dat de surnumerair der posterijen Ph. Van Zuiden, te rekenen van 16 Juli 11., zijne function zal uitoefenen op het spoorwegkantoor No. 1. Het stoomschip „Noord-Holland," van Batavia naar Botterdam, arriveerde 31 Juli te Marseille en heeft 1 Aug. de reis voortge zet; de „Prins van Oranje," van Batavia naar Amsterdam, passeerde Dungoness 1 Aug.de „Prinses Wilhelmina," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Marseille 1 Augustus. Z. M. hoeft den heer Michelangelo Pinto eiker.d on toegelaten als consul-generaal van Italië te Amsterdam; den heer A. Van Ginkel, commies by het dep. van buitenl. zaken, bevorderd tot hoofdcommies; aan mr. J Dutry Van Haeften, vroeger rechter in de arrondissement.?-rechtbank te Dordrecht, laat-telyk raadsheer in het inlandsche hof van appèl te Cairo, verlof verleend tot het aan nemen der versierselen van commandeur der orde van Modjidié, hem door den khedive van Egypte geschonken; den kapitein T. Cie remans, van liet 5de reg. inf., op z(jne aan vrage op pensioen gesteld en het bedrag be paald op ƒ1560 'sjaars; benoemd bjj het wapen der infanterie, tot kapt. by den staf van het wapen, den eersten luit. J. Van den Berg, van dien staf, werkzaam bij de Konink- ipke Militaire Academieb(j het 3de regt. den eersten luit. G. F. G. Van Doornum, van het 7de regt. Clt het Gemeenteverslag. (Vervolg.) Met het diepen in de grachten en het zoo veel mogelijk schoonhouden werd geregeld voortgegaan. Voornamelijk werden Mare, Langegracht en Uiterstegracht uitgediept; de uitgediepte specie werd gebruikt om hinder lijke diepten in het vaarwater weg te nemen. Mot het plaatsen van walburries tot be scherming der gemetselde wallen werd voort gegaan. Ditmaal werden zij geplaatst langs <len Ouden Singel tusschen Volmolengracht en ©ostdwarsgracht en langs de beide zjjdon van do Volmolengracht. Aan het R. K. kerkbestuur van de parochie wan O. L. V. Hemelvaart werd vergunning verleond het St.-Jansgrachtje te dempen. ■Daardoor is een der stilstaande tusschen- graclitjes opgeruimd. Het gedeelte tusschen Haarlemmerstraat en Oude Vest werd eigen dom van genoemd kerkbestuur, terwijl het overige gedeelte, aan de gemeente gebleven, •op oeno bestemming wacht. Op de openbare zwemplaats word geregeld toezicht gehouden. De werkman, die hiermede sinds vele jaren was belast en deze moeilijke taak op uitstekende wjjzo vervulde, J. Arnoldus, ■zag zich door vorgevorderden leeftijd gedrongen, -zijn pensioen aan te vragen. Het onderhoud der klokken had op de ge wono wijze plaats. By do horstelling van den StaÖhulstoren werd tevens het carillon aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en hierbij bleek dat binnen eenige jaren belang rijke herstellingen daaraan zullen noodig zijn. Het gewone onderhoud der vaartuigen had goregold plaats. Er werd een nieuwe diep- praam op. een schuitje voor den waterschuimer aangeschaft. Hot Liernurstelsel bleef uitstekend werken. Afgeleverd werden aan den aannemer: van Januari tot Mei 20.060 K.G. a ƒ0.02'/, per 100 K.G. (wegens besloten water); van Mei tot December 203,490 K.G. a 0.05 per 100 K.G. Do Duinwater-maatschappij ging mot de uitbreiding van het buizennet voort. I-Iet aantal der straatdrinkkranen zal met een tweetal worden vermeerderd. Op de Haar lemmerstraat en de Van-der-Werfstraat werden nieuwe brandkranen goplaatst. Het onderhoud der verschillende schoolge bouwen en meubelen had op de gewone wijze plaats. Als buitengewoon zyn te vermelden Het verven van den gevel der H. B.