welke hot drukken zou, indien de natie voor oen sterfgeval stond, zonder wettelijke rege ling dor voogdij. Bjj de Nederlandsche Rijnspoorweg-Maat schappij zjjn met 1 Sept. benoemd: tot chef van het station Nieuwersluis de beer C. J. Septer, en tot chef van het station Zwam- merdam de heer P. De Rooze. In den ouderdom van 51 jaren is de lieer M. baron De Vos van Steenwjjk, burge meester van De Wijk, overleden. Hij was oud lid der Prov. Staten van Drente en oud-bur gemeester van Zuidwolde. By de Rykstolegraaf wordt de directeur van het telegraafkantoor W. W. Knoth, te Schoonhovon, op verzoek eervol van dat beheer ontheven en benoemd tot telegrafist 1ste kl. te Utrecht, terwyi tydelyk met het beheer van het telegraafkantoor is bolast: de tele grafist 2de kl. J. L. Crap Hellingman, van Utrecht, tevens belast met de instructie van den directeur van het postkantoor en den telegraafdienst. Naar wy vornemen, zal de heer J. T. Cremer, lid der Tweede Kamer, spoedig hier te lande terugkceren. Op de „Fulda," van de Norddeutscho Lloyd, zal hy zich den 25sten dozer to Nieuw York inschepen; hy hoopt dan den lsten of 2den September Southampton te bereiken. (Hb!.) De oud strijder by Waterloo, G. Broekhuis, te Oosterhuizer., is op 97 jarigen leeftyd te Beekbergen overleden. Hy was ook begiftigd met het Metalen Kruis. Verleden Zondag is te Zeist de algemeene vergadering gehouden van de „Vereeniging van deurwaarders in Nederland", onder voor zitterschap van den heer G. Stoeller, van Rotterdam. Volgens het verslag van den secretaris, den heer Van Baaren, te Schoonhoven, bedraagt hot aantal leden 140, en werkt gunstig voor de Vereeniging het onder redactie van den heer ICoulan te Middelburg uitgegeven maandblad. Omtrent het debat over de zaakwaarnemery wordt gemeld dat verscheidene leden de treu rige verschynselen, in den lateren tyd in het notariaat voorgekomen, daaraan toeschreven, dit de meeste notarissen ook optreden als kassier en "bankier. Als plaats van samenkomst voor de volgende algemeene vergadering is 's-Hertogenbosch aangewezen. Te Groningen kwamen gisteren vier leden dor Holland Society." Onder geleide van den heer J. Boeke, lid der firma Boeke Huide koper, bezichtigden zy de voornaamste merk waardigheden. Eene officiëele ontvangst had niet plaats. Gisteravond om acht uren is het gezelschap weder vertrokken. Bij de te Borgen-op-Zoom gehouden ver kiozing van oon lid der Provinciale Staten worden 1082 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen is do heer C. P. Rogier, wethouder van Bergen-op Zoom, met 984 stemmen. Het stoomschip „Prinses Amalia," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Aug. van Port Saidde „Prinses Wilhelmina," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 22 Aug. Galle. Z. M. heeft don tyd van duur der deta cheering by de landmacht in West-Indië van den sedert tot eersten luitenant bevorderden tweeden luitenant H. Spekman, van het wapen dor infanterie van het leger hier te lande, aanvankelijk by besluit van 26 October 1885 vastgesteld op drie jaren, verlengd met drie jaron en alzoo nader bepaald op zes jaren. Gemanfd Nlenwa. Heden namiddag te drio uren deed hot vierde bataljon infanterie, terugkeorende van liet oefeningstorrein te Katwyk, onder de tonen der muziek zyn intocht in de kazerne. Morgen zullen beide alhier in garnizoen lig gende bataljons in de duinen te Katwyk oxerceeren en zal de muziek zich eveneens aldaar doen hooren. Hier ter stede vertoont zich aan een perceel, en wel aan een achteruit aan de St.