xr-w.:vf oiggvgjgffi-srgi.'y; -r-y&vzxvxtstax'- gfeoagresggtsgrag woggenomen. In ds bussen moet zich onge veer 3 hebben bevonden. In Den Haag is een vélocipède-, pakket- en correspondantiedienst opgericht, die het hoofdkantoor in de Halstraat 11 zal houden. De vergoeding is onbegrijpelijk laag gesteld; men kan bv. voor 4 centen eene boodschap, met antwoord terug, doen over brengen. Bij een 16 tal winkeliers in verschillende deelen der stad zyn bussen geplaatst, waarin men de pakket- en boodschapskaarten kan worpen. Zy zullen om het uur worden ge licht. De commissie voor de staalwater- bron te Haarlemmermeer heeft reeds twee maal zooveel geld ontvangen als benoodigd is voor het maken van een voorloopig plan. Bij de gisteren te Woerden ge houden ringrijderjj, waaraan door 13 paren werd deelgenomen, is de prijs van 30 bo- haald door den heer A. Van den Heuvel en mej. A. Van den Heuvel, beiden uit Willes- kop; de 1ste premie van 20 door den heer J. Boer uit Oudewater en mej. H. B. C. Van Neede uit Gorkum; de 2de premie van f 10 door den heer A. W. G. Van den Bergh uit Schoonhoven en mej. G. Boer uit Oude water. Te Rotterdam is gisteravond om halfacht aan de Renibrandstraat, ten ge volge van eene hevige windvlaag, een in aanbouw zijnd pand gedeeltelijk ingestort, «rsoonlyke ongelukken hobben daarbij niet plaa !3 g°had- a]l 'aar vervoegde zich gistoren ten huize ïan g in do Rubensstraat, een man, die, voor gevende in dienst zijn bjj de Rotterdam- sche Tri 'mwegmaatschappy, verzocht als kostganger te worden opgenomen. Nadat men het over de betaling eens was geworden, werd de koSi o<mger onmiddellijk in de wo- ning opgenome, n- 1)93 avoad3 vroeg by aan S. eene overjas leen, oaar hy eene bood schap moest gs3L do0n- De jas werd hem verstrekt, maar eSe kostganger is nog niet teruggekeerd. Uit Harlingen wordt gemeld: Door den storm, welks gisteravond wosi, is do met hout geladen st, 'omboot „Sylt,bjj hot naar binnen stoomen, >0J6a den Noorder- havendam gedreven en hot eenige schade beloopen. Een Er.gelsch ptoizier. 'acht, insgelyks naar binnen komende, verloor di arby hot voor tuig en beschadigde belangrijk 4 in stoven. Een drietal goederenwagens n door dsn wind in beweging gekomen cn ds voorste er van is in de Bolswarder vaart getoopi n> waar van de brug openstond. Do vaart i,alzoo voor het oogenblik gestremd, doch bet onge mak kan door eene kraan op wielen wot den hersteld. Te Driebergen is het zoorstj'.fl van den lieer B., toon hi) uit eea lantaarn paal sprong, mot den buik in de iizeren punten van een hek terechtgekomen. De 9- jarigo knaap was spoedig een lijk. Van Terschelling wordt gemeld, dat aldaar acht schuiten zijn gestrand en op de kust van Vlieland e9n Noordvaarder. Drie schuiten zijn in ontredderden toestand ts Harlingen aangekomen en twee vol water op Terschelling. Het volk is, voor zoover bekend, gered. Van hot gestrande Engelsche schip „Scottish Fairy" was gistermorgen bij hot aanbreken van den dag te Nieuwediep niets meer te ontdekken. Het is dus vermoe delijk in den storm van dsn vorigen nacht uit elkander gewerkt en geheel gezonken. Tegen den ploegbaas, aan wiens schuld het spoorwegongeluk te Stobbegat gewet n wordt, is door don officier van justi tie bij de rechtbank to Hecronveen eeno maand bochtenis geéisc.ht. Da verdediger, nir. Msinesz, vroeg vrijspraak. De arrondissements-rechtbank te Maastricht hooft Pierre Moroau, geweer maker te Luik, tor zake var. mishandeling met voorbedachten rade, gepleegd op don hoer Ed. De Beaumont, veroordeeld tot enne ge vangenisstraf voor don tijd van zes maanden. In de nabij Maastricht gelegen Belgische gemeente Ebon Eymael is Zaterdag avond een chef der douanen door een commios doodgeschoten. De dader is gevankelijk naar Tongeren ovorgobracht. Terwijl oone vrouw to Wekl, hij Zovonaar, zich over een put boog, verloor zij hst evenwicht c-n viol or ineenige oogen- blikken daarna wei*l zij lovonloos opgehaald. Zij laat oen man en 7 kinderen na. Uit Kampen meldt men aan het „H al." dat van ongeveer 200 schopon van de Urker