Vervolg der Advertentiën. Vrij willige Yerkooping, 13 UIT E PÜT SL A. PÏIX Fraakrljk. Depeehes uit Parijs melden, dat aldaar gisternacht in het departement van buitenlandsche zaken ge wichtige papieren gestolen zijn. In diplomatieke kringen te Parijs acht men het vrij zeker dat lord Lyons zjjn ontslag uit den staatsdienst nomen zal zoodra het Engelsche Parle- mont is uiteengegaan. Wie hem dan als ambassa deur te Parijs zal opvolgen is nog onzeker. Men noemt den heer Malet, maar dezo is te Berlijn te openlijk tegen Frankryks invloed in Egypte te velde getrokken om voor de Fransche regeering persona grata te zijn. Bij de aanstaande manoeuvres in Frankrijk zullen reservisten, die zich goed van de vélocipède kunnen bedienen, worden vrijgesteld van den ge wonen kampdienst en worden gebruikt als mili taire boden. Het Eden-theater te Parijs werd eergistoren voor 6 millioen fr. ingezet, maar er deed zich geen kooper op. In November zal men het nog eons probeeren. Duitschlaud. Keizer Wilhelm is van Gastein naar zijn zomer verblijf Babelsberg, bjj Potsdam, teruggekeerd. De keizer zag er goed uit en vertrok onder do „Hoeh's" on „Auf wiedersehn's" der badgasten. Kort vóór zijn vertrek bezeerde de keizer zich aan zijne heup, door bukkende, tegen eene tafel te stooten, doch dit had geene ernstige gevolgen. De keizer kwam te Babelsberg gistermorgen om tien uren in den besten welstand aan. Op den laatsten dag der universiteitsfooston te Góttingen, werd 's ochtends een groote optocht gehouden, 's avonds gevolgd door eone samen komst, onder presidium van den prins-rogent van Brunswijk. Deze schonk duizend mark aan de armen der stad. Prins Von Bismarck, die Donderdag uit Yarzin te Berlijn kwam, zou gisteren door don koizor op het kasteel Babelsberg ontvangen worden en dacht hedenavond of Zondag-ochtend de reis naar Kissin gen voort te zotten. In deze badplaats, waar de Rijks-kanselier eene week of drie hoopt door te brengen, zal hij eerlang eene bijeenkomst hebben met graaf Kalnoky, den OostenrykschHongaarschon minister van buitenlandsche zaken. In hoever de loop der gebeurtenissen in Bulgarije een hoofdpunt vormt van hetgeen de [rijkskanselier met den keizer of met graaf Kalnoky verhandelen zal, daaromtrent vindt men in de Duitsche bladen nog niets aangeduid. Er zjjn 70 nieuwe vaandels voor het Duitsche leger, voornamelijk voor de Brunswijksche regimen ten, aangemaakt, die den 18den dezer zullen worden uitgereikt. Het „leger des heils" is uit Worms verdreven. Zjjne zoogenaamde oefeningen verwekten zooveel openbare ergenis, dat de overheid besloot, een einde er aan te maken. Dientengevolge werd laatstleden Zondag op hoog bevel de zaal der bijeenkomsten gesloten en allo verdere verrichting des legers ver boden. De legertroep wil nu naar Maiatz verhuizen, maar kan ook aldaar geene aangename ontvangst verwachten. Tot dusver is nog door geen blad het opzien barend bericht der „Post" tegengesproken, dat professor Virchow, bjj de jongste verkiezing van don rector der Berlijnsche universiteit, in drie stem mingen in de minderheid is gebleven, zoodat in plaats van hem de natuurkundige Schwendoner ge kozen moest worden. tir^ot-ItrlrannllL De meeste der wijzigingen, door' het Iloogerhuis gebracht in het wetsontwerp op het grondbezit in Ierland, zijn in do gisteravond door het» Lagerhuis gehouden zitting goedgekeurd. Enkele werden op voorstel der regeering verworpen. Over twee door do Parnellisten bestreden amendementen is, met toestemming der regeering, het debat tot aanstaan den Donderdag verdaagd. Volgens oen bericht, door de „Times" uit Durban ontvangen, is de Portugeesche regoering van plan troepen te zenden naar het land ten Zuiden van do Delegaobaai, ten einde dit in bezit te nemen. „Indien de Portugoezen dit werkelijk doen merkt de „Pall Mall Gazette" op dan is het te hopen, dat de minister van koloniën onmiddellijk last geeft