Bevorderd werden van de 1ste klasse A naar de 1ste klasse B Meisjes: J. Blankenberg, C. Plemp, J. Oudshoorn, G. Meerburg, H. Meysing, A. Ruil, M. Ruil, C. Van der Jagt, N. Koolhaalder, R. Do Haas, E. Van 't Hooft, A. C. Gelpke, C. Couturier, E. Labree, G. Hoelllcko, M. Do Wildo, A. Meyeraan, A. Sytsma, A. Hoek, D. Nuosink, M. Bik, C. OlefT, 9. Roetering, C. Muyzort, Dina Roelofs Heyrmans, Wilha. Driesson, C. Van Wyngaardon, M. Ruigrok en C. Vorhoog. Jongens: D. Meysing, A. Ridderhoff, P. Romoyn, G. Duyster, M. Spaargaren, L. Doe, S. Sala, F. Mayer, H. Mayer, H. Sleyser, P. Van der Made, J. Fraus, J. Dekkor, W. Mid deldorp, C. Cramer, B. Meyer, II. Hoek, G. Sytsema, G. Van de Laar, C. Meerburg, C. Bots en M. Herfst. Van de 1ste klasse B naar de 2de klasse: Meisjes: J. Herfst, J. Bremmer, C. Bor- gerding, W. Landa, M. Fles, E. Sciarone, B. Japikso, II. J. Franchimon, A. Van W(jn- gaarden, L. Borger, G. Hunger, R. Borger, H. Willomson, A. Sleyser, J. H. Heymans, F. Couturier, M. Jongmans, N. Cramer, G. Harmsen, E. Oleff on J. J. Heytcoop. Jongens: G. J. Sala, P. Knaap, J. W. Coobergh, W. Eigeman, A. Vorhoog, A. J. J. Oppelaar, H. G. Labree, J. Boekwyt, C. J. Beek, N. J. Fles, F. De Graaf, J. Van dor Made, M. Boekwijt, G. Harmsen, W. Oudogoest, J. Van 't Ilooft, W. Wannee, W. Brouwer en R. Ephraïm. Van do 2do naar de 3do klasse: Meisjes: M. Engols, M. W. Engels, II. Blankenberg, E. Kroon, A. Van de Laar, M. Filippo, M. Knaap, E. Van Nouhuys,H. De Haas, T. Blansjaar, M. J. E. Sciarone, C. P. Wannee, E. A. Affourtit, L. Bos, J. Deo, J. Blote, J. Binnendijk, C. M. Heykoop, G Bador, M. Do Reode, J. Heykoop, E. Koolhaalder, J. Do Roode, A. C. Lulofs, A. B. Lulofs on J. Roelofs Heyrmans. Jon gons: J. F. H. Van Rooyen, M. Splin ter, N. J. Brouwer, W. Ittmann, R. Sytsma on A. G. Boekwjjt. Van do 3de naar do 4de klasse: M ei sj e sL. Duyverman, M. Van der Harst, J. Don Houter, D. Van Es, C. Van dor Kloot, J. Ridderhof, M. Binnendijk, M. Steenhauer, C. Eigeman, C. W. Bik, H. Harmsen, D. M. J. Coebergh en C. Japikso. Na mododeoling dozer namon vroesdo do lioor Wolters dat men hem zou beschuldigon van laster, van schandelijken laster. Zoovelon toch had hij bedankt, maar juist niet hen, ©m wio de spil der school draaittw. de drie onderwijzers, de hoeren Wetrons, Taylor en Duyster. Hun vooral komt alle hulde too en als oen bewijs van instemming daarmede brak do zaal in een aanhoudend gestamp, goklap on gejuich los. Na zulk een applaus vond de voorzitter vrijheid den hoer B. II. Taylor te verzoeken naast hem to komen staan. Hij herinnerde or toen aan hoe de heer Taylor het voorrecht genoot 25 jaron aan de school werkzaam to zijn gowoest. Door de commissie wordt dit hoog gewaardeerd, want de hoer T. wist de leerlingen goed te onderwijzen, tot hoogoro klassen op te leiden. En als do school nu zoo'n goeden naam in do stad heeft, dan is dit óók aan zjjn onder wijs te danken. Daarom word hom eerst huldo gebracht door oen knaapje on oen meisjo door do aan- bioding van eon lauworkrans, mot eonige toe passelijke woorden, door eerstgenoemde uit gesproken, tevens vergezeld gaande van een album met do namen dor leerlingen. Maar ook commissarissen zeiven bleven niet achter lijk zy wildon hom eveneens een klein bewijs hunner hulde aanbieden, waartoe de keuze gevallen was op eone tot nog