Haarl.straat 122. J. C. KORT. Hooigracht 12-14. JOHs. DEE Jzn. Te huur: Te huur: Gedroogde Vruchten. Van Men's, Korffs Grootes' rans Jozefs* Tooverlantaarns. BAREETS, PETJES ei HOEDJES, ia Grins sa iskleari, Bsaipaciil 12-11, Wed. Fischer Co., KleiirhouMe, Echt Indigo Satine-Drills, enz. enz. mr LINTEN, KANTEN, PELUCHES, FLUWEELEN, "P Huishoudelijke ARTIKELEN, Bekwame Scheepsbouwers, Vuurwerkers en twee Machine- Bankwerkers Cacao. Bitterwater, Pantaisie-Katoenen, ECHTE TOILE DE VICHY, In Fantaisie- en Zwarte Boezelaars, Witte en Gekleurde Kinder schortjes Bekende lage prijzen, uitsluitend a contant. MAGAZIJNEN Groote voorraad gegoten en geslagen Fornuizen, Mangel en Waschmachines, alle soorten van Baden en verder alle moge lijke Huishoudelijke Artikelen. Tevens Brandkasten en Kisten. De Ergostat-Machine, prijs ƒ40. Lbidbn, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. venbesteller te Delft, 321L. Visser, tele grafist der 1ste klasse by de Rijkstelegraaf te Hoorn, ƒ510; A. M. Vroeg, eervol ontslagen ryksopziener op de spoorwegdiensten, 520 's jaars. Met ingang van 16 April a. s. aan J. A.Z. Graaf Van Rechteren Limpurg, op z(Jn ver zoek, een eervol ontslag verleend als commies der posterijen van de eerste klasse. Benoemdtot hoogheemraden van het hoog heemraadschap de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe (Zuid-Holland), H. Bos Az. en B. Post; tot id. van het hoogheemraad schap de Vijf Heerenlanden (Zuid-Holland), J. Kortlever. Aan L. Betcke, geboren te Ribnitz, en aan H. Beckers, geboren te Leer, vergunning ver leend de geneeskunst uit te oefenen op Neder- landsche zeeschepen, met uitzondering van oorlogsvaartuigen, onder voorwaarde dat z(J de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefe ning der geneeskunst in Nederland stipteiyk nakomen. Aan A. Zeiler, geboren te Neuveville, in Zwitserland, mits hy o*'erigens aan de daartoe by de wet gestelde eischen voldoe, vergun ning verleend tot het geven van middelbaar onderwys hier te lande. Bepalingen ter voorkoming van bedrog In den bolerhandel. Omtrent het nader overleg, dat heeft plaats gehad tusschen de Commissie van Rappor teurs en de ministers van waterstaat, handel en nyverheid en van justitie betreffende bovengemeld wets-ontwerp, valt het navol gende mede te deelen. Ten eerste werd gevraagd: „Is het niet wenschelyfc in art. 1 eene definitie van boter op te nemen, overeenkomende met die der Engelsche wet van 23 Augustus 1887, ten einde een waarborg te geven, dat onder den naam van boter alleen echte natuurboter, dat is boter, waaraan geene vreemde bestand- deelen, al zyn het geene vetten, zyn toege voegd, verkocht worde?" De Regeering bleef ten aanzien van dit punt volharden by het door haar in de memorie van toelichting en antwoord inge nomen standpunt. Harerzyds werd opgomerkt, dat overneming der Engelsche definitie zou kunnen veroorzaken, dat natuurboter, waaraan vreemde bestanddeelon zyn toegevoegd, als margarine in den handel gebracht werd, iets, waartoe thans geene aanleiding bestaat, omdat het voordeeliger zal zyn dergelyko verknoeide boter onder den naam van boter aan de markt te brengen. Ten tweede wordt in art. 2 o. a. verboden een surrogaat van boter te leveren, indien die waar niet als surrogaat of als margarine wordt aangeduid. Gevraagd werd of niet be paald behoorde te worden wat onder levering moet worden verstaan en of niet eene wyzi- ging noodig is, opdat vaststa dat het genoemd verbod niet geldt voor surrogaten van boter, die verzonden worden naar het buitenland. De Regeering gaf