Verloren: Begrafenisfonds. Arresleden Rijtuigen, leieis opMfim ra zaken, Notarishuis aan den Burcht. Toestand des Konings. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE N. Te koop gevraagd: Meubilaire Goederen, ö<5 32a©a e«l Nienw Door de politie alhieris proces- verbaal opgemaakt tegen eeno 20 jarige vrouw, die by verschillende personen onder valsche voorgovens en naam, goederon had weten te vorkrpgen, welke zy gedeelteiyk weder van de handjh3d gedaan, alsmede tegen een hier ter stede gewerkt hebbenden bakkersknecht, die, voorgevende geen ondordak te kunnen krygen, uit modolyden by iemand was inge nomen, hetgeen hy beloondo door bij zyn weggaan uit deze gemeente eenige goederen dier lieden mede te nemen. In d e afge 1 oop en w eek h ad een driejarig knaapje, wonende in de kom van hot dorp Zoeterwoude, het ongeluk met zyn handjo in aanraking te komen met een machine tot liet malen van lynkoeken, waardoor zyn duimpje verbryzeld werd. In den loop dezer week is te Roelofarendsveen door den tuinder, tevens dilettant horlogemaker en jager, M. Van Es, een otter geschoten van 18 KG., welke in het bezit bleek te zyn van slechts drie onder danen. Dit laatste wordt door de vereerders van Diana als eene groote merkwaardigheid beschouwd. Bovendien mag nog worden ver meld dat do genoemdo persoon, die een spe cialiteit in 't otterjagen schynt te wezen, in de laatstverloopen 25 jaren roods drie en veertig van deze verwoede vischroovers uit de wereld heeft geholpen. Onder Stompwyk brak heden- nacht omstreeks twee uren brand uit in den hooiberg van Duindam. Ware de wind in de richting van het nabijgelegen woonhuis ge weest, dan zou dit zeker eene prooi der vlammen zyn geworden. Nu W6rd enkel het aangetaste vernield. Twee spuiten der ge meente Stompwyk deden als bluschmiddelen dienst. Omtrent de oorzaak van don brand ver diept men zich in gissingen. Do schuit „Vrouw Marie," schip per C. Guyt, is ter uitoefening der versche visschery van Katwyk in zee vertrokken. Een partytje pekelharing word dezer dagen verkocht voor geheimen prys. Vanmorgen is er eene boot aangekomen met schar en schelvisch, welke in den voor middag afgeslagen werd. Zaak-Hoogerbeots. De zaak tegen H. W. Hoogerbeots voor de rechtbank te Haarlem werd gisteren vorder behandeld. Hot verhoor van de overige 13 getuigen en deskundigen werd ten einde gebracht, en de ondervraging van Hoogerbeets heeft insgelyks plaats gehad. Hy erkende Rika te hebben wil len dooden, en daarna zichzelven. Hy had dit plan ook nog toen hy zyn eerste schot mikte op haar hoofd, maar kwam op dit voornemen terug en bracht haar toen de wonde in den rug toe. De overige schoten op haar, het schot op Balabrega (hetwelk hy niet ontkent), en het om don hook loopen de Ilazepaterslaan in, weet hy niet te verklaren. c De beklaagde heeft opgegeven zich van kant te hebben willen maken. Waarom dit niet gedaan? Hy is er in verhinderd door het schot, dat hij kreeg. Toch merkte de presi dent op, dat hy genoeg tyd daarvoor had en dus kan men dit voornemen niet als oprecht gemeend aanmerken. Den beklaagde werd gevraagd, of hy erkent moeite gedaan te hobben met Rika in ver keering te komen en daartoe brieven te heb ben gesehrevon. Waarom is hy doorgegaan, niettegenstaande zy niets met hem te maken wilde hebben Bekl. verklaarde dit niet al te best. Wat is het motief geweest voor al dat lastigval len? Hy stelde bolang in haar en wilde haar gedrag corrigeeren. Do president deed hom opmerken, dat het nu in rechten is ge bleken, dat op het gedrag van Rika niets aan te merken is, en bracht hem