Burgerlijke Stand. plek gaf hij zijne bewondering over hot heer lijk landschap té kennen. Terwijl wjj naast het rijtuig der Kroonprinses voortliepen, begon hij mot my een gesprek over Weenon. Hij vroeg belangstellend wat er nieuws was inde kunstwereld en ef ik vele opdrachten voor portretten ontving. Over zyne ziekte sprak hy geen woord. Dikwyis kwam het my voor dat het spreken hem moeilyk viel. Eene klacht kwam echter niet over zjjne lippen." De zwerftocht van een ter dood veroordeelde. In 1878 werd zekere Louis Margotin, soldaat van hot 9de linie regiment, in garnizoen to Mezières, na moord, gepleegd op een schildwacht, by verstek ter dood ver oordeeld. Hy was naar Brussel gevlucht. Toen zyn geld op was, keerde hy naar Frankryk terug, beging riaar een diefstal en ging weder naar België. Maar de politie had zyn spoor gevolgd en hy werd gevat, veroordeeld tot vyf jaar celstraf en leerde in de gevangenis schoenen maken. Na afloop van zyne straf keerdo hy naar België terug, waar hy te Bergen oCÉae vrouw vermoordde en van haar 300 fr. stal. Toen verliet hy België en kwam te Parys, waar hy onder den naam Delille, als zadelmaker in dienst trad by zekeren Morcau, zadelmaker in de rue St. Gormain. Dooh het werken was hy verleerd. Mot oen anderen ontslagen ge vangene Sagnier, braken zy de brandkast van Morcau open en stalen den inhoud. Sagnier werd te Parys gearresteerd en deze deelde der politie het adres van zyn medeplichtige mede. Hy was te Dreux (Eure-et-Loire). Daarheen werd gotelegrapheerd. Do agenten kwamen by het aangewezen huis, waar Margotin kalm zyne pyp stond te rooken. Daar hy echter den baard had geschoren, herkenden zy hem niet volgens het signalement. „Woont hier zekere Margotin?" vroegen zy hem. „Boven, op de tweede étage," antwoordde de moordenaar. Do agenten gingen naar boven en Margotin vluchtte naar Parys, waar hy echter werd gearresteerd en thans wel voor goed onschade- lyk zal worden gemaakt. Te Springfield, in Massachusetts, is Woensdag hot bureel van de „Daily Union" afgebrand. Van de 40 personen, die in de boven verdiepingen aan het werk waren, hebben zes hot leven verloren, die op straat vielen of sprongen, waaronder drie vrouwen, en wor den twaalf anderen vermist, die men vreesde dat allen in de vlammen waren omgekomen. Te Parys worden tegenwoordig valsche geldstukken in omloop gebracht, welke aan gehalte en bewerking niets te wenschen overlaten. Er ontbreekt slechts op elk stuk 10 of 12 gram aan hot gewicht. Te Le Mans (Frankryk) zyn twee werklieden ten gevolge van hunne eigene onvoorzichtigheid door een expresse-trein uit Parys overreden. Zy werden geheel ver pletterd. Drie E n g e 1 s c h e z a k k e n r o 11 e r s te Parys, die by eene huweiyksvoltrekking in eene kerk hun bedryf uitoefendon onder de oogon van twee geheime agenten, werden gevat. Zy waren in het bezit van tien geld- taschjes met te zamen 1000 fr. Te Venetië hadden drie zolfmoor- den plaats op drie op elkaar volgende dagen. De eerste werd geploegd in eene kerk, door een in do liefde gedwarsboomd spoorwegbeambte; de tweodo door een portier, die wegens armoede in een put sprong; do derde door een grys- aard, die zich door kolendamp liet stikken. By het vergaan van het Fran- sche schip „Fleur de Mer", by de kust van Guyana, zyn 68 menschen omgekomen. Te Parys is een geld wisselaar op den loop, met o. a. van één cliënt 600,000 franken aan fondsen 1 Een zeer geacht hoofdofficier van het Italiaansche leger, overste markies Le Piane, is op reis van Rome naar Napels omgekomen. Hy reisde 's nachts met zyn zoon, die, tegen het niet behoorlyk gesloten portier leunende, er uitviel. De vader sprong hem na. Toen het ongeluk ontdekt werd, bloek dat de markies overleden was; zwaar gewond lag de zoon dicht by het lyk zyns vaders op den weg. Wat e e n d o o d z i e k e Z wi tser nog vermag. In een plaatsje in het kanton Zürich lag onlangs een oude boer op zyn sterfbed. De doktor verklaarde den nabestaan den, dat het dienzolfden nacht nog met den zieko zou afloopen. Wanneer deze nog iets zou