ramie u ue raoiiig, 8- BOTERMARKT 5 en 6. Lieu. C.J. Auicrikaansdtc Orgels, Gelden op 1ste Hypotheek J. A. G. PROOT ZOON, N°. 8843. D o ii <1 e l* J a <r 13 O e ceml> er. A". 1888. §eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zfin- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Vervolg der Advertentiën. in plaats f9.20 de 3 groote nieuwe deelen voor f 1.50. LEIDSCÏÏ DAGBLAD. F BUS DÏÏZEH COUKANT: 7oot Leiden per 8 meenden...1.10. enact per port.1.40. Afeonderltjie Hommer*.0.06. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels/1.05. Iedere regel meer/0.171 Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het in cassoeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. (ïemeagd Nlenws. In de eergisteren door credi- teuren gehouden vergadering is het door liqui- dateuren in den boedel van den kassier en commissionair in effecten C. W. Van Overeem, aangeboden accoord, door de overgroots meer derheid van schuldeischers aangenomen. De opbrengst der Noord-Zuid- Holl. Stoomtramweg-Maatschappij Haarlem Leiden bedroeg in November 1888 6746.90 en in Nov. 1887 f 6068.86'/i. Sedert 1 Januari 1888 76,82ö.32'/2, tegen ƒ71,382.02 over hetzelfde tijdvak in 1887. Een der correspondenten van de „Amst. Crt." schrijft het volgende: „Zondag-avond met den trein van 8.49 uit Haarlem vertrokken, kwam ik te ruim halftien te Leiden aan. In de tram zittende, bemerkte ik tot mijn schrik, dat ik een versiersel aan mijn horlogeketting miste. Onmiddellijk begaf ik mij naar het station terug, en ik kan niet genoeg de hulpvaardigheid roemen, welke ik daar, zoowel van den chef, den heer W. J. C. De Bruijn, als van den dienstdoenden ambtenaar der telegrafie ondervond. Men be rekende waar de trein zoo ongeveer kon zijn, kwam tot de conclusie dat dit het station Schiedam moest wezen, telegrafeerde om onderzoek en geene tien minuten daarna had ik het genoegen te vernemen, dat het voor worp, waaraan door mij veel waarde wordt gehecht, was gevonden. Nu mogen pessimis ten beweren dat dit niet anders dan plicht van die heeren was, ik voor mij heb daarvan eene geheel andere opvatting en oordeel, dat, waar een chef zooveel bezigheden heeft als aan een station als Leiden is, het ten hoogste op prjjs moet worden gesteld, dat hy zich aan de reizigers zooveel laat gelegen liggen. Het reizend publiek meende ik dit te mogen mededeelen, opdat het wete, dat het in derge lijke zaken by genoemden stationschef niet tevergeefs hulp zal vragen, waar het die op reis behoeven mocht." De schade, in de lokalen van den heer Stroucken, te Amsterdam, jl. Zondag door de socialistische onruststokers aangericht, bedraagt ongeveer tweehonderd gulden. Yalsche munters. Het gerechts hof te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak der valsche munters. Het bevestigde daarby ten aanzien van Holl en Mevius de uitspraak der rechtbank, doch over woog met betrekking tot Smitshuyzen dat geiyk in beido instanties door de verdediging gepleit was de uitgiften van een valschen gulden by Willem Hauschen niet bewezen was, vermits de identiteit van het geldstuk slechts door de onbeëedigde verklaring van den 14 jarigen loopjongen gestaafd was. Met wyziging van nog enkele overwegingen in het oorspronkeiyke vonnis, verklaarde het Hof Smilshuyzen echter nog bovendien schuldig aan de verzwarende omstandigheid van reci dive en bevestigde voor het overige het von nis der rechtbank, wat betreft de door deze opgelegde straffen (5, 6 en 7 jaar). Naar men verneemt, komt Smitshuyzen van dit