J. 11 WAARSCHUWING! Trommeltjes en Bladen iciwc Rijn 20. J. J. POLLlAill, Nieuwe Rijn 20. J. G. LMGEVELD, Hare 84. N°. 8970. A0. 1889. De Handelscorrespondent Zeer lage, maar vaste prijzen. Nieuwe Rijn 20. THEE-SOORTEN Vaderlandsche Geschiedenis, Doiiderdaa: 16 Mei. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 15 Mei. Vervolg der Adverteiitiën. mmmvsAfuvmu» Vogelkooien, H. F. HOOSEMANS, VIER TALEN, 1ste Galanteriewinkel van af de Koornbeurs, Tafelserviezen, Waschstellen, HA.NGLA.MJPEN LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Yan 16 regels 1.05. Iedere regel meer/0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Yoor hot in- casseeren buiten de stad wordt f 0.10 berekend. Naar aanleiding zijner benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, werd den heer H. F. Alings, kolonel comman dant van hot vierde regiment infanterie alhier, gisteravond door hoeren officieren met de staf- muziek en fakkellicht aan zijne woning op den Nieuwen Rijn, tegenover het Utrechtsche Veer, eene ovatie gebracht. l)e Staatscourant van 15 Mei bevat in haar officieel gedeelte het volgende „D.o Koning heeft den ondergeteekende op- godragen om, door middel van deNederlandsche Staatscourant, Zyner M.ijesteits meest harte- ly ken dank te betuigen voor do zoo algemeene blijken van hulde en gehechtheid, van het Nedorlandsche Volk ontvangen, ter gelegenheid van Zjjner Majesteits herstel en van de herin nering aan Hoogst Deszelfs veertigjarige regeering. „De Directour van het Kabinet „'s Gravenhage, des Konings, 14 Mei 1889. Alewijn." De officier van administratie der 2de kl. D. G. Krol Van der Hoek, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De commissie, belast met het gereed maken der herziening van het militaire straf wetboek, heeft Vrijdag in het ministerie haar Werk bijna ten einde gebracht. Het ontwerp zal nog in don loop van de tegenwoordige zitting woiden ter tafel gelegd. (Fad) Hoewel het „Soer. Hbl." voor de waar heid er van niet kan instaan, daar het tever geefs getracht heeft mr. Oei Yan Lee op zijne reis naar Banda, te Soerabaia te ontmoeten, vermeldt het toch dat de Regeering geweigerd zou hebben diens benoeming als praktizijn in Indiö en gelijkstelling met Europeesche vak Ohooten, in verband waarmode de heer Lee weer naar Europa zou teruggaan. Het herstel van onzen Koning en de 40ste inhuldigingsdag is door de Nederlanders te Londen gevierd met een dankstond in de Hollandsche kerk, terwijl de Hollandsche vlag uit de woning van den Nederlandschen gezant was uitgostoken. In den namiddag hielden graaf en gravin Van Bylandt receptie voor een aantal Nederlanders, die hunne geluk- wenschen kwamen aanbieden. De Indische Regeering heeft voor den dienst van 1890 de uitzending uit Nederland verzocht van 20 ambtenaren voor den burger lijken dienst. Met den zomerdienst, welke met 1 Juni a. s. op den Hollandschen Spoorweg wordt inge voerd, zullen belangrijke verbeteringen in de builenlandsche correspondentiën komen. Er wordt eene nieuwe verbinding van Amsterdam met Keulen via Amersfoort Kesteren - Nijmegen tot stand gebracht, waar door in sommige gevallen eene belangrijke tijdsbesparing zal ontstaan. De treinen zullen doorrijden naar en van Kleef en daar aan sluiting vinden aan de Keulsche treinen. In de voornaamste treinen komen doorgaande rijtuigen Amsterdam Keulen. Ook zal het eene groote verbetering zijn, dat men, des avonds te 5.15 nam. te Keulen aankomende van Weenen, Frankfort enz., eene nieuwe aansluiting vindt aan een trein naar Amsterdam, vertrekkende van Keulen te 5 u.30 en aankomende te Amsterdam ongeveer llu.30 's avonds. Hierdoor