Opening Pleiziertrein 8 8 8 8 8 PImmim™ no, mpüüïBi' J. KORT. HH. Bloemisten. Grooten Finalen Uitverkoop, J. H. Dijkhuis. 31. S. VAN DEN HEUVEL, Photographie-Toestellen Haarlemmerstraat 110 naar 122. Piano-, Vil- of Orpl-Lis HOOGSTRAAT 5. Nieuwe Bessensap, N°. 8744. Maandag SO Augustus. A0. 1838. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. Vervolg der Advertcntiën. Maandag 20 Augustus a. s.: Amsterdainsclic Wascli-, Strijk en Glans-Inrichting, NIEUW SYSTEEM, AANGEBODEN. Ned. Rijn-Spoorweg. Den Haag, Voorburg, Gouda, Leiden, Alfen-Oudshoorn en Woerden NAAR ARNHEM EN TERUG, op Dinsdag 21 Augustus 18S8. 9 9 9 9 wegens verplaatsing der Zaak VAN Alle voorradige Manufacturen worden steeds tot de bekende lage prijzen opgeruimd. Nog voorhanden eenige Tricot-Tailles, welke even eens tot verminderde prijzen worden opgeruimd. i; «II LEIDSCÏÏ r PBUB DBZBR. COUBJLNTl Voor Liddan par S maanden1.1». Franco per poet1.48. Aücmderlflïe No mm ere.0.08. PRIJS DHR ADVHRTENTIHNï Tan 1—6 regel» 1.06. Iedor» regel meer/0J.T|,(t Groötero lettere naar plaatsruimte. Voei het ceaeeeren buiten do stad wordt f 0.10 berekfcué. Gemengd Nieuw». Do opbrengst der perronkaar- Ijes van 2'/2 cent, welke men verplicht is aan het station van den Hollandsehen Spoor weg te 's-Hage te nemen, als men op het perron wil komen zonder op reis te gaan, is uitsluitond bestemd tot stijving van hot wedu- wonfonds der ondergeschikte ambtenaren. Te Rotterdam is eon knaapje onder het spelen in den Schiedamschen Singel gevallen en, hoewel er spoedig hulp kwam opdagen, verdronken. Door de politie aldaar is een vreemdeling aangehouden, wions uitlevering door do Duit- sclie regeering was aangevraagd. Hy is ter beschikking van de justitie aldaar naar het huis van bewaring aan de Korte Hoogstraat overgebracht. Een treurig ongoval heeft te Bloemendaal plaats gehad. Een gezelschap dames en heeren uit Haarlem zou voor plei- zier eenigen tjjd doorbrengen in het Bloemen- daalsche bosch. Plotseling kreeg eeno der damos eono beroerte en bleef op de plaats dood. Omtrent den stand der gewas sen in den Haarlemmermeerpolder kan het volgende gemeld wordentarwe middelmatig, rogge iets bonoden 't middelmatige, garst zeer goed, havor idem, erwten en boonon uitmun- tond, kanariezaad best, karwyzaad vry goed, doch door 't natte weer minder goed gewon nen, vlas zeer goed, doch nat gewonnen, bootwortels slechte opgang, die door het vocht vry wel hersteld is; aardappelen, op veel plaatsen vertoont zich de ziektehooi tamelijk veel, doch van middelmatige hoeda nigheid; klaver zeer dun door.de vorst; ooft over 't algemeen zeer weinig. Gisternacht is bij inbraak inde cantine van het garnizoen to Grave ontvreemd een bankbiljet van f 60. Hoewel onmiddellijk onderzoek werd gedaan, is het nog niet ge lukt den dader to ontdekken. Een felle brand is er uitgebro- ken in eeno arbeiderswoning aan de Broede- straat te Herveld, terwijl de bewoners nog te bed lagen. Met hulp van eenige buren slaagde men 6r in do levende have te red den; van den inboedel is bijna niets gored. De oorzaak van den brand is onbekend. Huis en inboedel waren verzekerd. De molenaarsknecht J. Dubois, te Gulpen, is onder zijne kar geraakt, met het gevolg dat hij een been- en schouder breuk bekwam en ook vorder inwendig ge kneusd