wenschen te eten of te drinken, moest men het hem maar geven; hot kon geen kwaad meer. Den volgenden morgen komt een bloed verwant van den ouden boor zich by den ge neesheer aanmelden en verzoekt dezen spoedig met hem 'mode te gaan, daar de oude man nog leefde, maar zyne uren geteld schenen. Vorbaasd voldoet de dokter aan het verzoek en vond den zieke in een toestand, dien hy, na rype overweging, slechts als volgt kon omschryven: de doodzieko was stomdronken! De arts vernam dat de oude heer om drinken had gevraagd en zeven liter landwyn benevens een paar glazen Malaga had gebruikt. Twee dagen lator ontwaakte de candidaat voor het schimmenryk uit een diepen slaap en was gered. Uit de kinderkamer. Moeder: „Wat hebt gy uitgevoerd, terwyl wy uit waren?" Tootje; „Man en vrouw hebben wy ge speeld, mama!" Moedor: „Hoe was dat dan?" Tootje„Ik heb de tafel gedekt, toen zyn wy gaan zitten; toen heeft August de soep geproefd en zyn servet weggeworpen en ge roepen Dat is zelfs voor myn hond te slecht. Toen heb ik gezegd dat hy te dom was, en toen heeft hy gezegdDomme gans 1 is weg- geloopen en heeft de deur achter aich dicht geslagen." Eianfongercclit le Leiden. Door het kantongerecht alhier zyn veroor deeld F. S., te Noordwykerhout, wegens te Noord wykerhout delven naar konynen op eens anders grond zonder schrifteiyke toestemming van den eigenaar of rechthebbende, tot 1.50 of 2 dagen hechtenis. A. v. d. B. en W. D., te idem, wegens als boven, door personen boven de tien jaren, doch beneden 16 jaren met oordeel des onder scheids, elk tot 1 of 2 dagen hechtenis. D. W., J. v. d. N. en C. N., te Noordwyk, wegens te Noordwyk helmsnyden, staande op de onvrye duinen van het Hoogheemraad schap Rynland, ieder tot 1 of 2 dagen hechtenis. A. S. d. B., te Leiden, wegens te Zoeter- woude als geleider van een door honden ge trokken voertuig daarop plaats nemen, tot 1.50 of 2 dagen hechtenis. S. d. J., te Katwyk, wegens te Leiden ryden met een wagen op de klinkerstraat anders dan om uit te wyken, tot 0.50 of 1 dag hechtenis. D. T., te Leiden, wegens te Leiden eene steeg in verboden richting beryden met een wagen, tot 0.50 of 1 dag hechtenis. P. A., te Noordwykerhout, wegens te Noord wyk delven naar konijnen op eens anders grond, zonder toestemming van den eigenaar of rechthebbende, tot ƒ0.50 of I dag hechtenis. W. S., te Leiden, wegens, niet toegelaten tot de uitoefening van een beroep waartoe de wet eene toelating vordert, buiten noodzaak dat beroep uitoefenon, tot 60 of 40 dagen hechtenis. J. v. d. B., G. v. D. en C. M., te Noord- wykorhout-, wegens in gesloten jachttyd zonder buitengewone machtiging, in het veld pogingen doen om wild op te sporen, te bemachtigen of te dooden, door personen, die tydens de bekeuring vermomd waren, vrygesproken. F. N. W., thans te 's-Gravenhage, wegens to Leiden by gladheid der straten niet dadeiyk na aanzegging zand, asch of turfmolm strooien op de klinkerstraat voor zijn huis, tot ƒ2 ot 1 dag hechtenis. J. v. d. B., te Noordwykerhout, wegens te Voorhout in gesloten jachttyd eens anders grond bojagen, zonder voorzien te zyn van schriftolyk bewys van vergunning van den eigenaar of rechthebbende, gepleegd by her haling, tot 2-maal 6 of 2-maal 6 dagen hechtenis, niet in beslag genomen geweer verbeurd, betaling van 7 voor hot geweer of 7 dagen hechtenis. C. M., G. v. D., P. v. M. en W. H., te Noordwykerhout, wegens te Noordwyk by nacht eens anders grond bejagen, zonder te zijn voorzien van eene daartoe betrekkelyke akte en van een schrifteiyk bewys van ver gunning van den eigenaar of rechthebbende, C. M. on G. v. D., elk veroordeeld tot 2-maal 6 of 2-maal 6 dagen hechtenis, geweer van elk verbeurd of uitlevering of betaling van 5 ieder of 5 dagen hechtenis; P. v. M. en W. II. ontslagen van rechtsvervolging. K. O., te Katwyk, wegens te Katwijk in gesloten jachttyd eens anders grond bejagen zonder voorzien te zyn van een schriftelijk bo- wys van vergunning van den eigenaar of recht hebbende, tot 2-maal 4 of 2-maal 4 dagen hechtenis, met bevel tot uitlevering