Rieten Koffers Wegens Sterfgeval ADVERTEIÏTTËN. Nieuwe Uitvinding. I OSTENDE, 13 Juli. De nieuwe stoomer „Princesse Henriette" heeft heden den heen- en terugtocht naar Dover, by onrustige zee, gedaan in drio uron. Aan boord bevond zich de heer Francis De WintoD, oud-gouverneur van den onafhankelyken Congo Staat, wien de correspondent der „Köln. Zeitg." naar Stanley's doel informeerde. Deze vernam dat Stanley's doel niet Khartoem, maar Soedan is. PARIJS, 13 Juli. Zoodra de uitslag van het duel op den degen tusschen de heeren Floquet en Boulanger bekend was, begaven zich alle republikeinsche leden van den Senaat en der Kamer van Afgevaardigden, benevens vele andere personen naar het ministerie om hunne namen bywijze van gelukwensch in te schryven. Mevrouw Floquet ontving ook een bezoek van de echtgenoote van president Carnot. De halswond, welke Boulanger bekwam, moet niet zoo heel gering zijn en zelfs het ademhalen zeer bemoeiiyken. Verscheidene Boulangistisehe afgevaardig den begaven zich in den middag te twee uren naar den generaal. Deze zeide dat by het hedenavond plaats hebbende feestmaal, waarvan by president der tafel zou zyn en waarvoor een duizendtal deelnemers zich had aangemeld, nu de senator Naquet voorzitter kon zyn. - By de hedenmiddag plaats gehad hebbende inwyding alhier van 't standbeeld van Gambetta, hield de minister president Floquet de eerste rede, waarin hy Garabetta's verdiensten pret s en welke toespraak hy besloot met eene aan sporing om alle krachten te wyden aan de belangen van het volk, dat Gambetta gediend heeft, en aan het leger, dat hy liefhad, alsook aan het vaderland, dat hy verdedigde. De wensch van allen kon slechts gericht zyn naar eene republiek, welke hervormingsgezind is en, met behoud harer rechten, vredelievend, tevens echter onveranderlyk in kracht. De voorzitter van den Senaat, de hoer Leroyer, wees er in zyne rede op, dat Gambetta in den Senaat een dor hechtste steunpilaren der republiek zag. Andere redevoeringen werden nog uitgesproken door de heeren De Freycinet, De Méline en Spuller. Het standbeeld staat op het Caroussel-plein. Des avonds was er vuurwerk op den Eyffeltoren en illuminatie. PARIJS, 14 Juli. Gisteravond begaven de heeren Clémenceau en Perin, Floquets ge tuigen by het duel, zich naar graaf Dillon, - - ten einde naar den toestand van generaal Boulanger te vragen. De toestand van Boulan ger was iets gunstiger. Clémenceau, die ge neesheer is, was van oordeel dat Boulanger in betrekkelyk korten tyd hersteld kan wezen. De „Figaro" deelt mede dat gisteravond wer- kelyk het feestmaal is gehouden, dat door de republikeinsche „fédération revisionniste" ter eere van Boulanger werd gegeven. De heer Naquet las toen een manifest voor, dat 's och tends door Boulanger was opgesteld en dat ge richt is tot de kiezers in Ardêche, waar Boulan ger als candidaat voor de Kamer zal optreden. F TANGER, 14 Juli. De stammen, welke te gen den sultan van Marokko in opstand wa ren, hebben zich onderworpen. KIEL, 14 Juli. Keizer Wilhelm is heden ochtend te Kiel aangekomen en met buiten gewone geestdrift begroet. I Om elf uren stak de keizer, aan boord der „Hohenzollern", begeleid door de torpedo booten, in zee. KAAPSTAD, 14 Juli. In de diamantmyn Debeers woedt de brand voort. Tot dusver zyn 460 inlanders gevonden, maar de hoop om ook de anderen te kunnen redden, is geheel opgegeven. De eerste schacht is geheel vernield en men twyfelt er aan, of de tweede nog bruik baar is. Zoodra mogelyk zal het reddings werk hervat worden. DURBAN, 14 Juli. De troepen, uitgezonden om den consul Praetorius in Zoeloeland te ontzetten, hebben zyne woonplaats, zonder eenigen tegenstand te ontmoeten, bereikt, a WIESBADEN, 14 Juli. De koningin van Servië is gisteravond om zeven uren naai' Weenen vertrokken. MADRID, 14 Juli. De beweging tegen de alcoholwet duurt voort. Zevenhonderd koffie huishouders hielden eene byeenkomst en be sloten dat zy zullen