is aan dien hoofdofficier toegevoegd, om hem te begeleiden en de noodige inlichtingen te verschaffen. Naar men verneemt, zal mej. Anna Beukers 1 September overgaan van het Rotter- damsche Tooneelgezelschap naar het „Théatre des Variétés" te Amsterdam. De vergadering der „Vereeniging voor de statistiek in Nederland" zal dit jaar wor den gehouden te Rotterdam, en wel op den 29sten Juni. De prinses Von Wied schonk aan de Herv. gemeente te Baarn f 100 voor een nieuw orgel. By den Senaat der universiteit van Am sterdam zijn antwoorden ingekomen op de volgende prijsvragen, in het vorig jaar door hem uitgeschreven. lo. By de faculteit der godgeleerdheid: eene beoordeeling van het gevoelen van Stilgenfeld over den invloed van het montanisme op het boek, genaamd de leer der 12 apostelen, (kenspreuk„Ik weet geen aertsch vermaeck dat yemand soo verblyt, als doet een soet gepeys van wel besteden tyt". Jacob Cats.) 2o. By de faculteit der wis- en natuurkunde: een onderzoek naar den invloed van de disso ciatie op de wetten, die de dichtheid, de spanning van den verzadigden damp, de ge luidssnelheid, de verhouding van de specifieke warmte bij standvastigen druk en by stand vastig volume de latente warmte enz. onder normale omstandigheden beheerschen (ken spreuk Rem perpende prius tunc age.) De beslissing van den Senaat zal in Sep tember bekend gemaakt worden. Het jongste nommer van „Eigen Haard" is grootendeels gewjjd aan het feest der veertig jarige regeering van onzen Koning. Het be helst niet alleen het portret van Z. M. met een feestlied, maar ook eene beknopte en tevens interessante geschiedenis van „Het stamhuis Oranje-Nassau", geschreven door prof. P. J. Blok en opgeluisterd met navol gingen der portretten van prins Willem I, door Joannes Eillarts gegraveerd, door Miere- velt geschilderd, van Frederik Hendrik, door Paulu3 Pontius gegraveerd naar A. Yan Dyck, van prins Willem II, door C. Yan Queborne gegraveerd naar G. Houthorst, en van Willem III, door P. Van Gunst gegraveerd naar J. De Baan. Door Z. M. is toegekendlo. de titulaire rang van schout-by-nacht aan den gepension neerden kapitein ter zee H. H. Jansen, lid van den Raad van State; 2o. de titulaire rang van kapt. ter zee aan de gep. kapt. luits. ter zee J. H. P. E. Kniphorst, A. J. baron Van Geon en G. C. C. Thierens; en 3o. de titulaire rang van kapt.-luit. ter zee aan de gep. luits. ter zee 1ste kl. J. F. Van Kervel en J. W. Visser. Door Z. M. zyn aan de navolgende gepen- sionneerde hoofd- en verdere officieren van het leger de hoogere rangen verleend, mede hieronder vermeld, alsde rang van gen.-maj. aan de gep. kolonels A. F. Beyen, J. F. Van Hanswyk, jhr. C. J. A. ridder baronet Speel man, F. J. Langlois Van den Bergh en G. Holtius, adj. des Konings in buitengewonen dienst; de rang van kol., aan de gep. luit.- kolonelsL. E. T. Bolomey, G. G. A. Schwartz, F. baron Van Aerssen Boyeren Van Voshol, W. C. D. Van Ryen, W. C. F. Van der Plas, jhr. A. W. Storm Van 's-Gravesande, jhr. H. L. P. Hovy, C. M. W. Kamps en J. M. G. Randhaerede rang van luit.-kolonel, aan de geponsionneerde majoors: E. L. H. Van Lan- schot Hubrecht en F. H. Usener; de rang van majoor, aan de gepensionneerde kapiteins A. Grevers, G. P. P. baron Creutz, T. J. Koentz, T. Cieremans, W. A. J. Van den Hurk en W. Hoogenboom; de rang van ritmeester, aan den gepensionneerden lsten luitenant W. J. J. Brantsma. Door Z. M. is mr. J. P. P. baron Van Zuylen Van Nyevelt, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, benoemd tot Minister van Staat. Ncdcrlandsclie Leeuw. Door Z. M. zyn lo. bevorderd tot commandeurs in de orde van den Noderlandscben Leeuw: mr. J. G. Kiet, president van den Hoogon Raad der Noderlanden mr. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck Yan der Oyc, voorz. Yan do Eerste Kamer; P. G. J. van der Schricck, lid van de Tweede Kamerdr. C. Leemans, directeur van 's Rijks Museum van Oudheden te Lei don; Zr. Ms. adj. in buitengew. dienst, do vico-adm. J. W. Binkes; de luit.-gon. F. J. Pfeiffer, inspecteur der inf.; do luit.-gen. J. M. Yan der Star, chef van don gen. staf; mr. C. Pynackor Hordijk, gouv.-gen. van Ncd.-Indiö; mr. H. J. Smidt, oud-gouvern. van Suriname; 2o. benoemd tot ridders in bovengenoemde orde: P. C. Van Lennep, consul-gen. der Nederlanden te Athene; G. Laviuo, consul-gen. der Nedcrlandon te SingaporeJ. A. Kruyt, oonsul-generaal der Nederlan den to Penang; H. S. Yan Santen, consul der Ncdorl. to Liverpool; da. Adama van Scheltema, pred. dor Ned.-Herv. gemeente te Londen; J. Yan Kaalte,con sul der Nederlanden te GlasgowE. Struth Pferstorff, consul der Nederlanden te Milaan; dr. E. A. Sclimitt, consul-generaal der Noderlanden te Frankfort aan de Main; jhr. D. Ploos van Amstol, gewezen consul-gen. der Nederlanden te Melbourne; A. Gray, consul der Nederlanden te Sidney, tijdelijk belast met de waar neming van het consulaat-generaal in Australië; mr. M. A. Yan den Acker, raadsheer iu den Hoogen Raad der Nederlanden; mr. W. B. S. Boclos, vice- prest. van het gerechtshof te Leeuwarden; mr. S. Tjaden Busmann, pres. der arrondissoments-rechtbank te Groningen; mr. W. C. J. J. Cremers, vice-prcs. van het gerechtshof te Arnhem; mr. S. J. Yan Geuns, off. van just, bij de arrond.-rechtbank te Utrecht; mr. A. F. L. Gregory, adv.-gen. bij den Hoogen Raad der Nederlanden; mr. J. Spoor, vice-pros, van het gerechtshof te 's-Hago; mr. G. A. Yisscher, proc.-gen. bij hot gerechtshof te Leeuwarden; mr. J. A. Molster, adv. te Amsterdam; mr. A. M. Van Stipriaan Luïscius, adv. en deken der orde van advocaten te 's-Hage; F. J. M. Rits, notaris te 's-Hortogenbosch; mr. D. H. Delprat, president van het college van regenten over do gevangenissen te RotterdamC. J. M. Bottemanne, Bisschop van HaarlemJ. W. Felix, predikant bij de Nederduit8ch-Herv. gemeente te Utrecht; A. God schalk, Bisschop van 's-HertogenboschJ. Heykamp, aartsbisschop der oud-bisschoppelijke clerezie van Utrecht; dr L. Landsborg, opperrabbijn bij deNed.- Israclietischo gemoente te Maastricht; A. Loosjfs, pred. b^j de Doopsg. gem. te Amsterdam L. Overman, sccr. van do Alg. Synode der Ned.-Herv. kerk; C. Yan der Veeken, proost van het Kathedraal kapittel te Breda; J. P. G. Westhoff, pred. bij de Herst.-Evang. Luth. gemeente te Amsterdam; J. P. Havelaar, minister van Waterstaat, handel en nijverheid; mr. A. Blussé, jhr. H. A. D. Ooonen, mr. J. Yan Gennep, mr. P. J. A. Smitz, leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; H. J. Bool, A. baron Yan Dedom, mr. J. H. L. Haffmans, W. Rooseboom, J. Schepel, H. Seret, d P. J. F. Vermeulen, leden van de Tweede Kamer der St.-Gen.; jlir. mr. P. J. v. Swin- deren, Zr. Ms. Commissaris in Drente; mr. A. Ben dorp, lid van Gedep. Staten van N.