A0. 188B, i°. 8715. fgeze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. t nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 16 Juli. Feuilleton. H! VA. fit het Duitsch van Georg Berger H r\ .x. o. AD. insclaig JUT JTnli. onderlinge en nationale zwemwedstrijd plaats, uitgeschreven door de „Loidscho Zwemcluh Ofschoon de natuur en het water niet die temperatuur aanwezen, als welke men wel liever had gewenscht, lieten de opkomst van het publiek, zoowel van heeren als dames, en de deelneming der kampioenen niets te wenschen over. Ook onze burgemeester, de heer De Laat do Kanter, gaf van zijne belangstelling blijk, door een gedeelte van den wedstrijd by te wonen. Het terrein was van eene menigte in den wind wapperende vlaggen, wimpels on wim peltjes voorzien, zoodat het geheel een leven dig schouwspel aanbood, nog opgevroolijkt door de tonen eoner voor deze gelegenheid geëngageerde kapel. De wodstrijd was menigmaal zeer interes sant, hetgeen niet te verwonderen is als men nagaat dat voor de nationale nommers zwem mers, die zelfs in het buitenland meermalen met eere uit het strijdperk traden, ook hier ter mededinging waren opgekomen. De uitslag der verschillende nommers is als volgt: Snelzwemmen op den buik. a. Ongeoefend. Leden beneden 15 jaar. Lengte der baan 30 moter. PrijsEen luxe-artikel, J. J. Van Eek in 343/s sec- Premieidem, P. Van Campen in 39 sec. b. Geoefend. Leden beneden 14 jaar. Lengte der baan50 meter. Prijs: Diploma metzil veren medaille, G. J. Sala in 36 '/5 sec. Premie Diploma met luxe-artikel, W. Piok in 43'/5 sec. c. Leden benoden 18 jaar. Lengte der baan 80 meter. Prijs: Diploma mot zilveren medaille, E. C. P. Nicola in 1 m. 25l/5 sec. Premie: Diploma met luxe-artikel, W. Groen in 1 m. 265/; sec. d. Leden van eiken leeftijd, die vóór 18S8 prjjs noch premie hebben behaald. Lengte der baan 80 meter. Prijs: Diploma met zilveren medaille, H. D. Sala in 1 m. 26J/5 sec. Premie: Diploma mot luxe artikel, M. Schüdel in 1 m. 30 sec. e. Leden en Liefhebbers. Lengte der baan 160 meter. (3 keerpunten). Prijs: Diploma met gouden medaille, A. M. Harlhoorn te Amsterdam in 2 m. 50'/, soc. 1ste Premie: Diploma met verguld zilveren medaille, J. D. W. Luning te Rotterdam in 2 m. 59'/, sec. 2de Premie: Diploma met zilveren medaille, R. Adam te Delft in 2 m. 59l/s sec. f. Jongens van de Kweekschool voor Zos- vaart. Uitgenoodigd door de Zwsmclub. Prjjs C. De Vries in 1 m. 19 sec. Promie A. A. J. Paulson in 1 m. 30 sec. Snelzwemmen op den rug. - Leden beneden 17 jaar. Lengte der baan 30 meter. PrijsDiploma met zilveren medaille, G. \V. Vreede in 27 sec. Premie: Diploma mot luxe artikel, G. J. Sala in 29 sec. b. Leden van eiken leeftijd. Lengte der baan circa 60 meter. (Één keerpunt). Prijs: Di ploma met verguld zilveren medaille, M. Schü del in 1 m. 4 sec. 1ste Premie: Diploma met zilveren medaille, M. Rappard in 1 m. 8'/, 'sec. 2de Premie: Diploma, H. D. Sala in lm. 9. o. Leden en liefhebbers. Lengte der baan 80 meter. (Één keerpunt). PrjjsDiploma met gouden medaille, Ch. Rappard te Leiden in 1 m. 16 sec. lsto Premie: Diploma met verguld zilveren medaille, S. J. M. Karis te Rotterdam in 1 m. 30 sec. 2de PremieDiploma met zilv. med., R. Adam te Delft in 1 m. 23/, s. Duiken. a. Leden beneden 17 jaar. Diepte 2'/i meter. PrjjsDiploma mot zilveren medaille, "W. Piek in 27 