Kerkboeken De Salonbandiet. 2'4 pCt. Loten Brussel 1886. In de Koffiebaal Arabische Gomballen n- Firma C. KOOYKER, Schelpkalk. Hoofdprijs 100,000 franks. V:reewijk. THEEMAGAZIJN. Keteluiakers en Smeden 5. HOOGSTRAAT 5. 9. H. DIJKHUIS. zuivere Preanger-Koffie. GOEDKOOP Nieuwe JRijn 13, 8 O onS6hoord. De heele massa, alles l hier genoemd, 1 tot 8, wordt wegge daan voor den spotprys van slechts fl. Bölger Zoon. Leiden. ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. ringen was geweest, en hoe de tegenstanders, door de goede resultaten, welke Van der Slui3 verkreeg, achtereenvolgens in voorstanders waren veranderd, zoodat nu alle deskundigen die onze gemeente bezoeken, van oordeel zyn, dat zeker in geene enkele plaats van Zuid Holland de boomen beter gesnoeid worden. Spreker eindigde met den wensch te uiten, dat Van der Sluis nog lar.ge jaren zyn hand werk, dat zooveel tot verfraaiing onzer stad bijdraagt, moge blyven uitoefenen. Nadat de talrijk opgekomen loden door een luid applaus hunne instemming mot deze woorden hadden betuigd, overhandigde de voorzitter den jubilaris namens het bestuur eter afdeeling een getuigschrift en verder namens een aantal leden een herinnerings geschenk, bestaande uit oen fraai gegraveerd zilveren horloge met gouden ketting, verge zeld van een album, dat de namen der gevers bevatte, en eene enveloppe, waarin nog „een appeltje voor den dorst." Met eene van aandoening bevende stem be dankte do jubilaris hot bestuur en de leden der afdeeling voor deze blijken van sympathie, welke h{j ontvangen had. Ter belooning van 24 jaren trouwen en eerlijken dienst, is de zilveren medaille toe gekend aan den sergeant der mariniers J. G. Laarman, dienende by de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Misschien zal Cornelie Meysenheim mede werken op het concert, dat het Leidsche stu dentengezelschap „Sempre Crescendo" te 's Hage, den 30sten dezer in „Diligentia", gedeeltelijk ten voordeele van de slachtoffers van de ramp te Scheveningen, geeft. Blijkens de statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van don dood in Nederland over de maand Jan. 11., bedroeg het aantal overledenen op 1000 inwoners per jaar: te Amsterdam 27.3; Arnhem 21.4; Dordrecht 32.2's-Gravenhage 24.5; Groningen 26; Haarlem 19.2; 's-Her- togenbosch 33; Leeuwarden 19; Leiden 31.4; Maastricht 17.4; Rotterdam 29.1; Utrecht 27.9. Het officiéél bericht omtrent den toestand des Konings, in de Staatscourant van 13 Maart opgenomen, is eensluidend met hetgeen in ons vorig nommer is medegedeeld. Door den heer Bahlmann zijn op de Arbeidswet twee amendementen voorgesteld: lo. om den arbeidstijd van vrouwen en jeugdige personen beneden 18 jaren in plaats van te 7 uren te doen eindigen te 8 uren des avonds, en 2o. om den gezamenljjken duur van den rusttyd in plaats van ten minste twee uren, slechts anderhalf uur te doen zjjn. Het praeadvies in zake de kiestabel voor do Provinciale Staten is door Ged. Staten van Drente uitgebracht. Uitvoerige overwegingen leiden tot de slotsomden minister aanvul ling der stukken te verzoeken, of, wanneer de vergadering daartoe geene termen mocht vin den, de ontworpen regeling te ontraden en behoud der tegenwoordige aan te bevelen, met aanvulling, zoo noodig, van een lid voor elk hoofdkiesdistrict. De heer Van Houten zal in den eersten tyd de zittingen der Tweede Kamer niet by wonen, daar hy voor particuliere zaken eene reis naar Noord-Amerika heeft moeten onder nemen. By hot benefiet van den heer C. v. a Linden te Amsterdam (men gaf „Catharina en Lambert"), ontving hy van den directeur een gouden potlood met een lauwerkrans, van de solisten een gouden lorgnet en verder drie kransen. Gemengd Nieuw». Gisteren overleed, nasmartelyk Hjdon, in het gasthuis te Eindhoven, een man uit het naburig dorp Nunen, wien den vorigen dag te Eindhoven door een slag van een paard eene wond aan het hoofd was toege bracht. Te Meppel loopt weder oen ge rucht van moord door vergiftiging. Het oudste kind uit een gezin in eene dor achterbuurten (een jongetje van zeven jaren), dat steeds, naar men elkander vertelt, allesbehalve lief derijk werd behandeld, is verloden Zaterdag avond, onder zeer verdachte verschijnselen, plotseling overleden. Naar men wil, heeft de politie zich de zaak aangetrokken en is door een der genoeshoeren tot