■Ssi* v^f ^.i.^yft^wv^Jr^ti.'jvuaaaaamaogMgtaggac&ssMBUgni De brandweer spande hare uiterste krachten in, had spoedig hot springzoil uitgespannen en vrouw Visser waagde uit het kleine ven ster van haro wonicg den sprong, doch in den val kwam zij op een paar „spionnen" terecht, waardoor zy zich duchtig bezeerde. Evenwel, het zeil ving haar op en zy werd naar het gasthuis gebracht, waar zy tegen den ochtend, waarschynlyk als gevolg van de bekomen verwondingen e. d., overleed. Toen vrouw Visser door het zeil was op gevangen, riepen de brandwachta den ouden Visser toe, dat ook hij den sprong zou wagen, maar do man was stokdoof en verstond hen niet en toen by zich aan hot raam vertoonde, had hy misschien niet den moed, of herinnerde hy zich dat zyne kleindochter nog ongered was, ten minste hy keerde terug en men vor- mocht niet hem te redden. Toen da brand gebluscht was hot vuur droeg een hardnekkig karakter en de brand weer had een vol uur noodig, eer zy het ge heel meester was vonden de brandwachten het lijk van den grootvader In de nabijheid der bedstede, waar de kleindochter door ver stikking, helaas, eveneens den dood had ge vonden. De bovenwoningen van het perceel z(in ge heel uitgebrand. (A. H.) Gisteravond werd in de Begijnen straat te 's-Hage heel wat opschudding ver oorzaakt door het arresteoren van twee in die buurt befaamde vrouwen, die aan een jong- mensch, dat den nacht in haar huis had door gebracht, ƒ600 hadden ontstolen. De bestolene is een handelsreiziger uit Leiden, die voor zijn patroon met dat geld te 's-Hago verschillende betalingen had te doen. De beide dieveggen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Voor de Amsterdamsche recht bank, vacantiekamer, verschoen gisteren do 40 jarige kantoorbediende O. A. J. De la Croix, geboren te Berlijn, wonende te Amsterdam, die, op 29 Juni laatstleden door zjjn patroon uitgezonden om een bankbiljet van 60 en een van f 40 voor kleingeld te wisselen, dit geld niet aan zijn patroon had afgedragen, maar ten eigen bate aangewend. Ter terecht zitting bekende beklaagde dat hy aan het bierdrinken en onthalen geraakt was en daartoe het bankpapier moet gewisseld heb ben, hoewel hy zich dat niet kan herinneren. Uit schaamte durfde lay) niot by zijn patroon terugkeeren. Waar overigens al het gold gebleven is, kan hy niet vorklaren; misschien is hy be stolen; het is althans onwaarschijnlijk dat iemand in één dag 100 aan drank verteren kan. Hy is ongeveer zes maanden bi) zjjn patroon B. in dienst geweest en verdiende 12.50 per week. Als getuige verklaarde de patroon dat hjj steeds tevreden was over den beklaagde, die hem overigens door den predikant der Waalsche gemeente Gagnebin was aanbevolen. Het O. II., waargenomen door den subst.- officier mr. Peleriu, meende dat beklaagde zjjne afdwaling met drie maanden gevan genisstraf moet boeten. Do toegevoegde verdediger, mr. Dammers, achtte de onrechtmatige toeëigening aller minst bewezen. Beklaagde kan het geld ver loren hebben; het kan hem ontroofd zjjn. Op dien grond meende pleiter dus dat vrijspraak zou moeten volgen. Overigens gaf hjj eene levensschets van zijn cliënt, dio een onberis pelijk en werkzaam leven achter zich heeft en voor eene vrouw en zes jeugdige kinderen heeft te zorgen. Pleiter verzocht ten slotte dat de rechtbank, zoo zij al ten principale geene uitspraak mocht doen, den beklaagde althans in voorloopige vrijheid zou stellen. Nog gisteren uitspraak doende, sprak zij den beklaagde vrjj en gelastte zjjne onmid dellijke invrijheidstelling. Te Arnhem overleed, na eene on gesteldheid van een paar uur, de heer N., restauratiehouder. Deskundigen constateerden onmiddellijk bloedvergiftiging, waaraan ook niet te twijfelen viel, aangezien de loop der ongesteldheid dit duidelijk aantoonde. De ver giftiging zou zjjn veroorzaakt door kosmotiek, welke werd aangewend tot het kleuren van den knevel. Te Telen is Maandag, b ij het herstellen van den toren, een balk naar be neden gevallen en op het hoofd van den 17- jarigen zoon van don metselaar Deurloo terechtgekomen, met het treurig gevolg, dat deze op de plaats doodbleef. Bij de verkiezing voor