te kennen dat ten aanzien van de woorden leveren en 1 everingtoe- passeiyk is de definitie, voorkomende in art. 667 Burg. Wetb. Van de zyde der Comm. v. Rapp. werd gewe zen op de moeiiykheden, die by vervoer van surrogaten van boter zouden kunnen ontstaan, ten aanzien van de beslissing der vraag wan neer de levering had plaats gehad en dat hier veel zou afhangen van de tusschen af zender en geadresseerde gesloten contracten, waarmede de rechter niet bekend is. De minis ters meenden evenwel dat-voor groote prac- tische moeiiykheden niet gevreesd behoefde te worden, doch verklaarden zich bereid nader te overwegen of, tot wegneming der geop perde bezwaren, eene definitie van het be grip van levering, alsnog in het ontwerp kon worden opgenomen. Voorts werd van de zyde der Regeering verklaard, dat het gewyzigd artikel ook toepasselyk is op de levering van voor het buitenland geleverde surrogaten van boter. In de derde plaats werd gevraagd of het niet beter ware altyd de verpakking met het opschrift surrogaat of margarine te eischen, in plaats toe te staan by gebreke van verpakking deze aanduiding op de waar zelve te plaatsen. De Regeering antwoordde daarop dat dit voor den kleinhandel dikwyis belem merend zou zyn, terwyl het de handhaving niet beter zou verzekeren dan de bepaling dat het surrogaat zelf gemerkt moet wezen. Voorts werd gevraagd of de uitdrukking openbare verkoopplaatsen duidelyk en ruim genoeg is, waarop van de zyde der Regeering werd verklaard, dat met het oog op de bestaande jurisprudentie het niet twyfel- achtig is wat daar mede wordt bedoeld. De Comm. v. Rapp. acht het evenwel wen- scheiyk in het wetsontwerp uit te drukken, dat onder openbare verkoopplaatsen bedoeld zyn alle openbare plaatsen, bestemd of gebezigd tot verkoop van boter of surrogaten daarvan. De Regeering verklaarde zich bereid ook aan den kantonrechter bevoegdheid te geven schrifteiyken last te verstrekken tot hot bin nentreden van woningen, die toegang geven tot openbare verkoopplaatsen, geiyk het artikel dusver alleen aan den burgemeester verleende. Evenzoo verklaarde de Regeering zich be reid het desbetreffende artikel te wyzigen en te bepalen, dat voor het monster, wanneer daartoe hot verlangen wordt te kennen gege ven aan den ambtenaar die het monster neemt, de marktwaarde wordt vergoed. Ten slotte gaf de Regeering toezegging tot eenige redactie- wyzigingen. Gemengd Nleuwa. Uit Oude-Wetering wordt gemeld dat de onderwyzer van de gemeenteschool aldaar het gisteren te kwaad kreeg met een paar leerlingen, die hem beleedigden en schop ten, waarop hy zich zóó kwaad maakte, dat hy weldra nederviel. De gansche school was in rep en roer. De heer Kimmel, geneeskun dige, werd dadeiyk ontboden, doch kon niet anders dan den dood constateeren. De geheele gemeente is door dit zoo treurig voorval diep getroffen. De overledene laat eene brave vrouw met drie kinderen na. Men meldt dat zich te Amster dam een comité gevormd heeft om Boulanger, mocht hy Amsterdam als tydelyke verbiyfplaats kiezen, feesteiyk te ontvangen. De president is een vurige Boulanger-vereer- den Vroeger directeur eener visschery-maat- schappy, heeft hy eens eene buitengewoon fraaie bot aan den toenma.ligen Franschen minister van oorlog gezonden, waarvoor men hem eene harteiyke dankbetuiging zond. Van dien tyd af hechtte hy zich aan den generaal, en deze genegenheid is thans een bepaalde hartstocht geworden. Hy is 't, die Boulanger moet uitgenoodigd hebben, zich tydelyk in Amsterdam metterwoon te vestigen. In de Uilenburgersteeg te A m- sterdam