W. G. BOELE Senior, KOOYKER's Centraal AdvertenUebnreel. v. (1. Ejjnden'g Koffie- E\1 trad Eij jiiil leu's Koflic- Exi trad v. (1. Ëijnden's Koflie- Exl trad v. d. Ëijnden's Koffie- Exl trad v. d. Ëijnden's Koffie-I Ex! trad Openbare Verkooping, O. J. BOELE «fc ZOON. Sigarenfabriek „D E BEU Ft S", L'JNDISPENSABLE 3 Cent Verkoophuis te Leiden: BREESTRAAT. ANDERSON. Hoogewoerd 117. NIEUWS "V-AJN" r>KI>r DAG, te Hillegom, HOOFDAGBNTSCHAP Plaatsing van Advertentiën in alle Dag- en Weekbladen, zonder verhooging van prijs. Di* POPP's Anatherin- 1/1 1VI1 Mondwater ran versch en gezouten varkensvleesch en van ongesmolten vet, klauwen, mest en verderen afval van varkens, zijn verboden. Wanneer bijzondere redenen eene afwijking van dit verbod noodzakelijk maken, kan de minister van binnenlandsche zaken, met mede werking van den minister van financiën, zoodanige afwijking toestaan, onder de noodige voorzorgen tegen overbrenging van besmetting. Gemengd Nieuws. In den jongsten winter woed den de vlammen zoodanig in bet uitgebreide perceel der firma Herfst en Helder, op de Hoogewoerd alhier, dat daarvan niets bruik baar overbleef. Geen steen van de gebouwen, bestemd tot berging van lakken, vernissen, verfwaren en glas, is dan ook op den anderen gebleven en thans is op de plaats, waar ze eertijds ston den, een nieuw gebouw verrezen, dat nu ge heel afgewerkt is. De fraaie gevel, met het oog op de bestemming van het perceel bij zonder fraai, trekt de aandacht van velen en doet menigeen ingenomen zijn met de guns tige verandering, daar ter plaatse op de Hoo gewoerd, na dien geweldigen brand, tot stand gekomen. De architect de heer I. Engel, van Rotter dam, en de aannemer de heer L. Maas, alhier, hebben zich goed van hunne taak in dezen gekweten. Voor eonige inwonors van War mond was het in hot begin dezer week feest. De werkende leden van hot muziekgezelschap „Harmonie" aldaar hadden een pleiziertoclit per stoomboot van Carsjens naar Gouda ge organiseerd en don bijdragenden leden van „Harmonie" gelegenheid verstrekt tegen oene geringe vorgoafeing met hunne huisgenooten dien tocht mede te maken. Gretig werd dit aanbod aanvaard en 's och tends te negen uron ving de rois aan langs de prachtig aan don Rijn gelegen dorpen. Te Gouda bezichtigde men de beroemde Goudsclie glazen en om vier uren zette men zich weder op den stoomer neder, do manne lijke leden allen voorzien van de traditioneole lango pijp en allen een bekend lied zingende. Dat de werkende leden nietnalieten veel muziek te makori, ligt in den aard der zaak of der voreoniging. En toen men 's avonds te Warmond aan kwam onder het spelen van den daar welbe kenden, vroolyken „Harmonie-marsch", was er eene groote menigte op de been. Mot een woord van dank, door een der tochtgenooten tot het bestuur van „Harmonie" gericht en eenige geestdriftvolle ontboezemingen was het feestelijk uitgaan geëindigd. Op den Utreehtschen straatweg bij Arnhem heeft een ongeluk plaats gohad, dat de aandacht moet doen vestigen op het groote gevaar, verbonden aan het laten ont snappen van den stoom door den machinist van eene tram, juist op het oogenbük dat een rijtuig passeert. De koetsier van eon huurrijtuig, dat geluk kig overigens ledig was, reed de tram voorbij. Het paard was bedaard, maar, zoo meldt de „Arnh. Crt.," sprong eensklaps op zijde toen de stoom werd losgolaten. Het rijtuig werd omvergeworpen op den koetsier, die erg ge kneusd werd. Met behulp van het personeel van de tram en eenige passagiers werd het rijtuig, dat zeer weinig beschadigd was, over eind gebeurd en do koetsier huiswaarts ge brast. De hoeren, die in het bezit z ij n van een verlof om op de heerlijkheid Het Loo te mogen jagen, ontvingen gisteren vanwege Z. M. eene aanschrijving om den aanvang van de jacht op hazen en patrijzen uit te stellen tot de verschillende veldvruchten zul len zijn binnengehaald. Een zonderling testament. De heer Dormigny, commissaris van politie in de afdeeling Charonne, te Parijs, werd vóór eenige dagen