-S. voor jongötis; het aanschaffen van zestig nieuwe tweepersoons-schoolbanken. Wat de schoolgebouwen voor het lager onderwijs betreft, min of meer belangrijke h;r tellingen hadden plaats in de Kweek-en Leerschool aan de Oude Vost, in de school 3de klasse No. 2, de school 2de klasse No. 2, de jongensschool 1ste klasse en de meisjes school 1ste klasse. De school 4de klasse No. 2 ontving een 25-tal nieuwe sclioolbankon, terwijl de banken in do school 3de klasse No. 3 werden geverfd. Daar de meisjesschool 2de klasse aan de Breestraat niet meer genoegzame ruimte bood, werd tot verbouwing besloten. Hot voorge deelte werd geheel afgebroken en in twee verdiepingen opnieuw opgetrokken, terwijl j aan het achterste gedeolto verschillende ver beteringen werden aangebracht. Tevens word b(j deze school eeno gymnastiekzaal gebouwd, ook toegankelijk aan de zijde der Aalmarkt. Aanzienlijke herstellingen en verfwerken hadden plaats aan de Bewaarschool op de Oude Vest. Het onderhoud der gebouwen, behoorende tot de gast- en leprooshuizen, had op do ge wone wijze bij openbare aanbesteding plaats. In het Caecilia-Gasthuis werden twee cellen ingericht voor de tijdelijke bewaring van krankzinnigen. Voor zoover bekend, is gedurende het jaar 1887 besteed aan: Straten en pleinen. 15,349.62 Wegen en voetpaden 4535.94. Wandelplaatsen en plantsoenen 2264.78. Bruggen14,312.13. Pompen en riolen 8998.22'/,. Havens en kaaimuren 10,394.57. Spuit- en bonhuizen 3320.96. Lagere scholen en school- meubelen8102.65'/2. Daggelden der werklieden 19,181.83. Raadhuis en meubelen 5800.11. Gebouwen10,320.24. Vaartuigen1420.25. Liernursche rioolstelsel 1508.57. Aanvoer van duinwater 2458.02. Algemeens begraafplaats Nihil. Totaal ƒ107,967.90'/,. Met het verbeteren der riolen werd geregeld voortgegaan, waardoor, behalve de gewone uitgaven voor het reinigen en onderhouden, op de begrooting voor 1887, en ook als bui tengewoon op die voor 1888 4000 werd uit getrokken. In 1887 geschiedde het dempen van het St.Jansgrachtje, waarbij gezorgd werd voor behoorlijke riolen tot den afvoer der faecale stoffen en van kolkloozingen voor den afvoer van het hemelwater. De daardoor verkregen grond werd aan den openbaren dienst ont trokken en gedeeltelijk in eigendom afgestaan aan het R.-K. kerkbestuur van de parochie van O. L. V. Ontvangenis. Voor uitdiepingen werd op de begrooting voor 1887 een bedrag van 3000 beschikbaar gesteld en hetzelfde bedrag op de begrooting voor 1888. De exploitatie van het Liernurstelsel ondor vond ovenmin als vroeger eenige belemmering. Uitbreiding blijft ongetwijfeld in het belang van de gezondheid wenschelyk en daartoe strekkende plannen zijn aanbangig. De kosten bedroegen over 1887 ƒ1598.57 en de opbrengst der verpachte of verkochte faecale stoffen was ƒ264.11. Het onderhoud der riolen kostte ƒ8998.2272 en de opbrengst der vorpachte kolk- en rioolstoft'en bodroeg ƒ113.82. B(j de in 1887 gehouden verpachting ver kreeg mena. voor de faecale stoffen van het Liernurstelsel 0.03'/, voor de 100 kilo; b. voor de kolkstoffen 28 ets. per stèrec. voor de rioolstoffen 28 ets. per stère. Bij de gehouden aanbesteding voor 1888 werd voor de kolk- en rioolstoffen 0.20 per stère verkregen en voor de faecale stoffen Liernurstelsel ƒ0.02per 100 kilo. Nlaawa. Op verzoek der militaire auto riteit is door de politie proces-verbaal opge maakt tegen een gevangenbewaarder en een telegrambesteller, die zich jl. Zondag hebben schuldig gemaakt aai feitelijk verzet togen de militaire patrouille by het arresteeren van een militair. Twee van Groningen van groot verlof terugkomende beschonken pontonniers, maakten het onderweg wat al te lastig aan het spoorweg-personeel, zoodat hun alhier een militair geleide werd verstrekt om hen verder te Dordrecht, hun garnizoen, in veilige haven te brengen. Do oudste leerlingon en eenige oud leerlingen der bijzondere Christelijke school te Woubrugge, maakten gisteren per boot van Carsjens Co. een tochtje naar Amsterdam. Tot de onderneming van dat tochtje hadden de ouders der kinderen de schoolcommissie in staat gesteld. De kinderen hebben zich kostelijk vermaakt. Met den pleiziertrein van den Nedorl. Rijnspoor voor derde-klasse-reizigers van Emmerik, Elten, Zevenaar, Arnhem, Vee nendaal en Driebergen naar Den Haag en tórug, kwamen heden aldaar 1400 personen aan. Te beginnen met hedenavond, treedt in eene der afdeelingen van Den Haag de nieuwe organisatie der nachtpolitie in wer king. Het is de tweede afdeeling, waarin nu voor 