vonnis in cassatie, waarby mr. Caroli hem weer ter zyde zal staan. Sedert eenigen tyd wonen op den Groote Oever, te Meppel, een tweetal personen, zekere Boonstra Gerrits en de wed. De Jong, wier dochtertje, volgens zeggen, zeer ondeugend is en dan zóó wordt behandeld, dat de buren er zich mede bemoeien. Dit geschiedde ook Vrydag-avond, toen het meisje ernstig werd mishandeld, volgons haar zeggen omdat zü slechts 22 centen had opgehaald met bedelon. De mishandeling was nu van dien aard, dat de buren de moeder en haren huisgenoot te lyf wilden, zoodat de politie zich genoodzaakt zag hen op het politiebureel te brengen, geen kans ziende anders voor hunne veiligheid te zorgen. Het meisje is voor den nacht by anderen onder dak ge bracht. Zaterdag-morgen werd zy weder naar huis gebracht, waarop weder een opstootje plaats vond. (N. A. C.) Zoodra de nieuwsbladen het bericht vermeldden dat dr. Mezger zich niet in Wiesbaden zou vestigen, omdat de pogingen tot het oprichten van een Sanatorium aldaar zouden zyn mislukt, heeft de heer G. Van den Heuvel Az., directeur van de Stichtsche Hotelmaatschappij te Utrecht, pogingen aan gewend om den heer Mezger te bewegen zich aldaar te vestigen en hem daartoe ook uit naam van andere stadgenooten, niet onbe langrpke aanbiedingen gedaan. Deze pogingen zyn echter niet mogen ge lukken. De heer Van den Heuvel ontving gisteren, uit naam van dr. Mezger, een brief van dr. Griot La Cave, waarin deze hem mededeelt dat de loopende geruchten onwaar zyn en het vast is bepaald dat dr. Mezger zich te Wiesbaden gaat vestigen, zoodat hy elke aanbieding moet afslaan. (U. D.) Uit Huisen wordt gemeld: Zon dagnacht, omstreeks halfdrie, brak er door eene onbekende oorzaak brand uit in eene hofstede aan de Bloem, bewoond door Janssen. De brand schynt in het achterhuis ontstaan te zyn, terwyl het geheele gezin in het voor huis rustig sliep. De vrouw des huizes werd gewekt door het geknetter der vonken, doch, meenende dat het geraas door regen veroor zaakt werd, sloeg zy er verder geen acht op en sliep weer in. Toen zy kort daarop werd opgeschrikt door het vallen van een balk, wekte zy haren man, die terstond opstond, en tot zyn schrik bespeurde dat een deel van het dak door de vlammen was aangetast. Spoedig was de brandweer by de hand, en door haar flink optreden was de brand weldra gebluscht. De inboedel is voor het grootste deel verbrand of beschadigd. Huis en meubelen waren verzekerd. (N. Ti.) Te Meiel, by Asten, (N.-B r.) is e e n oppassend jongeling van 20 jaren, Linders genaamd, vermoord. Een ander jongeling had verkoering met een meisje uit Helden. Dit hinderde eenige jongelieden uit die gcmeento zóó zeer, dat ze hem Zondag avond aan de Heldensche brug opwachtten, ten einde hem te overvallen en duchtig de les te lezen. Toen de ongelukkige Linders over de brug kwam, schynen zy zich door de duisternis in den persoon vergist te hebben en sloegen hem met hunne knuppels zóódanig, dat hy leven loos ter aarde zonk. De persoon, die zy zochten en die hun toeleg vreesde, had een anderen weg gekozen en zich het kanaal laten over zetten. De justitie heeft dadeiyk een onderzoek ingesteld, en reeds zyn eenige personen als verdacht van het misdryf, in hechtenis ge nomen. Te Alfen (N o o r d B r a b an t) is eene dochter van den landbouwer M. d. J. in een welput achter hare woning verdronken. Te Apeldoorn is op „De Eendracht" het huis van de wed. v. B. met byna den geheelen inboedel eene prooi der vlammen geworden. Do oorzaak is niet bekend. Het