H°. 8580. Maandag l^i briiavi. A°. 1888. Derde Blad. Prijsraadsel. Naamlijst der inzenders (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (2[on- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCÏÏ DAGBLAD. PRIJS DBZER COURANT: Yoor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per poot1.40. Afzonderlijke Nommera0.05. VAN GOEDE OPLOSSINGEN, ontvangen tot Maandag middag 4 uren. H. v. Andel. W. G. A. Bruinier, C. S. De Bruyn, E. Broekhuis, J. v. d. Bergh, H. Beth, H. J.' La Bree, J. Brumund, mej. Betz, H. W. Blote, S. Broekhuizen, S. Baas, H. v. Berkel en C. C. v. d. Bergh. P. J. Coffrie en H. H. Cornelissen. M. v. Dissel, dr. J. G. v. Deventer, v. Dissel, C. B. Duyster en C. Dingjan. Mej. W. Engelman, I. F. Esser en mej. A. L. Einthoven. Mej. De Gaay Fortman, mej. M. G. v. d. Grift, F. Gerritsen, A. J. Groen en G. J. Gros. B. v. Hensbergen, H. P. v. d. Horst, A. A. Hoos, A. D. J. v. 't Hooft, G. G. v. d. Hoeven, J. B. Hessels, Jan Hogonkamp, A. F. Hopman, J. M. Hooiberg en J. H. Holwerda. Familie v. Iterson. S. G. Japikse. J. J. Kunst, J. Keuls, Th. S. De Laat de Kanter, H. S. Keuls en Anna Koorenhoff. W. F. v. d. Laaken, Maria Levedag, H. C. v. Leeuwen, B. La Lau, J. J. v. Leeuwen, wed. J. P. D. Lancel, J. P. v. d. Linden en J. Labrée. D. C. Meerburg, A. E. S. Michelsen, G. Martin, G. C. Mirandolle, R. Moquette, A. Müller en mevr. Mansveld. E. C. P. Nicola, D. Nieuwenboom en G. N. Noll. Sophie Oudshoorn, W. M. Oppolaar, H. Offerhaus en A. H. Oort. J. Proot. A. Rappard, E. De Ruiter, Ph. Rank, mej. C. J. Rjjke, J. H. De Roode on A. E. Rodbard. J. Stikkelorum, P. J. Schretlen, Strick v. Linschoten, P. H. Spyker, J. S. Scholten, P. C. Swemer, Th. Segaar, M. P. Sipkes, J. F. Smit, A. De Stoppelaar, M. J. Scheffer en Chr. Sierag. C. P. Vlieland, H. De Vroode, P. D. Vermaas, B. Vos, J. Vyibrief, L. D. M. v. d. Ven en A. J. Verhoog. J. Werner, H. v. d. Worm, N. v. d. Walle, J. H. v. Wjjk, R. De Wilde Rz., v. Wijk, H. J. Wagoner, W. F. v. Wjjk Thz. en Willink Ketjen. J. H. Zaayer en J. C. Zaalberg Iz. Oplossingen, ontvangen van Maandag middag 4 uren tot Dinsdag morgen 11 uren. B. Amptmeyer, C. J. G. Albert, A. C. Anderson, O. d'Aumerie en R. Adama J. N. Bogaards, P. G. Bommezün, Johanna Boekwyt, J. W. Van Beek, W. Boot, W. Binnendijk, v. d. Sande Bakhuyzen, H. A. Blom, H. A. Boekwijt, F. Bredeveld, H. L. E. v. d. Berg, A. J. Bakker, S. T. M. Bakx, B. Bakker, mej. C. Boekee, Corn. Boekee, J. Bosch, J. H. v. d. Broek, D. J. A. Binnen dijk, M. W. De Bink, F. Blote, mej. J. Bru mund, Marie E. Bollinger, E. J. Bomli, C. Blanken, C. L. v. d. Berge, C. Th. Breebaart, mej. M. Borgerding, J. H. H. Borgerding, J. Borneville, Sophie Bloem, A. J. v. Beek, J. L. Boekwijt, H. v. d. Berg, C. Boolhouwer, Henri Byieveld, W. A. G. De Bruyn, S. Broekveldt, C. v. d. Bent, S. P. Buys, wed. v. d. Bent, C. De Bink, mej. M. A. Bos en mej. M. De Bink. Com. Christiaanse Jr., O. Cahen, H. Coster, J. Colpa, Coster, P. J. Couvée, mej. H. M. Du Croix, v. Campen, A. H. Catin, W. Cramer, A. Cattel, W. L. Christiaanse, A. Crama, Marie Christiaanse, E. H. J. Cunaeus en C. Coert. T. Damsté, mej. Anna Duyster, J. Drin- huyzen, H. Duyverman, F. H. Duyverman, J. H. A. v. Dorp, Ursule Driessen, A. v. Dyk, Anna v. Duuren, J. A. v. Djjk en A. Driessen. E. v. d. Eerde, D. C. v. Eek en