N°. 8431. Maandag 15 -tk rag ras tras A\ 1887. Leiden, 13 Augustus. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 3 maanden1-10, Franco por poet Afzocdorl^Uo Nommert;0.05. Oiüoieole Kennisfferiiiffen. Vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze in herinnering dat krachtens de artt. 8 en 9 der Wet van 4 December 1872 (Stbl. No. 131) vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten niet mag geschieden zonder toestemt». van don Burgemeester; dat voor dit vervoer geen gel-ruik mag worden gemaakt van openbare vervoer middelen dat voer- en vaartuigen waarmede dit vervoer heeft plaat-s gehad, onmiddellijk daarna door de zorgen op kosten van den eigenaar moeten worden ontsmet en dat voor hel. vervoer van zoodanige lijders naar een ziekenhuis of naar hunne woning een uitsluitend daarvoor bestemd voertnis' van gemeentewege bo chikbaar is gesteld. Zij noodigen belanghebbenden uit, ingeval het vervoer van een l ider aan eene besmettelijke ziekte noodig is, zich te vervoi g .n aan het Bareel van Politie, zullende alsdan door tuk- -henkomst der politie het bovenbedoeld voertuig ter hunner beschikking worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, DE FREMERY, Weth. lo. Burg. 13 Aug. 1887. E. KIST, Secretaris. Door den hoer "W. L. Van Kaathoven, langen tjjd waarnemend, thans werkelijk commandant der d.d. schutterij te Leiden, is een adres ingediend by den gemeenteraad alhier om de aandacht dezer ge meentel jke vertegenwoordiging opnieuw te vestigen op liet feit dat het der Leidsche schutterij ontbreekt aan oeno geschikte gelegenheid om zich te oofonon in het schieten naar de schijf. Reet - twee adressen waren door genoemden heer tot den Raad gericht, nl. den 14den Januari 1885 en den 17don Maart d.a.v., welko boide betrekking hadden op eene eventueel op te richten schiotbaan op het Raamland buiten de voormalige Hoogewoerds- poort, terwijl reeds tal van jaren gewezen is op het genlis van zulk eene schietbaan. Na liet besluit omtrent de bestemming van ge noemd land heeft de adressant pogingon aangewend om eei>e schietbaan te zien verrijzen in het Raam- land buiten de voormalige Marepoort. Een bezoek aan Kralingen en de gevaarvrjje schietbaan aldaar staafde do gedane keuze. Eene teekening der baan werd 7 Juni 1886 aan burgemeester en wethouders ingezonden. Daarop word den 15den October 1886 by missive van dat college adressant medegedeeld dat do be zwaren om op het bedoelde land eene schietbaan aan te loggen, onoverkomelijk waren blijkens rapport van de commissie van fabricage. Evenwel bestond daartoo gelegenheid op het aan de gemeente be- hoorende land in den Boschhuizerpolder, buiton de voormalige Wittepoort, mits, na goedkeuring door den Raad, do kosten gevonden honden worden uit particuliere bijdragen. Veie besprekingen zijn toen gevolgd, totdat door B. en Weths. adressant op 26 Februari 1887 oen plan gezonden werd overeenstemmende met de vroeger overgelegde teekening voor eene baan in genoem den polder, met opgave der kosten ad 8000 en een verzoek om een onderzoek te willen instellen omtrent de jaarlyksche bijdragen van garnizoen enz. Aan dat verzoek werd gevolg gegeven en na een onderhoud en opneming in loco tusschon den heer Van Kaathoven en den kolonel garnizoens commandant, werd door oerstgenoemde aan den minister van Staat, minister van binnenlandsche zaken, d.d. 3 Maart 1887, een schrijven gericht, waarin oen tweeledig verzoek werd gedaan: lsto eene jaarlyksche bijdrage van Binnenlandsche Zaken te mogen ontvangen en 2de het ministerie van oorlog tot medewerking te willen opwekken. Bjj een schrijven van B. en Ws., van 15 April 1887, werd adressant in kennis gesteld met het antwoord van don betrokken minister en dat af wijzend was met betrekking tot het 1ste verzoek, terwijl tevens werd medegedeeld dat het ministe rie van oorlog zich bereid had verklaard voor eene jaarlyksche bijdrage van ƒ200. fezs fourant wordt dagelijks, ast uitzondering ran fon- en feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVBRTENTIEN: V»n 1—6 regel» 1.06. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters neer plaatsruimte. Voor het ino&e- scerou buiten de etad wordt 0.10 berekend. Opnieuw wendde hjj zich tot denzelfden minister op 2 Juni 1887 om op het groote belang te wijzen van hot verkrijgen eener schutterij-schietbaan en nogmaals te verzoeken om voorziening in hetjaar- lijksch tekort vanwege Binnenlandsche Zaken, aan- toonendo dat slechts in de eerste jaren hoogstens eeno som van 200 jaarlijks zou ontbreken om rente en aflossing van de goraamde som te dekken en op merkende dat naar zijne beschoiden meening do bij drage van het ministerie van oorlog ad ƒ200 te gering was in verhouding tot de onkosten, welke het nu heeft voor transport van manschappen en matrióel naar Katwjjks duinen; zoodat, mocht Oor log kunnen besluiten op dien grond do toegezegde bijdrage te verhoogen, het jaarlyksch tekort, door Binnenlandsche Zaken te dekken, daarmede zou worden verminderd en dat tekort geheel zou ophou den zoodra het kapitaal, voor oprichting besteed, zou afgelost zijn. Verder deed hy Burg. en Weths. opgave van het bedrag der toegezegde jaarlyksche bydragon en zond hun een afschrift van het tweede verzoek aan den minister. Die bijdragen bedroegen oen totaal van 400 jaarlijks, waaronder van „Pro Patria" ƒ125, van de nieuwe op te richten burgerscliietvereeniging „Pugno" ƒ50, van de bestaande scherpschuttersver- eeniging 25 en van het ministerie van oorlog 200. Op 30 Juni jl. gewerd hem het antwoord van den minister, dat afwijzend was. Daarom richt hij zich thans andermaal tot den Raad om te verzoeken uit de gemeentemiddelen het tekort voor de zoo hoog noodige, eventueel op te richten schiotbaan in don Beschhuizerpoldor te dekken. Aan het toolatings-oxamen voor fourier bjj het 4do reg. inf. is door vier onderofficieren deelge nomen en wel door de sergeantenC. Geelen, J. A. Peverolli, J. C. Muller en P. W. Haman. Maandag middag te twaalf uren zullen op het schuttersveld alhier de nieuw benoemde officioron H. M. J. Sark en W. H. C. Boellaard door den kolonel W. H. Doorman, commandant van het 4de reg. inf., op plechtige wjjze worden beëedigd. Van den 15den tot den 20sten dezer zullen de 1ste en 2de compagnieën van het 4de bat. 4de rog. infanterie het kamp op het schiotterroin te Katwijk betrekken. Do Staatscourant van heden, No. 189, bevat de statuten der naamlooze vennootschap „Do Leidsche Katoenmaatschappy, voorheen De Heyder Co.," te Leiden, door den Koning goedgekeurd. Haar maatschappelijk kapitaal bedraagt ƒ1,200,000, in 1200 aandeelen van ƒ1000, verdeeld in vier seriën van ƒ300,000, waarvan voorloopig drie seriën uitgegeven worden en geplaatst zijn. Benoemd zyn tot directeuren de hoeren P. L. C. Driessen en P. T. C. Driossen; tot commissarissen de heeren mr. B. H. M. Driessen, B. E. J. Driessen en A. Hooreman. Qtacmgd NUatr» In de afgeloopen wook werden hier ter stede aangegeven 2 gevallen van diphtlieritis, beide met doodelyken afloop. Bovendien kwam één geval van roodvonk voor. Bij het afz-etten eener boot inden Rynsburgersingol alhier, verloor hedenmorgen een jongen zyn ovenwicht, met het gevolg dat hjj voor over te water viel. Iemand, daar juist passeerende, mocht or in slagen