vervolgens hot misdadige van zyn gedrag onder het oog. Het requisitoir van het O. M. en 't pleidooi van mr. Paap werden op heden bepaald. De eisch is 5 jaar gevangenisstraf. De hevige cycloon, welke in Amerika gewoed hoeft, hoeft overal groote verwoestingen aangericht. Harrisson, York, Sunbury, Williamsport, Reading, Pittsburg en andere plaatson zyn het tooneel van de ramp. Op verscheidene plaatson zyn kerken en andere gebouwen en hoornen ingestort en omgewaaid. Het aantal porsonen, die by de instorting eenor wevery to Reading omkwamen, be draagt 80ook op andere plaatsen is hot verlies van menschenlevens te betreuren, ter- wyl overal de stoffelyke schade zeer groot is. De hangende brug over de Niagara-rivier werd door den storm weggeblazen als ware het een spinnerag geweest. Alleen do beide torens, de telegraafiynen en een stuk aan de zyde van Canada bleven bewaard. De brug werd ge bouwd in 1870 en kostte 600,000 dollars. Op de kusten zyn schepen gestrand en vergaan. Op sommige plaatsen ging de storm mot sneeuw gepaard, o. a. in Wisconsin en Michi gan, waar het spoorwegverkeer gestremd en do telegraafgemeenschap verbroken was. Het bovenstaande is echter slechts een frag ment van de lydensgeschiedenis. De cycloon trok over honderden mylen, alle3 op zyn weg vernielende, en waarschyniyk zullen we dan ook spoedig vernemen, dat nog honderden personen het slachtoffer worden en nog voor duizenden dollars schado werd aangebracht. Het ergste is, dat niets gedaan kan worden om hem te voorkomen of verhindoron. Wel kent men reeds enkele voorboden dor cyclonen, maar tot dusver bestaat er nog geen middel om te voorspellen welke richting zy zullen nemen. Ook de verwoestingen in Nieuw-York en Pennsylvania zyn van gedachten aard. De ware omvang der ramp is echter nog niet bekend. Een andor bericht spreekt van ten minste 50 personen, dio te Philadelphia op verschil lende plaatson hun leven verloren hebben, en van het instorten eenor zydefabriek, waar 250 vrouwen werkzaam waren, van wie een aantal omgekomen zouden zyn. Er had ook eene ontploffing plaats, gevolgd door een brand, welke aan acht mannen het leven kostte. Bij oen wervelstorm in Pittsburg is een in aanbouw zynd huis ingestort. Moer dan 100 werklieden werden onder het puin be dolven. Volgens de laatste berichten had men 17 dooden en 38 gekwetsten to voorschyn gehaald. In Catalonië is veel sneeuw gevallen en de wolven vertoonen zich tot in de dorpen. In de omstreken van Lerida en Valoncia regent het stoeds door en te Castellon heeft het slechte weer veel ellende veroorzaakt. Werk lieden buiten verdienste trekken met vrouw en kinderen door de straten. - Het Spaansche oefeningsfregat „Carmon" is in een hevigen storm naby Gibraltar bijna vergaan. Met defecto machines en een gebro ken mast, liep het Algetjras binnen. Tydens den storm op do Engolsche kust is een groot aantal schepen vergaan. Een aantal booten, welke in nood verkoerende schepen te hulp wilde komen, is omge slagen, waarby vier menschen het leven verloren. TelegrammoiL (Zie de buitenlandsche berichten in het 2de blad.) PARIJS, 11 Januari. De heer Floquet ont ving heden eene deputatie der belanghebben den in de Panama quaestie, die den minister inlichtingen gaven omtrent den stand van zaken. De heer Floquet verklaarde dat de rogee- ring met do mooste belangstelling die zaak, voor vele Fransche onderdanen van zoo groot gewicht, ter hart» neemt. Toch moet zy de grootste voorzichtigheid in acht nemen, ten gevolge van de stelling, welko de Vereenigde Staten door het besluit van den Senaat, wat de