gers, die onmiddellijk ontboden was, werd de gokwetste naar het ziekenhuis vorvoerd. Gistermorgen is uit de Amster- damschevaart onder de gemeente Haarlem merliede opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon, oud naar gissing 30 a 35 jaren, lang 1.70 M., haar zwart, dito wenk brauwen, hoog voorhoofd, zonder baard of knevel, gekleed mot zwart buckskin jas, dito vest, bruin gestreepte broek, bijna nieuwe bottines, grijze sokken, wit tricot onderbroek, dito borstrok, wit katoenon hemd en wit overhemd, zwart colletje. Voorts z(jn op het lyk gevondeneen witte zakdoek, lorgnet, potloodhouder, schaartje en een gulden. Omtrent de romantische ont- vluchting van een gauwdief op eene locomo tief, in de „Zw. Ct." voorkomende, zegt de „Zutf. Ct.hoe romantisch het ook klinken moge, historisch is het verhaal; alleen met dit verschil, dat het feit niet thans, maar 4 of 5 jaar geleden plaats had. De gefopte ingenieur was een hoofdambtenaar van de Exploitatie-maatschappij te Utrecht, en de reis op de locomotief had plaats van Utrecht naar Rozendaal. Men schrijft uit Grave: Gister- avond wilde vrouw R., eenigszins opgewonden thuiskomende van de kermis, door middel van eene ladder haar bovenkwartier bereiken. Zy viel er af, met het gevolg dat zij heden overleed. Te Veen, by Heusden, is vermoe- delyk oen broedermoord gepleegd. Men vond daar gisteren een jongen, genaamd Van Rijs wijk, op den weg in zijn bloed badendo, mot het hoofd letterlijk in tweeón gespleten. Kott daarna is hij overleden. Naar men zegt, zou hij twist met zijne twee broeders gehad en zouden dezen hem met een riethaak den schedel gekloofd hebben. De beide broeders zijn op last van den officier van justitie zwaar geboeid naar het huis van arrest te 's Bosch gebracht. (N. B. C.) Gesnapt. Een heer wandelde Woensdag ochtend op zijn gemak in den omtrek van de Groete Markt te Brussel. Hy was gekleed in een deftig kostuum van het allerlaatste maaksel, droeg een stok onder den arm en had eene fijne cigarette tusschen de lippen. Eensklaps kwam een heer op hem toeloopen deze betastte z(jn kostuum en riep uit: „Dat zijn m()ne kleoren 1 Men heeft ze mjj gisteren ontstolen!" De aangegrepene poogde zoo snel mogelijk de plaat te poetsen, maar de andere pakte .hem stevig by den kraag en bracht hem al spartelend naar het politiebureel. Daar bleek hy een oud-veroordeelde te zyn, die nog voor een groot aantal diefstallen met het gerecht af te rekenen heeft. Verscheidene personen zyn mot hem geconfronteerd en allen herkennen in den aangehoudene den- gene, dien zy verdachten diefstallen ten hunnen nadeele gepleegd te hebben. „Onze manieren in 't verre Wes- ten", luidt het volgende verhaal, in de „Grond wet" van Michigan voorkomende. Eene geschiedenis, welke wel geschikt is om een blik te doen slaan op do ruwe en wet- telooze zeden en manieren van het westeiyk gedeelte van dit land, wordt den 22sten Juli uit Cheyenne, de hoofdstad van Wyoming Territorie, gemeld. Het verhaal, zooals het in de dagbladen vooikomt, luidt als volgt: „James Averill en de bekende vee-koningin Kate Maxwell werden door veehouders opge hangen. De lyken van de beide personen hingen aan denzelfden tak van een reusach- t'gen populierboom. Het tooneel dezer onwet tige daad is aan de Zoetwaterrivier in Carboi- County, naby de Onaf hankelykheids rots, een punt, dat merkwaardig geworden is in de geschiedenis van het ontdekken der Californië- goudvelden. Averill was postmeester te Zoet water. Kate Maxwell was de heldin eener opzienbarende geschiedenis, welke drie maanden geleden door al de nieuwsbladen in het land werd medegedeeld, boe ze een speelhuis be roofde en eene groote som gelds verkreeg, welke van hare onderhoorigen gewonnen