Te huur: Arabische Gomballen MI llvGioiuun. J. A. 0. PILOOT 7,00.1 Breuklijders Café met Vergunning. rr Honderd Gulden belooning Bi'eeslraai 110. NIEUWE COUPLETTEN te huur gevraagd: Burgerlijke Stand. NIEUWE WEINTHAL Antwerpen, 35 Groenplaats. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. aangehouden by de Beierscbe grens, toen hy uit den trein stapte, waarmede hy Weenen was ontvlucht. Een allertreurigst geval heeft te Algiers plaats gehad. Een jong meisje had zich in wanhoop uit een venster geworpen en werd voor dood opgenomen. Toen zü bykwam, lag zü in de snykamer by andere ïyken en ontzette zoozeer, dat zy krankzinnig werd en spoedig aan eene hersenontsteking bezweek. In eene speelgoedfabriek te Parys vielen 23 menschen flauw; by onder zoek bleek dat in de werkplaats door eene buis eene ontsnapping van koolzuur plaats had. Met moeite werden de bewusteloozen weer by gebracht. Uit Hirschberg, in Silezië, wordt gemeld dat te Langwasser gedurende een hevigen storm brand ontstond, waardoor vier huizen in asch gelogd werden. Te Londen heeft men zekeren Juhee, hofmeester op een vaartuig, aangehou den. Die persoon heeft in den nacht van Donderdag op Vrydag eene vrouw in het East- End om het leven gebracht. Zou de aangehoudene Jack the Ripper zyn Zeven negers, in dienst van den overste Paxton, die in de nabyheid van het stadje Areola (Mississippi) een landhuis bewoont, hadden het verschrikkolyke plan ge maakt om de familie te berooven en te ver moorden. Om de sporen van hunne voorgo- nomen misdaad uit te wisschen, wilden zy het huis in brand steken, terwyi de familie lag te slapen. Toen allen in huis zich te bed had den begeven, werd het huis op verschillende plaatsen aangestoken en de misdadigers namen, met geweren en byien gewapend, de wacht voor de deuren om elke poging tot ontvluch ting, die de ongelukkige huisgenooten zouden wagen, te verydelen. Gelukkig echter slaagde de door den brand opgeschrikte familie er in de negers te overweldigen en ze gevangen te nemen, waarop dezen bekenden wat zy in 't schild voerden. In de plaatseiyko gevangenis gebracht, waren zij echter den volgenden dag spoorloos vordwenen en algemeen gelooft men dat zy gedurende den nacht uit de gevangenis zyn gehaald en dat zo allen gelyncht zyn. Welke groote afmetingen de lat. 1(*v6rhuizing naar Zuid-Amerika aanneemt, biykt uit het feit, dat alleen In het vorige jaar in de beide havens Rio-de-Janoiro en Santos 130,000 landverhuizers aan wal zyn gestapt. De graaf van Lonsdale, die, door twee Eskimo's en een bediende begeleid, op eigen houtje eene Noordpoolexpeditie hooft ondernomen, bevond zich een paar maanden geleden ter breedte van den pooleirkel, waar een agent van de Compagnie dor Hudsonsbaai hem op weg naar 't noorden aantrof. Hp legt eiken dag zulk een flink eind af, dat de inlanders hem don „snellooper" noemen. De reiziger rekent er vast op, den pool te bereiken, indien zyne metgezellen hom niet in den steek laten en mocht hij er wel byvoegen wanneer hy niet al te vast ver trouwt op de vrygevigheid der bowoners van het noordeiyk aardas-einde. Toen de agent hem ontmoette, waren namelyk al zyne le vensmiddelen reeds schoon op, zoodat hy leven moest van wat de Eskimo's hem voor zetten. Hij zag er gezond" uit, lichamelijk ten minste, en was alleen wat magerder geworden. In de volgende week zal te Cam bridge een internationale amatours-wedstryd op schaatsen plaats vinden, welke voor alle Nederlanders eene byzondero beteokenis heeft. De prys toch bestaat uit eene met zilver go- monteerde kristalschaal, jaren geleden door den Prins van Oranje, eere-lid der „National- Skating-Association of Great-Britain" uitge loofd. Welke overwinning kunnen onze heeren liefhebbers vuriger wenschen, dan eene, waar