N°. 8452. I>©aicler,c!lag,- September. A°. 1387. Leiden, 7 September. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 3 ms&nden.f 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommera0.C5. Ofïicieele Kcnuisgcvingeii. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat, ten gevolge der jaarlijkeche aftreding van de leden dei- vaste commissiën, door den Gemeenteraad voor dit jaar nit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: a. voor de Commissie van financiën de heeren: Mr. S. J. FOCKEMA ANDREW, Voorzitter, Mr. J. J. SCHNEITHER cn J. A. VAN HAMEL, fr. voor de Commissie, belast met het ontwerpen en herzien van de Plaatselijke Verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, de heeren: Mr. H. VAN DER HOEVEN en Mr. C. COCK, van welke Commissie de Burgemeester Voorzitter is. c. voor de Commissie, belast met het ontwerpen en herzien van de Plaatselijke Verordeningen betreffende de huishou ding der gemeente, de heeren: Mr. C. COCK, Mr. F. WAS en Mr. S. J. FOCKEMA ANDRE.E. en dvoor de Commissie van fabricage, de heeren: P. ALMA Lz. en J. J. HASSELBACH. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 6 Sept. 1887. DE KANTER. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van P. VAN ROON, houdende ver zoek om vergunning tot het houden en mesten van varkens in een pakhuis, staande in eene poort aan den Ouden Rijn No. 96a Brengen ter kennis van belanghebbenden dat tot bet hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijgelegene en belen dende panden ton opzichte der information de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 12den September aanst., 's voormiddags te elf uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 7 Sept. 1887. E. KIST, Secretaris. In de maand Aug. zpn binnen dezo gomeente geboren 127 kinderen, als: 67 zoons en 60 doch ters, waaronder is begrepen 1 tweelinggeboorte overleden 74 personen (van wie 4 elders woon achtig), als: 15 mannen, 11 vrouwen, 23 zoons en 25 dochters; daarenboven als levenloos aange geven 3; gehuwd 37 paren. By koninklijk besluit is voor het tijdvak van 1 Sept. 1887 tot en met 31 Aug. 1888, tot onder steuning in hunne studiën, van Rijkswege eene beurs van 800 verleend aanL. S. Hollander, student in de rechtsgeleerdheid; F. D. Schmal, student in de geneeskunde, en J. W. Lem, student in de wis- en natuurkunde, allen te LeidenL. H. K. Bleeker, student in de godgeleerdheid; C. W. Vrendenberg, student in de geneeskundeK. Heeringa en H. Smilda, beiden student in do letteren en wijsbegeerte, allen te Groningen. Niettegenstaande het weder zich zelfs nog in don morgen voor eene muziek uitvoering in den tuin niet al te verlokkelijk liet aanzien, had het aangekondigde groot harmonie-concert door de Ko ninklijke Militaire Kapel gisteravond op Zomerzorg toch doorgang, dank zjj den gunstigen toestand, welke er gaandeweg in het weder gekomen was, zoodat men bij slot van rekening nog op een vrij gunstigen avond kon bogen, reden waarom men zeer zeker do inteekenaron niet wilde teleurstellen. Al moge nu do deelneming de verwachting niet hebben overtroffen, de tuin was toch vrij ffoed bezet, terwijl bovendien in den loop van den avond nog vele andere families van de heerlijke muziek kwamen gemeten. Want op dezen naam mag volkomen aanspraak maken hetgeen word aangeboden overeenkomstig hot programma, dat werken bevatte van meesters van vroegeren en lateren tijd, werken, wolko naast eene aangename verscheidenheid, tevens door do verdienstelijke vertolking, op uitgebreide schaal en in do kleinste bijzonderheden, die meestors in hun grootheid in het helderste