weigeren hun patent te betalen. LEIDEX, U Juli. Thermometer-standgisteravond om 8 uren 14° Celsius 57.2° Fahrenheit; hedanmor- I gen om 8 uren 15° C. 59° F.; 's midd. 12 uren 19° C. 66.2° F.'s namiddags 4 ureD 18° C. 64.4° F. Weerbericht (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instit.) Verwachting: veranderlyke wind. Maandag-morgen zullen de beide batte- ryen veld artillerie, alhier in garnizoen, naar de legerplaats by Oldebroek vertrekken. De stafmuziek van het 4de regiment infanterie zal hun daarby uitgeleide doen. Hedenmiddag worden, onder geleide, naar hier opgezonden twee huzaren uit dit garnizoen, die zich zonder bewys, dat hunne afwezigheid wettigde, van hun corps hadden verwyderd en door de politie te Rotterdam waren aan gehouden. By den roei- en zeilwedstryd, heden op de Maas voor Rotterdam gehouden en uitge schreven door de Vereeniging „De Maas", werd in het nummer tweeriems inrigged-gioken de prys behaald door „Triton", van Utrecht, en de premie door do „Piet Hein", van „Njord", te Leiden. De kolonel en hoofdintendant kan, naar men te 's-Hage verneemt, binnenkort zijne be vordering tot generaal majoor verwachten. Do man, die gisteravond door de stoom tram der Rynspoor, naby Scheveningen, is overreden, is, byna dadelyk na zyne opneming in het ziekenhuis, gestorven. Het is een onbekend man, waarschijnlyk een werkman, ongeveer 26 jaren oud. De commissaris van politie der 2de afdeeling (Wagenstraat 's-Hage) verzoekt inlichtingen omtrent het lijk. Het signalement daarvan is o. a. als volgt: Longte 1.63 M., haar licht-bruin, dunne wenk brauwen, licht-bruine oogen, gave en groote tanden, spitse kin, een ovaal aangezicht en een stevig postuur. Het ondergoed bestaat uit een verstelden rood baaien hemdrok met een bontkleurig belegsel op den rechtermouw, een onderbroek van wit keper, gemerkt G. F. 6, een paar grys wollen kousen met zwart wollen aangobreide voeten, gemerkt G. F. Zyne bovenkleeding bestaat o. a. uit een fantasiepak, bruin, wit en zwart gespikkeld. In de kleedingstukken is gevonden een be drag groot 2.16 en de helft van een op 6 Juli 11. gebruikt retourkaartje naar Delft, af gegeven door de Haagsche tramwegmaat- schappy en een daarby behoorend contramark, gemerkt 199. Sollicitanten naar de betrekking van ad- sistent by de anatomie 1000) aan de Ryks- universiteit te Utrecht, worden uitgenoodigd zich te wenden tot den minister van binnen- landsche zaken, by een op zegel geschreven adres, dat vóór 18 September by den secre taris van curatoren moet worden ingeleverd. Aan het feestmaal, door den vice-admi- raai De Casembroot aan negen officieren der „Medusa" aangeboden, ter herdenking van hot forceeren van de Straat Simoneseki vóór 25 jaren, bracht de gastheer op den Koning een warmen dronk uit, welke telegraphisch verzonden en waarop namens Z. M. een ant woord ontvangen werd. In een toost, tot de dischgenooten gericht, bedankte de vice-admiraal de officieren voor hun dapper gedrag, verklarende dat hy nooit de forceering ondernomen zou hebben, hadde hy niet vast gerekend op hun beleid en dapperheid. Jhr. De Graeff Van Polsbroeck, oud-minister resident in Japan, destyds politiek agent van Nederland, bracht hulde aan de samenwerking tusschen het militair en civiel gezag in het beslissende oogenblik. By gelegenheid van dit herinneringsfeest mocht de admiraal uit alle oorden des lands tal van hulde-telegrammen voor den comman dant en état major van de „Medusa" ontvangen. De commandant en artillerie-officieren te Bergen-op-Zoon zonden het volgende: „Hulde aan den commandant, état-major en bemanning der „Medusa", die Neerlands vlag hoog hielden. Leve de Nederlandsche Marine!" Door den minister van oorlog is bepaald dat de beide cursussen aan de Normaalschool van 1 tot 31 Augustus en van 1 September tot 1 October a. s. niet zullen plaats hebben en uitgesteld zyn tot nader order. Het schriftelijk examen ter toelating tot den hoofdcursus heeft plaats 16, 17 en 18 Augustus a. s. Aan de Belgische regeering is, nadat door haar het verlangen was te kennen ge geven om met ons een tractaat aan te gaan nopens de zalmvisscherij op de Maas in den geest van het op 30 Juni 1885 te Berlyn gesloten Rynzalmtractaat, door de Regeering geantwoord dat daaraan geen gevolg kan worden gegeven, maar dat de Nederlandsche Regeoring bereid is onze regeling der zalm- visschery (Kon. besluit van 21 Juli 1886Stsbl. 