-Hollandjhr. mr. II. A. C. De la Bassecour C'aan, lid van Ged. Staten van Zuid Holland; mr. P. G. E. H. baron De Bieber- stein Rogalla Zawadsky, lid van Ged. Staten van Limburg; jhr. P. J. J. 8. M. Yan der Does do Wille- bois, burg. der gemeente 's-Hortogenbosch; jhr. D. J. A. A. Yan Lawick van Pabst van Nyevelt, burg. der gemeente Arnhem; jhr. W. C. T. v. Nahuys, burg. der gem. Zwolle; P. Lycklama a Nyekolt, burgem. der gem. Leeuwardon; M. A. D. Jolles, burgom. der gom. Assen; mr. A. A. Yan Bergen IJzendoorn, burgom der gem. Gonda; W. Beukers, burgem. der gem. Bunschoten; G. J. Van den Bosch, burgem. der gem. Kattondijko; mr. W. W. Van Lennep, weth. te Amsterdamdr. H. W. Dames, weth. te Nijmegen; H. N. O. baron Van Tuyll van Seroo8korken, militie-comm. te 's-Gravenhagc; R. Mijsberg, luit.-kol.-comm. der dioDstdoendo schutterij te Utrecht; P. C H. Bauduin, majoor comm. der dd. schutterij to Maastricht; A. M. Tromp v. Holst, maj.-comm der dd. schuttery te Amersfoort; dr. D. Bierens de Haan, hoogleeraar aan do Ryks.-Univ. te te Leiden; dr. T. Halbertsma, hoogl. aan de Ryks- Unir. te Utrecht; dr. jhr. B. H. C. K. v. d. Wijck, hoogl. aan de Ryks-üniv. te Groningendr. J. C. Mattlies, hoogl. a. d. gem.-Univ. te Amsterdam; dr. A. Kuyper, lioogleeraar aan do Vrye Univorsiteit te Amsterdam; F. P. Yan de Burgt, president van en hoogloeraar aan hot aartsbisschoppelijk seminarium te Driebergen; H. De Cock, docent aan de Theolo gische school te Kampon; dr. J. G. Van Eyken, inspecteur der gymnasia; dr A. C. Oudemans Jr., directour der Polytechnische school te Delft; A. Moens, inspectour van het lager onderwye; dr. A. W. H. Wirtz, directeur van do Rijks-veeartsenijschool to Utrecht; dr. A. H. Andol, directeur v. h. Ryke- krankzinnigengesticht to Modemblik; dr. J. J. Homoet, goneesheer te ArnhemJ. Ph. Van der Kollen, directeur van het Prentenkabinet te Amsterdam August Allobé, directe or van de Rijks-Acad. van Bcoldende kunston te Amsterdam; dr. M. F. A. G. Campboll, bibliothecaris der Koninklijke Bibliotheek to 's-Gravenhago; A. C. Kruseman, letterkundige te Haarlem; H. W. Mtsdag, kunstschilder te's-Gravon- hagc; Zr. Ms. adjudant in buitengew. dienst, do kap. ter zee jhr. J. A. Roëil; de kapiteins tor zee O. A. Le Bron de Vexola, W. J. A. Noltherins en W. J. H. Do Kanter; de kap.-luit. ter zoo W. F. Blaauw, P. C. Pabst en H. Nijgh; de luit. tor zoe der 1ste kl. M. C. Van Doorn; de dirig. off. van gez. derlstekl. bij do zeemacht J. B. Coomans De Ruiter; de hoofd inspecteur v. admin, by do zeemacht J. C. L. K. Van Wely; W. A. Van Rees, lid van do Algem. Kokonk.; J. Backe Jr., direct, van de Grootboeken der Nation. Schuld to AmsterdamJ. L. Van Verre, agent van het Min. v. Fiü. te Amsterdam; jhr. Th. J. Kraijen- hoff, prov. insp. der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen, te Zutfen; G. A. Loeff, directeur der registratie cn domeinen te AmsterdamE. P. Van Steenbergen, inspecteur van het kadaster te 's-Gra venhago; do kolonel H. F. Aling8, comm. van het 4de rcg. inf.; do luit.-kol. W. G. Rompelman, comm. van het instr.-bat.; do kapit. J. H. Weonink, van het rcg. grenadiers en jagers; do kolonel jhr. L. J. H. Teding Van Berkhout, comm. van het 3de rog. huzaren ritm. jhr. M. Van Reigersberg Versluys, van het lste reg. huzaren, directeur van het reraonto-depot; do gen.-maj. C. D. H. Schneidor, inspecteur der art.; de kolonel A. J. F. Egter Yan Wissekerko, comman dant van het lste reg. veld-art; de luit.-kolonel M. J. Soutcndam, van den staf der art., dir. der art.- inriclitiugen; de kolonel jhr. L. J. Van Teylingen, commandant in het 2do genio-oommandement; de luit -kolonel I. J. H. Gijsberti Hodenpijl, commandant van het corps genietroepen; do luit.-kolonel A. Kool, toogevoogd aan den chef van den gen. staf; do kolo nel P. L. G. Doorman, hoofdintendant bij het legor; do luit.