ONTVANGEN VICTOR S. F. TAVERNE. Soeciaiitei Specialiteit in Fransche Korsetten. Botermarkt 16. MODÈLE PERFECTIONNÉ, COUPE GARANTIE. eene buitengewoon prachtige keuze Nieuwe Voorjaars- en Zomermantels, solide Stoffen en extra lage prijzen. Tricot-Tailles in alle kleuren voor Dames en Kinderen, alsmede eene ruime sorteering laponstoffen en Fantaisie-laioenen. Kostumes worden in den kortst mogelljken tijd tegen billijke prijzen gemaakt. Eene extra voordeelige keuze in Vitrage, 7/4 breed, van 171/, cent. Leiden, 30 Maart. De Firma Gez. DE GRIJS, Botermarkt 24, berichten de ontvangst eener rijke Collectie NOUVEAUTÉ'S. Groote verscheidenheid in TRICOT-ROBES, MANTELS, HOEDJES, JASSEN en JONGENS-KOSTUMES, tot 12-jarigen leeftijd. Ruime keuze HANDSCHOENEN, groot assortiment Katoenen KOUSEN voor iederen leeftijd, in de bekende solide qualiteiten. Bevelen zich bijzonder aan tot het leveren van UITZETTEN en het in orde maken van de LUIERMAND; prach tige Bewerking, ruime Keuze. De verkiezing van een lid van den ge meenteraad te Leiderdorp, in de plaats van wyien den heer G. Van Geer, is bepaald op 30 April a. s., tegelyk met de verkiezing voor de Prov. Staten. De gesloten kiezersiyst aldaar telt voor de Tweede Kamer en Prov. Staten 308 en voor den Raad 305 kiezers, tegen 291 en 285 ten vorigen jare. Met den aanleg van de telefoonlijn naar Leiderdorp is een aanvang gemaakt. De open stelling van het kantoor wordt in April ver wacht. In het te Rome verschijnende dagblad „L'Opinione" van 26 Maart brengt de Senator Moleschott eene schitterende hulde aan zijn overleden vriend, den Utrechtschenhoogleeraar F. C. Donders. Hij schetst hem als den geleerde die de eerste plaats bekleedt onder de gezichtkun- digen onzer eeuw en van alle tijden, van wien het moeielijk zou zijn te bepalen of hij groo- ter en vruchtbaarder was als wetenschappe lijk vorscher, als helder en vormend mees ter, of als nauwlettend en werkdadig genees heer van het orgaan dat de deur is van het paradijs, omdat het den toegang ontsluit tot de wijsheid en de liefde. „Wanneer Donders goud ontmoette, scheen h(j het te zjjn die er glans aan schonk. „Als geest vol harmonie: welwillend en onvermoeid, was hij de kunstenaar van het leven; van dat leven hetwelk de dood niet uitbluscht, omdat het een glansend spoor achter zich laat, waarop duizenden menschen licht en troost zullen vinden, gezondheid en vertrouwen in de macht welke de mensch ontwikkelt wanneer zijne goedheid gelijken tred houdt met zijne kennis." De wetenschap en de menschlieid, getuigt professor Moleschott, hebben een verlies ge leden, dat niet grooter zijn kon. Ook elders in den vreemde wordt dezer dagen hul 'e gebracht aan onzen beroemden landgenoot. Zoo heeft o. a. prof. Fuchs, hoog leeraar in de ophthalmologic te Weenen, by den aanvang van zjjn oerste college na het overlijden van prof. Donders, de verdiensten van den «verledene in warme bewoordingen herdacht. Hy schilderde hem als een baan breker op oogheelkundig gebied naast Arlt en Von Griffe, met wie hy in innige vriendschap pelijke betrekking stond. Ten slotte verzocht hy den studenten om door opstaan van hunne de.lneming in dit verlies te getuigen. Benoemd zyn tot vader en moeder in het Hervormd Armenhuis te Steenwyk J. H. Piersma en echtgenoote (Bakker) te Idaard. H. R. Tholema en echtgeneote van Stadska naal kwamen van de 36 sollicitanten na de benoemden het meest in aanmerking. Naar wy vernemen, zal de heer C. Verloop op 1 April a. s. het feit herdenken, dat hy gedurende 25 jaar als custos en amanuensis aan het astronomisch observatorium te Utrecht verbonden was. UtrDbl.). Het stoomschip „Soerabaia," van Java naar Rotterdam, vertrok 29 Maart van Mar seille; de „Zuid Holland", van Rotterdam naar Java, passeerde 27 Maart Ouessant; de „Edarn" van de Plata-Rivier naar Amsterdam, vertrok 28 Maart van Lissabon; de „Timor," van Batavia naar Amsterdam, laatst van Vigo (gesleept), is 29 Maart Wight gepasseerdde „Bromo," van Rotterdam naar Java, vertrok 29 Maart van Suez; de „Gelderland" is 29 Maart van Rotterdam te Batavia aangekomen. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Dinsdag 2 April niet plaats hebben. Gemengd Nieuws. Annette's 1 y k. Abel L., een schilderyenkoopman te Parys, is 't model van die handelaars, wier vingers altyd in de positie staan, om iemand het laatste dubbeltje uit den zak te krabbelen. L. is 58 jaar, bezoekt alle veilingen van schilderijen, koopt dikwyls voorwerpen van groote waarde en klaagt nog steen en been„De zaken gaan achteruit, mynheer; heusch, ik zal den winkel moeten sluiten." L. heeft echter met zyne slechte zaken reeds zooveel verdiend, dat hy te Garenne- Colombes eene villa bezit, vanbuiten zeer een voudig, doch vanbinnen gevuld met de kost baarste voerworpen, zoo zegt men thans. Achter het huis ligt oen klein tuintje, dat geheel open is voor de blikken dor nieuws gierige buren. Daar staken op een goeden morgen de buren de hoofden by elkaar, babbelden en lasterden, als alleen buren lasteren kunnen, want zij waren eindelyk tot de ontdekking gekomen, dat de oude huishoudster van L. plotseling was verdwenen. Men haalde de geschiodonis aan van Blauwbaard, of, na met deze klas sieke persoonlykheid te hebben afgehandeld, jaagde elkaar in 't angstzweet met den moder nen Jack the Ripper. In het kort: men ver trouwde den ouden L. niet. Zaterdag avond zag een buurman licht in des anderen buurmans tuin. Dat licht werd godragen door den geheimzinnigen L., die zyne schreden naar een der boomen richtte. Buur man gaf zyne oogen den kost; hy begon te griezelenhy zag, hoe L. met eene spade in de hand in den grond woelde; hoe hy dat twee uren volhield geen twyfel meer: die buurman was een moordenaar, de moordenaar zijner trouwe dienstmaagd. Op een drafje liep de ontdekker naar den commissaris van politie en, van dezen man der wet vergezeld, trad hy de woning van den geheimzinnigen koopman binnen. „Waar is je meid?' vroeg de commissaris, met eene stem, waarin hy het meest moge lijke ontzag trachtte te leggen. „Zy is vertrokken", stotterde de arme bewoner. De politie begon te bemerken dat men met een verstokten misdadiger had te doen. Met eene majestueuze beweging greep de com missaris naar eene spade en richtte zyne schreden naar den boom, hem door den nieuwsgierigen buurman aangewezen. L. uitte kreten van angst, bad en smeekte dat men de onderzoekingen zou staken, doch hoe meer hy bad en smeekte, des te vaster werd by den commissaris de overtuiging dat hy met een gevaarlyken, een zeer gevaarlyken misdadiger te doen had. Men groef, men spitte en men stiet op iets hards, 't Was een yzeren koffer, welke te voorschijn kwamnog een, nog een, tot men een viertal boven de aarde had. Buurman werd bleek van schrik en ook de commissaris word bleek, 't Was duidelykde misdadiger had zyne huishoudster in stukjes gehakt en in de koffers gestopt. „Open de koffers!" klonk eindelyk de don derende stem van den politie hoofdman. L. opende de koffers zijne knieën knikten, zyne handen beefden en wezenloos liet liy zyn hoofd zinken op do borst, toen de aanwezigen het deksel oplichtten en ontdekten dat in iederen koffer ruim tien duizend franken was vei borgen. Van de stukgesneden meid geen