immiU ziffii der heide Kamers Dit nummer bestaat uit Twee Bladen. Leiden, 19 September. N°. 8482. IMaxfsclag SO Septenilbei*. A°. 1887. PRUS DEZER COURANT: ■Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per po«t1.40. Afzonderlijke Nommers.0.88. Offlcieele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van A. F. P. HEUSCHEN, Smid, wo nende alhier, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van eeno smederij in het perceel Schagenstecg No. 5; Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met do bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag den lBten Oet'. aanst., 'svoormiddags te elf uren, op het Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 17 Sopt. 1887. E. KIST, Secretaris. DRANKWET. Het Ryks Ethnograpliisch Museum te Leiden heeft van den heer P. M. AV. Th. Krayenhoff Van de Leur, luitenant ter zee der eerste klasse te Arnhem, ten geschenke ontvangen eenige voorwer pen, afkomstig van het eiland Salibaboe (benoorden Ternate) en de noordkust van Atjeh. De beschrijving komt voor in de Staatscourant van heden. Den schenker is de dank der Regeering betuigd. Hedenmorgen ontvingen we per Franscho mail de Indische bladen van 13 tot en met 20 Aug. De bij het 4de reg. inf. nieuwbenoemde kapt. P. J. Van de Velde wordt geplaatst by een der I bataljons van dat corps, te Leiden in garnizoen. Biykens eene in dit nommer voorkomende advertentie zal weer een nieuwe cursus in gym nastiek-, scherm- en dansonderwys geopend worden by den heer J. J. Groenewoud, alhier, wiens in richting op dit gebied reeds sedert lang goed staat y aangeschreven. Gedurende de tweede helft der maand Aug. zjjn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, wegens onbekendheid der geadres seerden, niet besteld konden worden Neelmeyer, Amersfoort; mej. D. Kraayenbrink, Amsterdam; G. Martens, Beemster; mevr. M. Van Essen, Epe; J. P. Meerburg, Uithoorn en mevr. Van der Hout, Zoeterwoude. Briefkaarten: mej. T. Beets, mej. P. Kuipers, AmsterdamA. Truggelaar, 's-Gravenhage; mej. Weenik, Leiden. By de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste pryzen 35, ƒ18, ƒ3.80 en ƒ1.85; de laagste 35, ƒ18, 3.70 en ƒ1.85. Ten einde het publiek buiten Rotterdam in de gelegenheid te stelien den nieuwen kunsttempel te bezichtigen, zal de directie der Hoogduitsche Opera te Rotterdam op Donderdag 22 September eene extra-voorstelling geven. Opgevoerd zal worden „Tannhauser". De voorstelling zal tydig genoeg ge ëindigd zyn om met don laatsten trein te kunnen Jterugkeeren. v De Koningin en de Kroonprinses maakten gistermiddag een rytoer in een a la daumont be spannen open rytuig. De Koningin beeft gisteren in de Nieuwe Kerk te 's-Hage de voormiddag-godsdienstoefening byge- woond, waarby prof. Gunning uit Amsterdam voor ganger was. De groothertog van Saksen-AVeimar was giste ren aan tafel by den Koning en de Koningin. In de afgeloopen week slaagden bij het nota rieels Staatsexamen, voor het eerste gedeelte, de Qeze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering ran &on- en Rustdagen, uitgegeven. heeren: E. B. Dumoleyn, te AVaalwyk; J. Kylstra, te Zutfen; AV. J. Jalink en J. G. Seidel, te's-Hage; C. J. B. Tonino, te Delft; B. M. Hordyk, te Vessem en C. J. Van Gruting, te Utrecht; en voor het tweede gedeelte, de heerenH. R. Struve, te Amers foort; C. Gorsira en C. Pellekaan, te Utrecht en K. Van Terwisga, te Joure. Het was eene treffende hulde, welke gister ochtend op de algemeene begraafplaats te 's-Hage gebracht werd aan de nagedachtenis van de groote Nederlandsche schryfster mevrouw A. L. G. Bos- boom-Toussaint, wier stoffelyk hulsel in het vorige jaar grafwaarts werd gedragen. Wel leeft haar groot talent voort tot over het graf, maar schoon de tand des tyds niet by machte is de herinnering aan de rykbegaafde vrouw weg te vagen, was het toch eene schoone gedachte van edele Nederland sche vrouwen om voor deze vrouw op haar graf een gedenkteeken te plaatsen dat de plek aanwyst waar haar assche rust. Het voornemen was eerst geweest de onthulling te doen geschieden op Vrydag jl., den geboortedag der overledene, doch ten einde vele vrienden in de gelegenheid te stellen tegenwoordig te zyn was ze op gisteren bepaald. Een niet te groote maar uitgelezen schare van kunstenaars, letterkundigen en kunstbeminnaren v/as op de begraafplaats saamgekomen terecht had Bosboom begrepen dat hot intieme, het huise- ïyke der plechtigheid, de waarde er van verhoogde. De vrouw die men huldigde was te eenvoudig van harte voor weidscho betoogingen. Omtrent den nieuwen burgemeester van 's-Gra venhage weet het „Vad." het volgende mede te deelen Mr. A. J. Roost, Hagenaar van geboorte en op voeding en na zyne promotie korten tyd als advocaat te 's-Gravenhage gevestigd, heeft eene eervolle loop baan in de reclrteriyke macht achter zich. Op 10 Jan. 1860 benoemd tot substituut-griffier bij de arr.