toe achter oen doek verborgen fraaio schilderij, voorstellende, in gravure, de door den jubilaris zoo vereerd wordende grooto moosters, wior toonschep- pingen steeds blijven voortleven. Verrast en mot zichtbare aandoening wer den de geschenken door don hoer Taylor ondor davorendo toejuichingen dankbaar aanvaard, waarop onmiddellijk het gezamenlijk koor der leerlingen inviol met een „h(j leve lang! hy leve lang!", door het publiek vervolgens her haald. Het was oen tredend oogenblik, dat zeker niet zal hebben nagelaten op do jongeren een biyvonden indruk te maken en dat gevolgd werd door de uitvoering van „Gods Eer" van Van Beethoven, om besloten te worden met oono algomeene aanhefting van het eerste vors van ons Volkslied, dat staande werd gezongen. En toen ging ieder voldaan weer huiswaarts. Geweugd Nieuw». Vóór eonige weken is zekere 9., hier ter stede woonachtig, met achterlating van vrouw en kinderen, mot de „noorderzon" vertrokken. Nu de moeder, sedert dien tijd, voor zicbzelve on hare vier kinderen moest zorgen, scheen zij ten einde raad, en besloot gisteren er ook maar „van door" te gaan. Volgens de uitdrukkingen, welke zy tegen hare kinderen zou gebezigd hebben, b.-v. ;-„orer negen dagen zullen jelui niet lachën," vreest men voor het ergste. Do kinderen zijn by een der familieleden opgenomon, en, daar men vermoedt dat hun vader zich te 's-Hagoophoudt, wordt een onderzoek naar hom ingesteld. Door de politie alhier Is aange houden en ter beschikking van do militaire autoriteit gesteld, ton soldaat van het 7de regiment infantorio, die zich op onwettige wijze van zyn corps had verwyderd en tijdelijk alhior verbiyf hield. In het duin te Wassenaar is eon kleine luchtballon neergokomon. Vermoedelijk is hy do Noordzoe koraon overwaaion, want or was oeno Engel3clie briofkaart mot adres aan bovostigd. Gesnaptl De weduwe T., te Haarlemmermeer,- vermiste telkens als zjj hare woning voor eenige oogenblikkon had verlaten, by hare thuiskomst het een of ander. Aan leiding gaf zyzelvo door de onvoorzichtigo ge woonte om, wanneer zjj de woning vorliet, den sleutel in een raamkozyn te leggon, ten gerieve harer huisgenooten. Zy bogroep ein delijk dat andoren van die gelegenheid gebruik maakten en besloot eens goed op te letten. Zy liet zich insluiten en verborg zich in de bodstedo; de sleutel werd op de oude plaats gelegd en toen zy een half uurtje zoo ge wacht had, kwam hare buurvrouw C. J. B., hrisvrouw van C. N., brutaal de woning binnen en ging laden en kaston onderzoeken. Niets van hare gading vindende dan een kistje sigaren, nam zy eenige daaruit en verborg die tusschen hare kleederon en was daar nog mode bezig, toen do bewoonster uit hare schuilplaats te voorschijn kwam. Tableau! Eergisteravond deed zich inden schouwburg in de Aort Van-Nesstraat te Rot terdam hot ongowono verschynsel voor, dat hot er sneeuwde, niet op het tooneel, maar iu het parterre, juist toen men oen aanvaDg mot Robert en Bertram wildo maken. De parapluios werden door sommigen opgezot in hot parterre en parket, tot groote hilariteit van hot overige publiek. Hot bleek dat mon vergoten had de luchtkokers in het plafond to 6luiten, en men daardoor behageld werd in den schouwburg. Gistervoormiddag, omstreeks halftien, had te Rotterdam in hot achterportaal van het „Cafó Boneski" aan de