-Jacobsgracht, een bordje, waarop als iets nieuws, ten minste als zoodanig door aanplakking, voor het publiek te lezen staan do woorden: „Besmettelyke varkensziekte." Te Katwyk is de bomschuit „De vier Gebroeders", behoorende aan de firma Snaakenbroek on Co. te Brussel, aangekomen mot eone vangst van 302 kantjes haring. Tot heden werd dezen zomer door geene enkele schuit zulk eene buitengewone vangst meege bracht. De hoer J. D. D i e t z, n o t a r i s t e s Hage, is aangewezen om het door den notaris V. daar ter stede verlaten kantoor tydelyk te beheeren. Een veertienjarige jongen is gisteren in de Celebesstraat te 's Gravenhage door de tram aangereden en ernstig gekwetst. De kinderen, tot de tweede vacantie-kolonie behoorende, keorden gister middag te 's Gravenhage terug, na een heer- lyk verblyf in de schoono Brabantsche dreven, in gezondheid en krachten toegenomen, frisch en vroolyk, innig dankbaar voor het genotene. Na in 't lokaal van den heer Doeleman onderzocht te zyn, waarby aanzienlyke toe name in lengte, gewicht en trekkracht werd geconstateerd, werd door de kinderen den leden van 't comité een lied toegezongen, waarin met erkontelykheid werd gewaagd van al het genotene. De heer Doeleman sprak de kinderen en de ouders toe, waarna afscheid werd genomen Omtrent het ongeluk, dat twee jeugdigen veelbelovenden zonen van den heer Hoogeveen te Scheveningen gistermiddag hot leven kostte, verneemt men nader dat de jongelieden, die te Katwyk ter school gingen, met vacantie te huis waren en gistermiddag in gezelschap van een neef uit Rotterdam wan delen gingen aan 't strand. Do een was 16 en de ander 17 jaren oud. Bij de uitmonding van het ververschings- kanaal gekomen, bekroop hun de lust om een bad te nemen. De neef bleef op de duinen. Biykbaar wisten zy niet hoe gevaarlyk de kom is, die door het water uitgeschuurd wordt en vooral by wassend water, zooals op dat oogenblik, niet is te doorwaden. Na eenigen tyd in het water te hebben doorgebracht, ontzonk hun de grond en by de pogingen om zich te redden zakten zy steeds dieper in den weeken bodem. "Wel riep de neef om hulp, maar voordat deze op de plaats was, waren de jongelingen reeds geheel weggezonkon. Al gemeen is de verslagenheid in het dorp. De lyken zyn om zes uren uit het verver- schingskanaal opgehaald. Het ongeval had omstreeks halfvier plaats. Naar men verneemt is mevrouw de wed. Hoogeveen te Scheveningen, de grootmoeder van do beide verdronken jongelingen, by het vernemen van deze droevige tyding zóódanig door den schrik aangegrepen, dat zy door eene hartverlamming werd getroffen, ten ge volge waarvan zy in den loop van den avond overleed. De pluk van boonen en agurken valt te Aalsmeer niet mee. De regen heeft veel bedorven. Bovendien hebben do boonsn niet dien lekkeren smaak. De agurken zyn hoog in prys. Do aardbeziënoogst is niet tegengevallen, doch de bedongen prys viel niet mee. De hooibouw is als overaleene tamelyke hoeveelheid, doch op de hoedanig heid valt niet te roemen. Met don korentouw is men druk bezig. Een ingezetono van Amsterdam bezocht voor eenigen tyd hot badhuis voor minvermogenden te Zandvoort, en toonde zijne belangstelling in de inrichting, door aan de directrice de som van 100 ter hand te stol len. Dit geld moest besteed worden om patiën ten, voor wie geene verpleeggelden meer be schikbaar waren, maar volgens het oordeel van den geneesheer-directeur nog eenigen tyd de badkuur moesten ondergaan, in de gelegen heid té stéllen, kosteloos, zoolang als noodig mocht blyken, in de inrichting vorpleegd te worden. (Zandv. Bode.) Door de politie te Rotterdam is aldaar gearresteerd een meisje, dat van Dordrecht was vertrokken om Rotterdamscho kermis te houden en zich daarna als kellnerin verhuurd heeft, zonder dat hare ouders dit wisten. Zy is door de politie te Dordrecht aan hen teruggegeven. De ritmeester baron Yan A s- beck, te Amersfoort, is aan de gevolgen van het hem overkomen ongeluk overleden. De teraardebestelling van zyn stoffelyk overschot zou heden, Donderdag, te Utrecht geschieden. Verschillende officieren van het regiment huzaren te 's-Hage, vertrokken heden naar Utrecht om de laatste eer te brengen aan hun op zoo droevige wyze omgekomen wapen broeder, die sedert zyne benoeming tot 2den luitonant het grootste gedeelte van zyn offi- cierstyd, en ook vóór zyne bevordering als