van ge weer on haas of betaling van 2.50 en 1 of 3 dagen hechtenis. W. K., te Katwijk, wegens te Katwyk in gesloten jachttyd zich zonder consent of bui tegewone machtiging met geladen geweer in het veld bevinden, tot 1.50 of 2 dagen hechtenis. II. v. d. M., te Valkenburg, wegens to Katwyk jagen op spoorsneeuw op gronden van tweo verschillende eigenaars zonder schrif- teiyk bewijs van vergunning, tot3-maal 3 ef 3 maal 2 dagen hechtenis, de haas ver beurd verklaard of betaling van 1.50, te vervangen door een dag hechtenis. A. G., te Wassenaar, wegens te Noordwyk lo. by nacht in het veld een haas vervoeren en 2o. door het bevoegd gezag naar zyn naam gevraagd, een valschen naam opgeven, vrygesproken van het eerste, en veroordeeld voor het tweede tot 5 of 5 dagen hechtenis. G. O., te Wassenaar, wegens te Noordwyk lo. by nacht zich zonder jachtakte met geladen geweer in het veld bevinden en, door het be voegd gezag naar zyn naam gevraagd, een valschen naam epgeven, evenals voornoemde. BUITENLAND. Franki-jjk. De maatregel tegen generaal Boulanger, welke onverwacht genomon werd, heeft te Parys niet weinig onrust veroorzaakt. Ver scheidene bladen verschenen vroeger dan ge- woonlykde „Intransigeant" gaf-eene tweede uitgave en men wondde alle pogingen aan om couranten machtig te worden. De meeste bladen keuren den maatregel goed; de Boulangistischebladen trekken oven- wel hevig tegen de regeering te volde en de „Intransigeant" noemt hem „ondoordacht en laf." Op de beurs, welke zeer vast bleef, was men het met don betrokken minister eens. De openbare meening is dat het tyd was tot den maatregel over te gaan. In het „Palais Bourbon" spreekt men van niets en niemand anders dan van Boulanger. De heer Brisson verklaarde ronduit dat hy den maatregel goedkeurde, mits de regeering nu ook volhield tot het einde. De heer Clémen- ceau was dit niet geheel met Brisson eens; maar het heftigst werd hot beBluit der regee ring afgekeurd door de radicale afgevaardig den Laguerre, Laur en Julien. Zy hielden vol dat de generaal onschuldig is en beweerden dat hy was gevallen in een strik, hem door zyne tegenstanders gespannen. De Boulangistische afgevaardigden zyn de meening toegedaan dat door dezen maatregel de sympathie voor den genoraal slechts zal toenemen. Geiyk wy reeds mededeelden, is generaal Boulanger niot verkiesbaar als afgevaardigde. Dit kan eerst plaats hebben wanneer hy op zyn verzoek by de reserve wordt geplaatst of op pensioen wordt gesteld. Naar men beweert, is generaal Boulanger nog vaker te Parys gekomen, dan de regeering meent te weten. Dezelfde koetsier stond dan steeds aan het station goreed en bracht den generaal met zjjno fiacre No. 2187 naar de stad. Het traktement, dat de generaal tijdens zyne non-activiteit zal genieten, is bepaald op tweederden van de bezoldiging, welke by nu als generaal ontving. In zyne plaats zal vermoedelyk de gewezen minister van oorlog, generaal Ferron, tot com. mandant van het XlIIde corps te Clermont- Ferrand worden benoemd. De echtgenoote van den generaal ligt vrij ernstig ziek in het „Hotel du Louvre" en haar toestand werd niet beter, toen zy voor het hotel de couranten- vorkoopers hoorde roepen: „Lees het ontslag van generaal Boulanger!" Maatregelen zyn genomen ter onderdrukking van mogelyke manifestation ten gunste van generaal Boulanger. De troepen zyn in de kazernen geconsigneerd. Eskadrons dragonders zyn op het plein van het „Hotel der Invaliden" opgesteld. De regeering i3 voornemens kracht dadig te handelen. Nog andere candidaten voor de wetgevende verkiozingon hebben zich ten behoeve van generaal Boulanger teruggetrokken. Te ongeveer zes uren gisteravond werd de generaal, die in een rytuig zat, herkend door eenige jongelieden, die trachtten de paarden van het rijtuig te spannen. De generaal nam do wyk in eene naburige woning en eenigen der jongelieden werden in hechtenis genomen. Ongeregeldheden zyn niet te vermelden. De prelect der Seine heeft by den Pary- schen gemeenteraad een plan voor onderaard- sche tramwegen ingediend, van den