gemeen- teraadsleden te Ambt-Almoloo bracht het raai*üd,G. Pezie, lid van het stembureau^ zijn 12 jarig dochtertje mee, om, daar hy in het sclujjven onervaren was, de lijst dor opkomende kiezers voor hom by te houden. De fungeerondo burgemeester won omtrent dit geval het gevoelen van den gemeente ontvanger in, hetgeen er toe leidde dat de waarnemende gemeente-secretaris aan het stembureau werd toegevoegd om den gebrek kige in de schrijfkunst hulp te verleenen. De Haagsche rechtbank veroor deelde hoden den persoon, die een jeugdig landbouwer onder Stompwjjk in een 'twist dermate met een knipmes verwondde dat de dood hiervan het gevolg is geweest, tot 4 jaren gevangenisstraf, daarbij aannemende dat niet bewezen is de bedoeling van bekl. om zj|n slachtoffer zwaar lichamelijk letstel toe to brengen, en overwegende dat do door zjjn raadsman aangevoerde verdediging, dat be klaagde zou gehandeld hebben om zich tegen oogenblikkeiyke aanranding te verweren, door niets is bewezen. Het rnisdrjjf werd gequalificeerd als mis handeling, welke den dood ten gevolge heeft gehad. Door eenige kiezers te Wessem is bjj de justitie te Roermond eene klacht ingediend tegen de op-16 dezer plaatsgehad hebbende verkiezing van leden voor den ge meenteraad. Men zou op 18 stembriefjes de zelfde namen geplaatst hebben, terwijl er slechts 15 uit de stembus zjjn gekomen. De berichten over de werkstaking in de kolenmijnen by Graz luiden gunstiger. In vier mijnen is, onder toezicht van soldaten, de arbeid hervat. De leiders der beweging zjjn in hechtenis genomen. Te Seegraben, by Leoben, werden 26 werklieden gearresteerd, omdat zjj anderen wilden beletten het werk te hervatten. In do mjjn Dalbusch, by Gelsenkirchon, waar de mijnwerkers den arbeid staakten wegens het wegzonden van één hunner, heb ben 80 werklieden den arbeid hervat. By het blusschen van een door den bliksem in brand gezet huis, zoo wordt uit Recklinghausen gemeld, werd in het nabu rige Ehsel de smid Feidhoff door den instor tenden schoorsteen getroffen. Dadeiyk was by dood. Eon metselaar, die eveneens werk zaam was aan de blussching, ligt hopeloos to bed. By Laekon (België) zyn driejonge lieden verdronken, die, na het gebruik van ettelijke „borrels", met een vierde waren gaan roeien. Één hunner had door eene onbesuisde beweging de boot doen kantelen. Zooals reeds gemeld werd, ver spreidde het bericht, dat Jack the Ripper zyn afschuwelyk handwerk hervat heeft, schrik en ontsteltenis door geheel Londen. Omstreeks één uur vond een politie-agent in Castle-Alley, Whitechapel, een vrouwenlyk, dat op de gewone wyze verminkt was, hoewel met eenige af- wykingen.daar de moordenaar, naar het scheen, in zyn afgrysiyk bedryf was gestoord. Het slachtoffer behoorde tot dezelfde klasse onge- lukkigen als de overige zeven. Reeds omstreeks twee uren bereikte hot nieuws Fleet street, en de meeste ochtend bladen konden hot dus nog opnemen, hoewel byzonderheden op dit vroege uur nog ontbra ken, te meer, daar de politie elke inlichting weigert. Do plaats, waar de moord geploegd werd, bevindt zich op ongeveer acht minuten afstands van Leadenhall-Street in de City, in een net van stegen en straatjes, dat den moor denaar elke gelegenheid tot ontsnappen gaf. De buurt is byna geheel bezet met kosthuizen van don allerlaagsten rang, en eenige wagens verschaften by de slechte verlichting in dat gedeelte van Londen voldoende schaduw om de misdaad aan het oog te onttrekken. Natuur- lyk was het terrein spoedig vol toeschouwers, meestal vrouwen, die in groepjes van drie en vier stonden te fluisteren, en aan de ellendige buurt een nog ellendiger uitzien verleenden. Een politie inspecteur, tot wien men zich om inlichtingen wendde, gaf te verstaan dat drie personen waren gearresteerd, maar, naar men later vernam, ontbreekt van den moordenaar- elk spoor en zyn de gevangenen reeds weder op vrye voeten gesteld. Men kan niet begrypen ho9 de moordenaar kon ontsnappentien mi nuten voordat het lichaam werd gevonden, ging een politieagent langs de plaats en het lag er toen nog niet. Sedert waren do uit gangen van Castle Alloy bewaakt, en toen de agent floot werden