C. J. v. Erkel. L. H. Feenders, F. A. Toorens, J. Fles Jr., J. Frank, II. Fles, P. Fontein, R. Fuik, J. P. Fontein, S. J. Fontein, H. E. H. Fortanier, mej. H. Fraser, H. Filippo Hz., P. Fontein, J. W. Florijn en K. A. Felix. M. Grunert, Nelly Geerts, A. MucGillavry, A. J. Groen PJz., N. Groen, J. J. De Graaff, J. W. De Goeye, mej. M. C. Goudkade, P. De Graaf, W. O. la Garde, C. G. Goddijn, C. v. d. Giessen en J. Gyzeny. J. M. Haalebos, Heynsius, H. C. Hus, I. D. Hunger, H. Hazelhorst, H. W. Hageman, Ch.H. Holswilder, G. L. Hofsteenge, J. H. Heus, M. Hjjlkema, M. P. v. Hooidonk, J. J. Has- selbach, C. Hemmes, J. v. Hooidonk, W. Humme, A. D. Hakkenberg, N. Huntolman, A. Horrée, Hollaar, M. Helfrich, A. de Haas, M. De Haas, H. L. De Haas en J. P. D. Den I-louter. P. Janssen, H. Japikse, G. Japikse en mej. v. Iterson. E. G. C. Kooyker, Bertha Kriiger, D. J. Kruyff, J. De Koster, S. II. Koster, P. J. W. Knaap, G. H. Kaiser, C. Kroesen, W. S. C. Kuenen, J. A. Kist, J. H. Kruuk, C. Knauft, G. M. Key en Marie Van Koevorden. Mej. A. Lau, J. C. v. d. Lip, A. D. Lango- veld, Elise v. Leeuwen, C'. L. v. d. Lelie, A. A. Ladage, D. W. Licht, A. v. Leeuwen, v. d. Linde, J. G. Sala, P. Lem, D. Lambinon, D. Los, S. v. Logchem, H. J. Lancel, J. D. Rutgers v. d. Loeff, C. Los, B. Lut, W. T. Loeber, J. W. P. Licht, T. Los, J. Labrée, S. v. Loenen en G. v. Lissa. P. F. C. Marks, J. C. v. Oordt, P. C. Maas, mej. Meysing, Betsy Middeldorp, H. Moyeraan, G. F. Meyer, J. G. Marks, F. De Monnik, Joh. v. d. Meulen, C. Mulié, Louis Mulder, H. A. De Man, P. A. Meerburg, Cato Meorburg, W. P. Montagne, G. Mader, wed. B. Molkenboer, J. J. Muiier en J. Mulió. W. H. v. d. Nat, D. v. Noort, Chr. Noest, S. A. Nicolaï, Willie Nagel, W. L. J. De Nie, J. De Nie Jr. en H. J. De Nie. J. J. v. Oyen, F. G. Oudshoorn, T. Ouwer- kerk, J. v. Oosten, P. M. v. Oerle, P. M. J. v. Oerle en A. F. Oostdijk. Mej. M. H. Pel, S. R. Perrin, W. C. Pfeiffer, J. J. Planjer, J. J. II. Pommée, Mej. C. C. v. Paddenburg, W. M. Pieters, P. Planjer, S. Par- mentier, Mej. Planjer, J. D. v. d. Plaats, W. Piek, H. A. Poelman, J.Pandoren P. Peereboom. C. Roodenburg, G. F. Reyst, J. N. v. d. Reyden, S. v. Ronkel, P. Roelants, A. v. Rig- teren, H. B. v. Rhyn, M. v. Rotnburgh, N. F. Reyst en D. J. B. Roetoring. Mej. Sasse, N. J. Sanders, S. IJ. Stoel, I. C. M. Sasse, Mej. M. F. E. Verboom Soumain, Sjees Smulders, J. M. Spijker, A. G. Schilham, J. Slok, N. G. Spaargaren, C. Steenhuizen, J. Sasburg, M. Sieval, J. E. Springer, X. San ders, Ten Siethoff, Mej. A. Steygerwalt, Mej. A. S. E. Steenhauor, S. W. P. v. Sypveld, A. N. Staats en J. Scholting. A. Terdu, Mej. C L. Tonnet, C. J. v. Tol, J. v. IJlden. C. A. Van Veen, P. Vreem, J. J. W. Ver haar, A. Verhoog, J. P. Visser, W. R. Ver boog, H. Velthuisen, T. F. Vlieland Jr., Mej. C. J. M. De Vries, v. Voorthuyson, II. T. A. Verhoef en W. Verhoog Wzn. J. G. Wuyster, A. Wytenburg, J. F. Wafel bakker, F. v. Wjjk, A. W. J. Willemso, Mej. Warmenhoven, Mej. De Wal, R. De Wilde, P. De Wilde, J. H. v. d. Worm, Anna Wyton- burg, L. A. Werner, A. Wjjtenburg en Mina Wjjtenburg. Eduard IJdo. P. J. v. d. Zanden, J. Zitman en J. B. Zuurdeeg. Aarlanderveen: J. Labberté. Arnhem: D. Pel. Alfen aan don Rjjn: J. v. d. Linden Jr. Boskoop: J. H. Colpa. Brussel: I. A. Vollgraff. Bergen op Zoom: mej. C. C. v. Dishoeck. Breda: Dr. E. A. O Was. Baambrugge: Jan Plemp Jr. 