Steenkolen. MEDBEL-P0LIT0ER-P0MHADE Systeem-Singer. Systeem-Singer. Baleinkorsetten. Breuklijders ONTVANGEN Het Opwrijven van Meubelen zn W A. YAN RIGTEREN. Burgerlijke Stand. Ameublementen. QEBRS. REINKE, Botermarkt 5 en 6, Tapijtgoederen. BeddenenMatrassen. opgericht 177& Gordijnstoffen. DETENTER SIY1A-TAPIJTEN van fls Koninklijke Taïifaliriek, vollens Fabrieksjrijsconrant. 8TOF-b'EERDEHIJ eii N^BJrHrlTJIZIIXOirEJNr door liet geheele land. EENE 8.1. WINKELJUFFROUW, No me Olvides, WED. VAN HAANSBERGEN k DUTILH, van FRITZ SCHULZ Jun., Leipzig, cd w Haarlemmerstraat No. 283. Buitengewoon groote sorteering van de soliedste Ci|| Zfl NAAIMACHINES ontvangen voor f 25.a contant. «-L 5 jaar garantie. Gratis onderricht, zoowel buiten als binnen de Stad. Aanbevelend, Haarlemmerstraat TVo. 383. Cd Z/l 5fl >4 z/1 M 90 M. A. ROUSE L, Golonclrina, Antwerpen, 35 Groenplaats. En waartoe het vertrek? Waarom? De op gegeven redenen zijn terecht uitvluchten genoemd. IJdelheid wellicht. Te laat, naar 's mans zin, zou men hem een buitengewoon hoog leraarschap aan de universiteit hebben aan geboden, de faculteit niet genoeg notitie van hem hebben genomen. Geldzucht misschien Niet tevreden met de duizenden en duizenden, die byeen zjjn en worden gewreven. Men fluistert dat den dokter niet minder dan een millioen mark voor zijne verhuizing zal wor den uitgekeerd, ongerekend het wrijfgeld, dat hier op een paar duizend gulden 's weeks werd geschat. Zoo wordt gesproken en gemompeld. Zeker is 't, dat in Amsterdam nooit iemand zoo algemeen door hoog en laag is uitzal ik 't schrijven?, en waarom niet?.... ge scholden als dr. Mezger. In onderscheiden vorm natuurlijk. De meest beschaafde zegt dat 't wel een schijn heeft dat de dokter het talent mist de weelde te dragen. Een ander gewaagt van grootheids waanzin, een derde van ondankbaarheid; de eigenlijke scheldwoorden zal ik u sparen. Amsterdam zal niet ten ondergaan, omdat in het Amstelhotel door dr. Mezger niet meer gewreven wordt, en voor het hotel zal 't de quaestie zijn van een kleiner dividend, maar volen kamerverhuurders, raagazijnhouders en neringdoenden zal het vertrek des wrjjvers schade berokkenen. Het cachet, dat Amsterdam had verkregen door den toevloed van hooggeplaatste en voorname personen, wordt gaandeweg kleiner, en op het geheele vreemdelingenverkeer uit het buitenland werkt dit allicht ongunstig. Niet slechts de Bibesco's, Robrinsky's, Demi- doff's, d'Arembergs's, Von Wied's, de Beau- fremont's en zoovele andere familiën van tienvoudige millionairs brachten voordeel aan in de stad; zoovele kleinere beurzen uit den vreemde en uit de provincie lieten hier hun inhoud door Mezger's wijdverbreide reputatie. De dokter, die niet te Wiesbaden behoefde te wonen om twee keizerinnen en eene koningin tot hem te zien komen, en te worden ont boden naar den Paus te Rome, gaat dus Amsterdam verlaten, ten nadeele van veler beurs en van zijn eigen naam in zijne vaderstad. Niemand, ik ben er zeker van, zal trachten hem er van terug te houden. Dr. Mezger is voor ons voorgoed weg, nü al, ofschoon hjj pas in Januari gaat. Gedurende het afge1oopen3de kwartaal dezes jaars zijn alleen van Am sterdam 2043 landverhuizers naar Amerika vertrokken. Aangaande den ballon „Excel sior," waarmede de heer Smit met den heer Rodenhof Zaterdagnamiddag te 3 uren uit den Parktuin te Amsterdam is opgestegen, wordt uit Hattem geschrevenOp eene hoogte van 800 meter werd Amsterdam uit het gezicht verloren en tot 4 u. 10 m. zagen de lucht reizigers niets anders dan wolken. De grootste hoogte, door den ballon bereikt, was 3400 meter. Bjj Elburg kwam men weder boven land en dreef de ballon boven Oldenbroek en Heerde tot een half uur voor Wapenveld. Te 5 u. 45 m. geschiedde de daling op het land goed „Clare State" van den heer G. F. Leli- man. Alle mogelijke hulp werd verleend en het