alle straten in de nabyheid afgezet en werd niemand doorgelaten. Men zegt dat men in Scotland Yard eenigen tyd geleden verscheidene brieven van Jack the Ripper ontving, waarin hy aankondigde dat hy in Juli weder met zyn werk zou beginnen. De doctoren, dio zeor kort na hot vinden van het lyk een onderzoek instelden, aarzel den niet te verklaren, dat de dader niemand anders kan zyn dan de persoon, die als Jack the Ripper beruchtheid heeft verkregen door geheel de wereld, die overal werd gezien, zoo 't heette, en nergens gevonden. Speciale agen ten, die in de buurt op post stonden, sedert de reeks moorden, daar geploegd, hebben geen kreet vernomen. Alle huizen in den omtrek werden onderzocht, doch niets verdachts werd ontdekt. Een persoon werd in hechtenis ge nomen, die vrywat belangstelling toonde op de plaats van de misdaad, en een slagersmes by zich had, maar hy werd weervrygelaten. Toch heeft de politie een punt van uitgang tot onderzoek, bestaande uit eene met bloed bedekte aarden pijp, gevonden by de lantaarn, waaronder het lyk lag. Men houdt zich overtuigd dat de moordenaar niet ver af kan zyn, en met angst vraagt men zich af, of dat zoo nog langer moet duren. Niet minder dan vier politie-agenten toch waren in de onmiddellyke nabyheid van de plaats. Toen dan ook na de ontdekking alarm werd geblazen, waren dadelyk agenten by do hand, die allo personen staande hielden en in alle hoekjes en gaton zochten. BUITENLAND. Frankrjllc Charles Nisard, lid van de „Académie des Inscriptions" te Parys, ia plotseling overleden, terwyl hy in zyne studeerkamer zat te arbei den. Hy begon zyne letterkundige loopbaan met een berymden brief aan de anti romantieken, maar weldra liet hy de poëzie varen voor het proza. Onder do veie werken, welke hy geschreven hoeft, verdient vooral genoemd te worden de „Camera lucida," waarin eens reeks allegorische portretten van tydgenooten gege ven word. Nisard, die in 1808 werd geboren, was lang bibliothecaris van het ministerie van binnen- landsche zaken. Die betrekking nam hy waar tot in 1871. De heer Henri Roc-hefort valt in de „Tntransigeant" den procureur generaal De Beaurepairo heftig aan en noemt de akte van beschuldiging tegen Boulanger een stuk zon der eenige waarde. Het blad antwoordt er op met het inbrengen van nieuwe beschul digingen tegen den minister Constans en be weert nu, dat de heer Constans, als gouver neur van Tonkin, een half millioen franken ontving voor het dulden der Chineesche speel huizen. Boulanger heeft, door middel van zyn getrouwen Chinchollo, reeds geantwoord op de akte van beschuldiging. Wat den aanslag tegen de veiligheid van den Staat aangaat, zegt hy: „Ik beken dat de Staat mij ziek toescheen en dat ik eene andere constitutie noodig achtto. Van pogingen tot omkooping van officieren of anderen was geen sprake. Ik heb te veel eerbied voor het leger, om daaraan zelfs te denken. Men beschuldigt my te hebben gecomplotteerd. De zaak is deze: Men heeft my candidaturen aangeboden en ik heb die aangenomen. Ik heb luide te kennen gegeven wat ik wilde en men was hot met my eens. Ik handelde in het openbaar. Wat de geheime fondsen betreft, ik heb daarvan nooit een „sou" gezien. Het gegeven geld word gegeven niet door my, maar door myn „chef de cabinet." Ik had nooit zelfs een biljet van 100 fr. in handen, ja, ik raakte nooit den sleutel der kas aan. Hot eenige, dat men my verwyton kan, is bezuinigd te hebben, om aan de grenzen, of in Duitschland meor geld te kunnen besteden. Myn opvolger, aan wien ik de kas overdroeg, dechargeerde my volkomen. Het is waar, dat Rochefort 30,000 fr. uitgaf voor myn verkiezingscampagne in het depar tement Nord, maar hy wilde dat geld niet terughebben. Volgens Chinchoile laat de geheels akte van beschuldiging Boulanger volkomen koud Dillon lacht er om en Rochefort wil het stuk zelfs niet inzien. DuitfiOhhimL Geiyk men weet, is de Duitsche regeering y vorig in de weer om ook het Duitsche leger met het klein kaliber repetitiegeweer, hetwelk do Franschen hebben, te voorzien. Ten einde hiermedo spoediger gorood te zyn, heeft, vol gens een Zwitsersch blad, de regeering ook by de Zwitsorsche