Waarschuwing. Tricot-Tailles. Dienstbode, VAN VOLLENHOVEN Co., Bierbrouwerij „De Gekroonde Valk," Weinthal&C0., MiicL ƒ201 m. Le Ron Fiimeit 251 m. Siiadille 25 p. in. CricMnl Vaarwaarls La EsQvisita. 30 p. m. 30 p. m. Beptatie 30 D. 11. 25 J. 1. Jaapje in de Rikketik De Handelscorrespondent (0 Burger-Dienstbode, Bloemkweekcrij „FLORA", YIER TALEN, Specialiteit 1K Echte Fransche Korsetten GEBOUW Tot Nut van 't Algemeen, te LEIDEN. Bij vonnis van het Provinciaal Gerechts hof van Gelderland is NAMAAK van ons „Stout- Etiquette" gestraft met betaling eener geldboete, subsidiair gevangenisstraf van 14 dagen. Sigarenfabrikanten, MAREDIJK 54«. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Gemengd Nieuw». De viering van Leidens Ontzet deed, volgens het „Hbl.", zelfs op Amster dam zijn invloed gevoelen. Gistermiddag be woog zich door de straten aldaar eene lange reeks rijtuigen, alle bezet door Leidsche adspi- rant-studenten, die op dozen feestdag, volgens de gewoonte, vrijaf hebben en van hunne vrijheid gebruik maken om den dag in de hoofdstad zoo vrool(jk mogelijk door te brengen. Na afloop van den op a. s. Zater dag te 2 uren te Hoofddorp te houden wed strijd tusschen wielrijders en de hit van den heer De Jong, zal zoo mogelijk, nog een wed strijd tusschen wielrijders worden gehouden. Te Gouda zal op Vrijdag 19 Oct. a. s. eene vrjje paardenmarkt gehouden wor den en 25 October eene vrije veemarkt, ter wijl by de paardenmarkt door de plaatselijke afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw eene verloting zal plaats hebben, gevolgd door eene ringrjjderij. Het voorval op de buitenplaats van den heer C. v. L., onder Loosduinen nabij de grens der gemeente Monster, heeft zich aldus toegedragen: Do tolgaarder S., te Mon ster, tevens koetsier op voormelde buitenplaats, ontwaarde Zondag-avond te halftien een voor werp, en meende dat het de otter zou zijn, die zich volgens gerucht daar zoude ophouden. In die overtuiging gaat hij naar den naast hem wonenden onbezoldigden rijksveldwach ter B. en vraagt daar een geweer. B. gaat uit eigen beweging met S.ter plaatse ge komen zien beiden nog het voorwerp, dat zij in het duister voor den otter blijven houden. Op betrekkelijk korten afstand lost S. een schot; daarop wordt niets vernomen dan een zacht geblaas; daarop schiet B. en lost ook S. zjjn tweede schot. B. nadert het voorwerp en ziet dat het een mensch is. Verschrikt vluchten beiden weg, doch keeren na herinnering oogenblikkelijk terug, en brengen den verwonde in het tolhuis onder Monster. Ten spoedigste wordt genees kundige hulp ingeroepen van Loosduinen. Dr. Perk gaat spoedshalve per rijtuig daarheen, beliandeldt hem, doch onder de behandeling bezwijkt v. R., de verwonde, wonende te Loos- duinen, wegons bloedverlies. Van het gebeurde is door den burgemeester BP*" 'ggg van Loosduinen proces-verbaal opgemaakt tegen de ongelukkige schutters, die zeiven aangifte deden. Beiden zijn geheel onbesproken; tusschen hen en den overledene bestond niet de miste veete, zoodat een ongeluk, hoogstens onvoor zichtigheid, aan de beklaagden ten laste schijnt gelegd te kunnen worden. In den voormiddag heeft .gerechtelijk ver hoor en opneming in loco plaats gehad. Naar omstandigheden te oordeelen is het vermoeden niet ongegrond dat de overledene niet nuchter was. Uit Amsterdam wordt nader ge- meldOmtrent de twee pogingen tot moord zijn de lezingen niet gelijkluidend. Volgens de buren van den politie agent V. wilde deze zijn zoon vermoorden. Toen eenige agenten zich derwaarts begaven, vonden zij een 22-jarigen jongeling (slagersknecht) be wusteloos op de stoep liggen, hevig bloedende uit eene diepe wonde, hem met een scherp voorwerp in de rechterborst