123) in dior voege te wijzigen, dat de bepa lingen daarvan, gemaakt ter uitvoering van de Berlynsclie conventie, ook op de Maas toe- passelyk worden. Aan deze bereidverklaring is evenwel de voorwaarde verbonden, dat door een van harentwege in te stellen onder zoek moet zyn gebleken dat de zalm in de Maas niet door stuwen of gemis van zalm- trappen in het opzwommen wordt belemmerd, en dat de broedplaatsen in die rivier of hare zijtakken door geone onzuivere uitloozingen daartoe ongeschikt worden gemaakt. Nu de Belgische regeering zich hiertoe heeft bereid verklaard, heeft de regeering besloten het be doelde onderzoek op te dragen aan dan heer dr. Hoek, adviseur der regeering in visschery- zaken, terwyl hem zal worden toegevoegd de ingenieur van den waterstaat in het 5de rivier-arrondissement te 's-Bosch, de heer Steyn Parvé. De „Yereeniging van voorstanders eener Nederlandsche Octrooiwet" heeft zich tot den Koning gewend met een adres, waarin zy op verschillende gronden de dringende behoefte betoogt aan de invoering eener goede octrooiwet voor Nederland en zijne koloniën. Van dit adres zyn afschriften gezonden aan den minister van waterstaat, handel er. nyverheid en aan de beide Kamers der Staten-Genoraal. Het stoomschip „Semarang," van Java naar Rotterdam, vertrok 13 Juli van Marseille; de „Zaandam", van Nieuw-York naar Am sterdam, passeerde 13 Juli Lizardhet stoom schip „Prins Frederik," gesleept door de „Hercules," passeerde St.-Vincent den 13den Juli; de „Sumatra," van Batavia naar Amster dam, passeerde Gibraltar den 13den Juli. Het stoomschip „Oranje Nassau", van Paramaribo naar Amsterdam, is 14 Juli Ouessant gepasseerd. Kantongerecht te Lelden. Door het kantongerecht alhier zyn nog ver oordeeld G. v. d. Z., te Noordwyk, wegens te Noord- wyk delven naar konijnen op eens anders grond zonder toestemming, tot ƒ3 of 3 dagen hechtenis. J. B., te Leiden, wegens te Leiden iets ver richten op straat buiten de daarvoor bestemde plaats, tot ƒ0.50 of 1 dag hechtenis. B. v. E., te Leiden, wegens te Leiden rijden met een wagen op de klinkerstraat, tot 0.50 of 1 dag hechtenis. J. J. v. L., te Leiden, wegens te Leiden markten op verboden plaats, tot 1.50 of 1 dag hechtenis. S. P. N., te Leiden, wegens zich in kenne- ïyken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg, tot 2-maal 4 dagen hechtenis en 3 maanden plaatsing in eene rykswerkinrichting. B. v. d. K., te Leiden, wegens dezelfde overtreding, tot 8 dagen hechtenis. J. T., te Leiden, wegens dezelfdo overtre ding, tot 5 dagen hechtenis. R. v. O., te Leiden, wegens dezelfde over treding, tot 2-maal 2 of 2-maal 2 dagen hechtenis. J. V. en H. A., te Leiden, wegens dezelfde overtreding, elk tot 2 dagen hechtenis. P. v. E., te Noordwijk, wegens dezelfde overtreding, tot 6 of 2 dagen hechtenis. P. H., te Noordwykerhout, wegens dezelfde overtreding, tot 1.50 of 1 dag hechtenis. P. J. N. H., te Leiden, wegens dezelfde overtreding, tot 5 of 1 dag hechtenis. J. F., te Leiden, wegens dezelfde overtre ding, tot 1.50 of 3 dagen hechtenis. C. v. d. B., J. W. T. en A. v. d.L.,woon- of verbiyfplaats onbekend, wegens dezelfde overtreding, elk tot 1.50 of 2 dagen hechtenis. W. v. V., te Katwyk, wegens te Katwyk loopen over eens anders grond zonder daartoe gerechtigd te zyn, waarvan de toegang op eene voor hem blykbare wyze door den rechtheb bende is verboden, tot 1 of 1 dag hech tenis. J. v. d. L., te Katwyk, wegens te Katwyk vervoeren van in het wild levende