werd. Men vreest voor zijn leven. Te Oude-Schans is de behuizing van J. Udema, bewoond door drie gezinnen, afgebrand. Yan de inboedels werd niets gered. Twee paarden, een schaap en drie varkens verbrandden. Te Woensel zijn vijf woningen bjjna geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd. Bij het baden heeft eene dame te Vlissingen haren trouwring van circa f 45 verloren. Uit Tilburg wordt nader gemeld dat de stoomfabriek van wolion stoffen van Gebroeders Sala geheel is uitgebrand met alle aanwezige grondstoffen en goederen, welke in het magazijn, dat er aan verbonden was, opgeslagen lagen. De brandweer trad niet zoo flink op als men verwacht had en daardoor bloven slechts de naakte muren staan. De fabriek was verzekerd b(j de Tilburgsche Assurantiemaatschappij en op polissen der Amsterdamsche beurs. Het vorige jaar was dezelfde fabriek ook 's nachts afgebrand. Wederom is de oorzaak onbekend. Bij het afgraven van oen doel van het bolwerk aan do zeezijde van Bar- lingen, ten behoeve der demping van een stilstaand water bij het weeshuis, is eene onderaardscho gang aan hot licht gekomen, welke daar niet werd vermoed. Deze gang, welko aan de zijde dichtgemetselde schietgaten vertoont, moet nog in den Spaanschen tyd het kasteel der stad (ter plaatse, waar thans het weeshuis staat) hebben verbondon met de vestingwerken aan de haven. Uit Einbeck wordt van den15den dezer gemold dat aldaar een gruwelijke moord gepleegd is. Eene dame van 65 jaren word in hare woning in de Marktstraat dood ge vonden, liggende in een plas bloed. De onge lukkige word omgebracht door slagen met een stomp werktuig op het hoofd zoowol als door messteken in den hals en het hoofd. Of ook gestolen werd, is nog niet bepaald. Men is den moordenaars nog niet op het spoor. Gedurende een hevigen storm, welke gedurende twee dagen in de Golf van Biscaye woedde, zyn aldaar 3 zeilschepen en eene Portugeosche stoomboot vergaan. Deze rampen eischten een 30-tal menschenlevens. Uit Cairo komt hot gerucht dat de aanhangers van den Mahdi, Gondar door brand zouden vernield hebben. Uit Sofia wordt, dd. 16 Aug., ge meld: De hoeren Laendler en Binder, die door de roovers gevangen werden gehouden, zjjn, nadat het losgeld voor hen was betaald, in vrijheid gesteld en hebben te Bellova den internationalen trein genomen. Zy verhaalden aan hunne medereizigers dat de rooverbende, welke op militaire wijze is samengesteld, voornamelijk bestaat uit politiek ontevredenen. Zy hebben zeer voel spionnen onder de be volking. Volgens eon telegram uit Wash- ington wil men in Amerika eeno poging be proeven om Stanley, den in de binnenlanden van Afrika vertoevenden landgonöot, op te sporen. De luitenant der Amerikaansche marine Schufeldt maakt zich gereed naar Zanzibar te vertrekken, ton einde daar eone expeditie uit te rusten, wolko den onder- nemenden Amerikaan zal zoekon. De druivenoogst in den omtrok van Ciudad Real is zeer door honigdauw be nadeeld en in verscheidene gewesten van Spanje is de anjjs door eene onbekende ziekte aan getast, waardoor de geheele oogst verloren is gegaan. Ten gevolge van do hevige regens in Oostenrijk is een stuk van een Israëlietisch kerkhof by Brunn, in Moraviö, weggezonken; lijkkisten en menschenbeende- ren werden op vry verron afstand drijvende