Jac. i Viertelh Bekendmaking De Gracieuse. ADVERTENTIES. Magnetiseur, Stationsweg 56, ROTTERDAM, gesloten zijn. Openbare Aanbesteding. Het is heden 25 jaren geleden dat dr. T. Lycklama a Nyeholt te Leiden promoveerde, en ook bijna 25 jaren dat hy to Rotterdam de genees kunst uitoefent. Spoedig na zyne promotie toch werd hy aldaar benoemd tot tweeden geneesheer aan het stads-ziekenhuis, welke betrekking lip vyf jaron vervulde. Nog geen twee jaren had hij zich te dier stede gevestigd als geneesheer, toen de oorlog tusschen Frankryk en Duitschland uit brak; ook hy gaf toen gehoor aan den oproep om in dien oorlog hulp to verleenen aan de gekwetsten, waarvoor de Duitsche regeering hem met een eere- teeken onderscheidde. Sedert was hy te Rotterdam onafgebroken werkzaam. Eono deputatie van het Genootschap van Hed. Doctoren kwam hem geluk- wenschon. Door eenige vriendon en patiënten word hem een zeer eigenaardig geschenk, eene dokters- coupé, aangeboden. Ook anderen toonden hem door bloemtuilen en geschenken hunne waardeering en erkenteiykheid. (N. R. C.) De gep. luit.-generaal K. Van dor Heyden, adjudant des Konings in buitengewonen dienst, heeft zich hedenochtend uit de residentie naar Arnhem begeven, ten einde het commando over het militair-invalidenhuis te Bronbeek te aanvaarden. Het stoomschip „Prins Alexander", van Bata via naar Amsterdam, passoerde St.-Vincent 3 Nov.; de „Leerdam", van Niouw-York naar Amsterdam, is 5 Nov. Dover gepasseerd. Gemengd Nienwn. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen zekeren R., die zich aan verzet tegen de politie heeft schuldig gemaakt toen deze hem, in beschonken toestand spektakel makende, wilde aanbondenzoomede tegen eene dienstbode, die zich mot een valsch getuigschrift by een ingezetene van Zoeterwoude wilde verhuren. Ook wegens diefstal van eene jas ten nadoele van een logeergast in eene slaapstede is proces verbaal opgemaaktdo dador is een oudo bekende der justitie. In de afgeloopon week is hier ter stede één geval van mazelen aangegoven. Sterf gevallen aan besmetteiyke ziekten kwamen niet voor. De justitie lioudt zich yverig bezig mot do instructie in zake de aanhouding dor drie vreemdelingen te 's-Hago en was zelfs in den afge- loopen nacht zeer laat werkzaam. Naar aanleiding van de bokonde brutale insluiping in een goudsmidswinkel aan de Molenstraat in Den Haag en ten gevolge van het op dien diefstal door de politie met y ver ingestelde onderzoek, waardoor meerdere diefstallen aan het licht zyn gekomen, zyn thans niet minder dan 6 mannen en vrouwen iti verzekerde bewaring gesteld. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhago bericht dat in het bezit van personen, verdacht van diefstal, zyn gevondenEon nikkelen remontoir horloge, No. 1289, waarvan een nikkelen slangkot - tingoen zilveren horlogo, savonet-cylinder mot glas, No. 8671, met langen vergulden slangketting met gouden modaillon, waarin haar; een zilveren cylinder- horloge, No. 23167een zilveren savonet-horloge met glas, No. 37028een Fransch zilveren horlogo met dubbele kast, vergulde wyzors, No. 4160, on den naam Chas. Davidson op het werkeen zilveren savonet cylinder, No. 627, met gouden slang ketting met leeuw en aan een kettinkje daaraan bevestigd, een gouden dollar; een gouden dameshorloge, No. 13628; op de gouden binnenkast staat „Geneve"; het is fvoorzien van porseleinen