spoor; geen beentje - niets. Het oudje zat, nog in 't volle bezit van al hare ledematen, hoog en droog te Parys. De sabel, waarmede hy,-wien ze door den keizer van Japan wordt toegezonden, zich den buik moet opensnijden, is niet altyd welkom, zelfs niet aan de uitnemendste staats dienaren. Onlangs bracht do I-Iara Kiri ze aan een hooggeplaatst ambtenaar, die vroeger zeer in de gunst van den Mikado had gestaan en deze meende om die reden de pil te moeten vergulden: hy zond hem eene sabel met kost bare edelgesteenten versierd. Do ambtenaar ontving ze met don verschuldigden eerbied, nam een koffertje, waar hij ze met eenige reisbenoodigdheden borg en begaf zich naar de haven, waar hy plaats nam aan boord van eene stoomboot naar Havre. Te Parys ver kocht hy zyne sabel voor 150,000 franken zonder de bezwarende voorwaarde. De berichtgever van het „Petit Journal" te Cannes bevestigt, dat diefstal de reden was van den op den heer Geisendorf gepleegden moord. Deze had Zaterdag te Monte-Carlo doorgebracht en er 1000 fr. aan de speeltafel gewonnen. Zyn ledig valies is op de spoorbaan gevonden en by hemzelven werd niets aangetroffen dan een naamkaartje. De coupé der tweede klasse, waarin de onge lukkige gezeten had, vertoont sporen van eene wanhopige worsteling. De kussens, gordyntjes en portierruiten waren, evenals een regenjas, met bloed bevlekt. De trein was te 6.15 des avonds van Genua vertrokken en het slacht offer is pas tegen middernacht gevonden. Do kruk van het portier was bebloed en men onderstelt dat Geisendorf zich daaraan nog heeft vastgeklemd toen zijne moordenaars hem uit den wagen wierpen. Hy heeft nog tot 's ochtends geleefd. In de eerste dagen der volgende maand worden de laatste overblyfselen van het paleis der Tuilerieën in tweehonderd par- tyen in veiling gebracht. Alles wat uit het oogpunt van bouwkunst of geschiedenis van byzondero waarde was, is daarvan natuurlyk zorgvuldig uitgezonderd. In eene Maandag te Parys ge houden vergadering der Nationale Vereeniging voor Acclimatat-ie heeft de heer Decroix het woord gevoerd over het toenemend verbruik van paardenvleesch. Tegenwoordig, zeide hy, waren er in het departement der Seine 132 paardenslagers, die der bevolking een meer en meer op prys gesteld goedkoop en gezond voedsel verschaften. De spreker, die na den heer St. Hilaire veel gedaan hoeft om de vooroordeelen tegen het gebruik van dit vleesch uit te roeien, werd levendig toegejuicht. Te Mans (Frankrjjk) is een ban kier, Talvande, in hechtenis genomen, in wiens kas 4 fr. werden aangetroffen, en met een passief, geraamd op 12 millioen fr. Te Chicago zyn Dinsdag eenige groote ,thee- en kofüemagazynen afgebrand. Do schade werd op l'/2 millioen dollars ge raamd. Moeder: „Wat? Zeg je togen tante Betsy, dat zy loolyk is; toe, zeg eens gauw dat het je spijt." Karei„Tante Betsy, het spijt my dat u zoo leelyk is!" By A. IV. SIJTIIOFF te Leiden is verschenen Dr. P. P. C. HOEK, Schets van de Ontleed kunde van den Mensch 2.50. Dr. B. H. OBST, Atlas van de Ontleedkunde van den mensch, 15 platen, gekleurd ƒ7.50, zwartƒ3. Dr. J. A. FLES, Handleiding tot de stelsel matig beschryvende ontleedkunde van den mensch, lste stuk: Osteologie 2.88, 2de stuk: Gewrichten en Spieren ƒ2.72, 3de stukZintuigen en Ingewanden 4.30,4de stuk: Zenuwen en Bloedvaten 4.20. Dr. E. GABLER, Latynsch Hollandsch Woor denboek over de geneeskunde en de natuur kundige wetenschappen, gebonden, ƒ6. Prof. A. E. SIMON THOMAS, De leer van het onderzoek voor verloskundigen en vrou wen-artsen. Met 12 houtgravures, 1.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 15