V erkoophuis, Voor Oud en Jong. Gevraagd, rmtiaatscMPi: Breuklijders J. W. VOGELS. Tricot-Tailles. Kölner-Dombau-Loterij. De Gracieuse. Nieuwstraat 16. DEN HAAG. XXIII en laatste B. J. DUSSAULT, Kfiln, Brandenburgerstr. 2. I»i 'He KVnet! V001"81601118/"1-25 Burgerlijke Stand. HOLLAND". Antwerpen, 35 Groenplaats. Specialiteit lEchte Fransche Korsetten Trekking op 21 Februari 1889. ULOTEN ƒ2.- KOLONIE IS. BATAVIA, 3-5 Dec. (Engelsche Mail.) Het volgende is ontleend aan het officiéél Octoberverslag over de residentie Menado: De koffieplantsoenen in de afdeelingen Ketna en Belang hadden veel van de droogte en warmte te lyden. Gedurende de verslagmaand brandden in het district Menado, ten gevolge van onvoorzich tigheid, 1971 koffieboomen in de verschillende gouvernement8tuinen af. In de afdeeling Kema werden 5574 koffie boomen door boschbranden vernield, terwyi in den tuin te Sendangan (Amoerang) 412 heesters van den aanplant van 1883 en 274 heestors van den aanplant van 1884 door een boschbrand zwaar werden beschadigd. Handel en scheepvaart bleven stationnair. Voedingsmiddelen waren ruim aanwezig. In den omtrek van Montoling (afdeeling Amoerang) woei den lOden der verslagmaand een hevige storm, gepaard met stortregens, waardoor de kerk, tevens schoolgebouw, en het kantoor van het districts hoofd instortten, terwyi het zinken dak van het nieuwe koffle- inkooppakhuis byna voor de helft wegge slagen werd. Volgens particulier telegram van de „Java-Bode" luidt het vonnis in de eerste strafzaak der Tjilegonsche muitersvan 28 vyf-on twintig veroordeeld tot den strop. Aan het officiéél verslag over de resi dentie Amboina, gedurende October, ontleenen wy het volgende De droogte oefende een zeer nadeeligen invloed uit op de aanplantingen. In den ge- regelden aanplant der aard- en tuinvruchten werd echter geene stagnatie waargenomen. De nolenpluk te Banda was gedurende de maand September vry bevredigend. Omtrent de Atjehers meldt de „Deli- Crt.": De laatste nieuwstydingen van de bende luiden dat by den plaats gegrepen Batak-oorlog naby het Tobahmeer, de party waarby de Atjehers zich aangesloten hadden, het onderspit heeft gedolven. De Atjehers hadden zich eene benting op geworpen, behooriyk van alle verdedigings middelen voorzien. Zy werden daarin aange vallen door de tegenparty van Nagasariboe, Ten 1ste. Het prachtvolle werk van E. GER- DES, De Geuzen-Kapitein of wel De Ring van Mr. Steffans, dus één dezer groote Wer ken, met 6 fraaie gekleurde Platen, van 2.— Ten 2de. De Zaaier, Christelyke Scheur kalender voor 1889, bewerkt door H. KARS- SEN, voor- en achterzyde bedrukt en op fraai Schild. Deze gunstig bekende Kalender omvat o. a.Verhalen uit de Bybelsche-, Kerkeiyke- en Zendingsgeschiedenis, Vertellingen, Spreu ken, Versjes, Zondagsschoolrooster en 24 Prys- vragon, waarvoor aan de beste oplossers elk een keurig gebonden Boekwerk wordt uitge reikt. Het fraaie groote werk De Geuzen-Ka- plteln of De Ring van Mr. Steffans, met den keurigen Scheurkalender De Zaaier, lever ik by elkander af voor slechts 25 stuivers.