Hoogstraat, uitkomendo aan don Steiger, eone gasontplof fing plaats ton gevolge van de onvoorzichtig heid van eon gasfittor, die met een branden den lucifer naar eon lek in de gasleiding zocht en daarmede in eene onder don vloer gelegen afgesloten ruimte kwam, waarin het ontsnapte gas zich had verzameld. Er werd veel 6chado aan don muur en de marmoren bevloering toe gebracht, doch gelukkig geen persooniyk letsel, noch brand veroorzaakt. (.V. R. C.) In do diamantslypory op de Nieuwe Achtorgracht, tusschen het Weespor- plein en do Muidorgracht, te Amsterdam, is oen belangrüko diefstal gepleegd. Een aantal diamanton is uit de doppen genomen, ver- moedeiyk door nachtoiyko dieven, die zich in hot onbewoonde en onbewaakte gebouw heb- bon laten insluiten. Voor omstreeks f 14,000 diamant is er gestolen. Een jongmaatje, dat tegen halfzeven in den ochtend ter fabriek moest zyn, voordat do werklieden zouden ko men, kreeg een ketel naar hot hoofd, waar door hem schrik werd aangejaagd en van welk oogenblik waarschynlyk de dader heeft kunnen gebruik maken om het hazenpad te kiezen. In de nabyheid van het station te Winschoten is eene afschuiving van den spoorwogdyk waargenomen. De treinen pas- seoren met verminderde snelheid de baan. Door liet volwerpen van do sloot met grond on hot maken van eene schoeiing wordt go- tracht verdoro working te voorkomen. Uit Brnnimen schryft men: Op 17 Deo. bezocht eene Rykscommissie tot aan koop van romonte paarden deze gemeente; op do stallen van de landbouwers Beker en Ilellebergen kocht zij 7 paarden, gemiddeld a f 625. Volgens mededeoling zal deze com missie in Maart a. s. terugkomen. In den iaatsten tyd is in dezo gemoento voel rood bont fok- en melkvoe voor Duitsche rekening tot verhoogde pryzen aangekocht. Maandag-ochtend werd aan den weg tusschen Beek en Maastricht het lyk gevonden van den onderwyzer Lemmens. De ongelukkige had Zondag-avond in eone her berg te Bunde woordenwisseling gehad. Wel zyn op het lyk geene teekenen van geweld pleging gevonden, maar toch is op een af stand zyue overjas gevondenzyn hoed wordt vermist en zyne .portemonnaio was ledig, doch het horloge werd by het lyk gevonden. Omtrent dezen onderwyzor van Elsloo (L.), schryft men nader het volgende: De ongeluk kige jongeling werd te Elsloo geboren en was pfcs 24 jaren oud. Onlangs slaagde hy by het hoofdonderwyzors-examen. In zyno jas werd mede eene poitefeuille, inhoudende eenige min nebrieven, aangetroffen, welke afkomstig wa ren van de dochter P. te Bunde, te wier huize hy 11. Zondag-avond tot circa elf uren had vertoefd en waar hy eenige woordenwis seling mot andero personen had gehad. Zyne woonplaats ligt op circa tién uur afstand van Bunde verwijderd. De arme jongeling was do steun zyner ouders en had een armen, blin den vader. De justitie begaf zich naar de plaats. Gisternacht heeft zekere K., te Schinnen, in de ouderlijke woning zyn vader twee belangrykó verwondingen aan hot go- laat toegebracht en zyne zuster zwaar aan de hand verwond. Gelukkig dat een buurman tot ontzet is toegesneld. Door de marchaussoe van Sittard is proces-verbaal opgemaakt. Een aardig boerinnetje uit Erem- bodeghem, zeer netjes gekleed en met een allerinnemendst uiterlyk, ging vóór eenige dagen te Brussel op den trein om naar haar dorp terug te keeren. Tot Tornath ging do reis hoogst