Veldzicht. In lossing: Een Wonderkoopje! tot Bevordering der Bouwkunst. Leesbibliotheek. J, A. G. PR00T ZOON, Vervolg der Advertentiën. JVL. Spruyt. OPENBARE VERKOOPING, Daar gaan nu de laatsten weg. N°. 8493. Woensdag £50 October. A°. 1887. PRIJS DBZER COURANT: Toor Leiden per 3 maandenl.M. Franco per poet1.40. Afzonderlijke Nommers6.66. Gemengd Nieuws. In den nacht van Zaterdag op Zon- dag heeft te Amsterdam op den Zeedyk eene hoogst ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen 3 zee lieden en een tiental burgers. Kortjan kwam er bij te pas, zoodat niet minder dan vijf personen werden verwond, waarvan één levensgevaarlijk. Deze vijf werden naar het gasthuis gebracht en de ernstig verwonde man werd er ter verpleging opgenomen. Een Duitsch matroos, de vermoede lijke dader van de ernstige verwonding, is door de politie gearresteerd. Te Hilversum is gisteren brand uitgebroken in het hotel garni „De zwarto Arend" aan de Veenstraat. Het bovengedeelte van het ge bouw, dat nog kort geleden geheel gerestaureerd en belangrijk uitgebreid werd, alsmede de 1ste verdieping zyn geheel uitgebrand. Do schade is zeer aanzienlijk, doch persoonlijke ongelukken had den niet plaats. De oorzaak is onbekond. Drie kinderen te Zioriksee, die te bed lagen, maakten zich meester van lucifers, welke op de bedstedeplank lagen. Zij werden aangestre ken, wat weldra een branden der dekens ten gevolge had. Gelukkig kwamen weldra de ouders uit het veld ('s morgens te 8 uren), dio het onheil zagen en hun kleinen van een wissen ondergang redden. Vooral hot jongste van het drietal was den dood nabij. Dezer dagen werd te Londen voor de politie-rechtbank in Bowstreot oen knaap van dertien jaren gebracht. Hij werd van geen kwaad beschuldigd: hy was slaponde gevonden in Covent Garden Markot. Hy bleek oen wees te zy'n, die gedurende het levon zyner ouders vrij good was opgevoed; zyne grootmoeder kon hem echter nu niet onderhouden. De vraag was, wat men thans met hem zou aanvangen. Een ambtenaar van do Industrie school, die aanwezig was, sprak als zyn gevoelen uit, dat or misschien iets van hem zou te maken zyn, als iemand zich zyner aantrok. Plotseling deed zich die „iemand" op, in de persoon van mej. Ada Ward, eene te Londen wolbekende tooneolspeelster, die toevallig als getuige in eene andere zaak daar aanwezig was. Zy verklaarde zich bereid om, indien de knaap er niets tegen had, voor hem te zorgen. Nadrukkelyk verklaarde zy echter, dat ze geen tooneelspeler van hem wilde maken. De knaap gaf te kennen dat hy gaarne schoenmaker wilde worden en zij nam op zich, voor zyne opleiding zorg te dragen. Den 5den dezer is de Braziliaansche korvet „Imperial Marinheiro'1 aan de monding der Rio Doce, tusschen Bahia en Pernambuco, vergaan. Er was eene hydrographische commissie aan boord, van wolke, voor zoover men weet, slechts één lid is gered. In het geheel moeten by deze ramp onge veer 150 personen het loven verloren hebben. Te Liverpool is de „Great Eastern" voor 21,000 pd. st. verkocht. Eon jaar geloden gold het schip nog 26,000 pd. st. De overleden Engelse lie jockey Ford- ham liet aan zpne vier kinderen 5 ton, aan zyne weduwe 125,000 gld. en aan zijne vrionden geschen ken tot een bedrag van 2'/i ton na. Te Hersfeld (Duitschland) heeft een Zigeunerwyf eene poging gedaan tot kinderroof. Toen zy nl. een huis binnentrad om te bedelen, was er toevallig niemand aanwezigde man was aan zyn werk, de vrouw was achter het huis met eenigen huishoudelyken arbeid bezig en alleen een kind van 13 maanden lag in eene wieg te slapen. De Zigeunervrouw sloop voorzichtig naar de kleine, nam die uit de wieg en verwijderde zich. In het voorhuis kwam haar echter eene buurvrouw tegen, terwyl juist het kind begon te schreien; hierdoor werd de diefstal ontdekt en het kind aan de vrouw gez* tyarant vrardt dagelijks, tut aitsndirtag ran gaa- sa feestdagen, attgegevea. ontnomen. In het gedrang gelukte het deze zich uit de voeten te makon en het Zigeunerkamp in do nabyheid der stad te bereiken. De politie doet intusschon yverig onderzoek naar haar. Een 80-jarig man to Erfurt heeft het huis en den stal van zyn schoonzoon in brand gestoken en zich daarna opgehangen. Hy word tydig afgesneden en naar de gevangenis overgebracht. Charles Francklyn, president van de „Horn Silver Minning Company" to Nieuw-York, is gearresteerd. In de kas is een deficit van 500,000 dollars. Een hooggeplaatst stedolyk ambte naar te Lyon, baron Peltier, heeft zich dezer dagen op eene kostbare manier van het leven beroofd. Als wijlen hertog Clarence, de broeder van Richard III van Engeland, in de malvezy, verkoos baron Peltier zyn dood in champagne te vinden. Van eene firma, die hom sedort jaren levot'de, had hy het bericht ontvangen dat de oogst dit jaar zeer slecht was uitgevallen. Dit moet de reden zyn, waarom de baron besloot te sterven. Hy liet uit zyn kelder honderd flesschon champagne halen, vulde de kuip in zyne badkamer met het edele nat en verdronk zich. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur.' Wilt Ued. zoo goed zyn een klein plaatsje in uw veelgelezen blad af te staan? Zondag avond om 9 uren myno familie verlatende, wonende in de Wittelaan, buiten do voormalige Koepoort, zag ik lot niyn schrik dat er geone lan tarens brandden. Zyn deze lantarens geplaatst voor pronk of om den weg te wyzen (met licht er in)? Aan deééne zyde van deze laan heeft mon veel kans om, wogens den gebrokkelden wal, in eene sliksloot te vallen, en aan den anderen kant om arm of boen te breken over steenhoopon, en dan oindelyk om met den neus tegen een lantaarnpaal aan te loopen zonder licht. Mijnheer de Redacteur, zou het niet wenschelyker zyn dat er in die lantaarnpalen zonder licht een licht geplaatst werd om ongelukken te voorkomen en dat wel in eene zoo dicht bebouwde laan? Mynheer de Redacteur, met de opname dozer regelen zult u my ten zeerste verplichten. Leiden, 25 October 1887. J. T. Eerste qualiteit Roomboterf 0.85. Zoete kaas per half kilof 0.25. Com contant geld]), op Donderdag den 27sten October 1887, 's morgens te 11 uren, aan de Stalhoudery van den Heer G. HEEMSKERK, in het dorp te^Zoeterwoude, ten overstaan van den te Warmond resideerenden Notaris J. W. J. PAPE, van: Een bruin Merriepaard, aftands, een bonte Hit, af- tands, een Brik, Barouchette, Tentwagen (Utrechtsch model), Tilbury, diverse Tuigen, waaronder een extra fijn berlyn-zilveren één-paardstuig, Hitlentuig, IJsslede voor paard, eonige Stalgereedschappen, en eenige duizenden kilogrammen best Hooi; voorts diverso Winkelbehoefton, als: Doozen, Trommels, Balansen, Gewichten, Bascule, eenige Kruideniers- en Grutterswaren, Likeuren, Wijnen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. PRIJS DER A-DVERTENTEEN V*B 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17). Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- seeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. MAATSCHAPPIJ Afdeelino LEIDEN en OMSTREKEN. 1-lUstc Vergadering op Donderdag 37 Octo ber a. si., ilcs avonds te halfacht, In liet Nutsgcboiiw. a. Kunstbeschouwing „Décorations do l'architecture privéo de César Daily," door den Secretaris. b. Voordracht van don Heer G. VAN DRIEL; on- dorwerp„Eezoek aan Nijmegen". c. Bespreking over gekyaniseerd hout, door den Heer JAN VAN DER POT, te Rotterdam. d. Behandeling vraag Brievenbus: „Verfstoffen." e. Mededoelingen, Wetsherzioning en Ballotage nieuwe Leden. De Secretaris, P. G. LANCEL. De ondergetcckende, eigenaar geworden zijnde van de leesbibliotheek van den Meer F. MIIHLSTAFF, verzoekt beleefd de Boe ken, welke nog onder de lezers van genoem den Meer zijn, terug te bezorgen bij W. JF. KAT .Ir., lïoogcwocrd 55. Beveelt zich tevens minzaam bij het lezend publiek aan. Hoofdagenten der Brusselsche Brandwaar borg-Maatschappij, opgericht A°. 1821. Vaste Premie voor Hulzen f 0.65 per duizend. Inboedels f 1.— Kantoor: Hooglandsche Kcrkgracht 33a. MAAXDKAMER. Op het drukste gedeelte Breestraat te huur: eene nette gemeubileerde Klaandkamer, a ƒ30 per maand, Voorkamer, drie ramen, Bree straat, verder Slaapkamer, Gas en Duinwater, en gebruik van een Ledikant. Te bevragen met franco brieven onder letter «I aan het Bureel van dit Blad. eene puike lading grove RFHR-KOEEX, tot concurreerende pryzen, by II. J. BLOMMEgTEIX, Oranjegracht 4, 2de huis van den Nieuwen Ryn. Voor slechts één enkele dulden ontvangt men het uitmuntend bewerkte TMIEME's Viertalig Woordenboek, Hollandsch, Fransch, En ge Isch, Duitsch, nieuwe spelling, door Dr. A. A. DEENIK. Deze vier Woordenboeken zyn In een fraai linnen band met vergulde stempels, niet minder dan ruim 800 bladzydon compres ge drukt over 2 kolommen, ruim 150,000 woorden bevattende. Ik durf dan ook gerust zeggen, dat nooit zoo iets wonderbaarlijk goedkoops is aange boden; er wordt ook naar buiten gezonden met verhooging van 10 cents voor tegemoetkoming in de vracht, dus tegen postwissel of zegel ƒ1.10 franco thuisby H. O. KONTER. C.Jz., Magazyn van Goedkoops Boeken, Leliegracht 26, Amsterdam. LEIDSCH iSH DA&BLAD.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 5