huis was verzekerd, de inboedel niet. Zondag avond is trein No. 566 tusschen Bokstel en 's-Hertogenbosch aan een groot gevaar entsnapt, daar men in de nabyheid van Vucht, by een overweg, welke van uit een naburigen wachtpost bediend wordt, een kei van 12 KG. op de rails had gelegd. Gelukkig ontspoorde de trein niet. Naar den dader wordt onderzoek gedaan. Toevallig had dit feit weder op ongeveer dezelfde hoogte plaats, waar in den loop van dit jaar op een trein geschoten werd. Naby den overweg van den ouden Amersfoortschen weg werd Zondag avond, omstreeks halfnegen, op de rails van den Oosterspoorweg het lyk van een man gevonden, die door een goederentrein moet zyn ovorreden en gedood. De ongelukkige laat eene weduwe en drie kinderen onverzorgd achter. De arrondissements-rechtbar.k te Maastricht heeft den fabrieksarbeider Pos ters, die in de vorige week terecht stond wegens het toebrengen van zwaar lichamelyk J xuuuuiiiuruui 3 groote, beste nieuwe deelen 1.50, anders ƒ9.20, nu samen ƒ1.50. Nft 1 GROTHE, Kennis van Werktuigen, I1U. ten dienste van Ingenieurs, Ar chitecten, Werklieden, Fabrikanten en par ticulieren. Onmisbaar handboek voor ieder, met honderden houtgravures en duidelyke platon. Prys ƒ4.80, nu slechts ƒ1.- Dit werk handelt over Heitoestellen - werk tuigen voor het opvoeren van vloeistoffen, touwen en kettingen, hefboomen, katrollen, windassen, hellend vlak, schroef takels en tuigen, bak, schrank en schalk, dommekrachten, kranen, hyschmachines, verdeeling der werk tuigen, emmers en tonnen, hoozedak, water- wip, schepraderen, trommelrad, kettingmolen, waterschroef, roteerende pompen, centrifu- gaalpompen, zuigerpompen, andere pompen, spuiten en honderden andere werktuigen, geschreven door Prof. D. GROTHE voor de Polyt. School te Delft. hi Dr. A. v. OVEN, Leerboek der llU. CWerktuigkunde. 2 groote nieuwe deelen reet meer dan 200 figuren, bevattende de gehoele theorie der Mechanica. De prys van dit werk is afzonderlyk 5.60. Beide onmisbare wetenschappelyke, degelyke Werken: het werk van GROTHE en het werk van Dr. v. OVEN, franco, tegen zending van postwissel a ƒ1.50, verkrygbaar by OEBR. E. 4 M. COHEN, Magazynen van Goedkoops Boeken, te Arnhem en te Nijmegen. P§, op den postwissel te zetten: „Wetenschap, 3 groote deelen." in groote keuze, tot concurreerende pry- m I zen, voorhanden. Men vragc den Catalogus. Een MEISJE uit den netten Burgerstand zag zich gaarne met Febr. a. s. of later geplaatst ter ook gewend met kinderen om te gaan, P. G., van goede get-, voorzien. Br. fr. onder letter aan het Bureel van dit Blad. OPRUIMIE. c beschikbaar a 4en 4'/2 pCt., tot hoogstens 60 pCt. der getaxeerde waarde van het onderpand. Hoofdagenten der Brusselsche Brand waarborg- Maatschappy, opgericht A°. 1821. Vaste Premie voor Hulzen ƒ0.65 p. duizend. Inboedels l.-p. Kantoor: Hooglandsche Kcrkgracht 43, Talryke certificaten van Geneesheeren bowy- zen dat geen enkel geneesmiddel zoo heilzaam werkt ter bestryding dezor kwalen als de Eene enkele Pastille brengt reeds verlichting aan. Zy bevatten geen Opium, noch Morphine, noch eenig ander sterk-werkend bestanddeel en kunnen door de zwakste gestellen verdragen worden. Het publiek gelieve vooral te letten op de woorden: Healing's Congh Lozenges, door het Engelsche gouvernement op het roode cachet afgedrukt en zonder hetwelk niet eene doos echt is. De Fabrikant: THOMAS KEATING, Chemist te Londen. Depot te Rotterdam by F. E. VAN SAN TEN KOLFF,

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 5