Vee-en Kaasmarkten Schoolprijzen!!! Helt ie liet i oei terep WHISTSPEL Verhuizingen. KORENHOFF, Teeken- en Decoratiewerk 60 Cis. Zuiver smakende Koffie. 60 Cts. 60 Cts. Zuiver smakende Koffie. 60 Cts. HERSTELPLAATS Aardappelen-bericht. A. VAN DER REYDEM Voor Jonge Dames, v. (1. ROTTE SCHOUTEN. Nieuwe Rijn 102. te UITHOORN. Een mooi pak voor f\.25, dat f 10 waard is. KoffiebranderijVestestraat JVo. 40. Specialiteit JJ Echte Fransche Korsetten De Veertig Voorschriften Vry gevolgd naar het Franscli Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. slagene worden gevoegd, zonder dat voor die bijeenvoeging grond bestaat in den aard der omstandigheden of uit anderen hoofde. Dit samenvoegen heeft niet zelden ten gevolge dat inkomens, welke anders niet belastbaar zouden zijn, worden getroffen, dat op die wijze de een botaalt gedeeltolijk voor het inkomen van een ander en, bij progressieve heffing, zwaarder dan de verordening, gegrond op hoofdelyken omslag, toelaat. Wy hebben gemeend, voor zoover noodig, uwe aandacht te moeten vestigen op eene toepassing, die, waar zij plaats vindt, den aangeslagene op onbillijke wijze treft en met de Wet en ver ordening kwalijk is overeen te brengen." De afdeeling De Rijp van de vereeniging „Het Witte Kruis" heeft van het hoofdbe stuur eene som van f 12,000 gevraagd, ten einde aldaar een ziekenhuis met badinrich ting te kunnen stichten. Naar men verneemt, zullen bij den a. s. zomerdienst de stations Breukelen en Maarsen twee verbeterde aansluitingen krijgen met Gouda, Den Haag en Rotterdam. De trein van 9.15 uit Amsterdam zal nl. zooveel ver vroegd worden, dat hij te 9.55 te Utrecht aankome, waardoor aansluiting wordt ver kregen op den trein van 10.5 naar Gouda, Rotterdam en Den Haag. Omgekeerd stopt de trein van 3 uur nam. uit Den Haag (resp. 3.10 nam. uit Rotterdam) te Woerden, van waar een trein vertrekt over Breukelen naar Maarsen en Utrecht; aankomst te Breukelen 4.20, Maarsen 4.30 en Utrecht 4.40. Gemengd Nieuws. Zoowel dames als heeren woon- den Zaterdag-avond do uitvoering der „Leidsche Studenten Carrousel-Vereeniging" in de Rijks universiteits manége alhier by. Twee wanden der lokaliteit, voor de uitvoe ring bestemd, waren by de vier hoeken voor zien van bloemkransen, waarvan zwart-gole (de kleuren der „L. S.-C.-V.") linten afhingen. Verder waren tegen die wanden aangebracht verschillende wapenschilden en vlaggen van onderscheiden aard. Aan de voorzyden der twee over elkander gelegen tribunes waren guirlandes van groen met bloemen aangebracht. Eene dier tribunes was bestemd voorstuden ten, onder wie opgemerkt werden afgevaardig den van h6t Leidsch Studentencorps en van VAN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Uithoorn maken bekend dat do Kaasmarkt alhier weder oen aanvang zal nemen op den vierden Vrydag in April en dat dezelve voort aan weder des Viydags van iedere week gehouden zal worden, aanvangende dos mor gens te halfelf alsmede dat, behalve de be staande Voorjaarsmarkten, die op Woensdag 10 en 24 April eerstkomende zullen plaats liobbon, maandeiyks nog 2 Veemarkten zullen gehouden worden en wel op den eersten en derden Woensdag van iedere maand, zullende alzoo de eorste der niouw ingestelde Vee markten gehouden worden behalve de boven gemelde op Donderdag 18 April, Woensdag 1 en 15 Mei, 5 en 19 Juni, 3 en 17 Juli, 3 en 17 Augustus enz. PS. Inplaats van Woensdag 17 April wordt op Donderdag 18 April Veemarkt gehouden, omdat op eerstgemelden datum de Veemarkt alhier dan zou samenvallen met die in het naburige Amstelveen. Uithoorn, 5 April 1889. HIÏ. Onderwijzers worden opmerkzaam ge maakt op de groote verscheidenheid Melsjos- en .Jongensboeken, voor eiken leeftyd, in alle pryzen, buitengewoon voordeolig te be komen by D. BOLLE, Bazar van Goedkoops Boekon, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Catalogus wordt op aanvraag gratis en franco toegezonden. vele studenten-vereenigingen en -clubs. De tweede der tribunes, geflankeerd door eenige planten, werd ingenomen door andere genoo- digden, onder wie zich bevonden hoogleeraren, officieren van verschillende wapenen enz. Op eene der beide galeryen, boven de tribunes, zetelde oen muziekcorps, dat, beginnende met het „Iö Vivat," den geheolen avond zyne tonen in verschillonde tempo's door de zaal deed weerklinken. Behalve