kan men ook op één dag van Amsterdam naar Keulen en terug reizen met een oponthoud van 21/, uur in laatstgenoemde plaats. Voorts zal de trein, welke 's morgens 7u.45m. van Berlijn vertrekt, ook aansluiting vor krijgen via Salzbergen, Zutfen, Hilversum naar Amsterdam, aldaar aankomende des avonds te 9 u. 58 m. De correspondentie met België en Frankrijk wordt mede verbeterd. Zoo zal de trein naar België en Parijs, welke thans te 11 u. 52 m. voorm. van Amster dam Centraalstation vertrekt, 52 min. later en alzoo te 12 u. 44 m. vertrekken en te Parils aankomen te 11.59 's avonds. De nachttrein naar Parijs zal, evenals vroeger te 12 uren van Brussel vertrekken in aansluiting aan den trein, welke te 5 u. 33 nam. van Amsterdam afgaat. Aankomst te Parijs 's morgens 6 u. 10 m. In omgekeerde richting zal de eerste trein uit Parijs te 8.15 min. vertrekken in plaats van te 7 u. 30 m., en 15 min. vroeger te Amsterdam aankomen. De nachttrein uit Parijs zal te 11 uren in plaats van te 9.45 vertrekken en op denzelf den lijd te Ams'erdam aankomen. Op de twee laatslgenoemde treinon wordt dus een uur a 1 u. 15 m. gewonnen. Omtrent de vijandelijkheden in het land schap Edi, ter Oostkust van Atjeh (vermeld in de Staatscourant van 10 dezer), is den 14den dezer het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië by het departement van koloniën ontvangen „In Edi zyn op 8 dezer de troepen tegen den vyand opgerukt. Na hardnekkigen tegon- stand, werd de vyand geslagen met groot verlies zynerzyds, dat geschat wordt op hon derd dooden. Onzerzyds zyn gesneuveld de lste luit. der infanterie J. J. A. Gaade en vier mindere militairen; gewond zeventien mindere militairen." (Sts. Crt.) De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrydag 17 dezer niet plaats hebben. Z. M. heeft verlof verleend tot het aan nemen en dragen van het kruis „Pro Ec clesia et Pontifice", hun door Z. H. den Paus geschonken, aan den heer A. Op de Laak, hoofd eener inrichting voor uitgebreid onder wys, te Noordwyk, en aan den heer P. Th. C. Driessen, fabrikant, te Leiden. Benoemd tot burgemeesters: van Oegst geest, de heer H. D. Terwoe, secretaris dier gemeente; van Barwoutswaarder, van Waar der en van Rietveld, de heer A. Knyff Hz.; van Alfen de beer A. P. Zaalberg, en van Koudekerk de heer M. Crommelin. Aan jhr. J. Stern, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van be waarder der hypotheken, het kadaster en de scheepsbowpzen te Arnhem, behoudens aan spraak op pensioen en met dankbetuiging voor zyn byna 53 jarigen dienst.' Den kapitein F. Van Thiel, laatst admi nistrateur van een militair hospitaal, thans op non-activiteit, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen gesteld op f 1440 's jaars. Den adjunct-administrateur G. A. Daey Ouwens, met ingang van 16 Mei a. s., be vorderd tot officier van administratie der 2de klasse. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Oorschot, jhr. mr. W. E. Th. M. Van der Does de Willebois, thans ambtenaar van hot openbaar ministerie by do kantongerechten in het arrondissement 's-Hertogenbosch, voor de kantons 's-Hertogenbosch, Oss, Ileusdon en Waalwyk, ter standplaats 's-Hortogen- boschtot rechter in do arrondissements rechtbank te Arnhem, mr. D. R. B. baron Van Lynden, thans substituut officier van justitie by gemelde rechtbank; tot notaris binnen het arrondissement 's Hertogenbosch, ter standplaats de gemeente Drunen, J. H. A. LoefT, candidaat notaris te Baardwyk; tot notaris binnen het arrondissement Arnhem, ter standplaats Deutichem, N. Th. Ladenius, candidaat notaris te Velp. Gemengd N tcavr*. Gisteren is te Amsterdam