SOLIEDSTE NAAIMACHINES, van af 25 Gulden. A. VAN RIGTEREN. CACAOCHOCO LAAD „A. PRESSEN." Heeren Bookers BoeMooiii IE. J. BRIL. Baleinkorsetten De Gracieuse. I. 6. WIJNBEEK, Groote Sorteering Thermometers, Barometers en Yélocipèdes. S. KRIJN, Breestraat 43. I ffl. A. ROUSEL. HWM8WM8* Eerste Houtverkooping bericht de ontvangst van eene buitengewone sorteering der Een Friesch Meisje Bij gelegenheid van het St-Nicolaasfeest, zijn de voornaamste winkels overal extra voorzien. N°. 8835. Dinsdeo 4 December. A0. 1888. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Rookt het Merk: King Bum Bum." Aanbevelend, TWEEDE MEID. Ontvangen voor de St.-Nicolaas: S NB. Korsetten verkrijg- baar van af f 1-— LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURAJiTT: Toot Leiden por 8 maandenf l.io. Franse per poet1.10. Afzonderlijke Nommera0.06. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer/0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het in- casseeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Oemeifd Nieuw o. Nader meldt men uit Scheve- ningen: De reddingboot is te halfvijf terug gekeerd. Het schip heette „Merapi" en was van Nieuw-York naar Rotterdam bestemd, geladen met petroleumdoor het slechte weer uit den koers geraakt, had 't geseind om een stoomschip, ten einde het naar Rotterdam te slopen. Het schip was voorzien van een loods. Aan boord was alles wèl. De ontboden stoom boot van den "Waterweg verleende weldra de verlangde hulp. Het thans verschenen „Maand blad" van dr. Yan Hamel Roos bevat eene ernstige waarschuwing tegen vergiftig snoep goed. Eenige kinderen te Hillegom waren ziek geworden, na het gebruik van ulevellen, en bjj onderzoek is gebleken dat dit suikerwerk gewikkeld was geweest in licht-groen ge glaceerd papier, dat 20 pet. arsenigzuur-koper bevatte, een dor hevigste vergiften. Dat papier is uit het buitenland afkomstig. Dr. v. H. R. waarschuwt terecht tegen het gebruik er van door banketbakkers enz. en raadt ten sterkste te waken dat zulke omslagen van ulevellen terstond worden verwijderd, zoodat de kinderen hot snoepgoed er niet in kunnen bewaren. Hy dringt ook aan op nauwkeurig onderzoek juist tegen St.-Nicolaas, zooals in België door de keuringspolitie geschiedt. Zaterdag-avond te elf uren hluschte de brandweer te Amsterdam een uitslaanden brand op de werf „Concordia" van de heeren Huigens en Van Gelder, in de Oostenburgervoorstraat. De brand liet zich zeer ernstig aanzien en was goed zichtbaar door de geheele stad, doch werd binnen een half uur met behulp van drie stoomspuiten en drie Vechtbrandkranen bodwongen. De oorzaak is onbekend. Het is gebleken dat de vervaar diger van don valschen wissel, bij de Am- sterdamsche Bank ter betaling aangeboden, niet wel bjj het hoofd is. Hjj was reeds in een krankzinnigengesticht verpleegd. Te Veghel (N.B.) is een huis met vier woningen, in de kom van het dorp ge legen, door onbekende oorzaak geheel afge brand. Het huis was verzekerd, doch dit is niet het geval met de vier inboedels, welke grootendeels vernield zyn. Door het krachtig optreden der brandweer bleef eene naastlig gende boerdery gespaard. Te Moss arriveerde de schoener „Rap", aan boord hebbende eene equipage, uit 10 personen bestaande, waarby de kapiteins vrouw en drie kinderen, gered van een (Dutch?) vaartuig, opgenomen in de Noordzee. Kapt. Paine, gezagvoerder van de mailpakketboot „Victoria", te Dover van de Downs binnengekomen, rapporteert eene brik of bark op de East-Goodwinsand te heb ben gezien. Twee sleepbooten en twee redding- booten zyn ter assistentie derwaarts vertrok ken. Dewyi hy het schip ondersteboven zag slaan, vreest hy dat do te hulp snellenden te laat zullen komen om de schipbreukelingen te redden. Later bericht. Het op East-Goodwinsand ge strande schip is geheel aan stukken geslagen en heeft geen spoor, waaraan de naam te herkennen is, achtergelaten. Ook van de equi page is niets bekend. Alleen hoeft men eene kleine boot gevonden zonder eenig merk. Ver- moedeiyk was het een collierbrik. BUITENLAND. Frankrjjk. De twee grootste onruststokers, welke Parys op het oogenblik bezit, generaal Bou- langer en de heer Paul Déroulède, hebben zich onthouden van deelneming aan de groote betooging, welke de republikeinen gisteren hielden ter eere van Baudin, den geneeshoer- afgevaardigde, die by Napoleons staatsgreep op de barricade van St.