Pi0. 3437. Woensdag lO October A°. 1887. V y?^-¥-Kw V Leiden, 18 October. i PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 meenden1-10. Franco per poet1.40. A viiderlflke Noinmer*0.86. fezs garant wordt dagelijks, ast uitzondering van gon- sn feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVEBTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer/ 0.17fc. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- eeeren buit<m de stad wordt 0.10 berekend. Ofücieelo Kennisgeving-en. Burgen:-ester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van D. TESKE, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van eene slachtplaats in het perceel au de üiterstcgracht No. 137; Gelet op de artt. 6 cn 7 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); Geven bij deze kenDis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visit gelegd is; alsmede dat op Maandag den 31sten Oct. aa> 'svoormiddags te elf nren, op het Raad huis geh genheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat yerzotk in to brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leid- n, DE KANTER, Burgemeestor. 17 Oct. 1837- E. KIST, Secretaris. Burgemeester en wethouders hebben, na be komen machtiging van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, aan Cornelia Johannes Coster, wonende alhier, vergunning verleend voor den vorkoop van sterkon drank in hot klein in het perceel Vrouwensteeg (wijk IV) No. 18, op grond dat door het verleenen van deze vergunning het aantal verkoopplaatsen van sterkon drank in het klein met ééne zal worden verminderd, aangezien de ver; jker twee vergunningen door aankoop hoeft doen vervallen en deze zijn ingetrokken. Aan do universiteit alhier is voor hot eerste natuur. ïndig examen geslaagd do heer K. H. Mosco er, van Rotterdam. G durende do tweede helft der maand Sopt. zijn aan h postkantoor alhier bezorgd de volgende brievei welke, wegens onbekendheid der geadres seerden. niet besteld konden worden: J. C Bom, P. Kuetor, C. De Vries, Amsterdam; Van do "Wint, Benthuizen; mej. C. Hartman, Dor drecht mej. C. Basman, Geesterenmej. H. Van der Borg, mej. M. Van dor Laan, 's-Gravenhage; mej. T. De Haan, Joure; H. Kleinsmit, idem, Knype; J. Barendz, J. H. Kommenie, Leiden; G. J. Mink, Sloten Bos en A. Wamauts, niet vermeld. Brief kaarten: J. H. De Heer, Amsterdam; C. Buys, H. Van der Lugt's-Gravenhage en Th. Van Straalen, Haarlem. Brieven, verzonden geweest naar BelgiëE. Noter- mans, Luik. Door het bestuur der Vereeniging van burger lijke ingenieurs is eene commissie van vyf leden ingesteld lot herziening der algemeens voorschriften (A. V.). vooral ten behoeve van particuliere en ge- meent -iyko werken, enz. Tot die commissie zijn benoemd de ingenieurs A. Deking Dura, J. Kluit, J. Va'i Hasselt, R. P. J. Tutein Nolthenius en D. E. C. Knuttel, directeur der gomeentowerken te Leiden. Bij koninklijk besluit is benoemd tot lsten luiten; i .t b(] het 3do regimont infanterie te Bergen- op-Zo' m do 2de luitenant W. H. Van Wieringhen Borski van het 4de rogiment infanterie, terwijl nader door don kolonel, commandant van laatstgemeld regimont, is bepaald dat genoemde luitenant op den 18den dezer zijne nieuwe bestemming zal moeten volgen. Door Gedep. Staten van Zuid-Holland is in verbat met het besluit tot intrekking van het reglement voor do Bewaar- en kieinkinderscholen overwt.gen of er ook eenige regelen zouden moeten worden vastgesteld omtrent de voreischteu en gege vens, waaraan gemeentelijke bewaarscholen moeten voldoen, willen zjj aanspraak op subsidie uit de provinciale fondsen kunnen maken? Zy hebben die vraag ontkennend beantwoord. Het onderzoek door