quaestie betreft, ingenomen hebben. Volgens dit besluit wordt elke bemoeiing eener regee ring beschouwd als bedreiging der belangen van de Vereenigde Staten. WEENEN, 11 Januari. Volgens een bericht der „Polit. Corresp." uit Belgrado, ontving koning Milan gelukwenschen, wegens don gelukkigen uitslag der Grondwetsherziening, van alle vertegenwoordigers der groote mogend heden, op last hunner rogeeringen. WASHINGTON, 11 Januari. Er is bevel gegeven de bewapening van drie oorlogs schepen tot een einde te brengen. Het gerucht loopt dat zy naar Samoa of naar Panama zullen gezonden worden. LONDEN, 12 Januari. De „Times" beweert dat do omwenteling in Uganda te wylon is aan de houding der Duitschers. Het blad herinnert er aan dat prins Von Bismarck zelf heeft erkend dat de Duitschers met te wei nig beleid en te ruw zyn opgetreden. Het verbond tusschen Engeland en Duitschland, ten opzichte van de aangelegenheden in Oost- Afrika, is nadeelig geweest voor Engeland. Do eenige belooning, welke Engeland hiervoor heeft ontvangen, is de beschuldiging, welke door de officieuze Duitscho pers tegen den gezant Morier is ingebracht. Deze zaak heeft ten gevolge der lasterin gen en uitvluchten, waarmee zy gepaard ging, steeds grootere afmetingen aangenomen, zoo dat zy als eene nationale beleediging moet worden beschouwd. Dit is aldus eindigt de „Times" zeker niet het meest geschikto middel om zich te verzekeren van Engolands modewerking by eene onderneming, waar Duitschland meer van onze hulp heeft te winnen dan wy van de hare." ERUSSEL, 12 Januari. HblDe ingenieurs, die belast waren met het opnemen van den Congo-spoorweg van Matadi naar Stanleypool zyn te Lissabon teruggekeerd. Hunne taak is volkomen geslaagd. De Bank te Brussel heeft heden haar disconto verlaagd tot 4'/2 pCt. Een liedennamiddag door ons uit Den Haag ontvangen telegram meldt dat de toestand des Konings sedert gisteravond is verergerd. De nacht was onrustig. Dr. Van Vlaanderen bracht den nacht in het paleis door, terwijl bovendien ook Dr. Vinkhuy- zen per telegraaf uit de residentie naar het Loo is ontboden. Er was echter nog geen gevaar. Zelfs was de toestand in den morgen bevredigend. Later ontvangen betrouwbare be richten melden dat 's Konings toe stand geenszins verbetert. De lijder verkeert in een staat van onrust, welke zijne krachten sloopt. ZOETERWOUDE. Geboren: Corneliïi, cl. van M. Verhaar en A. W. Bateland. Sijbr.and Hendrik, Z. van P. Munnik en H. Westcrkuis. Jelisina Atborta, D. van J. A. De Vries en Hc. Le Clerq. Maria Catharina, D. van D. Van Bommel en J. B. Korateua. Overleden: Levcnl. kind van A. G. Niereman cn E. Visser. J. P. Van Haasteren, jm. 10 maanden. Leiden, 12 Januari. Heden aangevoerd: Tarwe hectoliter. "Wintertarwe -.a Zomert&rwe ƒ-.a Rogge 2 H. L. Wintoirogge 5.50 a ƒ6.—. Zotr.erïoggo ƒ4.50 a 5.Gerst 4 H. L. Zomcrgerst ƒ4.a ƒ4.75. Chovalier-gerst ƒ5.50 a ƒ6.Haver 3 H. L. Zware Haver f 3.a 3.50. Lichte Havor ƒ3.a 3.50. Maïs 3 H. L. ƒ6.a ƒ6.75. Boter: Aanvoer 4840 \g. lste qualit. per 1/4 ƒ58.— a ƒ06.2de qualit. per 1/4 vat ƒ48.a 56.leto qualit. por kilogr. ƒ1.45 a ƒ1.65; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.20 a 1.40. Lange Zwarte Turf dubb.bectol., ƒ0.36 a ƒ0.40. Schiedam, 12 Jan. Moutwijn per HL., zondei fast of bol., 8.50, Jenever id. ƒ14.Amst. proef id. ƒ15.25. Spoeling beurs per ketel 2.40, id. commis sie 2.20. Londen, 11 Januari. Friesche Boter 112 allGsh. "Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned.J Mot. Instit.) Verwachting: oostenwind. Thermometer-standgisteravond om 8 uren 1° Celsius 