— Dit is een extra extra koopje. Doch om opnieuw te bewyzon hoe voordeelig men by my terecht kan, voeg ik er nog by Ten 3de. Twaalf van die mooie verschillende Nummers: De llollnndsclie Illustratie, waarin zoowat vyftig Platen, welke zoo al gemeen in den smaak vallen. Voor de hand weg uit den voorraad gegrepen. Ten 4de. Tien zeer fraaie Prentenboeken voor do Kinderen, vol met fraaie gekleurde Platen en mooie Verhaaltjes. tlilj l lo LI WH lever ik al het bo venvermelde af, zynde ten 1ste Een groot Werk van E. GERDES met 6 Prachtige Gekl. Platen, dat afzonderlyk wel (1 waard is; ten 2de De Zaaier op fraai Schild; ten 3de Twaalf Nummers Illustratie, en ten 4de nog Tien mooie Kinderboeken met 40 Gekl. Platen. Spoed u dus om voor slechts 25 Stuivers van dit extra, extra koopje te profiteered Aan den Winkel afgehaald a contant voor ƒ1.25. Naar buiten de stad franco thuis, mits na ontvangst van Postwissel, waarby moet staan: Het Pak voor Oud en Jong. Verkrygbaar by D. BOLLE, Bazaar van Goedkoops Boeken, Hang by de Vischmarbt, te Rotterdam. geholpen door eene groote macht van het eiland in het Tobahmeer. De Atjehsche bende heeft het niet kunnen houden en het terrein moeten ruimen, waarop de helft hunner, bestaande uit Gayoes en Alla's, zeer gebrekkig gewapend, naar hunne haardsteden is geretourneerd. De overigen, ongeveer 30 in getal en ge wapend met achterlaadgeweren naar men vermoedt meest alle hier vroeger buitge maakt zyn daarop naar het gebied van de Rajahs getrokken. De „Sumatra-Courant" schryft: Naar wy vernemen, heeft de heer mr. P. L. A. Collard het verzoek gedaan om eervol te worden ont slagen als advocaat en procureur by den Raad van Justitie te Padang en als zoodanig te worden benoemd by het hooggerechtshof van Nederl.-Indië. Is het ons verstrekte bericht juist, dan zou de heer Collard zich te Batavia associëeren met den heer mr. Voflte, praktizyn by opgemeld opperrechterlyk college en in de plaats treden van den heer mr. Gerritzen, die naar Nederland denkt terug te keeren. Het „Soer. Hbl." heeft met zekerheid vernomen dat kolonel Ockerse nog in het begin van deze maand het leger met pensioen zal verlaten en dan naar Holland zal gaan. Den 4den December kwamen te Batavia per stoomschip „Compta" een honderdtal aan berri berri ïydende dwangarbeiders van Atjeh een dier ongelukkigen was zoo hevig door de vreeseiyke ziekte aangetast, dat hy in het station overleed en te Tandjong Priok begraven moest worden. Nagenoeg tegelykertyd kwam de „Koningin Emma" van de kust terug met een detache ment thuisvarende schepelingen van de Kon. Ned. Marine aan boorddit schip bleef in de kom by de boeien liggen. Aan boord van Zr. Ms. „Flores" overleed een matroos aan de cholera. Uit Atjeh wordt aan „De Loc." ge schreven dat een luitenant, die er pas drie dagen was, binnen een paar uur, nadat hy 's middags te één uur ziek met een sector patrouille thuis kwam, overleed. „De Loc." voegt er by, dat het de luitenant d'Hame- coort was. Door den gouverncnr-goncraal van Ned.-Indiö zijn do volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Benoemd: Tot advocaat- goneraal by het Hooggerechtshof van N.