aan hot bezit van zulk eene herinnering is verbonden. Het bestuur van den Nederl. schaatsen- rydersbond heeft reeds de heeren Jurrjons, Pander en Couvée aangewezen om de Neder- landsche eer hoog te houden en, zoo mogelyk, deze tropée naar huis te brengen. Eene ongelukkige vangst. Lady Huntingford, de echtgonooto van don leider der conservatieve oppositie onder eene liberale regeering in Engeland, was eene even beval lige als voortreflblyke paardrydster. De regee ring had een wetsontwerp ingediend en de liberalen waren opgeroepen om daarover te stemmen. Onder hen bevond zich ook de heer Maudeville, wiens familie verscheidene stem men in het parlement had en die naar Londen gekomen was, minder uit geestdrift voor het nieuwe wetsontwerp, dan wel het traditioneels gevoel, dat do Maudevilles tot de Whigparty behoorden en daarvoor stemmen moesten. Toen Maudeville, die als zeer verstrooid bekend stond, op zekeren dag een rytoer maakte, zag hy eene buitengewoon lieftallige dame te paard voorbykomen, door een groom gevolgd. Hy zuchtte toen zy in de verte ver dween. Den volgenden dag zag hy haar weer en het kwam hem voor, alsof het paard wild was. Een oogenblik later galoppeerde zy hem in ylendo vaart voorbyhaar paard was biyk- baar op hol. De hoer Maudeville reed haar als hoffelyk ridder zoo snel mogelyk achter na, ving het paard en ook de dame, die in zyne armen viel en geleidde haar naar huis. Den volgenden dag keerde hy terug om naar haren welstand te vragen. Zy stond haren bewonderaar zelve te woord on de heer Maudeville werd smoorlyk op haar verliefd. Na oenige oogenblikken had hy om hare hand gevraagd, zonder in zy'ne verstrooidheid zelfs haren naam gevraagd te hebben, doch deze wilde zy zonder een krachtig bewys zyner liefde niet geven. Indien hy en zyne goheele familie tegen de regeering stemden, zou ech ter aan de vervulling zyner wenschen zeer weinig meer ontbreken. Na een hevigen gemoedsstryd, bezweek Maudeville voor de liefde, welke in zyn boezem voor de bevallige schoone ontbrand was. Al zyne verwanten stemden tegen de regeering en deze werd geslagen. Maudeville yide nu naar de woning zyner aangebedene om zyn loon te bekomen, doch wie schetst zy'ne ont zetting toen zijne dulcinea hem met groote vriendelijkheid te gemoet kwam met de woor den „Vorgun my, mijn waarde' heer Maude ville, u my'n man, lord Huntingford, voor te stellen." Het duurde eenige oogenblikken voor hy zyn toorn meester was. „Gy hadt moeten bedenken, mevrouw, dat ik uw leven gered heb",, stotterde hy eindelyk zonder goed te weten wat hy zeide, doch lady Huntingford antwoordde glimlachend: „Het paard deed enkel wat ik wilde en 't was maar een pleizierritje." Den armen „squire" bleef niets over dan de dubbele pil to slikken, en daarby een zoo onverschillig mogelyk gezicht te trekken. Hy heeft na dien tyd nooit meer hollende paarden gevangen. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: Cornelia Schou wenburg en "Willemina Verhoef. Overleden: Alida Catharina Ooldera, oud 19 jaren. ALFEN. Bevallen: N. Van Begeren geb. Schouten, D. Overleden: F. A. M. Nijpela, jd. 3 m. C. M. Verklerj, jd. 10 j. P. Zwanenburg, echt-gen. Yan G. Overee, G4 j. AARLANDERVEEN. Bevallen: K. Ooetcrman geb. Okkerae, D. L. Eikolenboom geb. Verboom, D. E. Van Veen geb. v. Koo\j, D. Overleden: J. Van Goch, 21 m. W. Kool moes, 1 j. BODEGRAVE. Bevallen: P. Oosterom geb. Koster, Z. J. Bijman geb. Oskamp, Z. P. Van de Pol geb. Van Hanswijk, Z. A. Van der Neut geb. Roessen, D. Ovorleden: C. M. Dengel, 77 j. BOSKOOP. Bevallen: M. De Rijk-geb. v. Tol, Z. W. Do Lange geb. 8tevens, D. Overleden: D. K. Ouwerkerk, l1/* j. HAZERSWOUDE. Bevallen: L. Koppe geb. Schellingerhout, Z. Overleden: C. L. Koot, 22 j. J. D. Van Ommering, 14 