was. ■Jarenlang hebben de veehouders in de land streek der Zoetwater-rivier te ïyden gehad van veedieven, die langzamerhand zeer stout moedig geworden waren. Averill en zyne help ster haddon aan die diefstallen een ruim aan deel genomen. Dgj vrouw was tegen iederen man bestand; ze reed te paard als de beste miter, schoot spoedig en juist en kon den slinger hanteeren met de bedrevenheid van den besten veehouder. Er werden vyftig jonge stieren in de kudde van Averill en Maxwell geteld, welke van-andere veehouders gestolen waren. Verscheidene malen waren Averill en de vrouw gewaarschuwd, om hunne dieveryen na te laten of de landstreek te verlaten, maar ze hadden alle waarschuwingen in den wind geslagen, zoodat ten laatste besloten werd zich van zulke onwolkome medeburgers te ontdoen. Na hare geschiedenis met het speelhuis, was de vrouw roekeloos en open lijk slecht geworden, zoodat hare vrienden haar haddon verlaten, ofschoon de postmeester haar trouw bleef. By afspraak kwamen een twintigtal mannen bpeen en reden naar de woning van Averill en Kate. De bewoners waren thuis en een blik door de ramen deed de dieven en een jongen, dien ze in dionst hadden, naast den haard zien zitten, bezig om cigaretten te roo- ken. Een halfdozyn mannen snelden opeens tegeiyk het vertrok binnen, terwyl een geweer, door een der ramen op de bewoners gericht, hen het nuttelooze van allen tegenstand deed inzien. Averill jammerde en smeekte; Kate vloekte. Hare toornige vervloeking van de mannen, die het recht in handen hadden ge nomen, was verschrikkeiyk om aan te hooren. Zo wilde op haar eigen paard naar de strafplaats ryden en sprong met éénen sprong van den grond te paard. Averill verzette zich niet en de jongen volgde. De beide einden van eenzelfde touw werden om de halzen der beide dieven vastgemaakt en voort ging het naar den eersten hoogen boom den beste. Terwpl men de strikken gereedmaakte, werd den veroordeelden gelegenheid gege ven om te spreken. Averill bekommerde zich om niets, wie zyn opvolger zou worden als postmeester. Een zeker persoon, dien hy noemde, wenschte hy in 't byzonder geweerd te hebben. De mannen beloofden hunnen in- vioed daartoe te zullen aanwenden. De vrouw deed niets dan de vreeselykste vloeken en verwenschingen uitbraken. Terwpl ze nog hiermede bezig was, nadat de stroppen reeds om haren hals en dien van haren kameraad waren vastgemaakt en het andere einde om een boomtak geslagen was, werden de paar den onder hen weggedreven en hingen de ellendigen tusschen hemel en aarde. Na on geveer 15 minuten gehangen te hebben, waren ze dood, maar men liet de lyken hangon. KOLONIËN. BATAVIA, 30 Juli-3 Augustus. (Fransche mail) Door den commandant van het leger is van den militairen commandant der Oostkust van Sumatra het volgende telegram ontvangen, gedagteekend Medan 25 Juli: „Gisteren van Besitang teruggekeerd; patrouille luitenant Stein by kampong Besi tang ontmoeting gehad met vyand, die werd verdreven met achterlating van twee dooden vijandelyke benden hebben Langkat verlaten aan Serangdjaja houden zich nog Atjehers op en zyn daar gevestigde peperplanters ook niet te vertrouwendaarom blyven troepen voor- loopig in Langkat." De rechtbank van omgang te Soerabaia behandelde de zaak van den pa3 uit het krankzinnigengesticht aldaar ontslagen in lander Pa Amat, beschuldigd van moedwil- ligen doodslag door het slachten van een kind, gepleegd in een toestand van krank zinnigheid, nu ruim twee jaren geleden. De rechtbank, dien toestand in aanmerking nemende, sprak den beklaagde vry. Uit goede bron verneemt het „Bat. Nbl." dat^fcy de Regeering het plan bestaat om het kasbeheer in Ned.-Indié opnieuw te organiseeren. De kapitein der infanterie G. C. Houbolt, van het gam.