sec. PremieDiploma met luxe-artikel, D. Sala in 42 sec. b. Loden en liefhebbers. Diepte 3'/2 meter. PrjjsDiploma met verguld zilveren medaille, A. M. Harthoorn te Amsterdam in 24'/5 sec. 1ste Premie: Diploma met zilveren medaille, J. Dunlop Jr. te Arnhem in 30 sec. 2do Premie: Diploma, A. Vonk te Amsterdam in 53 sec. Ook de waterspelen, waaronder, behalve tweegevecht te paard, nu ook mastklimmen, slaagden ditmaal uitstekend, zoodat de presi dent der club, de hoer G. Henri Sjjthoff, en de voorzitter der Jury, de hoer Vrjjdag, pre sident van de Amsterdamsche Zwemclub, die do prijzen uitreikte, in hunne toespraken, welke deze plechtigheid voorafgingen, ruim slof tot tevredenheid voor dezen dag vonden. Menige uitreiking ging van luide toejuichingen ei: fanfares vorgezeld. Het feest werd besloten met een gezellig diner in het Hotel Levedag. Bjj de heden ton Raadhuize alhier gehouden openbare aanbesteding van hot verrichten van oenige werkzaamheden aan de schoolgebouwen, in vier perceelen, zjjn als minste inschrijvers aannemers geworden Van perceel 1: het vernieuwen van eene houten bevloering met gemetselden ondervloer in de school der 3de klasse No. 2, in de Van der-Werfstraat, en het wegbreken van plafonds en dakramen, do heer S. Van Leeuwen, timmerman alhier, voor 536; van perceel 2: het maken van oen glaswand in een aan te wjjzen lokaal in de school 3de klasse No. 3, aan de Korte Mare, de heer H. I. Sloots, timmerman alhier, voor 290 van perceel 3het verlengen van de over dekte gang langs do bewaarschool in het Elisabethshof en eenigo binnenverfwerken, do heer H. I. Sloots, voornoemd, voor /680; van perceel 4: het maken van een muur langs de speelplaats van de bewaarschool in do Kaarsenmakersstraat, de hêeren 0elr3. Smittenaar, aannemers alhier, voor 553. De uitslag dor in de afgeloopen week aan de Hoogore Burgerschool voor meisjes gehouden examens was als volgt: lste klasse. Onvoorwaardelijk bevorderd 24 leerlingen, voorw. 2, niet bevorderd 3. 2de klasse. Onvoorwaardelijk bevorderd 15, voorw. 3, niet bevorderd 5. 3de klasse. Onvoorwaardelijk bevorderd 12, voorw. 5, niet bevorderd 3. 4de klasse. Onvoorwaardelijk bevorderd 13, voorw. 2, niet bevorderd 1. Tot de lste klasse werdén toegelaten 38 leerlingen, tot de 2do 2 (waarvan 1 voorw.), tot de 3de 1 leerling. Eéne candidaat voor do lste klasse werd afgewezen. De dirigeerend officier van gezondheid lste kl. kolonel Engelhart, uit Utrecht, kwam Zaterdag-middag alhier om eene inspectie in het militair hospitaal te houden en zich te overtuigen van do vorderingen der zieken dragers. Do lste luit. Van Dura, onlangs uit Indie teruggekomen, is alhier ingedeeld bij de lste comp., 3do bataljon inf. Naar wij reeds meldden, bestond het voornemen dat do heer P. Van der Veen, predikant bij de Evang.-Lutherscho gemeente alhier, in de ochtend-godsdienstoefening van gisteren in zjjne rede den nieuwen gevelbouw van het kerkgebouw dier gemeente zou her denken. Aan dit voornemen werd dan ook gevolg gegeven en de heer Van der Veen wenschte dor gemeente geluk met het schoono front van haar bedehuis. Tevens bracht hy een woord van huldo aan den architect den heer - W. C. Mulder, wien eene eere-plaats was aangeboden,, en aan de verschillende werk bazen, die zich allon zoo beijverd hebloa om iets degeiyks en fraais tot stand te brengen. Een woord van dank wijdde