licht stelden. Ook nu mocht men de ervaring opdoen'welk een goed, aaneensluitend, gevuld geheel het Neder- feze {jouraat wordt dagelijks, met uitzondering 7an ferm- 03 feestdagen, uitgegeven. landsche keurcorps nog immer is, hoe het den groolsten moeilijkheden hot hoofd biedt, hoe het den toonscheppingen recht doet wodervaren. Het blijft dan ook een zeldzaam genot des heeren Vollmars volledige kapel te hooren, en het kan niet anders of allen, die tegenwoordig waren, verlieten, na de kennis met den beroemden Grenadiermarsch vernieuwd te hebben, met een dankbaar gemoed Zomerzorgs lustwarande. De officier van gezondheid 2de kl. J. J. Rinkel is alhier tijdelijk gedetacheerd tot het waarnemen van den geneeskundigen dienst. De gemeenteraad van Rotterdam heeft benoemd tot leerares in de wis- en natuurkunde aan de H. B.-School voor meisjes mej. F. J. Eldering te Leiden, en tot leerares in de geschiedenis en do Ned. taal, aan dezelfde school, mej. G. A. Va» der Veen, te Dordrecht. Bij het 4de regiment infanterie hebben voldaan aan het examen voor den cursus by dat regiment do sergeanten Teensma, Bijvoet, Krujjt, Van Leijden en Btoemink, terwijl tot de voorbereidende school zijn toegelatende sergeanten Lacomblé, Rees, Pour- ehez en Mac Gillavry en de korporaals Alenson, Van den Bergh en Spaan. Heden is in het „Hotel Levedag" te Katwijk aan Zee afgestapt de goneraal-majoor Pfeiffer en diens adjudant. Zooals men weet, beginnen daar tor plaatse heden de manoeuvres. De generaal zal er tot Vrijdag vertoeven. In de gisteren te Hillegom gehouden raads vergadering zijn de beide nieuwe raadsleden geïn stalleerd en is tot wethouder gekozen de heer J. B. Nierman. De rekening der gemeente Voorhout over het dienstjaar 1886 is door Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd teruggezonden, als: in ont vangst ƒ6254.14, in uitgaaf 6108.81 en alzoo slui tende met oen batig saldo van ƒ145.33; terwijl de bogrooting dier gemeente voor hot dienstjaar 1888 door den Raad is vastgesteld in ontvangst op ƒ6569.871/,, in uitgaaf op 6569 en alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ0.871/,. Op gezag van de „Arnh. Crt." word onlangs melding gemaakt van plannen, welke ten aan zien eener vermindering van gerechtshoven in over weging waren. Er zouden volgens dat blad hetzij drie (in Den Bosch, Den Haag en Zwolle) over blijven, of slechts twoe (in de beido eerstgenoemde steden). Van andore z(jde deelt men nu aan de „Arnh. Crt." mede, dat er nog geen keus is gedaan, zoo dat het nog volstrekt niet zeker is dat Amsterdam, Arnhem en Leeuwarden hunne gerechtshoven zouden verliezen. Het stoomschip „Conrad", van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Southampton 6 Sept.; de „Rotterdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 7 Sept. Lizard; de „Sumatra", van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok van Padang 6 Sept. de „Utrecht", van Java naar Rotterdam, arriveerde 6 Sept. te Suezde „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam passeerde 6 Sept. Kaap Delarmi. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zal op Vrijdag 9 Sept. a. s. met plaats hebben. Z. M. heeft aan mr. E. Opzoomer, op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend als kantonrechter plaatsvervanger te Gouda; aan jhr. mr. O. J. Repelaer Van Molenaarsgraaf, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als commios van Staat bij den Raad van State; den adjudant des Konings in buitengewonen dienst, den schout-by-nacht J. W. Binkes, met ingang van 16 dezer, bevorderd tot vice-admiraal, met bepaling dat hy voorloopig ui