vogels, nuttig voor landbouw en houtteelt, tot ƒ1.50 of 1 dag hechtenis. A. M., te Leiden en J. J. v. R., te Zoeter- woude, wegens loopen langs of op den spoor weg zonder uit den aard hunner betrekking daartoe bevoegd te zyn en buiten toestemming van de bestuurders van dien dienst of van hem, wien dit door bestuurders is opgedragen, A. M., tot 5 of 2 dagen hechtenis en J. J. v. R., tot 1 of 1 dag hechtenis. C. v. T., te Zoeterwoude, wogens to Leider dorp baggeren in boezemwater van Rynland,— ontslagen van rechtsvervolging. Iff—1 w mm*nm wé in MUIi Mi n 111mguumgVGrsa&uzxntti&j&jt&KajaBrjam Muziekprogramma^. ZOMERZORG. Dinsdag 17 Juli, des avonds to zeven uren, onder directie van den beer W. Yander Linden. Eerste afd.: No. 1, „Frohe Heimkehr", Marecb, Unrath; 2. Ouverture „das Rekruten-Ab- scbied", Krall; 3. Fantaisie de l'opéra „la petite Mariéo" de Lecocq, Govaert; 4. „Neuigkeiten aus Wien", Walzer, Sahiin; 5. Fantaisie de l'opéra „la Flute enchantée" de Mozart, L. Chic. Tweede afd.: No. 6, Ouverture „la Fête du Village voisin", Boiel- dieu7. „La Parisienne", Polka de Concert, F. Dunkier; 8. Andante du „Sonate Pathétique", L. Van Beet hoven 9. Fantaisie de l'opéra „Les Percherons" de Grisar, Buysaene; 10. inderspiele", Poll.a, Job. Strauss. Leiden, 14 Juli. Heden aangevoerd: Tarwe 2 hectoliter. Wintertarwe ƒ6.70 a 7.50. Zomertarwe ƒ6.a ƒ6.50. Rogge 4 H. L. Winteirogge ƒ5. ƒ5.50. Zomen ogge ƒ4.a 4.50. Gerst 5 H. L. Zomcrgerst 3.75 a 4.50. Chevalier-gerst 5.25 a ƒ5.75. Haver 5 E. L. Zware Haver f 3.25 a 3.75. Liohte Haver 2.75 a 3.25. Maïs H. L. a f Eoter: Aanvoer 8860 vg. lste qualit. per 1/4 ƒ48.— a 54.2de qualir. per 1/4 ƒ40. ƒ46.lste qualit. po: kilorr. 120 a ƒ1.35; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.a ƒ1.15 Lanee Zwarte Turf 13000 dubb.hectol., 0.19 a ƒ0.22. Schiedam, 14 Juli. Moutwijn per HL., zonder fust of bel., 7.60, Jenever id. ƒ13.a Amst. proef id. ƒ14.25 a Spoeling beurs per ketel /0.80, id. commissie 0.80. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek, WEEK van 1 tot 7 Juli. Datum. Uur. Aantal. Gom. Eng. St&ndk. 1 Juli. 8.15 9.45 7 17.4 2 8.15 9.45 8 17.2 3 8.15 10.— 7 17.5 4 8.15 10.— 8 17.5 5 8.15 10.15 7 17.4 6 8.15 10.— 8 16.7 7 8.15 10.15 8 17.4 Dit beteekentWanneer men 5 cubic feet 141.6 liters per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatjes, een licht wordt verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.4, 17.2 enz. Standaardkaarsen, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per nnr verbrandt. In de §ted. Werk i nr. zyn opgenomen: DATUM. DAGEN. Volw. pars. Einde- ren. Totaa). 8 Juli. Zondag 30 3 33 3 Maandag. 51 6 57 10 Dinsdag 57 59 7 64 11 Woensdag 6 65 12 Donderdag 61 8 69 13 Vrijdag 61 8 69 14 Zaterdag. 59 7 66 O.-I. 9I1ILDIEMT£.\. Dagen van verzending uit Leiden. Via Amsterdam (Ned. Zeepost) 6 en 20 Juli laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 u. Via Rotterdam (Ned. Zeepost) 13 en 27 Juli; laatste lichting aan het postk. 's nachts 12 n. Wegens den Vaeantle-dag van de Amstcrdamsche Bears is er heden geen Prijscourant der Effecten. VERBETERING. In de advertentie met het opschrift „HANDELSMERK", voorko mende in ons vorig nummer, staat onderaan „halve" kistendit moest zyn Hclderklsten. Ondertrouwd PETRUS MARIA JOSEPH PUFKUS EN FRANCISCA CORNELIA BRINKMAN. Nijmegen, 13 Juli 1888. Eenige kennisgeving. Heden ontsliep blymoedig in zyn Heere en Heiland, ten huize van den Heer A. W. RENAUD, te Delft, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader de Heer G. RICHTER, in den ouderdom van ruim 85 jaren. Leiden, Uit aller naam, 13 Juli 1888. F. VAN DORP. tegen fabrieksprys, onverslytbaar en zóó licht, dat de koopprys door vrachtbesparing wordt teruggowonnon. Uitsluitend eenig adres: by J. 11. STEIN Jr., lste Wagenstraat 24, Den Jlaxig. lieden Zondag na 2 uren CESLOTES: Café Vrouwensteeg IV'o. 11. A.'T HART.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 3