Tongaland onder Engelands beschermheer schap te stellen. Wjj hebben genoeg geloden van de tegenwoordigheid der Portugeezen in hot oosten van Afrika, en kunnen niet dulden dat de Portu geezen hunne vlag planten in streken, welke in den kring van Engelands belang thuis hooren." Eene eigenaardige plechtigheid zal eerstdaags to Lindisfarne (Haly Island), eene van de schilder achtigste plekken van de kust van Northumber land, plaats hebben. Een aantal Roomsch-Katho- lieken uit het noorden van Engeland en enkelen uit andere deelen van het Rjjk en uit Ierland, benovens ook eenigo porsonen, behoorende tot de Engelsche Kerk, van de High-Church richting, zullon daarheen eene bedevaart doen, ten einde het twaalfde eeuwfeest van den dood van den Heilige Cuthbert te vieren, den patroon van Lindisfarne on Durham. De bedevaartgangers zullen ruim drie mijlen ver over nat en gedeolteljjk door de zee bedekt zand wandelen, de mannen voorop en daarachter de vrouwen. Hier en daar zullen zij bijna tot aan de knieën door het wator moeten gaan. België. Het wetsontwerp, waarbij bepaald wordt dat het loon van den arbeider niot vooraf verpand en dat daarop ook geen beslag gelegd mag worden, is Woensdag door den Senaat met 31 tegen 11 stem men aangenomen, nadat ettelijke amendementen waren verworpen. Volgens particuliere berichten uit Antwerpen is men daar druk bezig met toebereidselen voor de vestiging van eene „Koffiotermjjnmarkt". Reeds is voor de op te richten liquidatiekas voor 3 millioen franken kapitaal ingeschreven. Waarschijnlijk zal de termjjnhandel 1 October een aanvang nemen. Eene dame te Luik, die er zes en twintig katten op nahoudt, is door de rechtbank aldaar tot 20 fr. boete veroordeeld, wegens den last, dien haar lievelingen aan de buren veroorzaakten. Bulgarije. Do hofhouding van den prins van Coburg be staat uit don adjudant, kapitein Dobner, den raads heer Fleischmann, kabinetssecretaris, en den twoe- den adjudant Laaba, majoor bjj het Hongaarsche leger; de prins nam bovendien een Engelschen stalmeester, twee kamerdienaars, twee jagers, een kok en twoe vrouwolijke bedienden mede. Naar aanleiding van het vertrok van don prins naar Bulgarije zegt het „Journal de St.-Pótersbourg" dat daardoor Ruslands meening betreffende de onwet tigheid zjjnor verkiezing niet kan worden gewijzigd. Do mogendheden en Turkije zullen zeker ook het besluit des prinsen niet kunnen goedkeuren, daar dit onwettig is en do prins daarbij is t© kort ge schoten, wat betreft zjjne verplichting jegens de mogendheden. Hot blad houdt daarom de reis des prinsen voor een betreurenswaardig feit, waarvan men den in vloed op do ontwikkeling der gebeurtenissen in Bulgarije zal moeten afwachten. Ook de andere te St.-Petersburg verschijnende bladen beschouwen de reis van den prins als een avontuur, dat hem niets dan teleurstelling zal brengen. Do „Novoje-Wremja" is van oordeel dat 's prin sen verblijf in Bulgarije niet van langen duur zal zjjn. De „Grassdanin" hoopt dat de Russische regee ring geen enkelen stap vóór of togen den prins zal ondernemen. Naar men uit Parijs meldt, zal 's prinsen moeder, prinses Clémontine van Orleans, hem weldra vol gen, ten einde ook in het vorstelijk paleis te Sofia haar intrek te nomen. Toen de Bulgaarsche vertegenwoordiger te Kon- stantinopel den groot-vizier mededeelde dat prins Ferdinand uit Weenen was vertrokken, antwoordde Kiamel-pacha dat de Porte zal weigeren den prins te erkennen zoolang de mogendheden daartoe hare toestemming niot liobben gegeven. Het blijkt nu dat de prins zoolang heeft moeten talmen met zjjno reis, daar hij moest wachten op zjjn ontslag uit den Ilongaarscben krijgsdienst. Zoodra de prins en zjjn adjudant, lui-tenant Dobner, dit hadden ontvangen, werden terstond do toebe reidselen gemaakt, 's Prinsen secretaris, majoor Laba, verzuimde dit echter, doch werd aan het station te Temesvar opgewacht