visschersvloot, welke door storm in de Noordzee is overvallen en waarvan eenige schuiten op Vlieland gesti and zijn, nog niets vernomen is. Het is du3 te begi jjprn dat de bevolking van Urk in ongerustheid verkeert over het lot dier vaartuigen. Op verschillende plaatsen in het Vereenigd Koninkrijk heeft de storm, die hier woedde, zich eveneens doen ge voelen. Bij Southport sloeg eene boot om, zoodat 2 man verdronken. Verscheidene schuiten worden gemist. By de kust van Noord "Wales is een jacht omgeslagen en zijne bemanning van 3 koppen in de golven omgekomen. By de oefeningen ran Deensche oorlogsschepen en torpodobooten naby Kopen hagen is eene torpedoboot omgeslagen en ge zonken. Eén man verdronk. In Montenegro is de oogst ge heel mislukt. Bovendien heorschen in het land bosmettelijke ziekten, zoodat don be woners grooto ellende voor de deur staat. Do bliksem is in den Eiffel to re'ji geslagen, volgens de personen, die zich óp den toren bevonden, onder het veroorzaken van oen hovigen schok. Do chef by de elec- trische vorlichting op het bovenste plat, do heer Foussat, zegt, gesmolton metaal te hebben zien vallen, waarschijnlijk afkomstig van de punt van den afleider, waarin de bliksem sloeg. Een opzichter, die zich iets kooger be vond, nameiyk aan den opgang der trap, die naar den vlaggestok leidt, werd eenige oogon- blikken in eene ondoorschijnende witte wolk gehuld, die het licht van den toren, dat naar ds andere zyde scheen, zóó sterk weerkaatste, dat hy op de plaats, waar hy stond en waar het te voren geheel donker was, lezen kon. Aan eene dame uitLondon.mr. Em. Ellison, die te Homburg de baden ge bruikte en in het „Hotel de Russie" kamers had gehuurd, zyn dezer dagen hare diamanten ontstolen. Op een morgen, dat hare appartementen vorlaten waren, is vermoedelyk oen dief, die haar bij eone of andore gelegenheid mot haro kostbaarheden getooid had gezien, in haro kamer geslopen en heeft al hare diamanten, oone waarde van 6000 pd. st., d. i. f 72,000, vertegenwoordigend, geroofd. Da politie heeft onmiddellijk een gestreng onderzoek ingesteld; voor de ontdekking van den dader is eene belooning van GOO mark uitgeloofd. BUITENLAND- frankrijk. Dinsdag-middag zijn de Fransche burge meesters op het Elysée ontvangen. Na verwelkomd te zijn door den comman dant Chamoin en den kapitein Noöl, werden zij in de groote receptiezaal geleid, waar president Carnot, ter zyde gestaan door den minister-Constans, hen ontving sn allen de hand drukte. In den tuin waren eene tent nn een buffet opgoslagen on gaf de muziek der republikeinsche garde een fraai concert. De plechtigheid was in twee uren afgeloopen. Des avonds hadden ter sere va?, de gasten der Republiek feestvoorstsHingen plaats in de „Opéra", de „Opéra Comique" en de „Comédie franqaiso."' De Fransche burgemeester» ayn zóó ingenomen met bunne ontvangst te Parys, dat zy bestoten hebben gezameniyk den heer Carnot een aandenken aan hun bezoek aan te bieden en een aanzienlijk bedrag aan de armen van Parijs te schenker.» Een aantal hunner heofc een krans neergelegd by het -edenktooken voor Gambetta, op de Place dn Louvre. '3 sul Ói, Het stoffelijk overschot van dr. Tb. Christ- lieb, boogleeraar to Bonn, is aldaar mot grooto plechtigheid grafwaarts gebracht. Voor den lijkwagen uit liepen weeskindoren met kransen en palmtakkon, loden der vereeniging „Win golf" met hunne banior en leden van onder scheidene studentengezelschappen. Achter het lijk gingen de zoons des overledenen on vele goesielykon in ornaat, alsook do curator, de rector on andero personen, met de universiteit in betrekking staande. De heor Bleibtreu hield in do nieuwo Evangelische kerk eene lykiode, ter nagedachtenis van den bekwamen theoloog. - Bij'zijne troonsbeklimming had - zegt de „Küln. Zeg." - de Duitsche keizer slechts den rang van majoor generaal en droog ook die uniform. Sinds korten tyd echter heeft de koizsr zich in de kleeding van bevelvoerend generaal vertoond, met twee sterren op elke epaulette, in welke uniform hy voor hot eerst verscheen by het feestmaal, dat