toegebracht. Bij gebracht, wist de getroffene niet mede te deelen, wie hem had getroffen. Zijn vader had hem de deur willen uitzetten, daarbij gehol pen door een zijner broeders, daar dit niet dan met krachtig verzet van de zijde des slagers plaats vond, toen hy eensklaps een messteek in den buik voelde, en kort daarop ineenzakte. Eenige omstanders beschuldigden den vader, terwyi andere beweerden dat de broeder als de dader moest aangemerkt worden. Hoe dft zy, aan het politie-bureau vond men tot heden geeno termen om den agent te schorsen, ter- wjjl ook nog de zoon op vrije voeten is. Het slachtoffer is naar het gasthuis vervoerd. Het tweede drama van geiyken aard werd afgespeeld op de Bloemgracht. Uit perceel 101 aldaar, waar vrouw De Vries, in die buurt beter, en niet van eene gunstige zyde be kend onder den naam van „Haagsche Leen", een koomenyswinkeltje drijft, werd geroep van moord gehoord. Een in de nabijheid geposteerde agent van politie, die onmiddeliyk ter hulp snelde, vond toen eon jonkman, diamantsiyper van boroep, in zün bloed badende in het voorhuis liggen, terwijl een andere man, in hevig opgewonden gemoedstoestand, een nog van bloed druipend mes in de hand hield. De aanleiding tot deze treurige zaak schynt een twist tusschen de echtelieden De Vries, die reeds langer dan een jaar van elkander gescheiden leefden, over het bezit van hun eenig dochtertje, dat de vader by zich wilde nemen, terwyi de vrouw van het kind geen afstand wilde doen. Reeds ge- ruimen tyd had dit verschil aanleiding gege ven tot huiselyke oneenigheden tusschen man en vrouw; zoo ook Maandag-avond, toen de man zyne dochter andermaal kwam opeischen, en zyne vrouw in gezelschap vond van den diamantsiyper, met wien zy sedert eenige maanden ongeoorloofde betrekkingen had aan geknoopt. Toen deze zich daarop ook in den twist mengde, trok De Vries onverwacht een mes, bracht den jonkman daarmede eenige zeer gevaarlyke wonden toe in de borst, en zou vermoedeiyk in zyne woede nog verder gegaan zyn, ware niet op dat oogenblik de politie verschenen, die den dader in hechtenis nam en den bewusteloozen diamantsiyper naar het gasthuis bracht. Vrouw De Vries heeft de woning verlaten. De brutaliteit van de inbrekers te Rotterdam schynt van dag tot dag toe te nemen. Met de grootste vermetelheid hebben z.y ingebroken by den hoor H., en, ofschoon de familie aanwezig was, het huis doorge snuffeld, tot aan de slaapkamer van den heer H. toe. Aan alles was te merken dat het de dieven om geld te doen was: kostbare voor werpen hebben zy onaangeroerd gelaten. Ook hebben zy zich nog te goed gedaan aan eene ham, welke zy vondeneen groot gedeelte daarvan hebben zy opgegeten. Opmerkelyk is het, dat sinds de inbrekers uit de 1ste afdeeling zyn verjaagd, zy thans onbeschroomd in de 4de afdeeling hun bedryf voortzetten. In een betrekkelyk korten tyd moeten er alleen daar ongeveer een 20tal diefstallen by de politie zyn aangegeven. Kinderbede. In een der Lon- densche dagbladbureels bracht dezer dagen eon zesjarig meisje, barrevoets en schreiend, de volgende advertentie, met verzoek die gratis op te nemen„Ik ben zes jaren oud en heel zoet; niettemin behandelen myne ouders me slecht; ze geven me niets te eten; daar ik dit op den duur niet kan verdragen, vraag ik gooden menschen of ze my tot zich willen nemen." Men plaatste uit medelyden de adver- betuigt zyn hartelyken dank aan Leidens in gezetenen voor het druk bezoek, waarmede hy is vereerd geworden en tevens aan de Commissie der 3 October-Vereeniging voor de gunst, hem verleend. Zooeven is verschenen by W. SIJTHOFF, te Leiden: (Nederlandsch, Fransch, Hoogduitseh, Engelsch) DOOR J. M. CALISC1I, 1>. (ill TIIIEit, JULIUS KUN'KE