den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat van elk bouwplan, waarvoor subsidie wordt ge vraagd, geeft waarborg dat hot provinciaal subsidie slechts voor deugdelyke schoolgebouwen zal worden besteed, terwijl krachtens art. 15 la. C. der wet op het lager onderwijs het toezicht in art. 5 dier wet aan den inspecteur van hot genoeskundig Staats toezicht opgedragen, zich ook uitstrekt over de lokalen, waarin bowaarscholen worden gehouden. B(j Gedop. Staten dezer provin ie is eene nieuwe aanvrage voor tram-aanleg ingekomen, ni. van de heeren A. J. Krieger en P. J. Hofman voor een locaal-spoorweg tusschen Gouda en Schoonhoven. Op een verzoek van A. J. Melief, beurtschipper, om vrijstelling van de helft van padgeld op het trekpad langs den Vliet hebben Ged. Staten af- wyzend gepreadviseerd. Ged. Staton van Zuid Holland hobben zich tot de Tweede Kamer gowend met een nader adres over het opnieuw ingediende wetsontwerp tot be krachtiging eener overeenkomst met de Ned. Rijn spoorwegmaatschappij, waarin z(j, in hot belang der binnenlandsche scheepvaart, waarbij schier alle deelen des Rijks zoozeer zijn botrokken, dringend verzoeken aan die overeenkomst do bokrachtiging deT Kamer te onthouden, zoolang niet door een convenant tusschen het Ryk, d^ provincie Zuid- Holland en de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij, of op andore wijze, eene doelmatige verlegging en verbooging van de spoorwogbrug over do Gouwe nabjj Gouda zal zyn verzekerd. Voorts hebben Ged. Staton in een uitvoerig adres don minister van waterstaat verzocht een onder zoek te doen instellen naar praktische uitvoerbaar heid van het maken eener doorvaarthoogte van 3.50 M. -t- AP. in plaats van M. AP. In de afgeloopen week slaagden by liet rota- rieelo staatsexamen, in liet eerste gedeelte, de heeren M. A. C. Canters, te Utrecht; A. M. B. Smulders, te Rosmalen; J. W. P. Koch, te Zevonaar; R. J. F. A. M. Stael, te Tilburg; A. M. F. Jorissen, te "VVarnsveld; H. W. Scholten, te Almeloo; en in hot tweede gedeolte, de heeren: C. J. Van Gruting, te Utrecht, en J. Knoppers, te Amersfoort. Zr. Ms. gezant bij het hof van Groot Britannië, graaf Van Bylandt, die een verlof van eenige weken te 's-Hago hooft doorgebracht, is naar Londen teruggekeerd. Het 50 jarig priesterschap van den Paus zal te 's Hago feestelijk gevierd worden door een con cert enz., dat op 18 Januari in het Gebouw ge geven zal worden. De heer Marinus, directeur dor Nationale Zangschool, zal de loiding op zich nemen. Do Fransche bladen molden dat de graaf van Parijs van 22 tot 29 October te Dordrecht verblijf gaat houden. Het stoomschip „Zaandam," van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 17 Oct. Lizard. Z. M. heeft benoemd tot controleur van het buitengewoon zegel te Amsterdam, IV. C. Pické, gepensionneerd Oost-Indisch ambtenaar te 's Gra- venhage; den heer G. J. Van Heek, lid der Pro vinciale Staten van Overijsel, benoemd tot ridder in de orde van den Nodorlandschen Leeuwbonoemd tot landmeter 1ste kl. van het kadaster H. Ten Oever te Haarlem, thans 2de kL2de kl. F. Poleo te Heerenveen, thans 3de kl.; 3de kl. J. K. Crucy te Zaandam en R. Do Cock Rouaan te Roermond, thans 4de kl.4de kl. \V. J. De Haan te Breda en J. Suik te Amsterdam, thans adspirant land meters van het kadaster; benoemd tot ridder in de orde van den Nederiandschen Leeuw den heer C. Donker, voorzitter van de Westfriescho Lokaal- Spoorwegmaatschappij; benoemd: bjj het wapen der artillerie, tot tweeden luit.: by het 1ste reg. vesting-art. do sergeanten-volontairs G. Maes, A. P. Mol en VT. J. Methorst, van hot 2de rog. vesting- art. by het 2de reg. de sergeanten- volontairs