ter eere van den keizer van Oostenryk gegeven werd. Naar men zegt, zal keizer Wilhelm deze uniform blyven dragen, daar keizer Frans Jozef hem tot generaal en koningin Victoria hem tot admiraal heeft benoemd. Volgens het genoemde blad was het graaf Von Moltke, dio, als oudste officier van het leger, den keizer uit naam zij ner soldaten verzocht, de kenteekenen van bevelvoerend generaal te dragon. Graaf Herbert Von Bismarck gaat eerst daags de zeebaden gebruiken te Ostende. Italië. De Piazza Colonna te Rome, waar, zooals men weet, Zondag avond eene bom ontplofte, was den volgenden avond, hoewel er weder muziek gemaakt werd, geheel ledig. Ofschoon eenige huiszoekingen hebben plaats gehad, is de dader nog niet gevondende gewonden z'yn beterende. De bom was van oud model on toonde roostsporen, terwijl ze met gewoon kruit geladen was. In de „Diritto" verklaren de leden der „Ir- redenta," die uit Triêst zyn verdreven, dat zy niets mot den aanslag te maken hebben. Dit vermoeden word geopperd, omdat de muziek uitvoering werd gegeven ter eere van den verjaardag van keizer Frans Jozef. De „Agenzia Stefani" heeft eene depeche uit Massowah ontvangen, waarin gemeld wordt dat de toestand van Ras-Aloula moeilyk wordt en dat hy vredesvoorstellen heeft gedaan, welke echtor door den generaal Baldighera van de hand zyn gewezen. Groof>Brttamiiïb Het Lagerhuis beeft gisteren de beraad slaging hervat over h'et hoofdstuk der Staats- begrooting, dat betrekking heeft op de uit gaven van het departement voor Ierland. De heer Sixton drong aan op vermindering der bezoldiging van den heer A. Balfour, secre taris van den lord luitenant van Ierland, doch het Huis verzette zich hiertegen met 112 tegon 83 stemmen en keurde het hoofdstuk goed. Omstreeks 30,000 werkstakers uit ver schillende dokken en scheepswerven te Lon den hebben met muziek en vaandels een op tocht door de City gehouden. Er was eene groote politiemacht op do been, doch ze be hoefde niet op te troden, daar de orde niet gestoord werd. Op verscheidene plaatsen hebben de werk stakers byeenkomsten gehouden, waarop zy elkaar aanspoorden in de werkstaking te volharden. Turkjje. Do toestand schijnt op Crota rustiger te worden. De Fransche kruiser heeft de wateren van het eiland verlaten, daar zyne tegenwoor digheid ter bescherming van de Fransche onderdanen er niet meer vorsischt werd. Schakir-packa meldde uit Creta dat Apo- korona, tot nu toe het middelpunt der bewegin gen van de opstandelingen, zich zonder tegen stand heeft overgegeven. Do troepen rukken ook tegelijkertijd naar alle ar.öere plaatsen op, zander tegenweer te ondervinden. De Inwoners van Apokoroca zonden een telegram van onderwerping aan den sultan. Telegrammea PARIJS, 21 Augustus. Van Boulanger hoort men weder eenmaal door de „XlXnae Siècle" wiens berichten uit Londen tot hiertoe niet bevestigd zijn dat hy zich nu toch nog ter beschikking: van het gerecht za' stellen en eenige dagsn vóór de verkie zingen naar Parijs zal tersgkeeren. Met dezen terugkeer zsu het by verstek gewezen vonnis van bet Staatsgerechtshor vervallen, en daar een nieuw vonnis vóór de verkiezingen niet meer geveld kan worden, zou Boulanger de wettelijke verkiesbaarheid weder verkrygen. Mogelyk is ten slotte alles, maar waarschynlyk is dit bericht onmogelyk, daar Boulanger tot nu toe niets mser vreesde dan zyn aan genaam leven met dat In don kerker te ver wisselen en, ver van zyne vrienden en vrien dinnen, het lot eens gevangenen te moeten o.idergaan. - Het „Petit Journal" heeft zyn lezers een bericht verschaft uit Algiers. Volgens dit bericht heeft men daar een Zwitser, Johann Jakob Langhaus gonaamd, alias graaf Kurten, in hechtenis genomen, die bekende Duitsch spion te zijn. Do Boiersche minister van oorlog hoeft don ongelukkige op zijn ge- wetenvoor dozen namelijk verzam' !d.e naar hot blad ernstig beweert, de schelm tydingen in over Marokko en Algiers 1 De kroonprins van Portugal is te 7 uren alhier aangekomen, zal eenige dagen hier ver toeven, zich dan naar Turjjn begeven en later weer hier voor langen