wyzerplaat, Ro- meinsche cyfers on stalen wyzerseen oude zilveren lucifersdoos; twee gouden oorbellen, de steenen zyn gezet in dof goudon lofwerkeen granaten halsketting van vyf snoeren met ouderwotsch gou den slot; een dito halsketting van twee snoeren met geslepen granaat tot sluiting, gezet in oen glad gouden rand; eon goudon haarring, zonder haar; een ring van gevlochten gouddraad; een gouden overhemdknoop ter grootte van een vijf-en- twintingcentstuk, zwart émail met vierkant in het middon. Al deze voorwerpen waren geborgen in eene houten naaidoos met figuren ingelegd en met blauw fluweelen bekleeding. Voorts een nikkelen horlogeketting met ring en mousqueton, en in het midden een man te paard een zilveren savonet-horloge, No. 71de wyzerplaat is op twee plaatsen gebarsten, met slangketting met medaillon van goud, achter glas, inhoudende donker haareene vernikkelde revolve met zwart houten ingesneden handvatsel; op den loop staat een M. ingedrukteene bruin lederen portemonnaie met lichte voering, binnenvak en knopsluitingeene kleine pul, Delftsch aardewerk, met stop. Omtrent de herkomst van voormeldo voorwerpen, ten bureole van den hoofdcommissaris van politie te 's-Graveuhago te bezichtigen, wordt inlichting gevraagd. Do aangehoudenen worden bovendien verdacht gostolon te hebben in een goudsmidswinkel to 's-Gravonhago een gouden damesrlng met roodon steen en pareltjes er omheen, welk voorworp nog niet is opgespoord. Zy moeten veel meer voorwerpen gostolon hebben dan in hun bezit zyn gevonden. Telegrammen. BERLIJN, 4 November. (N. R.) Van'zeer goed ingelichte zyde wordt my uit Kopenhagen gemeld dat het uit Parys afkóristige bericht, volgens hot- welk do czaar te Kopenhagen ongesteld zou zyn geworden, zoodat men vreesde voor mazelen, vol komen onwaar is. ST.-PETERSBURG, ^November. Dezer dagen zyn de Pruisische uniformen van don czaar naar Kopen hagen opgezonden. Hier twijfelt niemand meer aen zyno samenkomst to Berlyn met keizer Wilhelm. LONDEN, 4 November. Op Trafalgad Square had heden weder eono meeting van werkeloozen plaats. Toen socialistische leiders oproorigo redevoeringen togen de menigte gingen houdon, trad de politie handelend op, arrestoerde twee hunner, Webb en Allman geheeten, dreef het volk uiteen en nam de roode banieren in beslag. Op het bureau van politie werd Allman vry gelaten, doch Webb in arrest gehouden. BERGEN, 4 November. Alles is kalm in de Borinago. Morgen of Maandag wordt overal het werk hervat. De arbeiders zullon gedurende een paar weken geduldig afwachten of hun loon zal vermeerderd worden, zooals dat reeds geschiedde of beloofd werd op andere plaatsen. Wordt dan die loonsverhooging niet verstrekt, dan zal, volgens hen, het werk totaal gestaakt en do toestand hoogst ernstig worden. PARIJS, 4 November De „National" meldt: „Generaal Appret, de voormalige Fransche gezant to St.