-Antoine sneuvelde. Generaal Boulanger met zu'n staf bracht dien dag door te Nevers, waar een feestmaal ter eere van den generaal was aangericht. Nevers ligt in het departement Nièvres, een der republikeinsche departementen, waar de Bonapartisten by de jongste verkiezingen het onderspit dolven en waar byna uitsluitend ra dicale afgevaardigden werden gekozen. Twee dezerradicalen, de heeren Thurigny en Laporte, hebben zich later by Boulanger aangesloten en richtten ter eere van hun aanvoerder een feestmaal aan, waarméde de Boulangistische propaganda in dit departement zal worden ingewyd. Natuurlyk mocht generaal Boulan ger by dit feest niet ontbreken. Opzettelyk werd voor dit Boulangistisch feest de 2de December gekozen, omdat do inwoners van Nevers zich in 1851 met de wapenen in de hand tegen Napoleons staatsgreep verzetten, zoodat zelfs vele inwoners werden doodge schoten en verbannen. De heer Déroulède is met de leden der „Ligue des Patriotes" naar Champigny ge togen, ten einde daar, gelyk hy elk jaar pleegt te doen, eenige kransen te leggen op de gra ven der soldaten, die in den slag by Cham pigny (2 Dec. 1870) sneuvelden. Volgens hunne tegenstanders, hebben bei den, zoowel Boulanger als Déroulède, gretig de gelegenheid aangegrepen om zich tydens de betooging voor Baudin uit Parys te ver- wyderen; want by deze plechtigheid, waaraan met opzet een anti-Boulangistisch karakter is gogoven, zouden noch de „brav' gónéral" noch de voorzitter der nu in eene Boulangis tische Liga herdoopte „Ligue des Patriotes" vele lauweren kunnon behalen. In oen brief aan de aandeelhouders in de Panama-maatschappy zegt De Lesseps, dat er uit een oogenblik van aarzeling gevaar voor de onderneming kan ontstaan. De brief bevestigt dat het restant dor obligatiën zal worden uitgegeven, als de inschryving vol tallig is. Men kan alle ongerustheid omtrent de voltooiing van hot werk laten varen. De inschryving zal niet worden gesloten vóórdat het maximum van 400,000 obligatiën ge plaatst is. De Lesseps doet een warm beroep op de Fransche vaderlandsliefde. De toren van Eiffel heeft Zaterdag de hoogte bereikt van 200 meter, dat is omstreeks 600 voet. Eene reusachtige vlag wapperde van den top om de bevolking metditniouws bekend te maken. Waar3chyniyk zal de toren vroeger geroed zyn om geverfd te worden dan by het bestek was bepaald. DultsoklaniL Ten gevolge van heftigen stryd tussehen het vryzinnige „Berliner Tageblatt" en het behoudende „Deutsche Tageblatt" daagden vier redacteuren van het laatstgenoemde, Arthur Lovysohn, den hoofdredacteur van het eerst genoemde dagblad, uit tot een duel, wat deze uit beginsel weigerde. Aanleiding tot den stryd gaf een scherp artikel van het „Deutsche Tageblatt" tegen Oostenryk's kroonprins, Rudolf, die daarin werd genoemd het middel punt van het aan Duitschland vyandige streven. Het „Berliner Tageblatt" vond zoodanigen aanval bedenkelyk voor het verbond tussehen Duitschland en Oostenryk. Een ongehoord woeste stryd volgde, waarby uitdrukkingen gebruikt werden als: journalistische prullen, enz. De ongewone uitdaging baart opzien. Kolonel Stoffel, de bekende gewezen Fransche militaire attaché te Berlyn, die Napoleon III waarschuwde tegen den oorlog met Duitschland en dezer dagen te Straats burg vertoefde, heeft mededeeling ontvangen van de politie, dat hem het verblyf op Duitsch grondgebied voortaan is ontzegd. De keizer van Duitschland heeft gelast, dat de Duitsche regiments-muziekcorpson minstens ééns in de week een Italiaanschen marsch zullen spelen. Italië. De minister van oorlog heeft zyno ontwerp- begrooting voor 1889/90 by de Kamer van Afgevaardigden ingediend. Het buitengewone budget is: voor oorlog 109 millioen, voor- marine 36,850,000. De minister vroeg de uitstekende 2-Ccnts-Slgaar. Evenals vorige jaren is ondergeteokende weer ruim voorzien van Kistjes Sigaren, inhoudende 25, 50 en 100 stuks, van af ÖO Cents. Donkerstceg lO. Dinsdag 4 December 1§88. Nos. 2791 2844: "Werken voor de jeugd. Fraai gebonden. Nos. 2126 - 2163|: Letterkundige curiositeiten. Nos. 2598-2700: Schoone Kunsten. Plaat werken en Platen, waarby vele gravures van Italië en het AVerk van B. TIC.IRT. {Eenige Verzameling). Nos. 53 70: Teeken- en Schildergereed schappen, A'aria, Boeken- en Muntenkasten. 0£ het Landgoed „Keukenhor', te Lisse, op Donderdag 6 December 1888, des voormiddags te 10 uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse, van Eene party zwaar en licht Esschen-, Elzen- en Eiken-Hakhout, op struik, meerendeels ge schikt voor Rijshout, en 2O0O droge Tak kenbossen. Betaaldag 25 Juli 1889, zoekt tegen Februari in Leiden eene bot rek king voor Adres onder letter II aan het Bureel van dit Blad. •Japnnschc Dooien en diverse Kistjes, •Tapanschc Hoppen en Schotcis, Vazen, enz., alles voor billyke pryzen. g Avorden steeds gemaakt, 8a vermaakt, gevvas-^ A schen en gerepareerd in de sedert honderd jaren i gunstig bekende KORSET- FABRIEK Hoog!. Kcrkgracht 30.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 5