't eerst de oude nachtwakers door poli tie agenten worden vervangen. Uit zee kwam gisteren te Sche- veningen aan schipper P. Dijkhuizen, voerende het bomschip „Cornelis Jacobus" en aanbren gende eene roode postduif. Van de merken op hare vleugels zijn alleen leesbaar H. 50 en No. 8 T. E. Z. D. Het diertje was geheel uitgeput en zou verdronken zijn. De politie te Scheveningen verzorgt de duif. Een werkman van de Holl. IJzeren- Spoorwegmaatschappij heeft, nabij Scheve ningen, bij het afspringen van een waggon, welke in gang was, een wiel over den voet gekregen, waardoor hem vier teenen verbrijzeld werden en een afgesneden. Te Aalsmeer werden gisteren vanwege de Maatschappij tot droogmaking van de Legmeerplassen, de in den Zuidelijken Legmeerpolder te velde staande gewassen verkocht: 156 H.A. haver en 140 H.A. rogge. De haver bracht op 20,724,60, of ongeveer ƒ133 per H.A. Van de rogge werd 100 H.A. door de maatschappij zelve gekocht. De overige 40 H.A. werden gelaten voor ƒ3040,60, of 75 per H.A. Men schrijft uit Haarlemmer meer aan de „N. R. C.", dd. 1 Aug.Het was heden voor de leerlingen van school No. 9 te Haarlemmermeer een recht aangename dag. Eenige heeren, met het hoofd der school, den heer R. Ewouds, aan de spits, hadden maatroge len genomen, ten einde de gelden bijeen te krij gen, benoodigd tot een uitstapje per boot naar Katwjjk aan Zee. Met milde hand worden bijdragen tot dit doel gegeven, en hedenmor gen vroeg zag men de jeugd met van vreugde stralende aangezichten zich naar de boot be geven, en, begeleid door flinke muziek, van hier vertrekken. Te Katwijk werd een bezoek aan het strand gebracht, waar de kinderen volop werden voorzien van de noodige ver snaperingen. Des avonds had de „blijde in tocht" plaats, en de kinderen zullen zeer zeker dezen dag niet licht vergeten. De predikanten der Ned.-Her v. gemeente te Amsterdam hebben besloten geene aanbevelingen te geven voor zoogenaamde bedellysten, en dit besluit ter algemeone kennis te brengen. Zij doen dit om een ieder, wien zulk eene lyst mocht worden aangeboden, te waarschu wen voor het bedrog, dat, helaas 1 zoo menig maal op deze wyze wordt gepleegd. (P.Bbld.) B. en Ws. van Amsterdam bren gen weer ter openbare kennis dat aan de kinderen wordt vergumd zich op de Groote Koopmansbeurs met trommelen en andere spelen te vermaken, van Maandag den Oden tot en met Zaterdag den 1 lden Augustus a. s., des namiddags van halfvier tot zeven uren. Gistermorgen, ongeveer h a 1 f v y f, brak er boven Bergen op-Zoom oene wolk breuk los, welke tot ongeveer zeven uren voort duurde. De straten geleken op bergstroomen en stonden in korten tyd onder water, daar de riolen het niet konden verzwelgen. In de laag gelegen gedeelten der stad zijn alle kelders ondorgeloopen en drong het water zelfs in de huizen. Do schade is aanzieniyk. Overal worden met brandspuiten de kelders leeggepompt. In de beruchte voormalige Vin ge B- hoedstraat te Breda hebben gisternacht wederom hevige kloppartijen plaats gehad, waarby een persoon belangryke verwondingen aan het hoofd ontving, terwyi een ander een messteek in den rug kreeg. De laatste be hoorde niet tot de vechtenden, doch was op het gerucht slechts eens gaan zien. Zy wer den naar het ziekenhuis overgebracht. Te Opeinde (Friesland) is de kerktoren gedeelteiyk ingestort, zoodat de dienst gedurende verscheidene weken niet zal kunnen plaats hebben. Men zal moeten besluiten den toren ge heel af te breken, om verdere ongelukken te voorkomen. Gisterochtend zou devleesch- houwer L., te Nymegen, twee vette koeien van landbouwers in ontvangst nemen. Toen de dieren by het slachthuis aankwamen, wisten zy zich aan hunne geleiders te ont rukken, en renden in dolle vaart de Groote straat af en de rivier de Waal in. Met moeite werd eene der koeien weldra gered, doch zy was, op den wal gehaald, zóó woest, dat men verplicht was haar op de plaats te dooden. De andere zwom de rivier af, en kwam by het fort Krayenhoff, onge veer een kwartier gaans van