operatie van het lijkje besloten. Te Groningen is tegen een vier tal spoorwegarbeiders proces-verbaal opge maakt wegens hot plegen van een aantal diofstallen uit de goederenloods nab(j het station. Verschillende stukken manufacturen, ledige wyn- en likeurflesschen, enz., enz., zijn in beslag genomen. Een van het viertal heeft reeds alles bekend. Twee zijn reeds uit hunne betrekkingen ontslagen, terwijl den anderen wel spoedig hetzelfde lot wacht. Tusschen Dungeness en Beachy- Head, ongeveer op dezelfde plaats, waareenigen tjjd geleden de „Glencoe" zonk, heeft weder eene aanvaring plaats gehad, welke met ver lies van één menschenleven gepaard ging. De „Plover", een kolenschip, van Sheffield naar Palma bestemd, werd door de stoom boot „Benefactor" by helder weer, doch ster ken wind midscheeps aangevaren. De „Plover" zonk in weinige minuten, doch alle opva renden op één na klommen op de stoomboot over en werden zoo gered. Uit Hamburg wordt van gis- teren gemold: De stoomkotel van de „Ham burg" sprong, waardoor de zich aan boord bevindende machinist in het gelaat eeniger- mate gewond .werd. De stukken van den ketel verspreidden zich her- en derwaarts. Van het moer Como wordt een zonderling voorval verhaald. Een welgekleed, oudachtig heer nam te Como plaats aan boord van eene der stoombooten op Colico. Tjjdens de reis bood hy een van de beambten een net gevouwen papieren pakje aan, dateenige diamanten bevatte, er 'bijvoegende dat het een fooitje was. Toen de boot don wal bereikte, wierp de man het geschenk weg, daar hy meende dat de diamanten slechts stukjes glas waren. De vreemde reiziger bedacht intusschen ver scheidene andere personen op dezelfde wjjze. Men kreeg achterdocht en liet hem te Colico door de politie aanhouden. Hy noemde zich Leopold Landauer, juwelier te Beriy'n. „Ik leef van diamanten en betaal met diaman ten", zeide hy, en slikte tegelykertyd een aantal dezer kleinooden in. De politie bracht den Duitschen consul met den vreemdeling in kennis en het bleek toen, dat de man 162 briljanten van meer dan 3G,000 gld. waarde by zich had. Men waarschuwde zyne vrien den en zette den vrygevigen ouden heer voor- loopig in een krankzinnigengesticht. De inwoners van Colico zjjn dadeiyk in grooten getale gaan hengelen naar het fooitje, dat de onnadenkende bootbeambte in 't water had geworpen. Aan het strand van Tessel is aangespoeld het lijk van den gezagvoerder der verongelukte Duitsche bark „Theodor Berend." Een meisje van v ij ftien jaren, Lucie Mignae, opende de buitenjaloezieën van hare kamer, gelegen op de dorde verdieping van perceel No. 3 in de ruo Boursault, te Parys. Zy verloor haar evenwicht en smakte op den grond, op de straatsteenen dus, neder. De ontroering en de schrik der buren was groot. Men dacht stellig dat Lucie dood zou zg'n. Tot aller verbazing stond het meisje echter op en klaagde alleen over maagpün. Toch werd zy naar het hospitaal vervoerd. Spoedig wandelde zy daar evenwel uit. Zy is met den schrik vrygekomen. Uit Nieuw-York wordt gemeld dat een lichte schok van aardbeving waarge nomen is in Pennsylvanië en op verschillende punten van Maryland en Nieuw Jersey. Baron Hirsch heeft wederom eene belangryke schenking gedaan120,000 fl. per jaar voor OosteEryk en evenveel voor Hongarye, om daarmede lieden, die tydelyk tegenspoed in hunne zaken hebben, voor den ondergang te behoeden. Het Oostenryksch schip „Hitar" is te Bouc totaal door brand vernield; het kwam van Nieuw-York met petroleum. De gezagvoerder en een jongen werden dood ge vonden, 3 man werden zwaar gekwetst, 9 worden vermist. Zondag is te Parys eene vrouw van 82 jaar in hare karner verbrand gevonden. Naar het schynt, hebben hare kleederen vuur gevat door eene stoof. Uit Parys komt het gerucht dat de Spaansche postboot „Remus" bij de Philippynen met al hare passagiers en eene compagnie soldaten spoorloos te gronde is gegaan. In Gellowstono-Park, in Nebraska, is een gezelschap Fransche reizigers, waar onder twee vrouwen, door de Indianen vermoord. Indië is thans 15 dagen van Londen verwjjderd! Op haren eersten tocht verliet de stoomboot „Oriental" Engeland op 16 Februari en ze kwam 9 Maart te Bombay. De reis van Brindisi tot Bombay deed ze dus in 12 dagen. LEIDEN, alwaar men in alle formaten en banden VOOKMASiDEM vindt; eene ruime sor teering keurig bewerkte van af de minste tot de fijnste soorten, voor alle Protestantsclie tlcilmltcn. Kerkboeken, naar keuze in te binden, wor den ten spoedigste gereedgemaakt. De ondergoteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot de LEVERING van versch gebrande en goed gezifte SCHELPKALK op keur, tot concurreerendo prijzen. Brieven en Bestellingen worden ook aan genomen Mare 52, te Leiden, liefst vóór 2 uren. S. ISKEDEXBEJÏt;. Warmond, Maart 1889. 