tyd terugkomen. President Carnot is met zyne echtge- noote te kwart vóór drieën naar Fontainebleau vertrokken. Zy werden op de straat en het perron van het station der Lyonsche lyn warm begroet. De spoorwegdirectie liet mevrouw Carnot een allerprachtigsten ruiker aanbieden. BERLIJN, 21 Augustus, (ff. C.jDefceheele dagbladpers de „Norddeutsche Ztg." niet uitgesloten - neemt een officieus artikel uit da „Hamburger Corr." over, waarin een be zoek van den czaar voor het al of niet be houden van den vrede onverschillig wordt geDoemd en aangetoond wordt, dat aan de toenadering tusschen Duitschland en Engeland veelal to weinig waarde wordt gehecht. Deze werd zegt de „Hamb. Corr." sedert lang voorbereid en heeft tydens het verblyf van den keizer in Engeland haar beslag gekregen. Naar het schynt, is het tydperk deronwerk- dadige buitenlandsche politiek in Engeland gesloten, althans zoolang lord Salisbury eerste minister is. Door hot bezoek van keizer Frans Jozef te Berlyn is de vroeger niet altyd bestaan hebbende eensgezindheid tusschen Duitschland on Oostenryk tegenover Rusland hersteld. LONDEN, 21 Augustus. Alhier is het be richt ontvangen dat een Amerikaansche douanekottor twee Engelsche schepen wegens robbenvangst in de Beringstraat aangehouden en een aantal andere Engelsche schepen doorzocht heeft. ATHENE, 21 Augustus. De Porte heeft de militaire posten aan de Grieksche grenzen en do garnizoenen in Macedonië versterkt. Djedad-paeha heeft zich naar het kamp der oproerlingen begeven, wier chefs hem tegemoet kwamen. Zy verzekerden hem dat de Cretenzers de Turksche troepen, welke zouden gezonden worden tor herstelling der orde, vriendschappelyk zuilen ontvangen. LONDEN, 22 Augustus. De werkstaking der werklieden in de dokken neemt veront rustende afmetingen aan. Zy begint voor de scheepvaartdiensten belemmerend te worden. Yele welbekende socialisten trachtten het bestuur te erlangen over deze beweging. De orde werd nog niet gestoord, maar me» vreest gewelddadigheden. Noch werklieden, noch patroons willen voor het oogenblik van schikking weten. Ds dokarbeiders van Liverpool, Grimsby en Hull hebben adhaesie-betuigingen naar die te Londen gezonden. 331ste IIAAIILOTBBIJ. DERDK KLASSE. VIERDE LIJST. Trekking Tan Donderdag 33 Augustus. No. 1907 ƒ300. No. 16045 ƒ100. Frijnen Tan ƒ45. 290 3*01 4601 694T 6910 10821 13741 16629 16068 330 3488 4834 7230 9104 11081 14106 13900 18512 90 3632- 6019 7309 9243 11821 14832 16619 18990 997 8780- «210 7428 9317 12016 52 55 19251 1101 3835 5581 7556 9597 12619 14993 16757 19382 72 60 5963 7715 9686 30 15375 16863 19555 1435 3905 82 7860 9864 12727 99 17140 20241 1752 4024 6265 8030 9954 13091 15421 17403 98 1996 4177 8734 8094 10031 13473 61 17904 20415 2150 4224 6828 8504 CC 13632 71 18321 20960 2539 4447 39 8671 10439- 74 16548 25 G emeenteraad. In do hedennamiddag gehouden zitting van den gemeenteraad waren tegenwoordig de heeren: Bool, waarnemend voorzitter, Van Buttingba Wichers, Zülosen, Du Riou, Zaayer, Yan Hamel, Fockema Andrea?, Van Roenen, Le Pooèe, Verstar Var. Wulverhorst, Tieloman, Koetser, Zaalborg, Hassolbach, De Goeje, Kaiser, Was en Driesson. Afwezig, met kennis geving de heerenJuta, Alma, De Sturler, Knappart, Do Kantor, Cock, Yaa der Hoeven en Schneither. Door den wd. voorz. werd medegedeeld dat door 's Konings Commissaris aan den burgemee ster verlof is verleend om van 9 Aug. tot 9 Sept. buiten do gomoente te verblyven; dat zyn ingekomen verzoeken van de weduwe W. Van Meygaarden en G. W. Van der Drift om den door demping verkregen grond langs den Haarlemmertrekweg in gebruik te mogen hou den; evenoens verzoeken van Van der Zon en Christiaanse tot plaatsing van eene lantaarn in de Havorzaklaan voor do percoolen, genom- merd 2 en 2a; verder eenige bezwaarschrif ten tegen den aanslag in de plaatsel. directe belasting; dat aan den eervol ontslagen stads werkman H. Van der Leo een pensioen is verleend van ƒ180.14, berekend naar eer.e jaarwedde van 401 en oen diensttyd van

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2