scheen óók al niet gomakkoiyk te gaan; nauwelijks toch was hjj eerjtg^ schreden vooruit, of „bom", daar liet hy zich tegen den grond vallen, waardoor zij dan ook r,un drieën over elkander rolden. Dit gebeu^^ 200 n0g een paar rnalen, alvorens zij een °'rjd weogs met den woestaard waren. Ter adsistentie kwamen nu een paar brugwachters aan, die hem in den rug grepen en zoodoende voortduwden. Ook zij werden echter gedurig onthaald op eenige ach- terwaartsche voetbewegingon, waardoor ook hunne positie allesbehalve benijdenswaardig was. Na zoo weer oen eind voortgesukkeld te hebben, werden deze adsistenten vervangon door een tweetal agenten, zoodat de oproerige persoon nu met vier dienaren der politie en onder een grooton toeloop van men schel! naar het commissariaat werd gebracht, alwaar hom gelegenheid werd gegeven om over zijne zonden na te denkon, waarvoor hij zich later by den rechter zal moeten verantwoorden. Hedenmorgen te negen uren heeft te Katwijk op 400 en 500 meter het geveclitschie- ten plaats gehad, op in zee drijvende doelen. De kolonel Doorman, commandant van het 4do regimont infanterie, woonde met belangstelling dezo practische oefeningen by. De vleeschhouwer P. d. G. van Voor burg, is aan don Voorweg te Zootermeer 's avonds om elf uren met paard en rijtuig te water geraakt. Ofschoon het goruimen tyd duurde oor er hulp kwam opdagen, liep alles toch zonder ongelukken af. Als eeno bijzonderheid kan worden gemeld dat in do gomoente Zegwaard gedurendo meer dan eene maand goene kinderen geboren zijn. De opbrengst der tienden van don baron Van Hardenbroek Van Borg-Ambacht, onder Berg Ambacht, was ditmaal ƒ132, togen ƒ119.50 in 1886. Vervolg van den uitslag der wed rennen te Clingendaal. Harddraverij voor driejarige Nederlandsche mer- riën. Prijs, ƒ1000, „Emma", oigenaarVan derKlugt; lste premie, f 300, „Kecht door zee", eigenaar Koster; 2de premie, ƒ100, „Princes", eigenaar Oud(jk. The Hague stakes. Prijs, ƒ1000, „Sollick", eige naar graaf Nic. Esterhazy; 2de aankomende, „Cla- rabido", eigenaar graaf De Ribancourt; 3de aanko mende, „Alida", eigenaar sir Edwards. Wassonaar-stakes. Prijs, ƒ2000, „Rosier", eigenaar L. Horzy; tweede aankomende „Masqué", eigenaar Fern. Coppée; derde aankomende „Germania", eige naar graaf Nic. Esterhazy. Hurdle-race. Prijs, ƒ500, „Jasmine", eigenaar luit. K. D. Punt; tweede aankomende „Bambin", eigenaar jhr. G. Den Tex. Internationale harddraverij. Prijs, 650, „Ossip" ex „Compagnie", oigenaar wed. H. Walkor; pre mie, ƒ200, „Vetlok", eigenaar Joh. De Mol; derde aankomende „Rosa II", eigenaar Coets DeBosson. Consolation-stakes. Prijs, ƒ400, „Rape of the Lock", eigenaar graaf Nic. Esterhazypremie, 100, „Seagull", eigenaar luit. Metelerkamp; derde aan- komondo „Exemplar", eigenaar luit. Punt. De wedrennen van gisteron waren drukker be zocht dan don vorigen dag. Het weder was zeer gunstig. De muziek werd uitgevoerd door de kapel van het 3de rog. huzaren. Ook nu werd or druk gewed en do „bookmakers" doden goede zaken. De uitslag van den nationalen zwem wedstrijd, gehouden te Gouda op Woensdag 3 Augustus, is als volgt: Afdeeling A 2. Snelzwemmen op den buik voor loden der Goudsche Zwemclub en liefhebbers. Baan 160 meter mot 3 keerpunten, lste prijs de heer A. M. Harthoorn uit Amsterdam, in 2 min. 48 sec. 2de prjjs de heer C. Unger uit Delft, in 2 min. 53 sec.3de prjjs de heer L. Beszelsen uit Gouda, in 2 min. 57 sec. Afdoeling B 2. Snelzwemmen op den rug voor lodon en liefhebbers. Lengte der baan 80 meter met één keerpunt. Eerste prjjs do heer W. De Sitter uit Groningen, in 1 min. 213/, sec.tweede prjjs de heer J. D. Bloemen nit Amsterdam, in 1 min. 22'/, sec.derde prjjs do heor A. M. Hart hoorn uit Amsterdam, in 1 min. 23 sec. Afd. C. Duiken, lste prjjs: verguld-zilv. medaille de heer J. D. Bloemen, van Amsterdam, in 1 min. 5 sec. (Het voorwerp, de pop, had men op eene .diepte van 2'/2 a 3 M. laten zinken; het moest op gedoken worden en weer naar het punt van uit. gang dooi' den zwemmer teruggebracht worden.) 