de stad, aan land, alwaar men eveneens verplicht was het dol geworden beest onmiddellyk den hals af J to snyden. De hollende dieren brachten mii weinig ontsteltenis in de stad teweeg. De „Événement" bespreekt o de volgende wyze het bericht aangaande een nieuwe opera van Massenet „Zoo wy aan een bericht, dat ons van verr werd medegedeeld, geloof kunnen hechter zou de heer Massenet op zich genomen hot ben tegen de maand April des volgende jaars de partituur in gereedheid te brenge van eene opera-comique in vier bedryven e acht tafereelen, voor Amerika bestemd. Het libretto is geschreven naar aanleidirf-, van een tooverachtig gegeven en de titi luidt: „Esclarmonde." Het speelt in de eerst eeuw van onze jaartelling. De handeling val achtereenvolgens voor te Bizantium, in Galli en eindelyk geheel in de tooverwereld. Een Amerikaansche zangeres, Sibyl Sanderson, za de voornaamste rol vervullen." Genoemd blad zegt alle reden te hebbe: om aan te nemen dat de heer Massenet he zich zal hebben voorbehouden of hy di opera reeds dadelyk te Parys zal doen oj voeren. Een varkensslachter te Berlyr. zoo verhaalt een Duitsch blad, kon, als vel anderen, slecht overweg met zyne schoor, moeder, en toen hy zyne vrouw verloor, bral hy weldra alle verkeer met de grootmoedt zyner kinderen af. Na verloop van eenige: tyd wenschte hy te hertrouwon, en hy koo nu oen meisje, dat geene andere nabestaande: had dan haren vader, oen welgestelden oud restaurateur, met wien hy het zeer goed koi vinden. Het paar was zeer gelukkig, en do schoon vader maakte het den slachter niet lastif Maar daar ging, eene poos geleden, de oud heer op reis naar familie, in Saksen. Hy blei daar vry lang, en toen hy zyne terugkom) aankondigde, schreef hy dat. hij eene verra sing voor zyne kinderen had, welke hen, nai hy hoopte, verheugen zou. Vol verwachting ging de liefhebbend schoonzoon met zyne vrouw zyn schoonvads van den trein halen. Maar toen hy den oude: heer zag aankomen, deinsdo hy ontzet terui want aan diens arm staptede moede van zyne eerste vrouw. Zy had in Sakse; kennis gemaakt met den oud-restaurateur ei hem getrouwd, zoodat zy nu ten tweede male de schoonmoeder van den varkensslacl ter wasl De ongelukkige schoonzoon denkt nu i allen ernst er aan, met vrouw en kindere naar Amerika te verhuizen. De branden te Port- au Prince in het begin dezer maand, waren gesticht dot menschen, die generaal Salomon als Presidoi wilden omverwerpen. Drie zijn reeds ter doe gebracht. BUITENLAND. Frankr|jk. De „République fran?aise" bevat oen schri ven uit Turyn, waarin verzekerd wordt d; prins Napoleon de eenige en ware oorzaak: van de Boulangistische campagne. De steils van dit schryven voegt er by dat men ziel vergissen zou, zoo men dacht dat het Bot langisme afgespeeld heeft. Het Boulangisu is slechts een onderdeel van een uitgebrs komplot, waarvan de wortels zich in lie binnen- en buitenland uitstrekken. In het departement der beneden Charer is Boulanger de eenige anti-republikeinse! candidaat. Hy zal zich vanaf Zondag a. s. Saintes vestigen. Yolgensde „République frantjaiso" evenwel zt Boulanger, na vernomen te hebben dat Ben zich als republikeinsch candidaat stelt, 1- sloten hebben zyne candidatuur in het Soma departement in te trekken. De „XlXièc Siècle" verzekert echter dat Boulanger in Charente-departementen candidaat blyft. 1 biljetten zyn reeds aangeplakt en hoden z beraadslaagd worden in welke termen t manifest van Boulanger zal worden opgeste Dnltoohland. Keizer Wilhelm is gisternamiddag om bi één, na hartelyk afscheid genomen te hebt Ij van den rykskanselier, van Friedrichsruh ns Potsdam vertrokken. Aan het station werd de keizer door daar samengestroomde menschenmassa wee met stormachtige toejuichingen begroet. De „Freisinnige Zeitung" bevat een langwekkenden brief van een geneeskundi autoriteit betreffende de ziekte van kei: Frederik. Daann wordt uit de verklaring van de doctoren Bergmann, Gerhardt

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 2