viel eene vrouw, die op de 5de ver dieping aan het glazenwasschen was, uit een raam en op een 8 jarig kind, dat op straat aan het spelen was. De vrouw overleed spoedig. De kleine had het rechterbeentje gebroken. Op de gisteren te Haarlem ge houden paardenmarkt werden slechts 25 paar den aangevoerd. De pryzen liepen van 40 tot 225. Men meldt uit Eindhoven: Gister middag brak onder de werklieden der lucifers fabriek alhier een ernstig oproer uit, wegens de nu toegepaste loonsverlaging. Alles werd vernield. De politie ontruimde de fabriek, welke voorloopig gesloten is. De menigte trekt joe lende de stad door. Verdere ongeregeldheden zyn te wachten. De bevolking verkeert in groote spanning. Vele huizen zyn gesloten. De politie neemt zooveel mogelyk maatre gelen; waarschyniyk zal versterking worden aangevraagd. (A.) In een dorp by Limoges vond men eene vrouw badende in haar bloed. Zy had zich met een mes den hals afgesneden, na hare 5 kinderen, waarvan het oudste 12 jaren, het jongste 10 maanden oud was, te hebben geworgd. Zy had dit gedaan uit wan hoop, omdat haar man, die wegens diefstal gevangen had gezeten, thuis zou komen en zy het denkbeeld niet kon verdragen dat zy en hare kinderen met een misdadiger zouden moeten leven. Te Nimes waren de leerlingen van een pensionaat naar de berk geweest; daar van daan komend gingen ze door de rue Fontaine, toen plotseling een der meisjes werd weggevoerd door een jong man; hy stapte met haar in een rytuig, dat pyisnel wegreed. Het jonge meisje was door hare ouders juist in het pensionaat gebracht, om een einde te maken aan de liefdesgeschiedenis I Het goederendepot van een station van den Boston-Maine-spoorweg ia afgebrand. De schade bedraagtmillioen ds. ALKEMADE. Bevallen: E. A. Halvemaan geb. Van den Brink, D. J. Boesveld geb. Van der Mey, D. A. Yan Beek geb. Seijts, Z. H. Bout geb. Hoogeveen, D. Overleden: Martinus Kennis, 10 maanden. Joannes Adrianua Yuiating, wedr. van Petronella Meiman, 70 jaar. Hestor Qorarda Oosthoek 5 j. "Wynanda Yan der Meer, 6 jaar. kunnen geplaatst worden aan de Kon. Ned. Grofsmedery te Leiden. Een fraai HEERENUCIS met grooten, rianten TllIX, bevattende, benedengroote wit marmeren Vestibule, Salon, Huiskamer en Suite met Waranda, Keuken, Kelder, boven vyf grootere of kleinere Kamers, Dienstbode Stryk- en Mangelkamer, voorts Gas-en Water leiding. Te bevragen aan het Bureel van dit Blad onder letter J. tegen 1". Mei, een HUIS, bevattende 12 Ka mers, waarvan drie dadelyk verhuurd kunnen worden. Te bevragenLeidsche Stoom-Bier- brouwery DE POSTHOORN. Blanke Stukjes- en Moesappelen. Hoele Zure of Zoete Appelen, 1 „De Betuive" Meikersen in pakjes van te f 0.25 en ƒ6.50. Tiel. Kalabas-, Tafel-, Bergamot- en Limburgsche Peren, by J. ROODEXBITRG, Haarlemmerstraat 22 24. VASI HOCTEVS Cacao in bussen vol gens vastgestelde dótail-pryzen. KorfTs Cacao losse per ons 0.26 Grootes' Cacao p. ons ƒ0.24 en 0.20 Koekjes Chocolaad van af 3 tot 8 Cents. An()atabletten 4Cents. Rapenburg 07. A. WAGEMAXS. steeds in VERSCHE VULLING voorhanden in liet DIRECT-DEPOT VAN STEENSCHUUR 10. LEIDEN Opruiming van Tooverlantaarns tot ver minderde pryzen. Weder ontvangendraaionde Sterren, Platen in verschillende maten, beweegbare Landschappen, komische Beelden, enz. enztot lage pryzen. Ilooglandsche Kerkgracht 36. N6. Tooverlantaarns TE HUUR. Hiermede berichten wij opnieuw te hebben ONTVANGEN eene geheel nieuwe zending ontvingen wij eene zeer uitgebreide keuze. in ZWART en GEKLEURD, enz. enz. VAN

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 14