Het wordt tijd!! PULCHRI STUDIO. JpfC PriMOTit 1.5?, Den Haas. Tricot-Tailles. Punch mn Beertje, I. B. DE BEEE, 16 AllSteriaffl. DAMES! Lfi In plaats f5.65 voor f 1.20. EZunstza&l C. J. BOELE ZOON. Tentoonstellino- ORIGINEELE TEEKENINGEN der Geïllustreerde TAN LENNE P-Uitgaaf, BOTERMARKT 5 EN 6. Specialiteit J Echte Fransche Korsetten DE BEROEMDE HAARHERSTELLER restera ton,jours la meilleure teinture des Cheveux. Dépot chez r>. -T. MEYSING. Breestraat 13. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Parijs op to voeren, en de componist heeft dit toegestaan. (D. C.) Bü beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van 27 dezer is de amanuensis by de Kykslandbouwschool te Wageningen, J. Brouwer, met ingang van 1 Januari 1889, uit zyne betrekking ontslagen. Van 1 Januari a. s. af zal, op last van den minister van oorlog, by het leger het nieuwe administratie-reglement met de daarby behoorende voorschriften geheel moeten worden gevolgd. De 1ste luitenant J. A. J. Smit, van hot 3de reg. inf., zal in April e. k. deelnemen aan hot toelatingsexamen voor de 2de af- deeling der krijgsschool voor officieren te 's-Hage. Do officier van gezondheid 2do klasse, L. A. H. Janson, wordt van zyno dotachooring te Milligen ontheven. In verband met het geval van kwade administratie by het 5de bat. jagers, is te 's-Hage, onder voorzitterschap van den luit.- kol. Straatman, eene commissie werkzaam geweest om den toestand der goederen na te gaan van de miliciens van het regiment grenadiers en jagers, die met groot verlof zyn. Naar aanleiding van de by dat onderzoek ontdekte onregelmatigheden, zyn de noodige voorstellen gedaan om aan elk bataljon eene afzonderiyke localiteit aan te wijzen. Inmid dels zyn de noodige maatregelen genomen om verdere onregelmatigheden tegen te gaan. Zoo zullen b. v. geene onderofficieren of min deren in de bewaarplaatsen van gedeponeerde goederen worden toegelaten, dan in byzyn van de met het beheor belaste luitenants kwartiermeester. Ook op het uitgeven en de verantwoording der kleedingstukken zondor waarde is de noo dige orde gesteld. Gemengd Nlea w Do Staatscourant van heden bevat de volgende waarschuwing: Voor gelukwenschen op don Nieuwjaars dag wordt veelvuldig gebruik gemaakt van kaarten, waarvan de voorzyde is ingericht om, behalve de plaats van bestemming, mede de woonplaats des afzendors te vermelden. Die vermelding van twee plaatsnamen geeft dikwyls tot onjuiste verzending en dienten gevolge tot vertraging in de overkomst aan leiding. Het publiek wordt daarom uitgenoodigd op bedoelde kaarten de woonplaats van den afzender niet in te vullen. Omtrent den gisteren te^J^asse- naar plaats gehad hebbenden brand dient nog gemeld, dat de inboedel wél geassureerd was en ook, dat de afgebrande wonjtjAaan de Veenwatering en niet aan de Scherm ligt. Ook mag niet vergeten wordon7"dat de spuit van don heer v. d. O. by het terrein aanwezig was, doch gelukkig geene diensten behoefde te verrichten. Mooymans vee is denzelfden dag weder ge stald in zyn vroegoren stal; wel niet royaal, maar tegen de winterkoude beschut. Hot terrein van den brand word door den burgemeester van Wassonaar bezocht en op genomen. Vanwege de Noord- en Zui d-H o 1- landsche reddingmaatsc-happy is te Sc-heve- ningen oene reddingsboot, nieuw model, ge- stationneerd. Het is der politie te Scheveningen mogen gelukken gisteravond eene bende jon gens te arresteeren, die er hun werk van maakten haring van de verschillende erven van kooplieden te stelen, en die aan anderen te verkoopen. Naar aanleiding van den brand by den graanhandelaar Van Geel te Haarlem mermeer, is door de justitie te Haarlem een onderzoek ingesteld. Gelyk men weet, was de brand by afwezigheid van de bewoners opzettelyk gesticht, blykbaar uit de hoeveelheid petroleum, welke op de meeste moubelon, het beddegoed on andere voorwerpen was aange bracht. De brand, die in den aanvang gestuit