Echte Singer-Naaimachines L G. PROOT ZOOI, Hotel Le Solcil d'Or, Leiden, 25 Mei. Burgerlijke Stand. Vijf Onovertrefbare Pracht-Plaatwerken. JKalverstraat 62. Getuigschriften. Benig Depót te Leiden: Haarlemmerstraat 134. Een ware schat elfbewaring. 155. BREESTRAAT. 155. Abonnement tegen billijke conditiën. W. F. REKET. Lelden, ter Boekdrukker# van A. W. SDTHOFF. der werklieden weg te nemen of althans te verkleinen. „Leidens Mannenkoor'* zal a. s. Woens dag avond in de zaal van Zomerzorg ztjne 21ste huishoudelijke uitvoering geven. Als solisten zullen optreden onze stadgenooten mevrouw V. v. W. (sopraan), en de heeren J. F. M. (tenor) en H. J. C. (viool). Het pro gramma bestaat uit een achttal tenor-, solo en vioolnummers. Met ingang van 27 dezer wordt te Lei derdorp en te Nieuwerbrug een Rykstelegraaf- kantoor ingericht met telefoondienst, voor het algemeen verkeer geopend. De diensturen dezer kantoren z(jn geregeld als volgt: te Leiderdorp, op werkdagen, van 8 tot 10 uren 's voor- en van 1 tot 5 en 6'/2 tot 9 uren 's namiddags; op Zon- en feestdagen, van 8 tot 9 uren 's voor- en van 1 tot 3 uren 's namiddags; te Nieuwerbrug, op werkdagen, van 8 tot 10 uren 's voor- en van 2 tot 3'/, en van 7 tot 8 uren 's namiddagsop Zon en feestdagen, van 8 tot 9 uren 's voor- en van 2'/2 tot 3'/2 uur 's namiddags. Op bet verkeer van deze met alle overige telegraaf kantoren in Nederland is het uniforme binnen- landsche tarief van toepassing. Vermits de trein van 9.37 's avonds van Brussel naar Parijs, te rekenen van 1 Juni a. s., zal worden vervangen door een trein te middernacht uit Brussel (Nora) naar Parijs vertrekkende, zullen de brieven- en pakketpost voor Frankrijk, benevens de te Marseille of te Genua in te schepen brieven malen voor Nederlandsch Oost Indië, welke thans worden verzonden met den trein van 4.10 's avonds uit Amsterdam, met ingang van het genoemde tijdstip worden verzonden met den trein van 5.33 's avonds van Am sterdam, 6.43 's avonds van 's-Gravenhage en 7.22 's avonds van Rotterdam naar Ant werpen. De minister van buitenlandsche zaken vestigt in de Staatscourant van 25 Mei de aandacht op een rapport van den Nederland- sclien consul te Salonica aan 's Konings minister resident te Konstantinopel, omtrent het verzenden der Egyptische en Indische mails over Salonica. De consul is van meening dat, zoo niet thans, dan toch op een niet ver verwijderd tijdstip, de Nederlandsche Maat schappijen haar voordeel zullen vinden in het vestigen van den dienst met Salonica, ook tot uitbreiding van den handel onzer koloniën met die streek en met Servië, welke zich thans op tusschenmarkten voorzien. De Staatscourant van heden bevat een koninklijk besluit, waarbij de onteigening wordt gelast van eenige eigendommen in de gemeente Yelzen, ten behoeve van den spoor weg van Velzen naar IJmuiden. Woensdag 29 Mei zal de gemeenteraad van Amsterdam bijeenkomen tot behandeling o. a. van een voorstel van B. en Ws. om afwijzend te beschikken op het adres van de afdeeling Amsterdam van Volksonderwijs, houdende verzoek dat vanwege de gemeente aan de kinderen, die scholen der gemeente bezoeken, schoeisel en voedsel worde ver schaft in de gevallen, waar dit noodig zal blijken te zyn. Volgens officiëele opgaaf zal het schrifte lijk gedeelte van het adspiranten-examen voor cadet aan de Kon. Mil. Acadcmio worden afge legd: te Amsterdam door 102, te Breda door 103, te Nijmegen door 65, te Meppel door 15 personen. Bedankt is voor het beroep naar Amster dam door ds. P. J. W. Klaarhamer, pred. te Middelburg; naar Giesen-Oudkerk door ds. C. Hartwigsen, te Nieuwpoort (cl. Gouda). Naar wy vernemen, heeft de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen de West- faalsche mijnen, waar het werk voortduurt, gerechtelijk gesommeerd om de opbrengst van kolen procentsgewjjze aan haar te leveren. Andere spoorwegen volgen dit voorbeeld. (N. R.) De adelborst der 1ste kl. G. J. Van Gendt, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is met dien datum op non-activiteit gesteld. Naar men verneemt, zal door den luit - kolonel H. Van den Bosch, van het 6de reg. inf. te