voorspoedig. Do reizigers, die met haar in hetzeifdo compartiment zaten, wierpon haar wel vele knipoogjes toe, doch lieten haar met rust. Daarna echter, toen de mede passagiers het rytuig verlaten hadden, plaatste zich een beambte naast haar en dreof de galantheid zóó ver dat hy het meisje tot tranen toe bewoog. Gelukkig stond de trein weldra stil en kon het boerinnetje van het gebeurdo to Denderleeuw vorslag doen aan den stations chef. De uitwerking hiervan was dat proces verbaal werd opgomaakt tegen den onwol- levenden beambte. De diefstal van Baudet te Brus sel blykt zoo erg niet te zyn als men eerst dacht. Het is thans vastgesteld dat hy 1185 obligatiön en daaronder twee met 100,000 en 24,000 fr. uitgelote, had ontvroemd. Men hooft oen groot deel dezer stukken toruggevonden on ook, zooals bekend is, vrywat geld en ju- weelen, zoodat do goheele veroorzaakte schade ten hoogste 25,000 fr. boloopt. Ook de vader van Baudet, indertyd kassier te Ilaine St.-Pierre, is wegens een vóór meer dan drie jaren gepleegden diefstal van 15,000 fr. veroordeeld, maar men heeft hem nooit in handen kunnen krygen. In het dorp Unter1iederbach by Wiesbaden, heeft een kellner, die gek scheerde met eenige vrienden van den huize en zyne bedrovenheii wilde toonen in het hanteoren van het geweer, eon jonkman dood geschoten met een schot uit een wapen, dat, sedert 1813 niet gebruikt, verroest in een hoek stond. Do Russischo matroos Joan Umb, die op het schip „Johannes" diende en zes man van do equipage vermoordde, is, nu hy van zyne wondon genezen is, aan Rusland uitgeleverd en derwaarts overgebracht. Eindelyk heeft te Londen het huwelijk plaats gohad van mile Mercédes De Campo3 en Mielvacquo De Lacour. Onze lezers zullon zich nog do romantische ontvoering dezer jonge dame van vóór eenige maanden herinneren. Het groote vlot, dat, uit 27,000 boomstammen samengesteld, door do „Miranda" uit Canada naar Nieuw-York moest gesleept worden, is verongelukt. Door een hevigen storm werd liet losgerukt van de sleepboot in de nabyheid van het oiland Nantucket en dreef weg, terwyl do boot zelve ternauwernood aan eeno schipbreuk ontkwam. Men vreest nu voor meer ongelukken, om dat het wrak zeer gevaariyk is voor de scheepvaart. Alle gezagvoerders van schepen, die te Niouw-York waren, zyn onmlddellyk verwittigd, doch zy, die op zee zyn, weten natuuriyk niets van dezen hinderpaal op hun weg, we'ko niet meer dan 15 voeten boven het water uitsteekt. Het vlot vertegenwoordigt eene waarde van 150,000 dollars en had eeno lengte van 560 voeten by eene braedto van 65 en eene di^le van 38 voeten. Nadat het was losgerukt v"n de boot, droef het in zuidelyke richting weg. Hot ongeluk gebeurdo op 40 16' N.B. en 70° 6' W.L. Een zondorling feit lieeft plaatjï gehad in zokere gemeente in Frankryk. Daar toch is oen kind, oen meisje, geboren, dat in het bezit is van eone moeder, eone grootmoe der, eeno over grootmoeder en eene ovor-over- grootmoeder. Tevens bezitten haar vader en haar grootvader van moedorszydo ieder nog. hunno moeder, zoodat liet kind kan bogen op zes moeders on grootmoeders, die allen, daar zy volkomen gezond zyn, by de geboorte aanwezig waren. De over over-grootinoedor kan dus zeggen „Dochter, ga eens zoggen aan uwo dochter dat de dochter van hare dochter weent I" G cmccntcraad In de hedennamiddag