33.8° Fahrenheit; hedenmor gen om 8 uren 1° C. 30.2° F.'s midd. 12 uren 0° C. 32° F.; 'snamiddags 4 uren -1° C. 30.2° F. Bevallen van eene Dochter N. E. GROEN, geb. Grimbergen. Noordwijk-Binnen, 11 Januari 1889. Heden overleed, na een smartelyk, doch kortstondig iyden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Wed. W. DUIVERMAN, geboren Susanna De Haan, in don ouderdom van ruim 71 jaar. C. A. DE HAAN Th. Ph. v. Delft. W. DUIVERMAN - G. Van Welzek. N. DUIVERMAN - D. Schetping. P. DUIVERMAN - J. Sloos. Leiden, 12 Januari 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed onze jongste lieveling MARIA, in den ouderdom van 3 maanden. H. J. v. d. MEER. J. v. d. MEER Van Düuren. Oegstgeest, 11 Januari 1889. Tot onze diepe droefheid overleed alhier onze geliefde Schoondochter ANNA PETRO- NELLA BERGHAUS, Echtgenoote van den Heor JOH. T. SCHUT. L. J. SCHUT en Echtgen. Leiden, 12 Januari 1889. Wegens buitenlandsche familiebetrekkin gen eerst heden geplaatst. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van myne ge liefde Echtgenoote IDA ROSINA RUSTHOF BOSCH, betuig ik, mede namens myne Kin deren, Behuwd-, Kleinkinderen en verdere Familie, mijnen innigen dank. Leiden, Uit aller naam 12 Jan. 1889. J. TERDU. Voor de vele en hartelyke bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onzen geliefden Vader, betuigen wij onzen oprechten dank. M. ERADES. P. ERADES. Leiden, J. ERADES. 12 Jan. 1889. W. E. ERADES. Voor de vele bewyzen van belangstelling, ontvangen by het overlyden van mynen Echt genoot, betuigen wy onzen dank. Mede namens de Familie, Wed. KARSTENS Duijvehman. Leiden,- 12 Januari 1889. Allen, die iets te vorde ren hebben van-, of ver schuldigd zyn aan de nala tenschap van den Heer JACOBUS JO- BIAXXES HAfttESIAXS, in leven particu lier, gewoond hebbende te Leiden on aldaar op den 5den Januari 1889 ovorleden, worden verzocht daarvan vöór den 24sten Januari e. k., opgave of betaling te doen ten kantore van A. VAN LEEUWEN, Notaris to Leiden. waarschijnlijk te Noordicijkeene Porte feuille, inhoudende een Bankbiljet van f'ia en een Muntbiljet van ƒ10, waar van de nummers bekend zyn, en eenige onbetaalde Rekeningen. Do eerlyke vin- dor, die het terugbezorgt by den Veldwachter van Oegstgeest, kan op eene ruime belooning rekenen. Een daarvoor geschikt persoon wenscht een bodeschap over te nemen van iemand, die door ouderdom of andere omstandigheden dit niet meer kan waarnemen. Hy is ook niet ongenegen om togen klein salaris voor eene soliedo Maatschappy werkzaam te zyn tot het innen van gelden of anderszins. Bewyzen van goed gedrag voorhanden, zoo ook desnoods borgstolling. Brievon franco onder lettor D aan het Bureel van dit Blad. EN in verschillende soorten voorhanden, by J. 11. VAX BEX BERG, te Oudshoorn. Een nog in goeden staat zyndo KARX- MOLEX voor een paard. Franco brieven onder letter H, met opgave van prljp, aan het Hulppostkantoor te Leidschendam. /l VGARET VMMPMM01Mapothekers,cZe/st yERmGBAW.r.ccAP0mm„ETUInti0m5(lf1 Publieke Verkooping op Donderdag 17 Januari a. s-, van een partytje Manufacturen, waaronder: Thibet, Regetta, Dril, Pilo, Merinos, Baai, Tricot-Ondergoederen, Beddonbont, Broeken, Rokken, Jachtvesten, Overhemden, Tafellakens en Servetten, Zakdoeken, Korsetten, wollen en gestikte Dekens, Karpetten, Lappen, Vloer zeilen enz., alsmede Penant- en Schoorsteenspiegels, Ledikanten, Bedden en toebeliooren enz. enz. Te zien: daags te voren van 10 tot 3 uren. Dagelijks kunnen Goederen worden bygebracht en afgehaald.

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 2