door gasverlichting, werd de lo kaliteit nog verlicht door Chinoesche ballons. De verlichting was uitstekend, de tribunes waren op doelmatige wyze aangebracht. De plaats, waarop weldra de edole vier voeters zich zouden bewegen, was kunstig mot zaagsel bestrooid; met die stof waren o. a. gevormd do letters L. S. C. V. Alleen vóór de uitvoering natuurlyk, bestond de gelegenheid tor bezichtiging van dit voort brengsel van strooikunst. De entrée-manoeuvre, deed de verwachting hoog spannen. Het achttal ruiters maakte een goeden indruk; houding en uitrusting konden aanspraak maken op aller tevreden heid. Het „jeu do rose" miste ook nu zyne aantrekkelykheid niet en leverde er het be- wys van hoe zeker de berijders van hunne bewegingen waren. De flèche-manoeuvre was het glanspunt van den avond en de luide bravo's, welke vooral by dit nummer werden gehoord, waren do hoorbare bewyzen van goedkeuring over hetgeen aanschouwd werd. De linten-manoeuvre, het laatste nummer vóór de pauze, was eene tentoonspreiding van behendigheid en élégance. Na do pauze werden wy in de gelegenheid gesteld de Trakhener merrie „Justine" te be wonderen, in vryheid gedresseerd en voor gesteld door den directeur der manége, den heer D. Jurriaanse. Inderdaad bleek de merrie goed gedresseerd te zyn. Zy deed haren leer meester in hare verschillende kunstverrichtin gen eer aan. Toen zy door den heer Jurri aanse werd voorgereden, bewees deze op welk eene voorbeeldige wyze hy een fier ros weet te berydon, hoe groot zyne heerschappy is over zulk een viervoeter, hoe vast, hoe on- boweeglyk en tevens hoe sierlyk hy in den zadel zit. „Justine", oen schoon, welgevormd beest, wordt a. s. Vrydag verloot. Speciale inrichting voor verhuizingen met byievering van Emballage, alsbedzakken, linnenkisten, enz. Transporteeren van Piano's. Aanbevelingen ten dienste. Fosl pa hhet kistjes, Bloembakken, Am. Gr., en Teakhouten Tianten-Kul- pen, in verschillonde afmetingen. v. li. Werfslraat, b. d. Bakkerstceg en Haarlemmerstraat 156. Één nummer, dat, waarin man en „paard" één waren, was er op berekend de lachspie ren in beweging te brengen. Van de guirlande manoeuvre gold hotzelfde als van do linten manoeuvre. By eerstgenoemde was men echter door de kostumes in de gelegenheid op te merken dat leden der Studenten-ysclub, der Scherpschuttersvereeniging „Pro Patria," der Studeriten-Vélocipède club „do Raddraaier" en der Studenten roeivereeniging „Njord" zich even goed in eene manége op flinke, vurige rossen kunnen bewegen als op ys, op de schietbaan, op het rywiel en in de giek op het water. Vanwege het Leidsch Studentencorps ont ving de „L. S. C.-V." een fraaien krans, terwyl deze Vereeniging haren directeur, don heer Jurriaanse, op hare beurt, gepaard met eene harteiyke toespraak, oen schoonen krans van groen en bloemen overhandigde. Do uitvoering der „L. S.-C.-V." heeft be wezen dat hare leden, onder leiding van iemand als den wakkeren directeur der uni- versiteits-manége, het ver kunnen brengen in de edele rykunst. Onder die leiding kan het niet anders of die Voreeniging moet, zooals haar praeses betuigde by het overhandigen der hulde aan den heer Jurriaanse, blyven bloeien. Te Hillegom heeft de eerste krokus-veiling in dit seizoen plaats gehad. De qualiteit van het gewas is bevredigend, ook de lust tot koopen was opgewekt. De pryzen waren dientengevolge niet minder dan het vorige jaar, waardoor do kweekers ver wachten, dat op de vele liiacinten- en tulpen- veilingen, welke in den loop dezer maand ge houden zullen worden, in den prys verbete ring zal komen. Door het vallen van de door de Voreeni ging van bloembollen CHltuur genomen maat regelen om het verzenden van de afgesneden bloemen zooveel mogelyk te belemmeren, zal de verzending in dit artikel hoogst be- langryk worden; het late Paschen werkt dit bovendien nog byzonder in de hand. (Ar. R. C.) Aan de Sterrenwacht te Utrecht is, volgens eene mededeeling van prof. Oude mans in het „U. D.", het telographisch bericht ontvangen, dat de heer Barnard, sterrenkun dige aan het Lick Observatorium op den Hamilton-berg by San José, in Cal forniö, den 31sten Maart eene komeet ontdekt heeft. Zy Heden ONTVANGENPuikbe3te blociulge Jaguuien-Aardappclcn, per decaliter 30 Cts., tweede soort beste Jammen 28 en 20 Cts. per '/2 decaliter, zeer