-kolonel-intend. J. M. Janssen, hoofd der Vide afd. bij het depart, van oorlog; de goneraal-majoor M. R. Timmerman, inspect, van don geneesk. dienst der landmacht; de dirig. officier van gez. der 2de kl C. De Mooy, van hot personeel van den geneesk. dienst der landmacht; de genorasl-majoor J. N. A. baron Taets Van Amerongen, gouverneur der Kon. Milit. Academie; A. L. A. Diepen, lid van de firma Gebr. Diepen, fabrikanten van lakens en wollen stoffon, voorz. der karn?r van kooph. on fabrieken te Tilburg; dr. E. F. v. Dissel, ingenieur van het hoogheemraad schap van Rijnland; W. J. Doudo v. Trootwijk, dijk graaf van Ametelland; Th. Figée, lid van de firma Gobr. Figée, fabrikanten van stoom- en andere werktuigen; D. Fontein Do Jong, voorzitter van de Friesche Maatschappij van landbouw; A. K. P. F. R. v. Hassolt, a'ruimstr. der Holl. IJzeren Spoorwegm.; J. H. P. E. Kniphorst, voorz. der comm. tot het afne men van oxamens ter verkrijging van oen diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen; G. H. Krelago, tuinbouwkundigeL. Kronenberg, dir. van de Kon. Deventer tapijtfabriekJ. M. H. Merokelbach, voorz. der Maatsch. va* Landb.in Limburg; M. M. De Monchy, voorz. der Kamer van koophandel en Fabrieken te Rotterdam; G. SalomonsonHz.,fabrik., voorz. der Kamer van koophandel en fabrieken te AlmelooJ. G. Sillem, lid van de firma Hope Co P. E. Tegelberg, direc. der stoomvm. „Nederland"; J. Van der Vegt, hoofdingenieur van den prov. water staat in Zuid-HollaDd; W. K. M. Vrolik, dir.-gen, der Maatschappij tot exploit, van StaatsspoorwegenJ. Y. Wierdsma, directour der Nerderl.-Amerik. Stoomvaart- maatspij. „zeeland" A. C. Broekman, eerstaanw. ing. b. d. aanl. v. Staatsspoorw.H. Yan Eek, insp. bij de Rijkstelegraaf, dir. van het telegraaf k. te Amsterdam A. M. K. W. baron Van Ittersum, hoofding. van den waterstaat S. L. Kempen, hoofding. voor het stoomw. jhr. mr. G. De Bosch Kemper, seci.-gon. van het dep. van waterst.; W. T. Koster, admin. bij het dept. van waterst; E. Ph. J. Mahieu, ingenieur voor het stoomw. der spoorwegdiensten; W. P. Nagel, inspect, der poiterijen; I. J. Smith, dir. van het postk. te Am sterdam; mr. W. A. baron Yan Yerschuer, raad-advi seur bij het dep. van waterstaat, handel en nijverheid, njk8Comm. bij de Maatsch. tot expl. van Staatssprw. B. P. W. Verweyde, inspecteur der posterijenJ. M. F. Wellan, hoofdingenieur van den waterstaat; mr. U. J. Huber Noodt, oud-directeur van onder wijs, eeredienst en nijverhoid; mr. W. De Gelder, proc.-gen. bij het Hooggerechtshof van Ned.-Indië; W. O. Gallois, algemeen secretaris; G. Yan Houten, hoofdingenieur der lste kl. van den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werben; K. F. H. Yan Langen, assistent-resident van Meester-Cornelis (resi dentie Batavia); A. R. W. Gey van Pittius, gen.-maj., adj. des Konings in buitengewonen dienst, chef van den goneralen staf van het leger in Ned.-Indië; A. S. J. Van Kcsteren, gen.-maj., comm. der 2de mil. afd. op Java; A. H. Van de Pol, luit.-kol. der infan terie van het leger in Ned.-Indië; P. J. Seibert, majoor van den gen. staf van dat leger; H. H. Rink, kapt. dor inf. van dat leger; A. D. J. Ponn, luit-kol., commandant der Bataviasche schutterij; mr. D. Boets, secretaris van het voormalig centraal-comité voor do noodlijdenden door do uitbarsting op Kra- katau, to Batavia; B. Y. Houthuysen, notaris to Samarang; P. Jansz Sr., Evangelie-zendeling op Java; dr. C. Snouck Hurgronje, lector aan de Rijks-Univer siteit te Leiden, belast met eene zending naar Ned.