gevonden. Een goed bewaard geblevon Romeinsch amphitheater is ontdekt by Deutsch Altenburg, aan den Donau. Dicht daarbij vond men een Romeinschon weg met nog uitstekend plaveisel. Hij werd heel vriendelijk ont vangen, mynheer B., koopman in manufac turen, een stoel was spoedig gezet en een aangenaam gesprek ontwikkelde zich met do boerin, want do boer was afwezig tot het inhalen van hooi. „Zal de koopman een kop koffie gebruiken?" „Met genoegen!" De luitjes dronken koffie en langzamerhand kwam het gesprek op de klandizie en ont wikkelde zich het discours zóódanig, dat de koopman de vrijheid nam haar te vragen, of ze ook iets te bestollen had. „Ja en ook neen." Maar ze moest eerst eens naar 't kabinet. De koopman verheugt zich reeds dat de blanke schijven, welke hij nog to vorderen heeft, zoo meteen vóór hem op de tafel zul len blinken en, als van zelve, rijst do gedachte by hem: „Zoo gaat i goed." Maar wat spijtDe vrouw kan de deur van het huissieraad niet open krijgen üf de sleutel past niet, öf het slot is defect. Goede raad is duur. De koopman, prat op deze gelegenheid tot het invorderen van zyn debiet, prosentoert zyn bos sleütels. Mogolyk is er één bij, dio past. En 't gelukt. De kabinetsdeur gaat open en nu doelt de vrouw hem zeer phlegmatiek mede: „zie je, ik wou je een koekje by de koffie presenteeren." Teleurstelling by don koopman. Malaise overal. VAN DE VAN Oude Singel No. 228. Alle soorten van fijne Goederen en Gor dijnen, alsmedogchcclelleeren-, Dames- en Kindcrm-asschen, worden, tegen billijke Vijzen, geheel aan kant tohuisbezorgd. Voor 1 of 2 personen per 3 maan den f 6.50. Uistekende Information tc verkrijgen. Franco brieven onder letter C aan liet Bureel van dit Blad. voor HIÏ. Amateurs, uitmuntend werkend, (geen speelgoed) ƒ13.75 en hooger, zyn weer voorhanden. Zoo ook alle benoodlgd- licdcn; gelegenheid voor practisch onder richt. A. KOORENHOFF, pon. Hofphotogr., Aloëlaan by Leiden, VAN ZIE AANPLAK- EN STROOI BILJETTEN. Men biedt te koop aan eon flink 1VOOX- IIOS, voorzien van allo gemakken, met TlTI!V, groot 1600 vierkante meter, waarin groote verscheidenheid Vruchtboomen, Berg plaatsen en groote Schuur mot Stookplaats; zeor geschikt voor Bloemistery, aan 't water gelegen en aan een der meost bozochte Sin gels van Leiden. Blieven franco onder letter O 520 aap KOOYKER's Centraal Adver tentiebureel, Leiden. YAN DEN Wegens do groote uitbreiding van het Ge sticht „Meercnberg", te Bloemendaal, naby het Station Zandpoort, kunnen, togen goede conditiën, spoedig geplaatst worden: Eenige Oppassers en Oppasseressen, Een 6'orticr, Een Timmerman, Een Hlccrmakcr, Een Schoenmaker, Een Matrassenmaker, Een Mattenmaker, Een Karbicr, Eene Werkmeid, Eene Naaister, Eene Strijkster, alsmede Eenige Bedienden in dc natte en droge waseh. Gegadigden moeten zyn van middelbaren leoftyd, ongehuwd, en van goede getuig schriften voorzien. Aanbiedingen eiken werk dag, liefst in persoon, tot en mot Don derdag den 23sten dezer aan hot Gesticht. Ontdekking. Goon Asthma, Benauwdheid, Zinking noch Hoest .meer. BokroningenZilv. en Gou den Med. en buiten concours. Aan- wyzingen gratis en franco. Schryven aan liet adresDr. CTE CILERY te Marseille (Frankryk). per en per Fiesch.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 9