wachtmeester te 's Hage in garnizoen lag. Jeanne Lorette zal den 24ston Sep tember a. s., na expiratie van haren driejarigen straftyd, uit de gevangenis te Arnhem worden ontslagen. Hendricus Verlee, de mede plichtige aan den diefstal ten huize van den heer Eschauzier te Heomstede, is, volgens de „Haarl. Crt.", ook gevat en door do Am- sterdamsche politie naar Haarlem overgebracht. Uit Schiedam wordt gemeld dat gistermiddag de mouter J. v. D. de eest zou „uitschieten", toen het geweer, waarmede hy die werkzaamheid wilde verrichten, uit- éénsprong en hem zoodanig aan hoofd en bor.t verwondde, dat men voor zyn leven vreest. De Koningin heeft ƒ100 ge schonken als bydrage voor het te Apeldoorn te houden volks-, vooral kinderfeest, op 31 Aug., Prinsessedag. Men vreest voor eene werksta king op de Marinewerf te Nieuwediep. Één der aannemers nl. keert aan zyn volk slechts 1.20 per dag uit, terwyl hem voor iederen werkman 1.50 wordt verstrekt. Daar by ongeveer 200 lieden in het werk heeft, geeft hem dit een buitenkansje van 60 's daags. Nu eischen de werklieden hooger loon. Vad.) Het vierjarig zoontje van den landbouwor C., to Douvonrado (L.), viol in een ketel kokend water en bekwam zulke hevige brandwonden, dat men aan het behoud van zyn leven wanhoopt. Te Lukaswolde (Groningen) viel het negenjarig zoontje van een landbouwer in een yzeren spit, waaraan een schaap was vastgebonden. Het kind kreeg eene zoodanige wonde aan den hals, dat het binnen weinigo oogenblikken was gestorven. De deurwaarder H., by het kan tongerecht te B., in Friesland, i3 in hooger beroep door de rechtbank te Heerenveen ver oordeeld tot eene boete van 15 wegens dronkenschap. De kantonrechter te B. had hem vrygosproken, maar de ambtenaar van het openbaar ministerie, mr. Ferf, ging in appèl. Te Almeloo is gevankeiyk binnen gebracht zekere W. Broese, werkman aan do Hengeloosche houtdraaiery, die een paar dagen geledon met 90 was uitgezonden om dat te verwisselen in munt- of bank papier. Met dat geld heeft hy zich verwyderd naar Almeloo. waar hy een rytuig heeft ge nomen naar Ny verdal. Na zich daar eenigszins verkleed te hebben, is hy per spoor naar Harderwyk gegaan en is daar door den ryksveldwachter Staal uit Hengeloo aange houden, nog in bezit van slechts ongeveer 6. Hy had pensioen als gegageerd militair en verdiende bovendien ongeveer 10 per week. Door dea heer rechtercommissaris is een bevel van voorloopige aanhouding tegen hem afgegeven. TwCt.) In de vorige week zyn op den kwelder onder Kollum p. m. 50 paarden van hunne staarten beroofd. In 2 a 3 opeen volgende nachten heeft men dezo schanddaad gepleegd. De burgemeester der gomeonte looft eene premie uit van 25 voor de op sporing der snoode bedrijvers. Men meent den dader of althans één der daders gevonden te liobben. Tusschen Zaterdag 18 en Maan dag 20 Augustus jt., zyn, met behulp van braak, in het kantoor der firma Van Hengel en Lonsveld, te Doesburg, ontvreemd: eene brandkast, inhoudende verschillende koopmansboeken van die firma; 1 portefeuille met de volgende bankbiljetten: 4 a 60, B. F. 4275, A. S. 1735, C. F. 9034, C. F. 7109; 4 a ƒ40, B. L. 4100, C. W. 4815, B. Y. 388, A. V. 516^ 4 a 25, E. A. 2206, E. G. 6372, E. R. 557v, G. N. 854; nog eonige bankbil jetten, alsmede: eene boeveelheid kasgeld, te zamen ruim 800 aan geldswaardeneer e kartonnen doos met vreemd geld, zooals Rus sische munten, koperen kopeken, een Pius- muntje, alsmede een ryksdaalder, een gulden en een halvegulden, allen met de beeltenis van Koning Willem I; eenige aandeelen Gel dersche credietvereeniging en assurantie papieren, en eindelyk nog twee geldmandjes van yzerdraad. De officier van justitie te Arnhem verzoekt hieromtrent opsporing en aanhouding met bericht. Te Nyega, gemeente Smallin- gerland, zouden twee jongelingen, broeders, Maandag ochtend, by gelegenheid van de opening der jacht op eendvogels, een oogen blik gaan beunhazen. Één hunner wilde daar toe