's-Gravenhagje: mej. L, H Knottenbelt. Hazerswoudo: P. Heemskerk, P. Ver hoog en Alke Wijn. Haarlemmermeer: J. Eggink. De Kaag: Maria Verhoog. Katwyk-binnen: C. De Wit. Lis se: Mej. Sigal, Albs. v. d. Zaal en J. Wesselo. Leiderdorp: Movr. C. de Graaf. Noord wjjk: P. Kleinpenning, E. Dozy, A. H. v. Nes en A. O. v. Raai Van Konijnenburg. Oegstgeest: J. J. v. Hoeken, II. v. Noort, J. F. De Rooy, W. Zonneveld en Barnaart. Oud-A de: J. v. d. Hulst en C. H. F. Blejjswjjk. Oudshoorn: Dr. II. Meursinger. Rjjnsburg: D. v. Druten, J. J. v. Ter- tholen, G. W. v. d. Mark en J. Huysman. Rotterdam: Mevr. De Voogt. Sassonheim: J. A. v. d. Breggen, R. G. Charbon en N. Iluyg. Schoonhoven: J. Tak. Tilburg: Dr. J. E. Couvée. Voorschoten: C.C. Breukink,L. JanseBz., A. de Geus, C. Kranenburg, C. v. d. Horn v. d. Bos en J. Opdam. Voorhout: A. v. Dobbelen. N. W o t er i n gG. Bontje. W o r k u mG. v. d. Linden. Wassenaar: G. J. v. d. Mark. Zeg waart: J. Eggink en P. Sjardyn. Gemengd Nieuw*. Ondanks den ingevallen dooi werd gistermiddag (Vrijdag) te Lisso eene hardrijderij op schaatsen gehouden voor in gezetenen. De prijzen, bestaande uit spek en rjjst, werden bekostigd uit de golden, ter geiegenheid van de harddraverij van gepas- seerden zomor overgehouden. De eorste prijs werd gewonnen door W. Beyk. Twee inwoners van Heivoort zijn gisteravond in een wak gereden, met het ongelukkig gevolg dat één van hen verdronk. Ook te Zuidbroek is een 7 jarig knaapje in een wak geraakt en verdronken. Gistermiddag brak er in dena- byheid van Osch een hevige brand uit, die in korten t(jd de hoeve, bewoond door J. W., in asch legde. Van den inboedel is, behalve het vee, niets gered. Oorzaak onbekend. Een weesjongen, die zich gister namiddag te Leeuwardon op oen der steigers van een in aanbouw zijnd huis aan de Wes terkade bevond, is ten gevolge van de glad heid naar beneden gevallen en terstond over leden. Een transport van 20 Arabieren, aan wie te Nieuw-York, werwaarts zij met een dor schepen van de Ned.-Amerikaansche Stoomvaartmaatschappij waren vertrokken, toelating was geweigerd, omdat zij zonder middelen van bestaan zijn, is te Amsterdam aangekomen en werd gisteren naar zjjn land teruggevoerd. Van het vroeselyk ongeluk, dat by Middelburg op het ijs is voorgevallen, zjjn mevr. Do Brauw, echtgenooto van den com missaris des Konings in Zeeland, en freule Van Doorn de slachtoffers geweest. Zij en andere dames vermaakten zich met schaat senrijden op den vjjver van een buitenverblijf aan den Koudekerkschen weg. Eéne der dames viel en de andere schoten te hulp. Het ijs bleok daar tor plaatse te zwak om ze allen te dragen en drie der dames zakten in de diepte. Ééne kon nog bijtijds worden gered, doch verkeert thans in zeer bedenkelyken toestand. Maar de twee genoemde dames wer den levenloos uit het water gehaald. Algemeen is natuuriyk de deelnoming in den slag, welke 's Konings vertegenwoordiger in Zeeland heeft getroffen. Met het yssnyden op de Hudson- rivier, van Rhinebeck noordwaarts tot Albany, PRXJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regel» 1.05. Iedere regel meor/0.l7|. Grootere lettere naar plaatsruimte. Yoor het in- caeeeereu buiten do etad wordt 0.10 berekend. is op den 16den der vorige maand een aan vang gemaakt. Sedert is circa 3,000,000 ton ys gewonnen. 