-Petersburg, zond don minister van buiten- landsche zaken, den heer Flourens, een bericht aangaande een onderhoud, dat hy met den czaar had tydens zyn bezoek by zyn zoon, die militair attaché te Kopenhagen is. Do czaar herhaalde tegonover den generaal de vorzekering van zyne vriendschappelykste gevoelens jegons Frankryk. Volgens de „Temps" ontving de heer Flourens hedenmorgon generaal Appert en den Nederland- schen gezant. De heer Richaud, gouverneur van het eiland Reunion, is benoemd tot hoofdresident to Tonking. DURBAN, 5 November. Undabuho (de brooder van den KaiTerkoning Cetchwayo) is hedenmiddag by den gouverneur van Natal, Havelock, te Ekowe aangekomen. De vorst ontkende dat hy by de Boeren hulp had gevraagd tegen do Engelschen en verontschuldigde zich over zyne eerste weigering om voor den gouverneur to verschynen. Dinizoeloe (Cetchwaycfs zoon) verscheen echter niet. Het gerucht is in omloop dat do vyandelyk- hedon tegen dezen Kaffervorst reeds zyn geopend met eene schermutseling, waarin drie Engelsche soldaton sneuvelden. Thermometer-standgisteravond om 8 uren 7° Cilsms aa 44.6° Fahrenheit-; hedenmorgen om 8uren 5° C. 41° F.; 'smidd. 12 uren 10° C. 50° F.; 's namiddags 4 uren 9° C. 48.2° F. Vmstcnlnm, 5 November. Beursbericht: Ook heden leverde de markt weinig byzonders op zoowel wat handel als variatie betreft. Amerikaansche Spoorwegwaarden begin zeer willig, sluiten flauw. Meerendeels was de stemming iets vaster. saiSfijSjSiSffiïaiKAffAS H AfiAiS IK^AJSHiSV J iS-JARIGE liCHlVURKEMCIXt van JACOBUS LEONARDUS KOPPESCHAAR en SARA JOHANNA DLTÉRMEIJER. Luiden, 10 November 1887. Ondertrouwd THEODORUS VAN RUITEN, Weduwnaar van Cornelia van der IIulst, en WILHELMINA HENRIETTE RECEERS. Lisse, 4 November 1887. Ondertrouwd Mr. M. HAANTJES, Wed1', van M. H. Kaufmann, met Mevr. L. SPEYER, Wed0, van den Heer S. SPEYER. Rotterdam, Leiden, Eenige kennisgeving. November 1887. Heden overleed ons jongste kind. A. A. R. VERHOOG. Leiden, E. VERHOOG, 5 Nov. 1887. Bsoekvbldt. (Steenschuur No. 16). Voor de menigvuldige bewyzen van deelneming, zoowel binnen als buiten de stad ondervonden bij hot overlijden onzer innig geliefde Moeder en Be- huwdmoeder Mejuffrouw de Wed. J. B. ASBREDE, geb. Böckemeyer, betuigen wy onzen harte- lyken dank. J. W. HOOGENSTRAATEN. M. E. HOOGENSTRAATEN - Asbbede. Leiden, 5 November 1887. is te spreken alle werkdagen van ïl— 41 uren. Maandag, Woensdag en Vrijdag voor 0SVER- MUCEXBEK. Het College Opperbrnnd- en Brand meesters betuigt zyn dank aan den Heer A. J. BINNENDIJK alhier voor do somma van twintig gulden, geschonken, namens eene der maatschappijen, yv:n,by by op b e u r s polis sluit, voor betoonde hulp .aardigheid bij de laatst plaats gehad hebbende branden, ten behoeve van het Fonds der Brandweer, voor hen, wien eenig ongeluk mocht overkomen. Namens het Col'ego: P. MARHÜ, Secretaris. Allen, die iets te vorderen hebbon van of verschuldigd zyn aan den Weled. Heer C. P. VAN OILIdA', worden verzocht hunne Rekeningen franco in te zenden, vóór 10 November, by den Heer L. HESSELINK, Oude Singel 16. De BRUG achter de Buitenplaats van den Hoog geboren Hoer L. GRAAF VAN LIMBURG STIRUM, te Warmond, zal voor Rij- en Voertuigen van don ïden November tot 28 Nevciuber a. s. G. TEGELAAR. Op Maandag den llden flfovomber 188., des middags te twaalf uren, zal door Burgemeester en Wethouders der gemeente Leid.r., ten Raad- huize aldaar, worden AAKBE8TJËU2J De levering van Bronilifiid'cn, ten dienste dezer gemeente, grif mende het jaar 18S8. Do voorwaarden liggen ter lezing op- gemeente- Secretarie, finantiéele afdeeling, dagoljk .uitgezon derd des Zondags, van 's morgens te negen tot 's middags te vier uien, alwaar tevens van de Haard- en Lange turf monsters ur Wzichtiging zyn gesteld. De Aanbesteding geschiedt bij ii -- iryving op biljetten.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2