werd, veroorzaakte nogal schade, torwyl de eigenaar voor vaste en roerende goederen slechts zeer laag verzekerd was. Te Weerdingormond, gem. Em men, is Woensdag-avond omstreeks acht uren een moord gepleegd op den 25-jarigen arbeider Roelof Moems. Handgemeen zynde met een ander, werd hem door zekeren A. Bos, oud 18 jaar, die te hulp geroepen werd, met een mes een steek in den rug toegebracht, met het gevolg1 dat de ongelukkige binnen 10 minuten eon lyk was. Do vorslageno laat eene weduwe met twee kinderen na. De moorde naar is gevankelyk naar Assen gevoerd. Onder hetopschrift „Hollandsch," schryft de heer J. A. Verkuyl het volgende, dat wel overweging verdient Duizenden in den lande zullen tegen den eersten Januari weer hunne visitekaartjes per post aan vrienden en bekenden doen toe komen, met de gebruikelyke letters p. f. pour féliciler), in het linkerhoekje geplaatst. Eil hoevelen hebben zich niet by andere ge legenheden van hun kaartje bediend, geïllus treerd met de letters p. c. (pour mpftëoler) of p. r. pour remercicr.) i Onder dezen zyn or velen, die de Neder- landsche taal liefhebben, die, zonder tot een purisme to vervallen als onze zuidelyke taal broeders, toc-h in taal en stijl zooveel mogelyk vreemde woorden en uitdrukkingen trachten te vermyden, omdat zo niet Nederlandsch zyn. Eilieve, waarom dit dan ook niet volge houden in onze dagelyks voorkomende be leefdheidsbetuigingen fcS&J Er zyn er nog altyd, die het sieriyker vinden op hun kaartje te laten ïrükkenMon sieur et Madame, al klinkt de naam dan ook nog zoo weinig Franschlaat dezen volharden in de verloochening hunner moedertaalmaar lezer, vindj,„ gy zelf hot niet belachelyk een kaartje upet bovenstaande initialen te ontvan gen van iemand, vacrwien ge kunt vermoedon, dat hyiin deze letters zoowat zyne geheele kennis fjêrEransdhe taal hoeft neergeschreven En aï zy dit niet het geval, is het niet treurig, dat Nederlanders, met hunne schoone en ryke taal, hunne toevlucht nemen tot uitheemsche afkortingen, om eigen landgo- nooten hunne gevoelons van vreugde, droef heid of erkenteiykheid kenbaar te maken? Nederlanders, weest ook Nederlandsch in het schynbaar kleine! Do zucht tot navolging lieeft ons reeds te lang belachelyk gemaakt in de oogen van vreemden. Wilt dan met de intrede van het nieuwe jaar ook breken met den ouden sleur van voorheen, en doet liever, by voorkomende gevallen, eene keuze uit do volgende afkortingen, even hartelyk als de Fransche, maar in elk geval meer Nederlandsch dan deze. p. f. vervalle dan voor m. g. (met geluk wenschen.) p. c. worde m. r. (met rouwbeklag.) p. r. verdwyne voor m. d. (met dankbe tuiging.) De Arnh. Crt." voegt hieraan nog het vol gende toe: Als nu p. p. c. vervangen wordt door m. a. g. (met afscheidsgroet) is het stel formu lieren compleet en behoeven de Hollanders geen Fransch op hunne kaartjes te schry ven. Ieder beproeve het in eigen kring en zegge het voort! Dinsdagnacht heeft er op den Sonsbeeksingel te Arnhem eene vechtparty plaats gehad, waaronder een van de vechters zyne jas uittrok en die aan een der omstanders te bewaren gaf. Toen de vechtparty was af- geloopen en de jas teruggegeven werd, vor- misto de eigenaar eene portefeuille met bank papier tot een bedrag van p. m. 400. In de Heikant naby Sint Jansteen, onder Hulst, heeft eene vechtparty plaats ge had, waarby C. Yos door zekeren Uitdragers zoodanig in de zyde, borsten hals is gesneden, dat voor diens ieven wordt gevreesd. V. zou in de volgende maand naar Argentina ver trekken. De sterke drank moet in deze weer eene rol gespeeld hebben. (N. R. O.) In den schouwburg te Pisa viel tydens het ballet eene danseres in het orkest. Door den val werd een contrabas verbryzeld en werden twee der orkestleden gewond. Do bekende Parysche actrice Rousseil, die naar Egypte .ging om daar voor stellingen te geven, verkeert in nypende armoede en zy heeft zich gewend tot den voorzitter