2'A pCt. Loten Brussel 1886. Jaarlijks 6 Trekkingen. Eerstkomende Trekking: VKIJIiAG lö IIÏAAKT a. s. Minste prijs frs. 150. Gezegelde Certificaten, geldig voor 5 jaar, eene jaarlyksche rente gevende van twaalf Cents, zyn tegen toezending van Postwissel (geen postzegels) ad f 0.25 verkrygbaar by de Effecten- en Wisselbank, Hoogstraat 26, Pen Haag. Riante l!IIÏïE"V met TUIS to kuur of te koop; worden van Duinwater voorzien. Inlichtingen geeft W. KOK, Architect, Pie terskerkgracht 16, te Leiden. Ontvangen: versche S-ambaUans, Atjar Tjampocr Adock. Scroctoes enz. enz. Een groot Werk, dat iedereen boeit door de vele ontzettende avomuren en spannende tafereelen, eer. boek van 212 bladz., dat ƒ2.50 of f 3.— moost kosten, doch dat ik door voordeeligen inkoop van de hand doe voor slechts Eén duiden. Ieder, die De Salonbandiet voor den spotprys van fl. koopt, ontvangt or nog by gJSgjP" 2. Wc Ztrnrtc Kist, of Cartouche en zijne rooversbende. Volksverhaal. 3. De Vliegende Hollander of hot Spookschip. Volks7orhaal. ïïsr Kijkjes in de Rechtszaal. Verhalen uit het strafrecht. B3T 5-6. Twee mooie Prenten boeken. gjgjp— 7. Een uitlegkundig Droom boek, vol mot Plaatjes. 8. Een zeer fraaie Humoristische Scheurkalender voor 188», geïllustreerd met 335 platen. Bestel spoedig, oer dat de voorraad weg is. Naar buiten de stad franco thuis op ontvangst Postwissel van slechts ƒ1.10, waarby moet staan Pakket Salonbandlct. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoops Boeken, Hang by de Vischmarkt, te Rotterdam. Trekking: Vrijdag ld Maart a. s. Hoofdprijs 100,000 franks, minste pry's frs. 150. Gezegelde Certificaten voor deze trekking geldig: E- n geheel Aandeel a f3.— Een vijfde Aandeel a 1.— Verkrygbaar togen toezending van Postwis sel (geen Postzegels) by de Effecten en Wis selbank, Hoogstraat 26, Den Ilaag. brandt men dagelijks op Duitsche wijze: Prijs per 5 ons «Ï'A Cents. VEIIKOUW STOKÜUYZEN, NIEUWE RIJN 47. OPGERICHT irv 1853. Verbazend succes hebben verkoopers van BüLOER's THEE, daar hun debiot gedurig aanwint. Voor puike qualiteit op de Tentoon stelling van Voedingsmiddelen te Amsterdam bekroond, is deze Thee zeer aan te bevelen. Tot proef dezer exquise Mélange verzoeken wy, ons een postwissel te zenden van f 7.45. Daarvoor ontvangt men franco een pakket van 4'/, K°. van een gulden het '/3 K0., of van negen gulden elf cent, waarvoor men ontvangt een pakket van 2 '/2 K°. morgenthee van een gulden en 2 K°. middagthee van ƒ1.50 per 'A k0., berekend na aftrok van provisie en korting voor contante betaling. Ze wordt af gewogen verkocht o. a. by J. v. d. WERF, te Noordmjk-Binnen en is te bevragen te Bols- ward by W. STUPPEL, te Alpirsbach, tegen hoest en aandoeningen der slijmvliezen; het is een losmakend en verzachtend middel, dat onmiddel lijk de prikkeling in de luchtpijp, waardoor liet hoesten ontstaat, weg neemt. Doozen van 20 en 40 Cents. Hoofddepot bij A. W. GROOTE ZOON, Kalverstraat 43, Amsterdam, en verder bij RE YST IvRAK, Leiden. Voor het opstellen van nieuwe Kas houders op de Gasfabriek te 's-Iiage wor- don zoo spoedig mogelijk bekwame gevraagd. Zich aan te melden by den Aannemer KLÖNNE, Gasfabriek te 's-Hagc. HOEST. AST HM BRONCHITIS Talryke certificaten van Geneesheeren bewy- zen dat geen enkel geneesmiddel zoo heilzaam werkt ter bestryding dezer kwalen als de KEATIN G S R O R S T - P ASTILLE N Eene enkele Pastille brengt reeds verlichting aan. Zy bevatten geen Opium, noch Morphine, noch eenig ander sterk-werkend bestanddeel en kunnen door de zwakste gestellen verdragen worden. Het publiek gelieve vooral te letten op de woorden: Heating's Congh Lozenges, door het Engelsche gouvernement op het roode cachet afgedrukt en zonder hetwelk niet eene doos echt is. De Fabrikant: THOMAS KEATING, Chemist te Londen. Depot te Rotterdam by F. E. VAN SAN TEN K.OLFF.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6