des avonds ontboden om den dood te constateeren van zekeren drie-en- twintigjarigen koetsier M., woonachtig in do rue dos Ilaies. De ongelukkige, die aan zelfmoordenaars waanzin leed, had aanvankelijk, maar vruch teloos, pogingon in hot werk gesteld om zich met behulp van oen hamer van kant te maken. Daarna nam hij de toevlucht tot een ander middel. Hjj nam eene revolver en loste daaruit twee schoten in den mond. De oene kogel kwam bij den hals uit en ging, door welk toeval is onbekend, door M.'s linkerhand; de ander veroorzaakte zijn dood. M. liet het volgende vreemde testament na: „Ik, Jean Noël M., verklaar mij te hebben doodgeschoten omdat ik genoeg van het leven had. In den linkerzak van mijne pantalon be vindt zich een gouden tien-frankstukdat zal moeten dienen ter betaling van den genees heer, die mijn dood zal constateeren. Nu vraag ik vervolgens dat mijn lijk worde overgebracht naar den Jardin dos Plantes, dat men het daar aan stukken zal snijden ter verdeeling onder de verscheurende dieren, de leeuwen, de tijgers en de beren. Ik sta er op dat die boesten zullen smullen (sic) aan mijn vleesch. Was get.Jean Noël M." Aan den laatsten wil des overledenen is niet voldaan. Aardstortingen ten gevolge van oene wolkbreuk hebben in het departement der Loire in Frankrijk plaats gehad. Een goederentrein werd onder de instortende rotsen bogravon en de treinbeambten konden niet dan met moeite gered worden. Een deel der stad Rive de Gier staat onder water. Te Givars zy'n sommige huizen, die ondermijnd waren, gedeeltelijk ingestort en talrijkeboomen worden ontwortold. De rivier rees in tien minuten bijna 12 voet. De schade is zeer aanzienlijk; personen schijnen echter niet te zijn omgekomen. Het plan van de Belgische genie officieren, die Maandag te Antwerpen in de „Argus" opstegen en in de Noordzee neer kwamen, was slechts de Schelde over te steken; de wind had echter anders besloten, en eer men het merkte was de ballon boven do zee. Door de duisternis van den nacht werden de luchtschippers dit eerst gewaar, toon zij door een schip werden aangeroepen. Ze wierpon ballast uit, waardoor de ballon rees tot 2000 meter. Bij het aanbreken van den dag daalde zij echter weer, een schip kwam in zicht, doch het luisterdo niet naar de schoten, welke men loste en verdween weder aan de kim. Eindelijk, omstreeks zeven uren, toen de reizigers reeds tot aan hun midden door het water werden gesleept, verscheen de „War rior," welke den drij venden ballon nastoomde en inhaalde en de uitgeputte aëronauten aan boord nam. Zy hadden allen voorraad en de kleederon, welko zy maar eenigszins missen konden, weggeworpen. De „Argus," een ballon van ongeveer 10,000 franken, welko aan de Belgische regeering behoorde, en ook eenmaal door I'Hosto gebruikt is, zette den tocht voort naar Schotland. Een kind op reis. Een Fransch kind heeft zich te voet van Nimes, in het departement Gard, naar Milaan begeven. Dat kind is even tien jaren oud, heefteen gunstig voorkomen, is slank gebouwd en bezit een levendig en glinsterend oog, dat energie verraadt. Sedert twee maanden reist de jongen langzaam door. Hij legt hondorden kilometers, deels to voet, deels met voertui gen, welke hem achteropkomen, af. Hp is Franschman van geboorte, maar de zoon van een Italiaan. Hp heet Feppino Beretta. Te Nimes, zyne geboorteplaats, woonde hy samen met een zyner broeders, die hem evenwel slecht behandelde en hem dagelijks op slaag onthaalde. Op zekeren dag, dat leven moede, besloot hij, de wees, naar Italië te gaan, meer in het byzonder naar Bologna, waar een oom van hem woont, een vry gegoed man. Thans is de pelgrim byna aan het einde van zpn tocht. Gedurende de gelieeie reis heeft hy geleefd van de weldadigheid dor boeren. Hij zegt dat hy in de twee maanden, weike hy van zyns broodors huis verwijderd is, nooit honger heeft geleden. Wat opmerkelyk is, is dat de Fransch©,en Italiaansche politie het arme kind nooit iotsi in don weg gelegd hobbon. Zyn oom heeft zich bereid