het genot zal blijven van zijne togenwoordige in komsten van schout-bij nacht; benoemd by het PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 rogele ƒ1.05. Iedore renel meer f 0.174. GrmjU.ro lettere neer pleateruimto. Voor het mows- eeertO buiten de eted wordt 0.10 berekend. wapen der artillerie, tot kapitein by den staf van. het wapen, don eersten luit, J. J. Berkhout, van dion staf, werkzaam bjj de Koninklijke Militaire Aca demie; bij het 1ste reg. vesting-artillerie, den eersten luit. A. P. Hulsman, van het 2de reg. vesting-artillerie. Gemengd Nieuws. Vrijdag a. s. zullen, op het Schutters veld alhier, alle troepen, die aan de manoeuvres, in onze omstreken gehouden, deel hebben genomen, aldaar vereenigd worden. De generaal Pfeiffer zal alsdan de troepen inspecteeren, terwijl ook het defileeren niet achterwege zal blijven. Daar eene dergelijke verzameling van verschil lende garnizoenen op het Schuttersveld zelden voor komt, zal zy voor liefhebbers van militair vertoon een niet onaardig kijkje opleveren. Een stroom van kinderen met hunne begeleidsters bewoog zich hedennamiddag naar den speeltuin „Vreewijk", waar het verleden week uit gestelde kinderfeest nu zou plaats hebben. Het weer was eenigszins beter, maar toch werd het jonge volkje nog door eene fiksche regenbui in de vreugde gestoord. Na afloop daarvan begon echter de pret opnieuw, waartoe de menigte wapperende vlaggen en wim pels, de handige toeren van den goochelaar Bosco, de vroolijke tonen der Duitsche muzikanten, het dansen op den houten vlonder, de vele rondgedeelde vlaggetjes om er in optocht mede door den tuin te trekken, wel aanleiding gaven. Jammer dat door den eenigszins te sterken wind moest worden afgezien van het oplaten der lucht ballonnetjes, waaronder ook enkele vrij groote waron. De kleinen hadden er nochtans niet minder pleizier om. Als het weder het toelaat, wordt het plankier bij hot vallen van den avond om zeven uren met bal lons verlicht. Naar men verneemt, zal hot badsei- zoen te Scheveningen op Zaterdag 1 October a. s. gesloten worden. Dezer dagen hoeft eene 53-jarige vrouw, ruim 28 jaren gehuwd, in stilte de echte lijke woning to Haarlem verlaten met ongeveer ƒ4000 aan bankpapier enz. Men vermoedt dat zij naar Amerika is vertrokken. Eene jaloerseho huisvrouw te Am sterdam wierp in de Westerstraat haar man eene hoeveelheid peper in de oogen, zoodat hij naar het gasthuis moest worden gebracht om er genees kundig te worden behandeld. Met betrekking tot het onderzoek naar de oorzaak der vreemde ziekteverschijnselen by militairen van het garnizoen te Middelburg kan thans, zegt het „N. v. d. D.", met zekerheid ge meld worden dat het in de soep gebruikte vleesch afkomstig was van eene zieke koe uit Heinkens- zand. Welke medicynen dit dier zpn toegediend, is vooralsnog niet bekend. De lokalen in de verschillende kazernen, welke tijdens de ziekteverschynselen tot ziekenzalen waren ingericht, zyn weder in hun vorigen toestand terug gebracht. Alle zieken zyn thans in het hospitaal, en de gozonden in hunne eigen woning (de kazerne) gehuisvest. Volgens de „Midd. Crt. verlaten heden de laatst aangetasten het hospitaal, zoodat wy thans kunnen aannemen, dat alles tot den norma len toestand is teruggekeerd. Een 8-jarig kind van den landbou wer W. S., te Giesen-Nieuwkerk, is levenloos uit eene sloot naby de ouderiyke woning opgehaald. Te Brand wyk is het ïyk van den ren tenier P. S. in eene wetering achter zyn huis gel vonden. Men vermoedt dat by, zyno handen willende wasschen, voorover is gevallen.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1