de leeraar ook aan den heer G. A. Reimeringer, die, nevens de medeleden der gemeente, op finantiëel ge bied niet weinig heeft bygedragen tot h9t slagen van den bouw. Aan het prysschieten te Amersfoort zul len van hot 4do regiment infanterie deelnemen de sergeant Muller van het lste bataljon; de fourier Muller van het 2de bataljondo kor- PRIJS DEZER COURANT: or Lftiden per 3 mr-endenf 1.10. tnco per post1.40. zonderljjke Nommers0.0D. leden geschiedt alhier openbare afkon ing van de by koninklyk besluit goedge- irde Raadsbesluiten regelende de heffing invordering eenor belasting voor plaatsen de onderscheidene markten of elders te den. )ie belasting wordt geheven in evenredig- d van de ingenomen ruimte en is voor en dag verschuldigd. )e belasting bedraagt: a. voor een paard runderbeest ƒ0.10; b. voor een kalf, ge- st j varken, veulen of ezel ƒ0.03; c. voor schaap, lam, bok, geit, bigge, ongemest ken of eeii hond 0.02'/2. Voor plaatsen op de markten of elders rdt geheven per ingenomen vierkanten meter gedeelte daarvan ƒ0.021/,. By uitzondering wordt, voor gelyke ruimte, or uitdragers eu verkoopers van vodden chts geheven 0.01. By gelegenheid van do kermis of jaarmarkt irdt voor de ingenomen ruimte per vier- nten meter of gedeelte daarvan eenmaal hewn 0.25voor draaimolens, vélocipède iten en dorgoiyko 100voor schopstoelen, bommels on dergelijke 12.50. "Wanneer buiten kermisty l, met vergunning n burgemeester en wethouders, voor het- Ifde doel grond wordt ingenomen, wordt voor rea dag goheven oen tionde gedeelte van t hierboven vermelde bedrag. "■.Vil du in 1888 te houden kermis betreft, dit -bedrag niet van toepassing op die ker- isbezoekers, aan wie reeds eene standplaats or genoemde kermis is verleend en door ie het verschuldigde marktgeld is betaald ór 1-5 April 1SS8. Orgeldraaiers, muzikanten en kunstvertoo- -rs, die op straat hun .beroep uitoefenen, talen eenmaal per persoon 1. Tjjdens de kermis of jaarmarkt is de ge- lele belasting reeds op den eersten dag in- irderbaar. De verschuldigde plaatsgelden moeten op de irste aanvrage aan den gemeente-ontvanger orden voldaan. Volgt de betaling niet onmiddeliyk, dan oet de ingenomen plaats dadelyk worden itruimd. In het afgesloten bassin van het Galge- ater bjj „Rhynzigt" had gisternamiddag de l) -,'JM DOOR „Ik hob or ook reeds over gesproken met 3 juffrouw, by wie ik woon", ging hy voort 11 do èerstvolgendo maand komt by haar eene amer vry. Zy is eene brave, degelyke vrouw, i zorgt voor my als eene moedor; dat amertj6 zou je kunnen betrekken; dan ben i meteen dicht by my." „Eva," vervolgde hy daarop weder lang- aam, toon zy zweeg en niet naar hem opzag, ik hob ook mjjno moedor over je geschreven n baar gezegd dat je lief en braaf gebleven en, 6D dat ik een beetje voor je zorg, omdat hier zoo alleen zyt." Nu zag zy hem aan cn in dien blik lagen efdJ en vrees. „En je moeder?" vroeg zij oen schuchter. „Zy zal het zeker goedkeuren, want ze sow veel van mij en weet dat ik haar geene mart wil veroorzaken. En, als ze er andere -ver Bonkt," hernam hy na eene kleine pauze, toen zy nog maar geen antwoord gaf, „zal ik het natuurlijk niet voor je verbergen." Eva dacht nog een poosje na; eindelyk zeide zy droevig: „Maar, Hans, het zal te duur zyn." „Neen, Eva," antwoordde hy nu weer; „de juffrouw wilde het kamertje eigenlyk niet verhuren, ofschoon