12,000 mannon en jongens, 4000 paarden en 100 stoommachines zyn by dit werk betrokken. De dierentemmer Pezon, te Cha lons, werd toen hy in het hok van zyn zwarten beer kwam, door dat beest omvergeworpen. Pezons zoon snelde ongewapend toe en trachtte don beer, die op zyn vader lag, door schoppen weg te jagen. Een huzaar stak zyno sabel toe aan den jongen Pezon, die daarmede den beer oen fiikschen stoot gaf, en toon de beer opsprong, nog een in den buik. Inmiddels was Pezon opgerezen en had hy het hok vorlaten, be dienden schoten den zoon ter hulp en de beer werd door een geweerschot onschadeiyk gemaakt. De wonden van Pezon zyn niet ge- vaarlyk, maar twee zyner ribben zyn ge broken. In het Boulogner Bosch by Parys heeft een duel plaats gehad met pistolen, hetwelk een grappigen afloop had. De kam pioenen vuurden hunne wapenen af, misten elkander en maakten zich gereed om nogmaals te vuren, toen een paar boschwachters hen stoorden en proces verbaal tegen hen opmaak ten wegens het jagon in den verboden tijdElkander missende, hadden de heeron zonder liet te willen of te weten een patrys en een kwartel omgebracht. De secondanten verklaarden plechtig dat aan de eer vol daan was. INGEZONDEN. Geachte (Redacteur! Tot myne groote verwondering hoorde ik my uit Uw geacht blad van Maandag 23 Jan. 11. voorlezen, dat onze afdeeling Oude-Wetering en Omstreken van het Nederlandsch Werklie denverbond Patrimonium „doleerend" is. Het komt ons waarschynlyk voor dat do berichtgever niet op de hoogte is van ons huishoudelyk reglement, waarvan artikel 19 toch zegt: Er mogen op de vergaderingen geene discussiên worden gehouden over kerkelijke geschilpunten, quaestiën of aangelegenheden. Zoolang ik lid dezer afdeeling ben, is aan deze bepaling zeer streng de hand gehoudon. Dit zullen alle leden my dadolyk toestemmen. Patrimonium is eene vereeniging, welko zich geheel buiten de kerkelyko partyen beweegt, en van hare oprichting alhier, in Maart 1886 af tot op heden, telt zy hare leden onder Nod.-Hervormden, Chr.-Gereformeerden, Re monstranten, Doopsgezinden en doleerendon, ja zelfs één, die zich by geen dor kerkgenoot schappen heeft aangesloten. Dat Uw bericht gever niet op de hoogte is, blykt ook duide- lyk uit zyhie opgave omtrent de genoodigden in zake de kiesvereeniging. Niet de heer W. D. Carsjens, maar de hoer C. Kammeraat was uitgenoodigd. Waarschynlyk hoeft by dien naam niet goed gehoord of verkeerd verstaan, en zich daardoor vergist en gegist; waartoe anders de qualificatie van respeclievelyk ouder ling en diaken by de doleerendon, terwyl hy de ovorige genoodigden niet aldus indeelt? Dat een groot deel der leden bij de dolee rendon is aangesloten doet hier niets ter zake en goeft Uw berichtgever nog geen recht onzo afdeeling „doleerend" te noemen. Ook voor leden dor Ned. Herv. kerk staat de toe treding tot het lidmaatschap open en niomand hunner is ooit geweigerd of zal geweigerd worden. Nogmaals, Patrimonium is geene kerko- lyke, maar eene maatschappelijke vereeniging. U, geachte redactie, mynen hartelyken dank betuigd hebbende voor do verleende gastvry- heid in Uw blad, noem ik my met hoogach ting Uw dw. Dienaar, J. VoNKENBERG, Lid der afd. O.-W. c. a. van het Ned. Werkl. Verb. Patrimonium. Oude Weterixg, 1 Febr. 1888.

Leidsch Dagblad | 1888 | | pagina 9