d. KOUDEKERK. Bevallen: H. G. Dorrepaal goh. Oudshoorn, Z. LEIDERDORP. Bevallen: C. W. Ooetveengeb. Serlie, Z. M. Van Varick geb. De Roode, D. Overleden: A. Van Klaveren, echtg. van M. S. Wolters, 49 j. W. Verheul, cchtgen. van P. Verhoeff, 50 j. OUDSHOORN. Overleden: A. v. Staveren, wednr. Van N. Van der Starre, 83 j. L. Bouthoorn, echtg. van E. Fokker, 36 j. AVOUBRUGGE. Overleden: IJ. Van Soest, wed. van B. Morits, 75 j. H. P. M.Meijer,jm. 13m. D. C. Van Hemossen, jm. 11 m. M. Van Enge len, wed. van G. Arendse, 84 j. ZWAMMERDAM. Ovorleden: H. C. M. Blom- mesteijn, jd. 8 m. LICHTSTERKTE}. Resultaten der vjaamemingen aan de Gasfabriek WEEK van 6 tot en met 12 Jan. Datum. Uur. Aantal. Gem. Eng. Standi*. 6 Januari. 4.15 6.— 7 17.0 7 4.15 G.— 8 17.4 8 4.15 6.15 7 17.4 9 4.15 6.— 8 17.4 10 4.15 6.15 7 17.4 U 4.15 6.15 8 17.0 12 1.15 6.15 8 16.8 Dit bet-eekont: Wanneer men 5 cubic feet 141.6 liters per uur van zulk gas verbrandt in eon Sugg's London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, een licht wordt verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.0, 17.4 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per mar verbrandt. van CHFtE TIETSfJSFI. 3 Wij vestigen bijzonder de' aandacht op onze verkrijgbaar in liet Magazijn MAARSMANSSTEEG. Talryke certificaten van Geneesheeren bowy- zon dat geen onkel geneesmiddel zoo lioilzaam werkt ter bestryding dezer kwalen als de Eone enkele Pastille brengt reeds verlichting aan. Zy bevatten geen Opium, noch Morphine, noch eenig ander sterk-werkend bestanddeel en kunnen door de zwakste gestellen verdragen worden. Het publiek gelieve vooral to letten op do woorden: Heating's Congh Lozenges, door het Engelscho gouvernement op het roode cachet afgedrukt en zonder hetwelk niet eene doos echt is. Do Fabrikant: THOMAS hUlTISG, Chemist te Londen. Depot te Rotterdam by F. E. VAN SAN TEN KOLFF. Hoofdagenten der Brusselsche Brand waarborg- Maatschappy, opgericht A°. 1821. Vaste Premie voor Huizen f 0.65 p. duizend. Inboedelsfl.-p. Kant lorHooglandselie Kcrkgraclit 43. een ItOVEXlIUS, even buiten de Koe poort 3 Kamers, ICeuker. en voorzien van Duinwater. Huurprys f'3 per week; te be vragen: Kalvermarkt No. 11. Mot 1 Mei wordt alhier op een goeden stand tor overneming aangebodon eon Café en Slijterij met Biljart enz.prys/*IOOO. Omzet 300 liter rer maand, aan spiritualiën, waarvan bewyzen op het kantoor voorhan den zyn. Het stellen van een borgtocht voor de huur is vereischte. Brieven franco onder het motto Café aan het Bureel van dit Blad. Volkomcnc genezing der Breuken, speciale inrichting voor "Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Damo is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillendo Orden, 60 gouden Medailles en Eore-Diploma's. W. STITPEL, tc Alplrsbach, tegen hoest en aandoeningen der slijmvliezen; het is een losmakend en verzachtend middel, dat onmiddel lijk de prikkeling in de luchtpijp, waardoor het hoesten ontstaat, weg neemt. Doozen van 20 en 40 Cents. Hoofddepot bij A. W. GROOTE ZOON, Kalverstraat 43, Amsterdam, en verder bij RE YST KRAK, Leiden. 0©e®«0e39a£e©G®e®-"3ocoA3®8saa« van DE RUYTER IIAKMSEN, te UtreaM, is te Leiden te bekomen by N. K. SWE- MER, Drogist, Mare. Prys f 1.50 en ƒ3.3O per flacon. Wacht U voornamaak, wat in omloop is! Zie getuigschriften. voor hom, die gegronde aanwijzing kan ilocn in zake diefstal en brandstichting, in myn huis gepleegd van 24 op 25 Decem ber 1888. W. C. VAX GEEL. Haarlemmermeer, 16 Januari 1889. Op deftigen stand, in gesloten huis, worden met Maart 3 oagemeubHecrde Hamers, twee ruime en ééne kleine, met bediening. Br. fr. onder letter r 950 aan KOOYKER'S Centraal Adv.- Bureau, Nieuwe R-yn 10.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6