geweerfabrieken te Nou- hausen en te Uster grooto bestellingen gedaan. De groote werkstaking der bakkers te Borlyn is geëindigd met eene volslagen neder laag der gezellen. Dezen verzochten nog om de bemiddeling van den Berlynschen magis traat, doch de meesters wezen dio af, daar zy roods voldoende van tot arbeid willige gezellen van elders zijn voorzien. Het stedelyk bestuur van Berlijn is voornemens den keizer van Oostenryk op even feestelyke wyze te ontvangen als koning Umberto. BelglA De gouverneur van de Belgische provincie Brabant heeft op last van den minister van justitie eene circulaire verzonden aan de ge meentebesturen en directiën der ziekenhuizen en gevangenissen, waarin wordt gewaar schuwd tegen het gebruik en in den handel brengen van lompen, oud linnengoed, verband- stoffen enz., uit de ziekenhuizen afkomstig. Deze circulaire grondt zich op de in België laatsteiyk meermalen waargenomen feiten, dat daardoor typhus en pokken zyn over gebracht. Daarom worden de genoemde besturen uit- genoodigd, zoodanige voorwerpen, afkomstig van iyders aan besmettelyke ziekten, te ver branden, tenzy zy kunnen beschikken ovor een doelmatigen ontsmettingsoven, in staat om de kiemen der besmettelyke ziekte te vernietigen. Zwitserland. De strengere maatregelen, welke door da Beiersche en Wurtembergsche grensbeambten ten opzichte van de uit Zwitserland komende reizigers worden genomen, beginnen reeds te werken, maar niet geiyk prins Von Bismarck wenscht. Nu reeds is het verkeer over den Arlberg en Brenner aanzieniyk toegenomen, vooral op de lyn Buchs Kuffstein. Nu de reizigers de Duitsche grenzen mydeD, zullen, geiyk do „Bund" verwacht, de Zuid-Duitsche Staten wel spoedig gaan klagen en prins Yon Bismarck nopen de bemoeilyking van het grensverkeer te staken. Groot-Brltnnniê. De voltrekking van het huwelyk tusschen prinses Louise en lord Fife is thans vastge steld op den 27sten Juli. De koningin, die zich Donderdag naar Osborne begaf, zal den 26sten te Londen terugkeeren om met de koninklyke familie het feest by te wonen. De koningin van Engeland sukkelt, vol gens de „World," door spit in den rug en zenuwpynen, die haar siapolooze nachten be zorgen, ja zelfs eenige nachten beletten ter ruste te gaan. Dit verzwakt de koningin zeer en zy ziet er vermoeid uit. Toch arbeidt zy gedurende den dag als gewconlijk, wandelt en rydt. De heer Morgan (aanhanger van Glad stone) is in Westcarmarthenshire tot lid van het Parlement gekozen met 4252 stemmen. De heer Drumond (conservation verkreeg 2533 stemmen. Een der secretarissen van het Britsche gezantschap te Konstantinopel wordt vermist. Men vreest dat by by Broussa door roovers gevangengenomen is. Oostenr^Hoiig.-Monarchle. Do keizer zal op 10 Augustus a. s. met een talryk gevolg Weenen verlaten en zich allereerst naar Dresden begeven, waar hy een kort bezoek aan den koning van Saksen zal brengen. Den llden wordt hy te Beriyn verwacht, waar hy vier dagen zal vertoever. Op den 16den wordt, via Passau en Ischl, de terugreis naar Weenen aanvaard. Eene depeche uit Weenen meldt dat in eene geheime zitting van den Kroonraad de toestand van Servië tot een punt van over weging is gemaakt. Men achtte den toestand zeer ernstig en meende dat burgeroorlog of anarchie ophanden waren. Meer bepaald werl de vraag besproken, op welk tydstip de militaire tusscbenkomst van Oostenryk onver- mydelyk zou worden. De minister van oorlog verklaarde dat alle maatregelen genomen waren, om desnoods twee legercorpsen naar Servië te zenden. De „Neuo Froie Presse" bevat uitvoe rige mededeelingen over de inhechtenisneming van den pryswinner Farkas, die uit de schat kist 480,000 florynen ontving. Hoe eigenlyk de zaak in elkaar zit, is nog niet volkomen opgehelderd, maar wel zyn bewyzen gevonden, dat Farkas reeds sedert l'/2 jaar steeds groo- tere sommen heeft gezet op dezelfde nom- raers, welke hem nu deze groote winst aan brachten. Toen de weesjongen, die moest trekken, was weggezonden, bood eene dame, die toe vallig met haar zoontje aanwezig was, aan, do trekking door haren zoon te doen geschieden.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2