fyne bloemlge Hamburgers of Fleuren, 32 en 31 Cts. per decaliter, eerste soort beste Rooilen 22 en 21 Cts. Onder minzame aanbeveling: K. PANDER, Mare 70. stond dien dag te 9 u. 12 m., 4 middelbaren tyd aldaar op 80° 12' 25" rechte klimming en 16° 7' noorderdeclinatie, dus nagenoeg halverwege tusschen f van den Stier en van Orion. Hare dageiyksche beweging 13 in R. kl. en -i- 2' in declinatie, dus in de richting van Aldebaran. Zy wordt als zwak vermeld, maar er is niet bij gezegd met wel ken kyker zy govondon is. Is het met den grooten kyker van die Sterrenwacht, dan zullen wellicht weinige kykers op het vaste land van Europa in staat zyn de komeet te vertoonen. De heer W. A. Scholten, te Gro ningen, die te Vierverlaten begonnen was met den bouw van eene fabriek voor f 700,000, heeft dat werk moeten staken, dowyl het gemeentebestuur geen verlof wilde verleenen tot uitloozing van het fabriekswater in het Hoofddiep. De vermaarde tooneelspeler Edwin Booth is verleden Woensdag te Roches ter, in Nieuw-York, de rol van „Othello" ver vullende, in den loop van het tweede bedryf flauwgevallen en bleek door verlamming be dreigd te worden. De voorstelling moest go- staakt worden. Donderdag was Booth beter, maar hy heeft zyn contract opgezegd. De „Temps" bevat eone depeche uit Zanzibar, volgens welke op Groot Comore (oen der Comorische eilanden) een opstand is uitgebroken. Do sultan van Achimou heeft dien aangestookt. De toestand op do oostkust van Afrika is zeer slecht. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 31 Maart tot en met 6 April. Datum. Uur. Aantal. Gem. Eng. Standk. 31 Maart. G.30 8.— 7 16.8 1 April. 6.30 8.— 8 16 5 2 6.30 8.15 7 16.7 3 6.30 8.— 8 16.5 •1 6.30 8.15 7 16.4 5 6.30 S.15 8 16.5 G 6.30 8.15 8 16.4 Dit beteokent: Wanneer men 6 cubic feet 141.6 liters per uur van zulk gaB verbrandt in een Sugg'a London- Arga'nd-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, een licht wordt verkregon, dat in sterkte geljjk staat mot 16.8, 1C.5 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 gTammen Spermaceti per uur verbrandt. voor Meubelmakers, Schilders, Boetseerders, Stukadoors, Ververs, Steenhouwers, Teeke naars, Onderwyzers in de schryfkurst, Linnen naaisters, Ingenieurs, Architecten, Opzichters, Werkbazen, Graveurs en elk, die met Ornament, Versiering en Decoratiewerk omgaat. Ton eersto. 4 deelen verschillende Modelboeken voor hot vervaardigen van sierlijke Schryf-, Model- en Runstletters, meer dan 100 verschillende soorlon, ook Plafond- eri Muurversieringen, Schilden-Initialen, randen en hoeken en allerlei motieven, enz. enz. Onmisbaar voor ieder in elk Vak. Vier deelen te zamen. Ton tweode. JACOB DE WIT. Teokon- book der proportion van het menschelyk lichaam, benevens duidelyke extra pi. der spier ingen, groot kwarto teeken boek, met 13 groote plafon en verklaring. Prys van dit boek eerst f 3.-. En ten derde. Colleclic Afbeeldingen. bestaande uit 30 groote platen ter waarde van f 6.50 op zwaar teekenpapier, bevattende fraaie afbeeldingen van allerlei sierlijke Meu belen, Spiegels, Gordynen en Lystwerken, Ornamenten voor decoratiewerk in verschillen de styien, onmisbaar voor ieder, die met teeken-, schilder-, meubel- en decoratiewerk omgaat. Voor 1.25 te zamen de 4 deelen, Model boeken, het beroemde Teokenboek van JACOB DE WIT en de collectie 30 groote platendat alles te zamen voor ƒ1.25. Wy willen die massa opruimen, vandaar zoo goedkoop, franco per postpakket tegen postwissel a ƒ1.25, waarop moet staan Teeken- en Decoratiewerk by GEBR. COHEN, Magazynen van Goed koops Boeken te Arnhem of te Rijmegen. Dagelyks op Duitsche wyze gebrand en verkrygbaar aan de Op verlangen ook aan hui3 bezorgd. beveelt zich beleefd aan voor het aanleggen en onderhouden van TIJINEiV. Adres: 4de Binnenvestgracbt 49, aan het Plantsoen. BOTERMARKT 5 EN 6. IN die zich willen bekwamen voor het examen fraaie en nulllge Handwerken, alsook in het maken van Kostumes enz., bestaat op een Cursus alhier gelegenheid. Mon adresseere zicli onder nummer 111 by den Boekhandelaar J. W. WIERDA, Breestraat 110. By A. W. SIJTHOFF te Leiden is ver- schenen VAN HET in twee regelige rympjes vervat en van toelichtingen voorzien. VAN J. Brunton DOOR Mr. J. "V"an Lennep. DERDE DRUK. PRIJS ƒ0.75.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6