Amerikaansche Knipmethode. Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. DE KREEK, BOOiimllt 1. A- Blikslager. Spek afgeslagen!!! JL LANGEZAAL ZOON. Leerboek der Natnnrknnde Breuklijders J. P. SCHABERG. Amerikaansche Glansstijfsel BUITENGEWOON LAGE TARIEVEN voor het vervoer van BESTEL- en VBACHTGOEDEREN van en naar Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Hiliegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest en Leiden. FABRIEKSPRIJZEN. Dr. J. Bosscha Jr. Kortste en wetenschappelijke methode om zelve Kos- tumes, Mantels, enz. te leeren knippen. Men bekwaamt zich gewoonlijk in 7 a 8 lessen. Men vervoege zich: HOOIGRACHT No. 22. Antwerpen. 35 Groenplaats. Een Lied ter gedachtenis aan de Veertigjarige Regeering van Z. M. Koning Willem III. BOTERMARKT 5 EN 6. Specialiteit Echte Fransche Korsetten ƒ<•- voor den spotprijs van 1 Gulden. Lbidkn, tor Boekdrukker# van A. W. SXJTHOÏT. gings werken langs den rechteroever aldaar, voor de verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar Zee. (Raming 408,300.) Minste inschryver was de heer M. C. De Jong PMzn., te Sliedrecht, voor f 455,800. Ziehier een proefje van de helderheid der begrippen van sommige buitenlandsche bladen over de verhouding tusschen Nederland en Luxemburg. De „Rheinischer Kurier" bevat gelukkig, zooals hijzelf zegt, „zonder er voor te kunnen instaan" en „onder voorbehoud" het volgende: Naar aanleiding van de demonstratieve hou ding der Luxemburgers ten gunste van den hertog van Nassau, zou er uit Den Haag een vertrouwelijk schrijven tot alle Kabinetten zyn gericht, waarin gevraagd zou zijn, hoe men het zou opnemen, indien de Nederlandsche Staten- Generaal de Luxemburgsche successie-wet veranderden in dier voege, dat ook de vrou welijke linie in het groothertogdom opvolgen kon! Op deze vertrouwelijke vraag zou men van Seine en Newa het antwoord ontvangen hebben, dat men tegenover deze quaestie eene passieve houding zou bewaren. Doch van eenen anderen kant zou men der Nederlandsche regeering op duidelijke wjjze te verstaan ge geven hebben, dat zjj er beter aan deed, dit plan maar te laten schietenN.R. C.) Bij kon. besluit is benoemdtot rechter- plaatsvervanger in de arrondissements recht bank te Breda, mr. M. Tydoman Jr., kanton- rechter-plaatsvervanger, advocaat en procureur aldaartot kantonrechter te Gulpon, mr. G. R. A. Lammens, ttians griffier by het kantongerecht te Heerlen; tot rechter in de arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch, mr. A. J. J. baron Yan Styrum, thans te Zieriksee; tot id. te Maastricht mr. J. R. H. Van Scbaik, thans kantonrechter te Druten. De gemeenteraad van Amsterdam besloot gisteren het houten gebouw of do loods voor de driejaariyksche schilderöententoonstelling te plaatsen op het gedempte Damrak. Naar men verneemt, bestaat by de bewoners van het Damrak het voornemen, ernstig pro test aan te teekenen tegen het dientengevolge verwyderen van het pas aangelegde plantsoen aldaar. Ir, het Bestedeiingenhuis te Rhenen, d ff 15 Mei plechtig zal worden ingewyd, zyn als vader en moeder benoemd P. J. Baalo en echtgenoote. Gemengd N leuw «- Te Kollum is eene met vlas ge vulde schuur, behoorende tot het werkhuis, eene prooi der vlammen geworden. Binnen twee minuten, nadat midden overdag in de dichtbevolkte buurt de brand ontdekt werd, stond hot gansche gebouw in lichterlaaie. Ook het werkhuis, door ongeveer 40 gealimen- teorden bewoond, begon te branden, doch kon gelukkig met hulp van de brandspuiten voor vernieling bewaard biyven. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Het on weer, dat kort te voren in de omstreken woedde, is niet over Kollum gedreven. Met het vlas zyn twoe koeien in do schuur ver brand. Er werden te Gorredyk drie runderen, in het land grazende, door den bliksem gedood. Gistermiddag brak een hevige brand uit onder de gemeente Giesen-Oudekerk. Eene boerenwoning en vyf arbeiderswoningen brandden tot den grond af. Te Raalte is gisterochtend in de buurt schap Bostel eene boerenplaats afgebrand. Te Jubbega (Pr.) zjjn Dinsdag drie koeien door den bliksem gedood. Op vele plaatsen in het noorden en oosten van Fries- la- d was het noodweer. Te Erlekom (by Nymegen) is de bliksem ingeslagen in de woning van den steenfa brieksbaas Ariëns. Het huis is in de asch gelegd, terwyi een stapel turf aldaar mede eene prooi dor vlammen werd. In de veenderg te Stobbegat (F.) zyn nu alle arbeiders zonder loonsvorhooging aan het werk gegaan. De politie is vertrok ken. De werkstaking heeft den arbeiders vyf dagen belet te werken. Het Nederlandsche schip „tda', kapt. Hazewinkel, van Burnt Island naar Riga, is by Kopenhagen aan den grond ge- loopen. Het avondfeest to Parys. De Parysche tentoonstelling is, naar reeds in 't kort werd gemeld, waardig ingewyd. Na de openingsplechtigheden, volgde des avonds de algemeens verlichting, met vuurwerk. Parys baadde zich in licht. Alle monumenten, bruggen en hoornen waren versierd en be hangen met duizenden lampions on gekleurde glazen en langs hot metalen network van den Eiffel-toren slingerden zich guirlandes hoog tegen de donkere lucht, als opklim mende naar de reuzen diamant, de electrische lamp op den top, die hare stralen wyd uitschoot. Aan den voet van den toren gloeiden my riaden lichten aan de poorten en gebouwen op het tentoonstellingsterrein, en de slingers zetten zich voort tot langs de straten. De Seine bood een tooverachtig schouw spel. 't Water straalde van rood en groen en blauw licht, in lange, rillende strepen en lynen. De boomen der kaden droegen door- schynende vruchten van alle kleuren van den regenboog, van goud en diamant. Het was als wandelde men door don tuin der Hesperiden. Booten, door stoom of snellen riemslag gedreven, dobberden en dansten of voeren in optocht als slangen, die over het water schuifelden. Van den Eiffeltoren had men het fraaiste gezicht over de verlichte stad. In don don keren nacht, die hoog boven den toren zweefde, zag men de met licht gekroonde monumenten tusschen de halfduistere daken, waar schoor- steenen, beurtelings licht en donker, grillig uitstaken. Beneden vloeide de Seine, een breed lint van telkens veranderende kleur, wanneer Bengaalsch vuur werd afgestoken, schitterender zelfs dan het uitspansel, dat zy naast de verlichte vaartuigen weerkaatste. In de straten krioelde de menigte, die nu hier, dan daar zich ophoopte en herhaaldelyk in luide byvalskreten uitbrak. Indrukwekkend was het oogenblik, waarop van verschillende hoogten van den Eiffeltoren de stemmen weerklonken van de koren, die daarop hadden plaats genomen en wier ge zang uit den duisteren nacht op de menigte nederdaalde. Op den toren was een kanon geplaatst, dat te tien uren het begin der verlichting van den toren zou aangeven. Er heerschte eenige oogenblikken eene gespannen ver wachting. Plotseling dreunde het schot en steeg een daverend gejuich uit de menigte op. Op het donkerblauwe gewelf des hemels verscheen eene onmetelyke lichtvlek, waarop zich in scherpe, ragfijne lynen het reuzen- silhouet van don toren afteekende. Op het zelfde oogenblik barstte op 3 plaatsen der j stad vuurwerk los en schoten de luchtpylen I en donderbussen omhoog, wier vurige aren 't uiteenspattend hoofd bogen voor het elec trische licht op den Eiffeltoren en de Fran- sche vlag. Het aantal personen, dat Maandag de Parysche tentoonstelling bezocht, wordt op 200,000 geschat. De „Figaro"'zegt dat Maandag-avond op het tentoonstellingsterrein zooveel diners waren besteld, dat men brood te kort kwam. In" het restaurant Franco-Américain liet de eigenaar zyn eigen brood bakken; in de andere restaurants moest men anderhalf uur op brood wachten. Toen dat kwam, werden de brengers verwelkomd met den kreet Vive le Boulanger Het plan bestaat de tentoonstelling 's avonds een dag of acht