-I., de voor zitter van den Landraad te Palembangmr. H. W.chere; tot algemeen ontvanger van 'e Lande kas te Sema- rang de waarnd. algemeen ontvanger van 'e Lands kas te Padang J. W. Terlaak. Tot commies op hot bureau van don assistent- resident van Billiton, tevens vendumeester aldaar, de P. 2de commies op het residentie-bureau te Batavia B. Vetter. Ontslagen: Uit zijne betrekking de geschorste commies op het bureau van den assistent-resident van Billiton J. Van Ek. Gesteld: Ter beschikking van den Directenr van Binnonlandsch Bestuur om werkzaam to worden gesteld bij het Binn. Bestuur, de ambtenaren voor deu burgerleken dienst L. Van Weelderen, G. F. K. Van Hulst, J. De Vogel en P. K. W. Kern. Belast: Met de waarneming van den civiel ge neeskundigen dien-t, en hot opzicht over de vaccine in de ondorafd. cling Lahoean Deli (Oostkust van Sumatra) do thans tijdelijk met de waarneming van dien dienst belaste geneesheer R. Baumann. Goedgekeurd: Dat door den Landraad te Mees er-Cornolis is benoemd tot buitengewooi sub- ailtuut g -iffior, buiten bezwaar van deu lande, bij die rechtbank, mr. J. O. Hubregtse, en is ontslagen als buitengewoon substituut-griffier buiten bezwaar v„n den lande by de rechtbank te Kraksain F. Ch. Muller. Toegevoegd: Aan den controleur van dc afd. Tondano, res. Menado, do wd. adspirant-controleur R. L. A. Hellwig; aan den controleur van de afd Menado, do wd. adspirant-controleur jkr. W. H. Van Baders. Ingetrokken: De verplaatsing van de opme- tingaeectie Soekaboemi, naar de opmetingssectio Kediri, van den adjunct-landmeter 8de kl. M. Beep, met bepaling dat hij werkzaam bljjft bij eerstbedoelde Bectie. Verplaatst: Van de opmotingBscctie Soeka- boemie, naar de opmetingsseclje Kediri, do adjunct landmeter 2de kl. D. L. Warnsinck. Departement van Oorlog V e rl o e n d: Een 2-jaiig verlof naar Europa, wegens ziekto, aan den lston luit. der inf. C. A. Van Locnen. Vergund: Aan den bij hot leger hier te lande gcdetacheerden laten luitenant der infanterie van het Nederlandse-e leger G. H. Heisterkamp om wegens ziokto naar Nederland terug to keeren. Dcpraiement van arine. B e n o e m dTot licht- opzichter 2do kl. do lichtopziehters Sdo kl. G. A. Th. Zurcher en W. J. E. F. Baumbach. De machin.-leerling 2de kl. Ch. Carls tot machinist- leerling lsto klasse; L. J. Twijsol, tot machinist- leerling 2de klasse; C. C. Van Koesveld en J. W. Van Nouhuys tot 3den stuurman. Geplaatst: Do machin.-leerling 2de kl. L. J. Twysol, op het ss. „Condor"; de 3de stuurman C. C. Van Koesveld, op hot ss. „Gier" en de 3de stuur man J. W. Van Nouhnys op het ss. „Havik". Overgeplaatst: De 1ste machinist H. F. M. Mattern van de „Bogor" op do „Valk" de 2de machinisten W. J. Kuchlin van de „Koetoi" op de „Bogor"; W. Boer, van de „Boni" op do „Kootei"; L. B. v. d. Hoeven, van de „Djambi" op de „Reiger"; W. J. Steinbuch, van de „Albatros" op do „Zwaluw"; H. L. Versteegh, van de „Zwaluw" op do „Albatros"; en J. J. Bisschop van de „Ter- nato" op de „Zwaluw" do machin.