en F. M. COW AS, Omgewerkt en vermeerderd mot verschillende Handelsbrieven, Handels formulieren, eene lyst van in don handel voorkomende woorden en uitdrukkingen, enz. DOOR .T. BOS Jz. Berde Druk. Prijs ƒ1.23. Dit werkje is zonder twijfel hot beste, wat er op dat gebied bestaat. Het wordt op alle scholen gebruikt, waar jongelieden voor den handel worden opgeleid, en het is tevens zeer geschikt voor zelfonderricht. BOTERMARKT 5 EN 6. en Wie iets te vorderen hebben van den Ritmeester Jhr. STRUCK VAN L IN SCHOTEN, gelieven hunne Rekening te zenden aan zyn adres te Deventer. Men verlangt zoo spoedig mogelyk eene Nieuwe Ryn No. 96. Zonder goede getuigen zich niet aan te melden. Met 1 November wordt gevraagd te War mond in een klein burgergezin eene P. G., die goed kan werken en een burgerpot kan koken. Franco brieven onder letter Z aan hot Postkantoor te Warmond. Aan de Aandeelhouders in de beide Geldleeningen wordt bekend gemaakt dat in de Vergadering van 2 October 1888 zyn uit geloot de Aandeelen: Nos. «O en 143 der eerste leening, ieder groot f 100. Op dien datum zyn tevens uitgeloot in de vcrecntglng lot ulllollng, de Aandeelen NTos. 33 en 1Ï3 der eerste] leening. Belanghebbenden zal hiervan persoonlijk kennis gegeven worden. De Penningmeester van het Departement, I. H. VAN DER BURG. A.MSTERDA.M. NB. Oolc liet verkoopen van eene mindere soort voor eene l>etei»e is strafbaar !>if de Wet. tentie en ongeveer 700 brieven kwamen er op in. Het gevolg was dat na een paar dagen het kind, als een aangenomen dochtertje van lady Garmont, hofdame der koningin, in prach tig toilet, door twee livrei-bedienden verge zeld, by de redactie kwam om voor de plaat sing dor annonce te bedanken. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Maandag-avond uw veelgelezen blad lezende, trof mijne aandacht juist het eerste bericht van het „gomengd nieuws", waarin voorkomt dat belanghebbenden wordt gewezen op art. 427 van het Wetboek van Strafrecht, waarin o. a. is bepaald dat met eene geldboete van ten hoogste f 25 wordt gestraft: hy, dieniet zorgt dat eene door hem of op zyn last op den openbaren weg gedane op- of uitgraving enz. enz. behoorlyk verlicht en van de ge- bruikelyke teekenen voorzien zyn. Het leggen van gasbuizen behoort, myns inziens, tot de stadswerken. De hoofdpersonen van toezicht moesten na het leggen van zulke pypen zorgdragen dat de weg, waar zulks geschiedt, dadelyk na het leggen van zulke buizen weer eenigszins in orde werd gebracht. Hoe gaat het echter op den Zoeterwoud- schen Singel, over Musis? Na in den avond eerst met gevaar over balken en houten voor de daar in aanbouw zynde huizen heengekomen te zyn, kon men Maandag-avond niet zonder levensgevaar de uitgevoerde werken van de Stedelyke Gasfa briek passeeren. My dunkt, hier moest men een beter voor beeld gever- En mocht zulks na lezing van deze regolen geschieden, en de passage weer vry zyn, dat alsdan die fraaie Singel eens weer goed, met talud, met kolensintels en grind, desnoods ook gestraat, als de Rynsburger-Singel, in orde werd gebracht. Hiermede zouden al de bewoners zeer ge baat worden. Inmiddels u dankzeggende voor het opne men dezer regelen, Zoeterwoude, Een groot voorstander van 3 October 1888. art. 427 van het W. v. S. VEKKGOPEN MET SUCCES: In 12 winkels Rotterdam. Amsterdam. Ren llaag. winkel Lelden. Utrecht. Arnhem. Nijmegen. Dordrecht. 's-Bosch. Breda. Bcrgen-op- Sooni. Bouquetten, Kransen en alles wat tot het Bloemenvak behoort, worden tegen zeer billyke pryzen, naar de eischen van den tegen- woordigen tyd, vervaardigd. De Kweekery is ruim voorzien; de fljnstc Bloemen zyn voorhanden. M. J. VAN LAREN,

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6