- Indië; mr. H. S. Yan Lennep, commissaris van het Yaderlandsch Fonds tot aanmoediging van 's lands zeedienst te Amsterdam; N. Yan den Brandhof,Gouv* van Curasao; mr. W. Tonckens JLzn., gouv.-secr. in de kol. Suriname. Gomengd Ni«uw«u Gistermiddag had een achtjarig knaapje het ongeluk in het Levendaal te vallen. Spoedig hadden een paar personen het ongeval opgemerkt en den drenkeling nagesprongen, hetgeen zy met goeden uitslag bekroond zagen, want weldra hadden zy den jongen op het droge gebracht. Omstreeks halftien gisteravond lag een persoon in bewusteloozen toestand op de Heerengracht voor eene herberg neder, en zou daar zeker gebleven zyn, zoo hy niet door twee mannen ware opgemerkt, die hem in de nabygelegen apotheek op den hoek van Haarlemmerstraat en Kouden Hook brachten, waar hy na een halfuur by kwam, en vandaar door twee politie agenten met een wagen naar het politie- bureel vervoerd werd. In het perceel hoek Ouden Singel en Lammerenmarkt heeft gisternamiddag een binnenbrandje plaats gehad door het springen van een petroleumstel. Spoedig echter was het onheil in zyn voortgang gestuit, daar men de reeds smeulende voorwerpen door het raam op straat wierp. Gisternacht is de Oranjevlag, welke van den Haagschen toren uitstak, door personen, biykbaar socialisten, die den toren zyn weten binnen te dringen, verwisseld voor eene roode vlag. Vóór 9 uren wapperde echter weder de Oranjevlag van den toren. De politie doet yverig onderzoek. Tydenshetjongstehevigonweder, dat boven de gemeente Hazerswoude woedde, sloeg de bliksem in de bouwmanswoning, be woond door het Raadslid den heer Jac. Koet sier, verbryzelde aan den voorgevel gedeel- teiyk een raamkozyn, en baande door een glasruit zich toegang in het woonvertrek, zonder daar noemenswaarde schade aan te richten, deed vervolgens den voorgevel op een paar plaatsen scheuren, en sloeg opnieuw in het rietendak, waar aanstonds de vlam uitsloeg. Door vereende pogingen der toegestroomde menigte was men den brand spoedig meester, zoodat de reeds op de plaats des onheils aan gebrachte brandspuit geen dienst behoefde te doen. De heer J. Francken, de eenige, die tydens het onheil zich in het woonvertrek bevond, bleek opmerkeiyk gespaard. Mocht men voor eenigen tyd twyfelen aan de oprichting eener flinke Zwem en Badplaats te Alfen aan den Ryn, thans verneemt men dat een veelgewyzigd plan in de laatste byeenkomst van aandeelhouders werd aangenomen, waardoor groote kosten gespaard worden, zonder aan het uiteriyk van het gebouw te schaden. Re9ds deze week zal tot eene onderhandsche aanbesteding kunnen worden overgegaan. Het groote bassin zal eene oppervlakte van 200 vierk. meter beslaan, dat voor de leer lingen van 50 vierk. meter. Zeven badkamers zullen er worden aangebracht, benevens veertien kleedkamers. De opening kan tegen het laatst van Juni worden te gemoet gezien. (Rb.) Duizenden waren Zaterdag-middag te Rotterdam op de been, ten einde getuige te zyn van het opstygen van een Ameri- kaanschen luchtschipper, die zich, na eene zekere hoogte bereikt te hebben, met eene parachute zou laten nederdalen. Ook op het afgesloten terrein op de Marinewerf aan den Oostzeedyk waren vele belangstellenden saam- gevloeid de drukte nam er steeds toe en de luchtreiziger zou zonder twyfel eene goede recette gemaakt hebben, indien hy door het regenachtige weder en den hevigen wind niet tot het besluit had moeten komen ditmaal van zyne onderneming af te zien. Toen hy dit besluit om halfvier kenbaar maakte, werd terstond opgehouden met het uitgeven