het geweer, dat reeds 's avonds te voren geladen en in het stna4s0r>vaB v«borg?n was, te voorschyn halen, vatte het by den loop aan en had het ongeluk dat do haan achter do takken oplichtte. Het schot ging daardoor af, zoodat de ongelukkige de volle lading schroot in den onderbuik kreeg en weinige oogenblikken daarna een lyk was. By een hevig onweder sloeg gisteren de bliksem te Reenen langs den toren der Herv. kerk. Enkele cyfers va wyzerplaat waren geheel onleesbaar. De ti een kunststuk van bouworde uit de eeuw, bleef gelukkig gespaard. Wederom is, naar het buil van het Duitsche gezondheidsbureel be cholera aan boord van een transport voorgekomen, namelyk aan boord vai Duitsche stoomschip „Duburg," uit Flens met 400 Chineesche koelies aan boorc stemd naar Deli Sumatra. Het schip had den 4den Juni Swatow laten, maar was nauwelyks in zee, of de ct begon zóó hevig te woeden, dat de noc geheschen werd. Niet alleen werd een groot gedeelti passagiers, maar ook der bemanning a tast, van welke o. a. de stuurman ovei Den 12den Juni liep het besmette scl haven van Sigaporo binnen en word daar het quarantaine-eiland St.-Johns verw waar de noodigo maatregelen tot afzond der zieken en ter ontsmetting werden gene waarna het 6chip, na ondergane quarant tot het vrye verkeer toegelaten en mi zonde bemanning en passagiers wederoi koos. Een hevig onweder en ha slag heeft gedurende den nacht van gi: in de streek van St.-Étienne veel schad- gericht. De telegraafpalen werden omg gerd en de spoorlyn is op negen pla opgebroken. De verbinding mot Ly< verbroken. Te Belfast is onder de kete kers der scheepstimmerwerf van de Starland Wolff eene werkstaking broken, waardoor die inrichting gesloten worden5000 man zyn hierdoor buiter diensten. Reods hebben zichmeerd Belgen aangeboden om deel uit te mak kardinaal Lavigerie's corps tot best der slaverny in Afrika. Men zegt dat de koning van België aan op de lyst voor de door kardinaal Lavl geopende inschryving tegen de slavern| teekenen met 15,000 fr. Te Almanèsche, in het Fran departement der Ome, heeft een notari 37 jaar, Vautier Deslandes, zich uit de gemaakt, na de lieden voor meer dan 4 franken te hebben opgelicht door valsc| in geschrifte en misbruik van vertrouw Een bericht uit Weenen Maandag-namiddag meldt dat boven het di Kronenburg in Beneden-Oostenryk eene breuk ontzettonde verwoestingon heeft gericht. Ongeveer 50 personen, ondei eene geheele familie uit Weenen, zyn ve: ken; het aantal ingestorte huizen bet meer dan 50, en gehoele schuren met: granen zyn weggespoeld. Do watervloed zóó ontzettend snel, dat menigeen de niet had do wyk te nemen, maar slocht in boomen of op daken te klauteren, zyn heeft kunnen redden. Vooral te Aspern, dorf, Niederleis, Pürstendorf enz. zijn t: huizen ingestort. Te Aspern verdronken te Badendorf vier, te Niederleis drie per; terwyl velen aldaar wonden bekwamen BUITENLAND. Franlirfjh. By gelegenheid van den verjaarda den graaf van Parys zal heden te Par; feestmaal aan royalisten worden gegev hertog d'Audriffet-Pasquier zal eene redevoering houden en daarin met opkomen tegen de leer der Boulangistt De „République francaise" besct generaal Boulanger van de hand gei hebben in de laatste werkstakingen en voor geld verstrekt te hebben. Het blad aan op een onderzoek van Regeering; Hot „Journal des Débats" meent t nen verzekeren dat het 17de legercc Toulouse onmiddellyk na de herfstmano en het geheele leger met November zs zien worden van de veelbesproken Li weren. Te Corbie heeft een Boulangist twe: verschoten gelost op een vrederechter. Te Moreuil is de baron De Wattev trapt op het uitdeelen van gold aan so in hechtenis genomen en voorts te Mon gevangengezet. Het gold werd gegeve op de gezondheid van generaal Boulan drinken." Doltaohland. De voor eene week of drie te Sti begonnen werkstaking der glaswerkers een rustig verloop. In de beide grootste

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 2