-leerling lste kl. Ch. Carls van do „Condor" op de „Djambi". ALFEN. Bevallen: A. Do Goede geb. Yan Kuiten, D. A. Groninger geb. Koning, Z. A. Kooij geb. Yan der Yelde, Z. Overleden: B. Koster, jm. 23 j. T. Meer burg, wed. A. Huisman, 84 j. W. Lit, jm. 11 ra. W. Yerkerk, jm. 21 j. Gehuwd: F. R. J. Knetach en P. De Jager. BODEGRAYE. Bevallen: P. Verboom, Z. Overleden: A. T. L. Yan de Kant, 11 m. A. Hogenes, echtgen. van L. De Bruin, 68 j. M. Mulder, 9 m. Gehuwd: G. Burger, we-dnr. 34 j. en K. Den Houdijker, jd. 48 j. C. Verboom, jm. 23 j. en A. Both, jd. 24 j. BOSKOOP. Bevallen: A. Van Nes geb. v. Nes, D. M. Mesman geb. B"er, D. Overleden: J. M. Yan Nes, 80 j. N. Hooft- man, 67 j. Gehuwd: P. Gravenkamp en J. Eaveld. J. Yan der Velden en J. Yan der Baa. HAZERSWOUDE. Bevallen: F. Goldberg geb. Braat, Z. J. Kerkvliet geb. Yan dor Fluit, D. W. v. Elawyk, Z. G. Koetsier geb. Koet- ai- r, Z. J. Van der Eist geb. De Leen, Z. E. K. Meijer geb. Yerbeij, Z. C. Van der Werf geb. Hekker, D. Overleden: G. Yan Dam, 23 m. LEIDERDORP. Bevallen: D. M. Arbouw geb. v. d. Reijden, D. P. Langezaal geb. Boot, Z. L. v* d. Reijden geb. Bergman, Z. Overleden: M. J. A. Van Meursj jd. 11 m. M. O. Do Water, jd. 22 m. C. Olof, jd. 7 m. M. v. d. Marei, jd. 1 j. OUDSHOORN. Bevallen: J. M. Heenk geb. v. Holst, D. Overleden: J. Yaatenauw, wed. J. Harting, 64 j. H. Yergunat, jm. 1 j. WOUBRUGuE. Bevallen: O. M. Zwetsloot geb. Hoogoveen, Z. A. Yan der Neut geb. Van Kui lenburg, D. HIL i EGOM. Geboren: Hermanus Hendrik, Z. van Martinus Galjaard en Bartha Annetta Yan der Werff. Theodorus Gerar lua, Z. van Johannes Yan Haaster en Cornelia Heemskerk. Hendrik, Z. van Jacob Yan der Sluis en Neeltje Vermeer. Overleden: Anna Maria Yan Burghaven, oud 76 jaar, weduwe van F. S. J. Möllmann. O.-I. MAILDIEMTEV. Dagen yan verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 18 Jan. laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 11 en 25 Jan. laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Genua (Ned. Mail) 15 en 29 Januari; laatste lichting aan het postk. 's avonds 3.50 en. alleen voor brieven en briefkaarten 5.55. Vil Marseille (Ned. Mail) 8 en 22 Januari; laatste lichting aan het postk. 's avonds 3.50 en alleen voor brieven en briefkaarten 5.55. Via Brindisi (Engelsche Mail) 18 Jan.; laatste lichting aan het postk. 'snam. 12.15 en alleen voor brieven en briefkaarten 3.50. met 1 Februari, eene degelyke R.-K. Kin dermeid, niet onder de 20 jaren, goed met kinderen kunnende omgaan. Brieven franco onder letter IV aan het Bureel van dit Blad. Verzekering van Huizen, Inboedels, enz., enz. Premil'n voor: Heerenhuizen en Inboedels daarin ƒ0.80 per mille. Winkelneringen en Inboedels daarin; I.— a ƒ1.50 per mille. AGENTEN: C. J. HEIjVTZ d 7-OOX, Leiden. Volkonene genezing der Drenken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 goudeD Medailles en Eere-Diploma's. BOTERMARKT 5 EN 6. IN EN Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Hoofdprijzen (alleen in baar geld.) 95,000, 30,000, 15.000 MARK, enz., (Voor Porto en Lijsten 25 Cents). Eenig Generaal-Agent:

Leidsch Dagblad | 1889 | | pagina 6