hom uit zijn benarden toestand te redden. Op den Ouden Singel alhier had eon e hevige vechtpartij plaats. Twee vrouwspersonen, op één en hetzelfde jongmensch verliefd, trachtten elkander door vuistslagen hun uitverkorene afhan dig te maken. Eene dezer furiën, door de ontvangen slagen ver woed, bracht hare tegenpartij, m6t 60116 inmiddels uitgetrokken haarspeld een gewichtig en gevaar lijk wapen in handen van dusdanige vrouw zulke diepe wonden toe, dat deze met een bebloed aan gezicht het hazenpad koos. Hedenmiddag te twaalf uren wer den de miliciens der lichting 1884, '86 en '87 ver- eenigd, ten einde op het schuttersveld alhier, onder leiding van den Isten luitenant-adjudant P. W. Weber, blijken van hunne geoefendheid in het exercoeren te geven. Het was werkelijk aardig om te zien, met welk eene juistheid de verschillende bewegingen werden uitgevoerd. De leider heeft er dan ook alle eer van. Een schippor, die g i s t e r a v o n d om halftien mat zijne schuit door den Vliet voer, had aan de Neksluis het ongeluk van zjjn vaartuig te vallen en onmiddellijk in de diepte weg te zinkon. Een politio-agent, een hoornblazer van do veld-artille- rie en een paar burgers begaven zich spoedig in een roeibootje naar de plaats, waar de man was verdwenen, maar bespeurden niets van hem. Na verloop van eenige minuten kwam de drenke ling oen aanzienlijk eind meer stadwaarts boven, en toen mon hem in het bootje haalde, bleek gelukkig dat de levensgeesten hem nog niet verlaten hadden. Toen hy en zijne redders weer op den vasten wat waren, bracht men hem in eene woning in de Molensteeg, waar hem een verwarmende drank word toegediend. De man had niets anders gedacht of zyn laatste uurtje was voor hem geslagen. Gisteravond omstreeks acht uren hield eene der compagnieën infanterie, alhier in gar nizoen, eene nacht-volddienst-oefoning, met het oog op hot late uur in stilte gevolgd door menigen wandelaar, die, misschien vreezonde dat de indertijd plaats gehad hebbende ongereldhedon weder een aanvang genomen hadden, zeer nieuwsgierig den troep nagingen. Bjj het verlaten der stad aan de Doezabrug volgde echter menigeen gerustgostold weder zijns weegs. Vloed te Katwjjk aan Zee: Z. 14 Aug. 10.7 D. 18 Aug. 1.37 M. 15 - 11.- V. 19 - 2.30 D. 16 - 11.52 Z. 20 - 3.20 W. 17 - 12.45 Z. 21 - 4.10 Dozo uren gelden, met oen klein verschil, zoo wel vóór den middag als na den middag. Een begin van brand, gisteravond ontstaan in een dak- of bediendenkamertje van het „Hotel Garni" te Scheveningen aan de zeezijde, had gelukkig geen verderen voortgang. Met een Hinken waterstraal van do terstond aangerukte bluschmiddoien werd de vlam bedwongen, welke alleon nogal wat rook naar buiton dreef. Binnen het kwartier was alles afgeloopen; de hotelgasten moeten er weinig van bespeurd hebben, en alleen 'door de logé's in de nabijheid van het in brand- geraakte kamertje worden voorzorgsmaatregelen genomen. Volgens een later bericht echter werdon door de vlam, welke vry hevig woedde, onderscheidene koffers beschadigd. De commandant van de brandweer was ter plaatse tegenwoordig. Onder de logeergasten hoerschte nogat ontsteltenis; sommigen waren reeds gereed om met hun goed het hotel te verlaten. Gelukkig was er geen wind zooals den vorigen dag. Dan toch ware de ramp niet te overzien geweest. Thans was het hotel te 12 uren weder tot zyne rust teruggekeerd. Gisternamiddag ongeveer drie uren zyn in het IJ, einde Handelskade, te Amsterdam, twee jongelingen met zwemmen verdronken. Na een paar uren dreggens slaagde men er in één der lyken op te visschen.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 5