onthaal was allerhartelijkst. Drie „kwartjesvinders" hebben te Zwolle een boerenknecht f 90 afgewonnen. Waarschuwen schijnt niets meer te helpen. Zaterdag-avond, omstreeks half- twaalf, is nabij Wageningen een 20-jarige landbouwersknecht door de Oosterstoomtram overreden. De dood volgde onmiddellijk. Meer malen maakte hij misbruik van sterken drank men vermoedt dat hij zich op de rails had te slapen gelegd. Zaterdag-avond heeft te Pernis eene vechtpartij plaats gehad, waarbij een persoon met een stok zulk een slag op het hoofd kreeg, dat hy neerzeeg en geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Van de zaak is proces-verbaal opgemaakt. Eene 42-jarige naaister, genaamd J. H., wonende aan het Zuiderdiep te Gro ningen, is by hare woning door het overmatig gebruik van jenever gestikt. Te Duinkerken is gisteren eene visscherschuit aangekomen met 3 Engelsche matrozen aan boord, die in den Oceaan, ongeveer 70 mylen van de Fransche kust, in eene open boot zu'n dryvende gevonden. Zy waren uitgeput van den honger, daar zy sedert 2 dagen geen voedsel hadden gebruikt en verklaarden de eenige overgeblevenen te zyn van het in den Oceaan gezonken zeil schip. Zy hebben zich aan het Engelsche consulaat aangemeld. Om uit te knippen. Een eenvou dig middel om te onderkennen of wyn zuiver of wel met bessensap vermengd is, bestaat hierin, dat men een stukje wittebrood in den wyn doopt en dit daarna in een kopje met helder water legt. Is de wyn met bessensap vermengd, zoo neemt het water terstond eene roodachtige kleur aan, doch, zoo de wyn zui ver is, duurt het minstens een kwartier, voor dat de moeiiyk op te lossen kleurstof van den wyn zich aan het water mededeelt. Te Roeslare (België) heeft dezer dagen eene werkstaking onder zonderlinge omstandigheden plaats gehad. Vele huismoe ders hadden geklaagd dat hare mans of zoons zoo weinig loon te huis brachten. De fabri kanten dat de werklieden slechts een klein deel van hun loon thuis brachten en het overige verdronken. Een hunner, de heer Moerman, besloot toen het loongeld niet aan den werk man meer uit te betalen, maar hem een bon mee te geven, waarvoor de vrouw het geld kon komen ontvangen. Vandaar verbittering der werklieden, werkstaking en bedreigingen, die de tusschenkomst der gendarmen nood- zakelyik maakten. De belhamels werden uit de fabriek ontslagen en de oploop eindigde. Het schynt dat het voorbeeld van don heer Moerman door anderen zal nagevolgd worden. Dezer dagen zal er een monu ment voor den Beierschen koning Lodewyk II geplaatst worden in het park van het kasteel Berg, dicht by de ongeluksplek, aan den oever van het meer, waarin hy omkwam. Het is eene zuil van graniet, bekroond door een ge goten kruis en staande op twee groote mar meren blokken. Het geheel is ongeveer zeven meters hoog. Men zegt dat keizer Frans Jozef zich by de manoeuvres te Bellovar erg boos heeft gemaakt en dat hy by die gelegenheid het bewys leverde, dat hy ook de kazernetaal meester is. In hetFhoenix-parkte Dublin heeft eene schatryke dame uit Canada zich vergiftigd. Zy leed aan waanzin en had bo- langryke sommen aan het Heilsleger gegeven. Bergafschuiving. T e Zogno, een dorp in de Italiaansche provincie Bergamo, heeft eene afschuiving plaats van een berg- vlak, over eene uitgestrektheid van 21 heet. Twee gehuchten, bewoond door 124 perso nen, welke tegen de helling van den berg liggen, loopen gevaar. Reeds vertoonen zich overal spleten en barsten, zoowel in den grond als in de muren der huizen. Een gedeelte van den berg, hetwelk in de vallei van de Ambrië is neergekomen, heeft deze rivier uit hare bedding doen treden, waardoor zich een meer heeft gevormd. In de Belgische „Indépendance" adverteert een Keulsch fabrikant machines, met recepten en handleiding om „kunstkoffle" te vervaardigen „in naturtreuer Bohnenform". Zyne toestellen, verzekert hy, zyn