-bat. van Palembang, is over geplaatst by het 2de bat. infanterie te Ma gelang. Het zonderling gerucht liep te Batavia dezer dagen, dat de gouverneur-generaal over twee maanden zou repatriêeren, en dat reeds Z. E. last had gggeven pakkisten te doen vervaardigen voor alhier aangekochte zaken. Er is niets van aan, vernemen wy van goed ingelichte zijde. Wel zyn er kisten be steld, maar de gouverneur-generaal denkt er gelukkig niet aan heen te gaan en de ver houding tot den minister van koloniën, welke dan, naar het heette, tot dit ontijdig vertrek zou aanleiding geven - laat tot nog toe niets te wenschen over. (.Bat. Nbl.) Het vertrek naar Nederland van mr. N. P. Van den Berg is vastgesteld op 1 Sep tember a. s. De lste luit. der inf. J. H. K. Steinmetz is van Atjeh naar Batavia geëvacueerd. De ter nadere indeeling naar Atjeh over geplaatste officieren zyn ingedeeld als volgt: by het 3de bat. inf. de 2de luit. der inf. A. G. Snijders, van het 4de depot bat. te Fort de Koek; by het 14de bat. inf. de kapitein der inf. C. M. E. R. C. Van Rose, van het garnizoens bat. in de 2de mil. afd. op Java Kedong Kebo; by het 15de bat. inf. de 2de luit. der inf. D. Den Dooren de Jong, van het 17de bat. inf. te Padr.ng. In de plaat3 van den te Atjeh gesneuvel den kapitein, chef van den staf W. T. N. Von Geusau, zal worden gedetacheerd de kapitein der infanterie Lefèber. De cholera heeft te Batavia weer oen slachtoffer onder Europeanen gemaakt. De heer W. v. d. B., wonende in dc Prinsenlaan en werkzaam te Tandjong Priok, kwam eer gisteren als gewooniyk om 6 uren 's namiddags van zyn werk, voelde zich zeer onlekker en ging dadeiyk naar bed; te 10 uren 's avonds was de man ernstig ziek en gistermorgen (2 Aug.) re9ds een lyk. De luitenant ter zee der 2de klasse J. J. Hessing is bevorderd tot luitenant ter zee der lste klas3e bij de Kon.-Ned. Marine. Benoemd is tot officier van administratie der lste klasse by de Kon.-Ned. Marine, de officier van administratie der 2de klasse, P. A. Molenaar. De Atjehsche bende, die Benedon-Langkat verontrustte, is als kaf uiteengestoven. Vluch tende naar Tamiang, werd zy daar opge wacht en aangevallen door lieden van Toenkoe Mooda. Een Aljeher werd gedood en vier werden er gevangengenomen. Nu deze heeren steeds zoo flink opgewacht worden, zal de lust tot strooptochten hun wel vergaan. Deli-Crtvan S Aug.) Doer den gouverneur-generaal van Ned.-Indié zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Een 2-jarig verlof naar Nederland wegens ziekte aan don onderwijzer lste kl. bjj hoi op. 1. ond. Th. J. C. Klaar. B o n o e m dTot directenr van onderwijs, eere- dienst en nijverheid, de eccr. van dat dep. P. H. Van der Kemp. Tot anb.-griffier van den Baad van Justitie te Soerabaia, mr. W. F. Haiee; tot griffier bij den landraad te Toeloengagoeng (Kediri)P. G. Ungerer; tot opzichter 3de kl. bij den waterstaat on 'e lande Burg. Op. Werken A. Van Loon. Ontslagen: Op verzeek, eervol nit 'elande dienst, de boormeester late kl. by den dienst van het gTOndpeilwezen in Ned.-Indië P. Stadelman. Machtiging verleend: Tot uitreiking aan D. M. Edanw, arte, van oene akte van toolating tot nitoefenirg van de genees-, heel- en verloskundige praktijk in Ned.-Indië. Benoemd: Tot secretaris van het dep. van Bin nen!. Bestuur H. W. Van BavenSwaay; tot contr. late kl. bij het Binn. Beat, op Java en Madura J. H. C. Blaauw;tot asi.-resident van DJokdjakarta P. M. L. De Braijn Princevan Temangoeng, tevena vendumeester aldaar, D. H. Fraenkelvan Sookapoe- rakoliot, tevens vendumeester aldaar, L. C. H. Fraenkel. Goplaatat: In de res. Lampongsche Districten, de wde adap.-controleura O. O. J. A. W. Neija en F. M. Dekker; in de r a. Weaterafdeeling van Borneo, de wde adap.