gesloten te houden. De kosten der tentoonstelling worden in ronde som op 43 millioen fr. geschat-. Het nieuwste automatische toe- stel voor openbaar gebruik is een stoel, welke vanzelf opengaat als men er eenig geld jn doet en zich sluit, zoodra de persoon, die er in gezeten heeft, opstaat. Deze stoelen kunnen in parken of op wandelplaatsen aan muren, schuttingen of boomen bevestigd worden. Men werpt een Eng. penny in een busje, dat aan eene der leuningen van den stoel zit en de zitting valt open. "Wil men even opstaan, maar zyne plaats bewaren, dan kan men door een stok, een regenscherm of eene krant op de zitting te leggen, voorkomen dat deze dichtslaat. Doet men dat niet, dan knipt de zitting toe, zoodra zy van haren last bevryd wordt. In Dahome, op Afrika's west kust, zyn ernstige ongeregeldheden geschied. De inlanders deden een aanval op Porta Nova en verdreven koning Tofa, die met velen zyner opperhoofden en eenige honderden inboorlin gen naar Lagos vluchtte. Een groot aantal personen werd gedood. De stoomboot „Etruria" heeft 360 reizigers uit Nieuw York te Queenstown aan wal gezet, byna allen bestemd voor Parys. Naar zy zeiden, maakt zich een buitengewoon groot aantal Amerikanen gereed, zich naar de Parysche tentoonstelling te begeven. De landverhuizing over Ham burg bedroeg in de vorige maand direct 4531 en indirect 1904 personen. De Hamburg- Amerikaansche pakketvaartvereeniging ver voerde hiervan alleen 4273 personen. Op eene fabriek van verduurzaamde levens middelen wordt lijdelijk verlangd een BL.IK- SGAGSCK, op do hoogte van het soldeeren en maken van bussen. Zonder goede getuig schriften is aanmelding onnoodig. Reflecteeren den adresseeren zich onder inzending van getuigschriften met franco brieven onder lett. B aan het Bureel van dit Blad. zeer vet en goed gerookt, per pond 29, bij 2 pond voor 28'A, bij 5 pond voor 28, bij 10 pond voor 27'A en bij de 100 pond a 27 Cents per kilo. Tuik KOEVET 25 Cents per kilo. ADRES: Alom verkrygbaar do nieuwe druK van net DOOR 3 din. lngf 13.50. Geb. .f 15.-. Yolkomene genezing der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman leur enz. van verschillende Ordon, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. (Melodie: Wien Neêrlandsch bloed.) Mot portret van Z. M., op Oranjepapier godrukt. Prys 8 Cts. Per 100 Expl. ƒ2.25. Per 250 Expl. ƒ5.— Uitgave van J. H. VAN PEURSEM, te Utrecht. van FTtlTZ SCHULZ .Tim., te Leipzig, gogarandeerd vry van alle schadeiyke bestanddeelen. Deze tot nog toe onovertroffen Siyfsel heeft bowezen van buiten gewoon goede qualiteit te zynz(1 bevat alle voor den goeden uitslag vereischte bestanddeelen, In de juNlc verhouding, zoodat het ge bruik sleeds zeker en gemakkelijk Is. Wegens de vele namaak sels lette men op bovenstaand fabrieksmoik, dat op elk pak gedrukt is. Pijjs per pak 12 Cts. by byna alle Kruideniers en Drogisten. Te verkrijgen IK Meer dan f waarde, Het splinternieuwe Werk, Reizen c« on derzoekingen tu Noord-Amerlkn, van Dr. H, F. C. TEN KATE Jr., 464 Bladz. mot eene Kaart en uitslaande Platen. Prys ƒ4.75, voor slechts Sién Gulden, en dan nog bovendien daarbij naar de kous op den koop toe: A. JULES VER NE. De Bels om de wereld In 80 dagen, 1 Deel, of B. JULES VERNE. Michael Strogoff, de Koerier van den Czaar, 1 Deol. [o dat niet wondervol, zoo'n fonkelnieuw, lu best werk over Amerika, van ƒ4.75, met nog een werk van Jules Vernk er by, en dan alles samen voor Een Gulden franco thuis? Men zende dus spoedig postwissel van ƒ1. waarby moet staan Ret Pak Amerika met A of IS. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, by de Vischmarkt, te Rotterdam. Ontdekking. Geen Asthma. Benauwdheid, Zinking noch Hoest meer. Bekroningen: Zilv. en Gou den Med. en buiten concours. Aan- wyzingenprafisen/rawco.Schryven aan het adres: Dr. C™. CLERY, te Marseille, (Frankryk).

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2