de Amerikaanscbe luchtreiziger Williams met zyn met heete lucht gevulden ballon van het sportterrein opgestegen. De ballon ging bijna loodrecht de hoogte in. Op omstreeks 3100 voet liet de parachuut los, en daalde de luchtreiziger langzaam, onder luid gejuich van de talryke toeschouwers, op het weiland achter het Willemspark, neer. De ballon zette in zuidwesteiyke richting zyn tocht voort, terwyi hy langzaam om draaide. Ten laatbte kantelde hy geheel en zag men den rook kronkelend ontwaken. De ballon kromp in en viel al sneller tot hy B VERLAKTE 2 in groote keuze by R REESTRAAT 103. Zooeven is verschenen bp A. W. SIJTHOFF, te Leiden in (Nederlandsch, Fransch, Hoogduitsch, Engelsch) door J. M. CALISC1I, F. GAFTIIIER, J FLICS Kl .VZ.IC en F. H. COWAN, Omgewerkt en vermeerderd met verschillende Handelsbrieven, Handels- formulieren, eene lijst van in den handel voorkomende woorden en uitdrukkingen, enz. door .T. BOS -Tz. Derde Druk. Prys ƒ1.25. Dit werkje is zonder twyfel het beste, wat er op dat gebied bestaat. Het wordt op alle scholen gebruikt, waar jongelieden voor den handel worden opgeleid, en het is tevens zeer geschikt voor zelfonderricht. bericht de ontvangst van eene buitengewoon rijke collectie van alle mogelijke ARTIKELEN voor huiselijk gebruik, Luxe en voor Cadeaux. Vooral ruim gesorteerd in voor 12 on neer personen, in effen wit en prachtige nieuwe décors, van af f S.ftO tot 50. - in zeer groote verscheidenheid, in wit en gekleurd, van af ƒ1.50 tot ƒ10.-. Tevens ruime keuze in echt verzilverde Artikelen, echt Nikkel- en Britannia- Thee- en Kofflcservlezcn, Theeserviezen in fijn Fransch Porselein, Messen, Lepels en Vorken, en tevens alle mogeiyke Artikelen. SPECIALITEIT in met de beste en meest lichtgevende Branders. pak 12 Cents, in Hut wordt zeer dik wyis beproefd, Siyfsel preparaten van weinig waarde als glansstyfsel in te voeren en door namaking der verpakking van myne Amcrlkaansehe Glnnssf ijfsel het publiek te misleiden, om welke reden ik hiermede in het byzondor de aandacht er op vestig, dat elk pak van mijn fabrikaat, myne firma en bijstaanden Globus draagt, want ik wil met, dat de naam van myn volstrekt echt, algemeen als voortreffelyk erkend fabrikaat bevlekt worde. Van de voortreffelykheid van myne Glansstyfsel in vergeiyking met andere fabrikaten kan men zich gemakkelyk door eene proef overtuigen, liet voorraad by de meeste Drogisten en Kruideniers. Fritz Schulz jvtn., I_,eipzig. Zeer smakelijk, zeer waterhoudend en voordeelig in 't gebruik zijn de van 1. cn 1.25 per kilo. VERKRIJGBAAR BIJ: met ruim 200 Platen. W. A. ELBERT3, Tafercelen uit de Ge schiedenis des Vaderlands, voor jonge Lieden bewerkt, met ruim 200 fraaie Houtsnee- Platen en keurig Portret van Z. M. Koning Willem III, vierde tot heden bygewerkte, her- zieno en vermeerderde druk, 2 deelen voor Blechts 1.40. In prachtb. voor slechts 1.80. lste Deel van de komst der Batavieren tot aan den dood van Filips II. 21e Deel van don Slag by Nieuwpoort tot op den tegenwoordigen tyd. IC1 dat niet mooi? niet heerlyk niet spot- IIJ goedkoop? eene volledige Geschiedenis van ons Vaderland, van den beroemden Schrij ver W. A. ELBERTS, vol met Platen, voor den geringen prys van ƒ140 of van ƒ1.80? Profiteer daarom van de zeldzame gelegen heid orn dit uitmuntende Werk voor zoo'n geringen prys in bezit te krygen. Te bekomen by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope "Boeken, Hang bij de Vischmarkt, te Rotterdam. Voor buiten de stad franco, op ontvangst van postwissel van slechts 1.40 o{ van ƒ1.80, waarby staat ELBERTS.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 5