civiel- ingenieur Berlier en goedgekeurd door do ge- meenteiyke ingenieurs. De wagens, met de electrioiteit tot beweegkracht, zouden om de minuut afryden, met eene snolheid van 20 kilomotor in het uur, niet door gemetselde tun nels, maar door kokers van gegoten yzer, ter doorsnede van 6 meter, evenals do onder- aardsche stations electrisch verlicht. De heer'Berlier stelt drie lijnen voor, o. a. eene van de „Place de la Concorde" naar het Boulogner Bosch, wolko volgens hem in een jaar tyds gereed zou kunnen komen on dus nog vóór do tentoonstelling dienst zou kunnen doen. De kosten voor het geheele net van meer dan 16 kilometer worden op 54 millioen fr. geraamd. Het ontwerp is naar eene commissie ver wezen. Van het eerste nummer van „La Cocarde", het Boulangistisch orgaan, zyn te Parys 300,000 exemplaren verkocht, waarvan de helft in minder dan drie uren. België. By de opening der Kamerzitting verklaarde de minister van buitenland6che zaken gisteren dat de Belgische regeering, sedert de jongste interpellatiën, van de Fransche regeering eepe officiëele ultnoodiging heeft ontvangen tot deelneming aan de Parysche tentoonstelling. Iiy voegde er bij dat de Belgische regeering niets te wyzigen heoft aan hare beslissing, welke overeenkomt met de houding der natiën, welke België's onzydighoid hebben gewaarborgd. België's deelneming aan de tentoonstelling zal dus volstrekt geen officieel karakter dragen. Het incident is hiermede geëindigd. Groot-Brltannlë. In het Lagerhuis bestreed gisteravond de heer Lewis, by de tweede lezing van het ontwerp tot rogeling der staatsschuld, het conversieplan, door het indienen van een onder- voorstel, waarin wordt verklaard dat, wegens het groote verlios, hotwelk voor een aantal personen, die kleine bedragen in consols be zitten, uit de rentevermindering voortspruit, en wegens de geringe jaariyksche verlichting der staatslasten, de voorgestelde wyzlging on doelmatig is. Het Huis heeft echter het conversio-ontwerp by tweede lezing met eenparige stemmen aangenomen. Bulgarjje. De „Correspondence de l'Est" meldt uit Sofia, dat er by de administratie van het eerste Bulgaarsche infanterie-regiment geene verduis teringen hebben plaats gehad, maar dat de geheele kas van dit regiment, een bedrag van 42,000 franken uitmakende, is verdwenen. Men onderstelt dat men hier te doen heeft met het werk van samenzweerders, die zich voor een revolutionairen aanslag geld hebben willen verschaffen. De majoors Popoff en Beuoffzyn by de zaak volstrekt niet betrokken aan hunne eeriykheid twyfelt niemand. Daaren tegen zyn een betaalmeester en een by dezen als schry ver dienstdoende sergeant in hechtenis genomen, omdat beiden met openlyke tegen standers van vorst Ferdinand op zeer ver- trouweiyken voet stonden. Van 9 tot 15 Maart. ALKEMADE. Bevallen: M. A. Bodewijk geb. Yan der Geest, Z. C. Van Zeil geb. Fieterae, D.— M. Bergman geb. Klein D. Overleden: Adrianus Van Egmond, gehuwd, 30 j„ Jacobus Warmerdam, wedr., 67 j. Klaasje Yan der Greft, 2 j. Johannes Van der Hulst, 58 j. Van 10 tot 16 Maart, 8ASSENHEIM. B e v a 11 o nA. J. De Grootjgeb. Van Munster, D. J. H. Van Tol geb. Voets, D. J. Van Noort geb. Altena, D. C. Pescbior geb. Do Kookkoek, Z. M. Van Dieat geb. Meijer, Z.— H. M. Van Leeuwen geb. Van den Berk, D. Ovorloden: Keinier Haver, 64 j. A. J. De Groot gob. Van Munster, 80 j. C. Zeestraten geb. Zoetendaal, 65 j. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. "WEEK van 4 tot 10 Maart. Datum. V Uur. Aantal. Gom. Eng. Standk. 4 Maart 5.45 7.30 7 17.0 5 5.45 7.30 8 16.5 0 5.45 7.45 7 17.5 7 5.45 7.45 8 17.0 8 5.45 7.30 8 16.8 8 5.45 7.45 7 1G.8 10 5.45 7.45 8 16.8 Dit beteekent: Wanneer men 5 cubic feet 141.6 liters per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg London-Argand-Standard burner No. 1, met 24 gaatje- een licht wordt verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 17.0, 16.5 enz. StancLaardkaarson, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per uur verbrandt.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 10