-controlenre E. Van Duyvenbodo Varke- viasor; in de rea. Biouw, de wde adep.-controlenr B. W. F. Fokker; in het gonv. Celebes en Onderh. de wde adap.-controlenr G. J. Eoopman. Vor plaat et: Van het gonv. Oelehea en Onderh. naar do rea. Zuider- en Ooaterafd. van Borneo, de contr. 2de kl. P. G. C. Popta. Bopaald, dat geplaatst blijven: In de roe. Biouw, de contr. 2de kl. A. E. Immiok; in de rea. Palembang, de contr. 2do kl. L. F. J. Bijckman in de ree. Weaterafd. van Borneo, do contr. 2de kl. W. J. Thieme; in het gouv. Sumatra's Westkust, de contr. 2do kl. Th. Ader; in de rea. Lampongeche districten, de contr. 2de kl. B. O. Van den Bor. Departement van Oorlog. Verleend: Een 2-jarig verlof naar Europa, wogonB ziekte, aan den kapitein- kwartiermeester bij de mil. adm. P. A. Stry'vonberg. Eon 2-jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ritmeester der cavalerie A. Waalewijn. Bevordord: Tot laten lnit. der inf. de 2de lnit. by dat wapen jhr. A. W. Van Holthe. By do militaire administratie tot kapitein-kwartiei- meestor de lste Init.-kwartmr. P. O. De Baad (met vorlol' in Nederland.) Bij het wapen der infanterie: Tot laten luit. de 2de luit. P. B. De Rochernont (met verlof in Nederland.) Benoemd: Tot 2den luit. by het wapen der inf. de sergeanten van dat wapen E. Van Harencarepel, E. J. F. Vcater, K. L. F. A. Thörig, E. F. A. Zeegera, L. J. T. Veenhuizen, C. G. A. C. Krohne, A. Fliers, A. J. Gelder Diemont en P. G. J. F. Weiffenbach. Ontelagon: Op verzoek, eervol uit Zr. Me. mil. dienst, de off. van gez. 2do kl. dr. T. W. L. Koch, wegens voortdurende ongeschiktheid voor alle militaire diensten; eervol en met behoud van recht op ponsioan uit Zr. Ms. mil. diouBt de lste luit. der iuf. Ch. F. B. Manger. Opgedragen: Aan de bij hot Indisch léger gedetacheerde lste lnit. der inf. van het Ned. legor J. P. Weitzol en F. W. Van Wyk om vóór of op den Gden October a. e. naar Nederland terug te keeren. Aan de by het Ind. leger gedetacheerde, sedert tot late lnita. bevorderde, 2de luits. der inf. van het Nol. leger J. P. C. Hadie en J. Gicl om respectie velijk vóór of op den 16den en 26sten October 1889 naar Nederland terug te keeren. Bevorderd: Tot lsten lnit. by het wapen der cav. de 2de luit. J. A. T. Lublink Weddik en A. M. C. J. Van Ezter. UIXENLAN X>. Tnukrllk. Do burgemeester van het tiende arrondis sement van Parys, de heer Emil Bin, is wegens zyne Boulangietische gezindheden afgezet. Te Parys is overleden de heer Perrin, voorzitter der Academie van geneeskunde. Te Rodez hebben dezer dagen al de geneeeheeren, opgeroepen om eene gerech- teiyke ïykscbouwing te verrichten, achtereen volgens geweigerd. Zy waren overeengeko men zulks te doen, ton einde op die wyze verandering te krygen in het huns inziens veel te lage tarief voor dergolyko diensten. Op het Augustyner-plein te Parys zal eene mot onwelriekend water gevulde kom plaats maken voor een standbeeld van Alfred De Mussot. President Camot heeft het des betreffend besluit dezer dagen geteekend. BelglK Koning Leopold's 25-jarige regeering in België en de zestigjarige onafhankelykheid van het land zullen het volgende jaar in België met groote feesten worden herdacht. Men spreekt o. a. van eene internationale kunsttentoonstelling, die op groote schaal zou worden gohouden. De longziekte blyft in België voortdurend onder het vee heerschen. In de maand Juli bedroeg hot aantal gevallen wederom 63. Vooral is de provincie Brabant aangetast, alwaar in die maand meer gevallen voorkwamen dan ia alle andere provinciën te zamen. GroobBrltannlS. In don stand der werkstaking te Londen is geene wezenlyke verandering te bespeuren.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2