verklaard om hem op te nemen en hem gold gozonflon voor de verdero rois. i Naar luid van te Rome ontvang gen berichton, werden te Diano Marino, dab reeds door de aardbeving op den 23ston Februari 1881 zoo zwaar werd geteisterd, binnen eon half uur drie hevige schokken van aardbeving gevoeld, welke gepaard gingen met onderaardsch gerommel. Do eerste stoot was de meest krachtige. Gelukkig zyn er geono ongelukken by gebourd. Ook te Porto Man- rizio had des nachts oen lichte aardschok plaats. Uit Mainz wordt gemeld datton gevolge van het zoo ongunstige weder door de stoombooton der Koulen Dusseldorf Maat- schappy in de maand Juli van dit jaar oen 10,000 personen minder zyn vervoerd dan in Juli 1887. in Flacons, inhoudende: 4 stokjes a 15 centimeter /■0.C50. A. WAGEMANS. Rapenburg 37. (OM CONTANT GECD), nabij het Postkantoor,voor de woning geteekend B 138J. Op Wocnsilag «len 5«len September 1888, des voormiddags te elf uren, ton over staan van don Deurwaarder J. F. WALLBRINK, van een net onderhouden HVROEDEE, waarby Mahoniehouten Tafels, eikenhouten Chiffonnière, Mahonieliouton Secretaire, Stoelen, Stoven, Spiegels, Prenten achter glas, Lampen, Kachels, Bodden met toebehooren, Gordynen, Karpetten, oenige gouden en zilveren Voor werpen, Aardewerk, Glas-, Verlakt-, Koper en Ijzerwerk en vele andere Goederen, EN op Trijdag den ?dcn September 1888, des voormiddags te tten uren, te Hillegom aan de Zandery, tegenover de R.-K. Kerk, ten overstaan van don Deurwaarder J. F. WALLBRINK, van oene bolangryko party 1T* 1 ff I lil VII bestaande in Vuren- on Grenen Dolen, Balken, Battings, Riggels, Latten, Schrooten, Ribhout, Werkhout, Sparhout, Schaaf- en Werkbanken, Ladders, oen groote Houtwagon, voortsDeur krukken, Knoppen, Draadnagels, Ijzerwaren, Vlechtwerk, Dommekrachten, Tegels, Dak pannen on wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te zien: Inboedel Dinsdag 4 September 1888, van 's morgens 10 uren tot dos na middags drie uren. De Houtwaren op don Verkoopdag 7 Sep tember 1888, van af des voormiddags 9 uren. ZEGT HET VOORT. VOORHEEN L is bewezen het beste en zuiverste te zyn van alle J binnen- en bnitenl. fabrikaten op dat gebied. V. (1 1. 1 is onmisbaar zoowel voor HH. Studenten als 0 Huismoeders. L is enkol uit de fijnste Koffie-soorten ver- vaardigd. - is zeer aanbevelenswaardig voor HH. Cató- houders. L moet door iedereen worden beproefd en het zal 1 blijken dat men niet anders meer drinkt. V ll ^Üiulflll's KaTHd Pïfl'O/J kost ni6t gebruiksaanwyzing «O Cts. p. Flacon J llvlllv LAII (ill 6n jg (0 pcifan alleen verkrygbaar by VAN HET NIEXJWB RIJN 10. Lkidkn, ter Boekdrukker^ van A. W. SUTHQFF. KUNSTVERVERIJ EN CHEMISCHE WASSCHERIJ VAN FR1EDR1C1I L»EI1?I A MN, Bloogcwocrd 53. Inrichtingen Marendyk 82 en 83. AgentenMej. WIJL AND, Apothekorsdyk 3, en den Heer MEERBURG, Gerocht, hook Muscadolstoeg. Tegen Tandsteen, tegen poreus Tand- vleesch, tegen lichtbloedend Tand- vleesch en verrotting, tot het be vestigen van loszittende tanden; voor allen, die het wereldberoemde, echte K. K. Hof-Tandarts gebruikt hebben. Boven ieder ander Tand water te verkiezen als voorbehoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. By gebruik van het Mondwater en Dr. POPP's Tandpasta of Tandpoedor behoudt men steeds gezonde en schoone Tanden, een eerste vereischte tot het behoud van eene gezonde maag. Dr. POPP's Tandplombeerseï, om zelf holle kiezen te vullen. WA ARSCHUWING. 2V Alle bestaande namaaksels van 99* Anatherin-Mondwater zijn voor de B^F" gezondheid schadelijk volgens Analyse, Mdaar zij de tanden zeker zullen be- WF" derven; daarom waarschuw ik hier- BV mede liet geëerde publiek voor aan- SWF" hoop van zulke namaaksels. Dr. J. G. POPP, K. K. Hof-Tandarts cn Uitvinder der Ana- therin-Preparaten te Weemem. Verkrygbaar by: N. K. SWEMER, Drogist, S. W. H. ROT TEVEEL en A. J. GROEN, Winkeliers. Alsook in alle Apotheken, Parfumerie-Ma- gazynen en by alle Drogisten in Nederland.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 10