door den plaats commandant, die hem de kous gaf óf naar Weenen terug te koeren óf eene aanvrage om ontslag, welke hem werd voorgelegd, te onderteekenen. De majoor teekende terstond en kon toen met de andere hoeren van 's prinsen gevolg de reis voortzotten. Naar men verzokprt, heeft prins Ferdinand in Bulgarije krachtigen steun te verwachten van do rny Hl 'l IIié Aanhangers van zijn voorganger. Prins Alexander neeft Ferdinand goedon raad gegeven, hem per sonen aangewezen, op wie hjj kon vertrouwen, en hem tevens aan zjjne vele vrienden in Bulgarije aanbevolen. Te Sofia hoeft hot bericht van 's prinsen aankomst op de bevolking een goeden indruk gemaakt. Er heerscht groote opgewondenheid en men maakt groote toebereidselen voor eene schitterende ont vangst van den nieuwen vorst in de hoofdstad. Daarentegen is uit Roestsjook te Berljjn per te legraaf bericht ontvangen dat Stambuloff, wegens onrustwekkende politieberichten uit de Donau-steden, aan prins Ferdinand heeft verzocht, noch te Lom- palanka noch te Sistova aan wal te gaan, maai de deputation aan boord te ontvangen. Overal zijn zeer vele verdachte vreemdelingen aangokomen, togenovor welke de politie machteloos is, daar zjj allen zjjn voorzien van Russische of Oostonryksche paspoorten. In eerstgenoemde stad is een politieke moordaanslag gepleegd op den heer Dokrovitsch, mod. doctor, een voorstander der regeoring. Een jj veraar der Russische party heeft hom met een revolverschot doodoljjk getroffen. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 31 Juli tot 6 Aug. Datum. Uur. Aantal. Gemidt"1 eldo Eng. Standkaareen. 31 Juli 7.30 9.15 7 17.2 1 Augustus 7.30 9.15 8 17.7 2 7.30 9.15 7 37.5 3 7.30 9.30 8 17.4 4 7.30 9.30 7 3 7.4 5 7.30 9.30 8 17.5 6 7.30 9.30 8 17.0 Harktberlohteib Leiden, 13 Aug. Heden aangevoerd: Tarwe liec- toliter. Wintertarwe f 9.a f 9.25. Zomertarwe f 8.a f 8.75. Rogge H. L. Winteirogge f 5.25 a f 5.75.Zomer- rogge f a f Gerst JJ. L. Zomer jerst f 4.50 a f 5.Chevalier-gerst f5.50 a f C.50. HaverH. L. Zware Haver f 8.75 a f 4.Lichte Haver f 3.20 a f 3.75. Duivenboonen hectol. faf Paar- clenboonen .icctol. f af Boter: 7850 'g. Grasboter, late qualit. l/i vat f 50.— a t 60.Sclieibooer 2de quali'. V-i vat f a f Grasboter 1ste quolit. pe. kilogr. f 1 25 a f 1.50; Schei- boter 2de qualit. per ki.ogr. f i Lance Zwarte Turf 14000 dubb. hectol., f 0 18 f 0.20. Londen, 12 Augustus. Fricscho Boter 106 a 116 sh. in het Heoren-Logement aan den Burg tLeiden, bjj opbod Zaterdag 20 Augustus 1887, by afslag Zater dag 27 Augustus 1887, te halfacht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notari* te Leiden, van No. 1. Het HUIS te Leiden, aan den Stations weg No. 23, met voorgelegen Tuintje en achterge legen Erf en Tuingrond, groot ongeveer 3 aren, 62 centiaren. Verhuurd per week voor f 4.25. No. 2. Het HUIS, waarin Tapperij, naast het voor gaande, No. 25, met voorgelogen Tuintje en achter gelegen Erf en Tuingrond, groot ongeveer 3 aren, 3 centiaren. Verhuurd per week voör ƒ6. No. 3. Het HUIS, gelegen als voren, No. 27, met voorgelegen Tuintje en achtergelegen Erf en Tuin grond, groot ongeveer 4 aren, 14 centiaren. Verhuurd per week voor ƒ3. No. 4. Het HUIS, gelegen als voren, No. 29, met voorgelegen Tuintje en achtergelegen Erf, groot ongeveer 69 centiaren. Verhuurd per maand voor 12.-. Do perceelen 1, 3 en 4 hebben duinwaterlei ding en perc. 2 heeft gasleiding. De perceolen worden by den afslag gecom bineerd en zijn meer uitvoerig omschreven bij biljetten met situatie-teekening. Te zien: Woensdag en Zaterdag in de weken van veiling en afslag van 10 tot 2 uren. Te aanvaarden bjj de betaling der. kooppen ningen op den lsten November 1887. Meerdere inlichtingen zjjn te bekomen ten kantore van voornoomden Notaris COEBERGH, alwaar tus- schen de veiling en don afslag verhoogingon kun nen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 6