ze het zelve niet gebruikt. Alleen op myn aandringen beloofde zy my het aan jou af te staan, als je haar tenminste aanstaat.'' Hy drukte, terwyl hy deze woorden sprak, zachtjes haren arm. Nu was hare meening weer: „Zie je, als ik nu kom, wil ze me misschien niet eons by zich hebben." „Zet dan maar een vriendelyk snuitje, kind," raadde hy aan. Ofschoon het voortdurend zacht regende, schreden zy toch verder. Toen zy evenwel by Goblis kwamen, moesten zij, daar het hemelwater in overvloed begon neer te dalen, den eersten den besten tuin maar binnengaan, waar zy zich onder de veranda neerzetten. In de aangrenzende zaal werd reods gedanst. Telkens gingen er paren hun voorby en wan neer dan do dour der danszaal openging, hoorden zij eerst recht duidelyk do opwek- wekkende tonen der muziek. In don tuin, maar vooral onder do veranda, begon hot al aardig donker te worden; ook de regen wilde nog maar niet ophouden. Eva was plotseling zeer stil geworden en zat daar nu zondor zich ook maar even te be wegen. Eensklaps keek zy evenwel haren ge leider aan en vroeg, terwijl zy hare hand op zyn arm legdo, op byna smeekenden toon „Kom, Hans, willen we ook niet eens dansen?"' „Zou je dat heel graag willen, Eva?" vroeg hy aarzelend. „Nu, of ik, en ik heb met jou nog nooit gedanst en ik gevoel my heden zoo ja, ik weet zelve niet hoe ik het noemen zalik ge loof dat ik den geheelen nacht wel zou kun nen voortdansen." „Nu, kom dan maar," zei Je hy; „maar niet den geheelen nacht door, hoor!" Zy sprong vroolyk van haren stoel op, schikte hare japon terecht, legde daarop haren arm in den zynen en liet zich aldus door hom de danszaal binnenleiden. Ten gevolge van het bijeenzyn van een groot aantal personen, van het gaslicht en den tabaksrook, heerschte er in de zaal eene vrij drukkende atmosfeor, terwyl de muziek daaren boven als bedwelmend werkte. Hans govoolde zich allesbehalve thuis in deze omgeving. Eva zeide evenwel, nadat zy met eon enkele blik de zaal opgenomen had, met een van PRIJS DHR ADVERTENTEBN: Tin 1—6 regol» 1.05. I*d«ra regel meer/0.171. Groótere lettere near plaitimlmte. Voor hot in- caeeeeren buiten de etad wordt 0.10 berekend. vreugde stralend gelaat: „Kom, Hans, we zul len dansen!" Hans omvatte de liefelyke gestalte en weldra- zweefden zy door de zaal. Zy danste bly'kbaar met hartstocht; hy bemerkte dit zeer goed. Vaster sloot hy den arm om haar middel en onder het dansen drukte zy telkens zyno linkerhand. Toen zy stilhielden en zy, onrustig adem halende, vóór hem stond, kwam plotseling een jongmensch buigende naar Hans toe, en hoe onaangenaam deze zulks ook vond, moest hy zich toch eenige seconden met hem onderhou den. Even daarna keek hy echter om en zag Eva niet meer op de plaats, waar zy zooeven had gestaan. Hy koek links en rechts, naar alle kanten, maar kon haar eorst volstrekt maar niet vinden. Eindelyk ontdekte hy haar onder de dansenden. Zy rustte in de armen van een knap jongeling, wiens gelaat versierd was met een donkeren knevel. Het deed hem py'niyk aan haar aldus torug te vinden en hy was biyde toen die dans ten einde was. Snel kwam zy naar hem toeloopen en zeide haastig, terwyl zy den zakdoek als waaier bezigde: „Neem het me niet kwalyk, Hanstoen ik naar je keek, sprak je mot een heer en ik wilde je Biet storen." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 1