Breda, pensioen worden aangevraagd. Zr. Ms. instructiekorvet „Nautilus," com mandant de kapt. luit. ter zee P. C. Pabst, is gisteren van den oefeningstocht met boots mansleerlingen in de Noordzee te Nieuwediep binnengekomen, om aldaar eenige dagen te vertoeven. Het kerkbestuur van de Nederlandsch- IsraolietiFChe gemeente te Utrecht heeft be sloten, het honderdjarig bestaan dezer ge meente, Vrijdag en Zaterdag, 28 en 29 Juni a. s., feestelijk te herdenken. Bjj kon. besluit is de vredesorganisatie van den generalen staf uitgebreid met 2 kapts., bestemd voor de stellingen aan Helder en voor de Maasmonden. De instruction voor de commandanten dier stellingen zijn door de ministers van oorlog en van marine gemeenschappelijk vastgesteld. In plaats van den officier van gezond heid der 2de klasse dr. H. G. W. Plantenga, van Groningen, zal de officier van gezondheid der 2de kl. dr. J. D. C. Koch, van Leeuwar den, van 31 Mei tot 8 Juni met den genees kundigen dienst in het kamp by Zeist wor den belast. De detacheering van den luit. ter zee der 2de kl. R. Posthumus Meyjes, aan boord van Zr. Ms. gaffelschoener „Argus," is met den 23sten dezer ingetrokken, terwijl met gelijken daturn aan boord van dien bodem is gedetacheerd de luit. ter zee der 2de kl. H. J. F. Michelhoff. Z. M. heeft met ingang van 1 Juni 1889 tot directeur van het koninklijk kabinet van schilderyen te 's-Gravenhage benoemd dr. Abr. Bredius, gewezen onder-directeur van het Nederlandsch Museum van Geschie denis en Kunst; den machinist der 1ste klasse in het vaste corps L. Klompé, met in gang van 1 Juni a. s., benoemd tot officier- machinist der 2de klasse by 's Ryks stoom vaartdienst; by het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht benoemd tot officier van gezondheid 2de kl., den stu dent in de geneeskunde (arts) M. Van der Woerd. Door den Commissaris des Konings in de provincie Gelderland is aan de burge meesters eene circulaire gericht, waarin de aandacht gevestigd wordt op 't groot aantal strafbare feiten, dat steeds ter gelegenheid van jaarmarkten en kermissen gepleegl wordt en steeds in verband staan met mis bruik of veelvuldig gebruik van sterken drarik. De commissaris meent grond te hebben te vermoeden dat aanleiding daartoe geeft de omstandigheid, dat hier en daar by de politie geneigdheid bestaat om by gelegenheid van jaarmarkten of kermissen te toegevend te zyn, waar het betreft de handhaving der bepalingen van de drankwet of van de daar mede in verband staande bepalingen van het Strafwetboek, en de gemeenteiyke verorde ningen op de tapperyen. De commissaris spoort deswege de burge meesters aan, om ook by gelegenheid van kermissen of jaarmarkten eene strengere hand having van bovenbedoelde bepalingen te be vorderen, terwyi hy hen uitnoodigt om, voor zoover in eene gemeente kermissen of jaar markten worden gehouden, jaariyks, terstond na afloop daarvan een verslag aan hem in te zenden van hetgeen ter handhaving van de openbare orde is gedaan, met opgave van het aantal en den aard der opgemaakte processen-verbaal. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan den Burg, op Vrijdag 24 Mei, ten overstaan van den notaris mr. J. A. F. Coe- berghEene onlangs nieuwgebouwde bouw manswoning met stallingen, schuren, hooi berg, arbeiderswoning, kelder (volgens Deensch systeem), benevens div. perceelen wei- tn hooiland, in den Cronensteinschen en Room burgerpolder, onder Zoeterwoude, te zamen groot 27 heet., 96 aren en 76 cent., gecom bineerd kooper J. Voorsluys, te Woerden, voor 68,520drie perceelen weiland aan de Room- burger-Watering, onder Zoeterwoude, groot 4 heet., 98 aren en 20 cent., gecombineerd kooper J. De Graaf, q. q. voor ƒ8950; een perceel weiland aan den Hoogen Ryndyk, groot 1 heet., 50 centiaren, kooper W. A. Van Ryn, q. q. voor ƒ3920; een perceel weiland, nevens voorgaand, opgehouden op ƒ3901; div. p rceelen bouwgrond, weg en water aan den Hoogen Ryndyk, naby Leiden, te zamen in bod op 10,762, opgohouden. ALKEMA.DE. Bevallen: T. Verbaar gob. Zoet, Z. O. Couzijn geb. Ammerluan, Z. W. Pouw geb. Van Remmen, D. A. M. Willebrands geb. Van Dörnberg Heiden, D. Gehuwd: P. Pouw, weduwnaar van A. Castelyn, 29 j. en A. De Jong jd. 85 j. L. De Prie jm. 23 j. en E. De Jeu jd. 23 j. J. A. Van Nieuwkoop jm. 24 j. en C. Hulsbos jd. 21 j. C. P. Schrama jm. 26 j. en S. Van der Hulst jd. 24 j. J. A. De Haan jm. 30 j. en N. Klomp jd. 25 jaar. Overleden: Willem Dobben ongehuwd 41 j. SASSENHEIM. Geboren: Comelis, Z. v. H. J. Rotteveel en C. Langeveld. Cornolis, Z. v. Fr. Van der Ploeg en J. De Groot. Overleden: Cornelia Belt weduwnaar van Agatha Zalm, 06 j. ^jzaciewzc, SeïCCttiticetde tlcjfaja, j;> per 3 maan3en (6 itwm- weta) 1.37I, io fut -Ceate en meest cjcsocfite Sawo- - ÓTifi 1 i ff. dl Cte sotiBe SSoeMvandelaais nemen (>este((i uqeit aati. Cc-idju* dl. S ijtfiaff. Europa In al zijne heerlijkheid, beschre ven door GERARD KELLER, met 698 prachtige Blaten, de schilderachtigste gezichten uit Europa voorstellende, byeengebracht in vyf groot 4° ryk vergulde prachtbanden. Prys ƒ60 door uitverkoop voor sl. ƒ24 50. Gerust durf ik zeggen, dat deze offerte allen tot heden gedane aanbiedingen in Pracht en Luxe en Weelde overtreft. Wie geheel Europa wil bezien, overal de schoonste punten wil bezoeken, talme niet met deze vyf groote Prachtbanden voor den geringen prys van 24 50 te bestellen by D. BDLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten de stad zorgvuldig verpakt. Franco thuis op ontvangst van Post wissel, waarby„Europa in al zijne Heerlijk heid". Prima quatiteit Kaard-, Kachel-, ftmee- en Machine-Holen te bekomen aan he- Goedoren-Station van den Nederl. Rynspoor weg, bulten de voormalige Wittepoort, zoowe by groote 3ls kleine hoeveelheden. Bestellingen worden aangenomen aan he Hulpkantoor by den Heer GODEFROY, Brer straat No. 92. VAN BEK HA BE, Agent Nederl. Rijnspoorweg Ook te verkrijgen Gss-ieUea (fabrikaat van de Singer-Manufacturing Co. te New-York), zyn te AMSTERDAM uitsluitend verkrygbaar in het Generaal-Depót van genoemde Haatschappy De ondergeteekende, sedert 1 Fdbruari 1885 in het bezit van eene Improved Famllle- {.Ringspoel) Naaimachine, afgeleverd door de Firma SINGER Co., alhier, verklaart dat genoemde Machine van eene uitstekende qualiteit is en verre te verkiezen boven eene Machine van gewone constructie en van een sclnnljessj oei voorzien. ARNHEM, 30 Januan 1889. J. D. TOP, Directrice der Industrieschool. De ondergeteekende, sedert September 1887 in het bezit van eene Klngspocl-lVaal- machine (uit de fabriek der Singcr-Maatschappy), verklaart gaarne, dat deze Machine In alle opzichten goed voldoet. 'a GRAVENHAGE, 18 Fubruari 1889. JAC. 8. BETDACS, Directrice der Industrieschool voor Meisjes. Gaarne verklaar ik op uw verzoek dat uwe Rlngspocl Hand- en Trap-Machines („Improved F Naaaimachines' uitstekend werken. Wy hebben op dit oogenbiik elf stuks er van in dagelijksc-h gebruik door onze leer lingen en kunnen constateeren, dat de behandeling ten hoogste eenvoudig, de steek zuiver en het geraas, niettegenstaande de vele machines in één lokaal, zeer gering is. De Directrice <lcr Industrieschool voor Meisjes ROTTERERDAM, Februari 1889, te Rotterdam. Hoofdagenten der Brusselsche Brandwaarborg- Maatschappy, opgericht A°. 1821. Vaste Premie voor Kuizen ƒ0.65 p. duizend. Inboedels 1. p. Kantoor: llooglandsche Kerkgracht 43. voor de ongelukkige slachtoffers der Zelfbevlekking (Onanie) en geheime uitspattingen is het beroemde werk Dr. RETAITs Hollandsche uitgave, met 27 afb. Prys 2 Gulden. Ieder, die aan de verschrik keiyke gevolgen van deze ondeugd lijdt, moet het lezen; de oprechte leering, die het geeft, redt jaariyks duizenden van een zekeren dood. Te verkrygen by het Verlags Magazin te Leipzig, Neumarkt 34, franco, tegen inzending van het be drag, (ook in postzegels), en in eiken boekhandel in Holland. Table d'liöle te 5 uren. Diner Fl. Bordeaux 3.35. Zeer ruime Kamer Belle Étage beschik baar voor Heeren, die afzonderlyk wenschen te Dineeren. Ook worden Diners aan huis bezorgd. Hollandsche keuken en zindelyke bediening. Nog twee Zalen disponibel voor het houden van Vergaderingen en het geven van Diners en Partyen. Aanbevelend, UEd. Dienaar,

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2