-rechtbank te Nymegen, word hy 7 Nov. 1862 substituut-officier by de rechtbank te Zwolle, om als zoodanig op 20 April 1869 by die te Rotter dam over te gaan, en 11 Febr. 1874 in dezelfde betrekking te 's-Gravenhage te worden benoemd. Op 1 Nov. 1875 is hy als officier van justitie naar Rotterdam vertrokken, toen mr. Patyn als officier van justitie te 's-Gravenhage werd geplaatst. De heer Roest staat bekend als een man van groote bekwaamheid en van byzondere wils- en werkkracht, en is een zeer begaafd spreker. Jaren lang had hy zitting in den Rotterdamschon ge meenteraad. Hij is den liberalen beginselen toe gedaan, doch behoort tot den rechtervleugel der party. De te Apeldoorn in het hotel Van den Burg gehouden vergadering der Ned. Maatschappy van Tuinbouw en Plantkunde werd bygewoond door een 90 tal leden en was dus nogal bezocht. Als nieuwe voorzitter werd gekozenmr. AV. baron Van Golt- stein te 's-Hage, als nieuwe bestuursleden (hoofd bestuur) jhr. L. J. Qukrles van Ufford te 's-Hage, A. Koster Mz. te Boskoop en dr. H. Van Hall te Pa- terswolde. Als plaats voor de algemeene vergado- ring, in 1888 te houden, werd aangewezen Arnhem en voor de vriendschappelyko byeenkomst Den Haag. Gedurende de vergadering werd door dr. Coster, ondervoorzitter der Maatschappy, namens de leden aan haren aftredenden voorzitter, mr. D. Visser van Hazerswoude, voor waardeering van betoonde dien sten gedurende zyn voorzitterschap aangeboden een niet in den handel zijnd bronzen beeld, voorstel lende Flora bloemen garende, staande op een piëdestal van onix, met de volgende inscriptie: „Aan ha ren voorzitter mr. D. Visser van Hazerswoude. De Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde 1887." Mede werd als blyk van erkente nis voor zijne belangelooze diensten, ter gelegen- FBJJ8 DER ADVERTBNTIEN V»n 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17,. Orootere letten neer plaeteraimte. Voor het mcee- aeeren buiten de ated wordt 0.10 berekend. heid der jongste tentoonstelling van de Maatschappij te Amsterdam, aan den heer Leonard Springer, tuin-architect te Amsterdam, een prachtig bewerkt diploma aangeboden. Een 50-tal leden vereenigde zich na de vergado- ring aan een diner in het hotel de Keizerskroon. Naar de „Middelb. Crt." verneemt, doet de garnizoens-voedingscommissie te Middelburg, met machtiging van hoogerhand, pogingen om eene militaire slachtery op te richten, tevens voor het garnizoen te Vlissingen. De Tweede Kamer hield hodonnamiddag reeds eene korte zitting. De tijdelyke voorzitter, de heer Van der Schrieck, wees op de gewichtige beslissing, welke de Kamer te nemen heeft over de Grond wetsherziening, en hoopte dat zy tot wezenlyk en duurzaam heil van het gansche Nederlandsche volk zou strekken. Voorts herdacht hy in zeer waar- deerende bewoordingen zyn voorganger mr. A. Blussé. Morgen om halftwee zal beslist worden omtrent de toelating der leden daarna zal worden opgemaakt de candidateniyst voor het voorzitterschap. Ook de Eerste Kamer hield daarna eene korte zitting, waarin bepaald werd dat morgen om 11 uren eene beslissing zal worden genomen over de toe lating der leden. Van jhr. O. Van Nispen tot Pan- nerden kwam een bezwaarschrift in tegen de toe lating van jhr. Coenen. Het stoomschip „Koningin Emma" arriveerde 16 Sept. van Amsterdam te Bataviade „Prins van Oranje" vertrok 17 Sept. van Batavia naar Am sterdam; de „Edam", van Amsterdam, is 17 Sept. te Nieuw-York aangekomende „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 18 Sept. Lizard; de „AV. A. Scholten" vertrok 17 Sept. van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Voorwaarts", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 18 Sept. te Southampton. Z. M. heeft den ontvanger der dir. bel. R. Feith, te Zwolle c. a., op zyn verzoek, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, behoudens aanspraak op pensioen; benoemd tot ontvanger van het buitengewoon zegel te 's-Gravenhage, tevens belast met de directie van het algemeen zegelkan toor, D. Raven, thans ontvanger der registratie en domeinen te Haarlem; aan H. AV. Greven, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester van Doornspyk voor den tyd van vijf jaren, gerekend van 9 Juli 1887, by het personool van den geneeskundigen dienst der landmacht, benoemd tot reserve-officier van gezondh. 2de kl., den arts E. C. Van Leersum; met ingang van 1 October 1887 benoemd tot directeur van post- en telegraafkantoor te Boksmeer E. J. K. Van Lidth de Jeude, thans commies der posteryen van de 2de klasseden heer M. E. F. T. Dubois, arts, benoemd en aangesteld tot officier van ge zondheid 2de kl. by het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Nederl.-Indië. op Jlaanilag 19 September 188", TER OPENING VAN DE GEAVONE VERGADERING DER STATEN-GENERAAL. De heer jhr. mr. F. J. -J. Van Eysinga, die den voorzittersstoel bekleedt, opent, nadat de leden der beide Kamers zich in de zaal, bestemd voor de zittingen van do Tweede Kamer, vereenigd hebben, tegen halféén de vergadering, en laat een Koninklijk Besluit, van den 12den September 1887 No. 13, houdende zi;-» benoeming tot Voorzitter der Eerste Kamer gedurende de aanstaande zitting der Staten- Generaal, door don griffier dier Kamer voorlezen. Do Voorzitter, aan wien dientengevolge, overeen- Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door JOHANNES ANTHONIÜS JON KER, alhier woonachtig, een verzoekschrift is ingediond om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Groenesteeg No. 53. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 17 Sept. 1887, E. KIST, Secretaris. LEIDSCH üSi DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1