gehouden gemeente- raadszitting waren tegenwoordig de hoeren i De Kanter, voorzitter, Bool, Knapport, Van Buttingha Wichors, Juta, Du Riou, Zaayer, Alma, Van Hamel, Schneithor, Fockeix^ Andreas, Van Masyk Huyser Van Reenen, 1-0 Poole, Verstor Van Wulverhoret, De Sturler, Van der Hoeven, Ceck, Koetser, Zaalberg, Has- selbach, De Goejo, Kaiser, "Was en Driessen. Door dan Voorzitter werd medegedoeid dat sedert do vorige vergadering o. a. waren inge komen: eene missive van Gedeputeerde Staten dezer provincie, houdende goedkeuring der be grooting dezer gemeente voor 1888; van de gebroeders Van Hoekon een verzook om het gebruik van een gedeelte grond aan de Haar- lemmortrekvaart nabij den overweg van de Hollandsche spoorlyn, alsmede het rapport van do commissie voor de huishoudelijke ver ordeningen omtrent het voorstel totwyziging van art. 2 van het Reglement der gasfabriek, welk rapport onder de gedrukte ingekomen stukken zal worden opgenomen. Tot hot onderzoek der ingediende geloofs brieven van de nieuw-gekozen raadsleden C. C. Tieloman en F. Zillesen werd door den Voorzitter eene commissie benoemd, bestaande uit de heoren Knappert, Juta en Du Rieu, die, na zich met hare taak onledig te hebben gehouden, gedurende hetwelk de zitting tyde- lyk werd geschorst, vervolgens by molffiT van eerstgenoemde verklaarde do onderzochte stukkon, overeenkomstig de bepalingen dor wet, in orde te hebben bevonden, zoodut zij tot toelating van beide hoeren adviseerde, waartoe zonder hoofdelyke stemming werd besloten. Tot leden der plaatsoiyke schoolcommissie werdon herbenoemd de heoren dr. D. Bierens De Haan met 23 stemmen (1 biljet was blanco), dr. J. M. Van Bemmelen mot algomeene st,, dr. M. J. De Goeje met 22 st. (2 stemmen waren uitgebracht op dr. E. F. Van Dissel) en J. A. Van Hamel met 23 stemmen (1 biljet was blanco); terwijl als lid dor com missie voor de bewaarscholen herkoze werd dr. D. Bierens De Haan met 24 stemmen, als stadsvroedvrouw gecontinueerd word mej.. S. M. Van Iperen met 23 st. (1 biljet blanco) on als adjunct stadsvroedvrouw mej. J. F. Peyster geb. Berk met algomeene stommen. Zonder hoofdelyke stemming werdon ver volgens goedgekeurd de suppletoire staat der gemeente-begrooting, dienst 1887, ten bedrage van f 2155; de staat van af- en overschrij ving op do gemoeDte begrooting, dienst 1887, voor de meerdore kosten ad f 722 tot her stelling van het gobelin-behangsel in de ver gaderzaal van B. en Ws.; zoomede gunstig beschikt op het verzook van den directeur der Loidsche Broodfabriek om een riool te leggen naar de Rynsburgersingolgracht. Tot behandeling van de ingekomen bezwaar schriften tegen het kohier der plaatselyke directe belasting, dienst 1887, werd de open bare vergadering veranderd in eene met ge sloten deuren. Zooals men weet, waren door de commissie van financiën op het voorst'» van het Dageiyksch Bestuur eenige wyzigingtM voorgesteld. Alvorens tot de geheime zitting werd over gegaan, werd eerst de openbare zitting voor goed gesloten. Het roaultaat der geheime gedachtenwisse- ling is dus eveneens geheim gebleven. BUITENLAND. Frankrjjk. Prins ICrapotkine hield Dinsdag-avond eene voordracht in de „Sallo Rivoli" te Parijs, tegen do gevangenissen, welke hy wil afschaffen als onzedelyk en domoraliseerend.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2