van entrée-kaarten niet alleen, maar begon de kas zonder de minste aarzeling de rood3 verkochte biljetten in te wisselen. Dat mocht evenwel niet beletten dat een woeste hoop zich om de kas vereenigde en een dusdanig gedrang deed ontstaan, dat velen zich verplicht zagen hun geld in den steek te laten, in het vertrouwen dat hun entréebiljet voor eene volgende ge legenheid geldig zou blyven. De politie was onmachtig de orde te handhaven. Een inspec teur, die het beproefde, raakte dermate in het gedrang, dat hem de pantalon van het lyf werd getrapt. (N. R. G.) De werkstaking in het Rynsch- Westfaalsche steenkolengebied breidt zich by voortduring uit en wekt in alle staatkundige kringen de grootste aandacht. Tot dusver is het aantal werkstakers 80,000, en dezen delven by na de helft van hetgeen Duitschland aan steenkolen noodig heeft. De pry 3 der kolen stygt snel. Uit gebrek aan die brandstof zyn reeds verscheidene yzergieteryen en pletteryen in de omstreken van Siegen ge sloten, en daardoor zyn ongeveer 3000 arbei ders buiten werk. De eigenaars in Bochum, Dortmund en Essen bey veren zich steenkolen uit het gebied van den Saar, uit België en Silezië te verkrygen. Uit Engeland zyn reeds zendingen steenkolen ontvangen. Zoowel te Beriyn als in het gebied der werkstaking is de stemming ten gunste der mynwerkers, wier kalme houding algemeen erkend wordt. Het is ook zeker, dat aan de werkstaking geene staatkundige dryfveeren ten grondslag liggen. Men betreurt het zeer, dat ten gevolge van het te snel optreden der mili taire macht, reeds vyf personenJ|gedood en negen gewond zyn. De regeering tracht thans van haren invloed gebruik te maken, om de werkstakers tot een vergeiyk te nopen. Het uitschryven van den staat van beleg heeft zy verworpen. Den minis ter van binnenlandsche zaken is het gelukt, te Dortmund eene vergadering te beleggen van alle mynbesturen. Deze vergadering kwam later weder byeen onder voorzitterschap van den opperpresident Hagemeister, en bepaalde welke concessiën aan de werklieden zouden kunnen gedaan worden. Op den grondslag daarvan zal nu met de leiders der werkstaking, door tussclienkomst der regeering, worden onderhandeld. Men hoopt op deze wyze tot eene minnelyke schikking te geraken. De „Nordd. Allg. Zeitung" erkent de rustige houding der werkstakers en wyst beide par ty en, dus ook de werkgevers, op de zware ver- antwoordelykheid, welke zy op zich laden, wanneer zy niet alles doen wat tot eene billyke schikking kan leiden. Uit Essen wordt nader gemeldDe vertegen woordigers der gezamenlyke mynbesturen in het opperdistrict van Dortmund verklaren ernstig besloten te zyn verhoogde loonen toe te staan, zoodra de werkstakers den arbeid zullen hervat hebbeD. Zy achten het echter onmogeiyk in eene algemeene, bepaald aan gegeven percentsgewyze loonsverhooging te bewilligen. Ook de eisch tot verkorting van den arbeidstyd, welke thans acht uren be draagt, noemen zy onbiliyk en op geen enkelen goeden grond steunend. Uit de Westfaalsche myndistricten wordt verder het volgende gemeld: In de groeve „Schleswig" (by Dortmund) was Vrydag-morgen het volk nog aan het werk gegaan, maar de middag-ploeg weigerde op te komen. Des avonds verzamelde zich eene groote menigte, welke tegen 9 uren in de nabyheid der groeve stand hield. De directeur vroeg wat zy wildende bekende voorwaarden werden gesteld, die de directeur verklaarde niet te kunnen toestaan. En werd met steenen gegooid en enkele beambten werden zwaar

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2