de eenige, welke koffieboonen kant en klaar voortbrengen. De stad Rio Grande, in Texas, is door 1000 gewapende Mexicanen overrompeld. Dezen sneden de telegraaflynen door en de spoorweggemeenschap met de stad is afge broken. SASSENHEIM. Getrouwd: Antoniuo Van de Water yan Markelo en Elisabeth Van Dorp. Geboren: Johanna Helena, D. v. W. Van Nobe- len en J. M. Van der Linden. VOORHOUT. Geboren: Marijtje, dochter van D. Van der Ploeg en van G. Hoogland. Gehuwd: P. Scliulte, jm., oud 30 jaar, en C. Westerhoven, jd., oud 23 jaar. OEGSTGEEST. Bevallen: M. Juffermans, geb. Grimbergen, zoon. Ondertrouwd: J. Van Leeuwen, jm., oud 26 jaar, met S. E. Van Heusden, jd., oud 25 jaar. L. M. Blankenzee, jm., oud 23 jaar, met A. Van Eek, jd., oud 23 jaar. ALKEMADE. Bevallen: A. Van Beek, geb. Turk, zoon. F. Van der Meer, geb. Zaal, dochter. C. Van 't Hart, geb. Van Rijn, dochter. C. De Jong, Van Berkel, zoon. Gehuwd: G. Borst, jm., 27 jaar, en M. Van don Nouland, jd., 24 jaar. J. Bonda, jm., 27 jaar, en M. Roeloffs, jd., 24 jaar. Overloden: Bernardus Duivenvoorde 19 m. KOUDEKERK. Bevallen: M. Van der Zwart geb. Warnaar, Z. N. Braat geb. Dorrepaal, Z. Overleden: J. Van Diggele, 2 m. LEIDERDORP. Bevallen: S. E. Ouwerkerlc gob. Verplankcn, Z. J. P. Koomen geb. Kastelijn, D. C. De Vroedt geb. Lamens, Z. J. Montoba geb. Selier, Z. A. O. Buija geb. Schonk, D. Overleden: J. Ter Reehorst, Z. 3 m. Gehuwd: C. Fransen, jm. 21 j., en P. Van der Burg, jd., 22 j. OUDSHOORN. Bevallen: M. Breeveld geb. Koelewijn, D. R. E. Rozestraten geb. Huijbrecht, Z. WOUBRUGGE. Bevallen: I. v. d. Wel geb. Ramp, D. Overleden: D. v. d Meer, Z. 16 j. (overleden te Alkemade.) die genegen is ook in de huishouding behulp zaam te zyn, zoekt tegen 1 Nov. a. s., liefst in Leiden, eene betrekking. Brieven franco onder letter BI aan het Bureel van dit Blad. II. VA1V A1VDEC. 3-Cents-Sigaar. An thraclct-KoIcn, Bruinkool- en llouts- koolbrlqucts en Dlgtillatle-Cokes, voorts: Dultselic- en Engelsche Steen kolen voor Haard-, Kachel- en Stoomgebruik, Sntlds- en Houtskolen. Tot de levering waarvan zich beleefd aan bevelen Oude Vest No. 9, Leiden. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het leveren van puike eerste qualiteit Plachloc-, das-, Haard- en Kachelkolen tot zoer lage pryzen. Monsters te verkrygen aan het Stations terrein Hoilandsche Spoor. Ook te verkrygen geklopte Cokes tegi-i billijke prijzen. CAROV, Stationsweg onder Oegstgecst. is voor elk huishouden een GEMAKKELIJK en GOEDKOOP huiswerk. Het is verrassend, met welke gemakkelykheid en vlugheid ieder in staat is met de nieuw-uitgevonden een byzonder FIJNEN en DUURZAMEN POLITOERGLANS te verkrygen. De gebruiksaanwyzing is zeer eenvoudig en mislukken volkomen uitgesloten. Men lette nauwkeurig op de Firma. Prys per Doos 15 Cts. In voorraad te Leiden, by: J. H. DIJKHUIS, Hoogstraat 5, IV. K. SWEB1ER, F. VA* DORP. In de sedert honderd jaren gunstig be kende Korsctfabrlek, gaat men steeds voort met het maken van Baletnkorsettcn voor alle toestanden en met élégante Parysche modellen, tevens met vermaken, wasschen en rcparceren. Voorhanden: Korsetten met echt balein van af /'2.50, zonder balein van af fl. Korsetten met horlogeveeren, alsmede de ZIEGLER'S met veeren, gemerkt: D. R. P. v. 27. 9. 81, Tournures, de door HH. Doctoren aanbevolen Buikgordels, enz., enz. llorlogcveeren, Baleinen in elke maat en dikte, ook afzonderlyk, verkrygbaar. llooglandsehe Kcrkgraelit 36 II. VA* A1VDEL. 2'A-Cents-Sigaar. Volkomene genezing der Breuken, speciale inrichting voor Vrouwenziekten, genezing der verzwakkingen en verplaatsing der Baarmoeder. Eene Dame is aan het gesticht verbonden. Dr. WAERSEGERS, Breukmeester van de Belgische Gasthuizen, Groot-Officier, Comman deur enz. van verschillende Orden, 60 gouden Medailles en Eere-Diploma's. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 6