J. C. Van Rijn, J. H. "W. Dangerman Grootepas, \V. F. J. Buytendyk en J. A. Van Alphen De Veer, allen van het corps; bjj het 3de reg. de sergeanten- volontairs P. Van de Koppel Huizer, P. C. Bomert, D. J. Meyer en J. G. C. Vermeulen, van het 2de reg.bjj het 4de reg. do sergeanten-volontairs P. J. Van der Meer, J. C. Portlieine, G. De Groot, als mede P. J. H. Joosten, allen mede van het 2de reg. Gemengd Nieuws. Hedenmorgen om acht uren werd voor het front der beide bataljons infanterie in de ïnfanterio-kazorne alhier een soldaat der 1ste com- pagnio hospitaal soldaten, wegens aanhoudend wan gedrag, met oen briefje van ontslag uit den dienst verwijderd. Hedennacht liep, in de infanterie-kazerne alhier, door de duistornis misleid, een soldaat der wacht in het water. Op zijn hulpgeroep kwamen spoedig eenige kameraden der wacht opdagen, aan wie het mocht gelukken don drenkeling nog bytyds te redden. Het 13-jarig bestaan van de Leid- sche Fabriekarbeiders-vereeniging „Eendracht maakt Macht", word Zaterdag avond 11. door de leden met hunne vrouwen herdacht. Reeds het intreden van de feestzaal bracht den binnenkomende in recht aangename stemming wegens den vriendeiyken aanblik, welke zich door het hier en daar aangebrachte decoratief aanbood, waarby ook de busten van Z. M. don Koning en P. Az. Van dor "VVorf bijzonder de aandacht trokken. Toen genoegzaam allen gezeten waren, elk van eene kleine som in gold, zeven bons, sigaren en later van eene flosch wijn voorzien, opende de heer P. Peetors, als voorzittor, met een hartelijk welkom de vergadering, er den wensch aan toevoegende dat deze byeenkomst zich door gepaste vroolykheid, zuivere harmonie, vooral ook door handhaving van de volkomenste orde zou doon kennon, waartoe hy de medewerking van alle aanwezigen ten zeerste inriep. Inmiddels word de feestelijke stemming nog verhoogd door de tonen der muziek van het 4de regiment infanterie, onder leiding van den heer Prinsenberg, die zeer juist de stukken wist te kiezen, welke by dergelyke gelegenheid het meest in den smaak vallen. Ook de heer Soesman van Rotterdam, met modewerking van zyne zuster, mej. Rosalie, en de heer Francois brachten het hunne or toe by om van alles volop te doen genieten; trouwens, van den heer Soesman en zyn gezelschap is het genoegzaam bekend op welke wyze zy het publiek weten te amuseeren. Het is by de Ver eeniging dan ook reeds spreekwoordelyk geworden „Zonder Soesman geen jaarfeest". Zeer interessant waren de gymnastische werkzaamheden, aan den dag gelegd door den heer Francois, die in waarheid den bynaam van „de slang der "VVoestyn" draagt. Hoogst voldaan verlieten de feestvierenden om streeks halfvyf in den morgen de zaal van den lieer P. Heyn. De opbrengst van het personenvervoer der Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtrainweg-Maat- schappy (Haarlem Leiden) bedroeg in do maand Sept. 11. f 6057.80®, het goederenvervoer f 505.19 en aan diversen 391.33, zynde over het totaal f 8.28 por dagkilomoter, tegen ƒ8.11 in September 1886. In den nacht van 16 op 17 dezer is wederom eene inbraak gepleegd in de nog niet be woonde behuizinge van generaal N. aan de Suri- name-straat, te 's-IIage, hetzelfde perceel waar in een der vorige nachten goederen, die er reeds ge bracht waren, medegenomen zijn. Ook thans is oenig porselein en antiek ontvreemd. De dader of dieven moeten over den tuinmuur zyn geklommen en hebben eene ruit verbroken om binnen te kunnen komen. De politie doet onderzoek. Gelyk men weet, wordt in Den Haag de nacht- I olit:e grootendeela nog gevormd uit losse prrsonen, die bj] dag werken. I

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1