der Fransche weldadigheidsmaat-. schappy te Kaïro om haar in staat te stel len naar Frankryk terug te keeren. Mile. Rousseil noemt zic-h in den brief „Tragódienne- Poète, dócorée de la grande médaille du Mérite et du Génie de S. M. Ie Roi des Pays-Bas". Volgens opgave van Bureau Veri- tas zyn in de maand November verongelukt 185 zeilschepen, waaronder C als vermist, als 25 Duitsche, 11 Amerik., 51 Eng., 1 Oostenr., 13 Deensche, 11 Fransche, 3 Grieksche, 6 Nederl., 4 Ital., 44 Noorsche, 1 Portug., 7 Russ., en 8 Zweedsche. In dezelfde maand zyn ver gaan 23 stoomschepen, als1 Duitsc-h, 1 Amerik., 17 Eng., 2 Fransche en 2 Neder- landsche. Prima qualiteit Kaard-, Kachel-, Smce- en Mnchlnc-Kolen te bekomen aan hel Goederen-Station van den Nederl. Rynspoor weg, buiten de voormalige Wittepoort, zoowei by groote als kleine hoeveelheden. Bestellingen worden aangenomen aan hot Hulpkantoor ty den Hoer GODEFROY, Bree straat No. 92. VAST BEK HADE, Agent Nederl. Rynspoorweg 58t£Uf" Ook te verkrijgen 4ïna-Cohc«. om zoo'n spotgoedkoop aanbod voor 1.20 te bestellendenk wel en denk goed, dat zoo'n massa anders 5.65 kost, en dat menigeen, die nu niet heel spoedig koopt, dit pak niet meer krygen kanlees nu met attentie wat u hier voor 1.20 wordt aangeboden. No. 1. Familieblad, groote verzameling „uitmuntende Verhalen, Novellen, enz., enz., uitgegeven door GEORGE KEPPER, dik boek voor do huiskamer, byna 400 bladz. Prys 4. Nos. 2, 3, 4 en 5. Vier van die alom ge dochte verschillende Malnn's Kinderboe ken, bewerkt door J. J. L. TEN KATE, met 4 fraaie gekleurde platen. Pry3 1.20. No. C. De Zaaier, Christelijke Scheur kalender, voor Oud on Jong, door H. KARS- .SEN, groot formaat, fraai schild, en voor- en achterzyde bedrukt. Prys 0.45. Ic r'af nu t0 bsgrüpen? vier extra lo Lal niooie Malan boeken kosten anders alleen ƒ1.20, en nu komt er nog by: Het groote Mengelwerk van 4 en dan nog De uitmuntende Groote Scheurkalender, en dat alles nu samen voor ƒ1.20, 'tis verre gaand. Profiteer spoedig, denk dat zoo'n pak van ƒ1.20 meer dan 5.50 waard is; wie hier talmt komt dus stellig te laat. Te bekomen by D. HOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang by de Visclimarkt, te Rotterdam, voor buiten de stad franco op ontvangst postwissel van slechts ƒ1.30, waarby staat: Het Famlliepak. Verkoophuizen Amsterdam, Vijgendam en Membrandsplein. Rotterdam, Hoogstraat en Wijdcmarktsteeg. 's-Graveuhage, Spuistraat. Leiden, Breestraat. Utrecht, Choorstraat. Groningen, tusschen de markten. Kampen, Oudestraat. Oprichter der vroegere Firma: SIGARENFABRIEK, Gevestigd sedert IS4 7. Depots: Schagen. Purmerend. Breda. Den Helder. 's-Hertogenbosch. Koog a/d. Zaan. Dordrecht. Gorkum. Tiel. AVinschoten. Haarlom. Driebergen. Penang. Batavia. Semarang. Soerabaja. Christiania. Kopenhagen. O van de van de Heeren DAVID BLES, Ch. ROCHUSSEN en AV. DE FAMARS TESTA3. Entree 0.25. 's Zondags ƒ0.10. J 54 IN GEDEPONEERD. Depot l« Lilden: J. I*. SASSE, Aalmarkt. Eene Fabriek van Damast, Linnen en aan verwante Artikelen vraagt DAMES uit den deftk'on stand, om op zeer voordeelige voor waarden als agentessen op te treden. Brie ven franco onder letter V aan het Bureel van dit Blad. Kebt U grijze haren? Hebt U rooi? Zijn Uwe haren zwak of val len zij uit? ZOO JA, gebruikt de ROYAL WINDSOR, die aan de grijze haren de natuurlijke kleur en schoonheid der jeugd weder teruggeeft. Zij gaat den val der haren tegen en dcct de roof i Verdwijnen. Zij is de EEfJ IGE HAAR STELLER welke bekroond ia Onverwachte uitkomsten. Steeds bloeicnder verkoop Op de flacons de v/oorden ROYAL WINDSOR eischen. Bovindt zich bij de Kappers, Reukverkoopers in heele cn halve llacons. Entrepól 22. Rue do l'Echiquier, Parijs. Franco toezending op aanvraag van den Prospec- tus bijzonderheden en getuigschriften bevattende. Verkrijgbaar bij P. J. W. KNAAP, Breestraat 118.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 10