2do prjjs f gilveren medaille, de hoer A.M. Hart hoorn, van Amsterdam, in i mill. S sec, Er waren 23 mededingers. Te Haar lom is een onbekend man van ongeveer 50 jaar levenloos uit het Zuider- Buiten-Spaarne opgehaald. Hij was eenvoudig in het zwart gekleedgeld of voorwerpen van waarde werden niet bjj hem gevonden. De commissaris van politie verzoekt spoedig inlichtingen. De volgende vermakelijke vergis sing deelt men aan het „Rott. Nbl." medo: In ons lieve vaderland is eene stad, welke geheel omringd is door singels. Zoodra men langs die singels gaat bouwon, is men op het grondgebied van een der drie durpen, welke de stad omsluiten. De architoct eener bouwmaatschappij had aan het gemeentebestuur van een dier dorpen iets gevraagd wat op het bouwen betrekking had. In antwoord op zijne vraag verkroeg hjjzjjne aanstelling tot vroedvrouw op eene jaarlyksche bezoldiging van ƒ.300. Later bleek dat een dor talrijke volontairs hot stuk verkeerd had geadresseerd. Uit Venendaal wordt, d.d. 4 Aug., ge- meldDo genietroepen zijn heden te 6 uren naai de Grebbe opgetrokken. In den namiddag van gis toren bepaalden zich de oefeningen geheel tot het omhalen van boomen, waarbij dynamiet wordt gebruikt. Maandag-voormiddag viel eene vrouw, dio twee kleine kinderen by zich had, in de Yeemarktstraat te Breda, uitgeput van honger en vermoeienis, in onmacht. De heer L. J. Staal, die dit zag, liet haar dadeljjk by zich in huis bren gen. Toen de vrouw eenigszins by was gekomen, voorzag genoomde heer haar van voedsel en drank, dat gretig door haar word gobruikt. De vrouw was uit Don Bosch afkomstig en was naar Breda gekomen om werk voor haren man te zoeken, die boekbinder is. Tusschon hare kleeren vond men een briefje, aan haren man geadresseerd, waarin zy schreef dat zy waarschyniyk den weg naar Den Bosch niet meer zou kunnen afleggen, en mocht zy onderweg ster ven, dan hoopte zy hem hiernamaals weer te zien. Do heer L. J. Staal heeft de vrouw verder van mondvoorraad voorzien en haar daarop door zyn knecht naar het spoor laten brengen, de onkosten van vervoer voor zyne rekening nemende. (B. C.) De dienstknecht te Swalmen, die in de vorigo maand aldaar ernstig verwond werd en voor wiens leven men vreesde, is beterende, doch de spraak zal, volgens verklaring der genees- heeren, niet meer terugkomen. De dader is te Roermond in arrest. Gistermiddag zyn te Tilburg, in de wyk Groot-Oerle, drie woningen, toebehoorende aan Ms. Van Oers en bewoond door Kroos, Jansen en den wevor Wolvers, geheel afgebrand. Van eerst genoemde werd weinig gered, terwijl alleen do inboedel van Wolvers verzekerd was. Ook do woningen waren verzekerd. Oorzaak onbekend. Uit N i e u w-Y ork wordt geseind dat verscheidene republieken in Zuid-Amerika, alsook Brazilië, voornemens zyn in de maand November een sanitair congres te Lima te doen houden, ten e nde gemeenschappeiyk maatregelon vast te stellen tegen do cholera. Uit de statistiek biykt dat deze ziekte thans in Zuid Amerika ongekend groote ver woestingen aanricht. In Chili zyn gedurende het eerste halfjaar van 1887 ruim tienduizend personen aan cholera gestorven. B U l'JC KNLAN S>. FVatikrJilt De meeste Parysche bladen spreken over het mislukte duel tusschon generaal Boulanger en don heer Jules Ferry. De „République Franf-aise" kiest party voor den gewezen minister en vindt het zeer goed, dat Ferry weigerde Boulanger's voorwaarden aan te nemen, doch de „Justice" en de radicale bladen hekelen Ferry's houding en zeggen: „wie de wetten van het duel te streng vindt, moet vooral zorgen dat hy niemand beleedigt." Ten einde dezo teere quaestie uit te maken, heeft men het oordeel gevraagd van den heer Paul De Cassagnac, die by dergelyke quaesties van eer voor een man van gezag doorgaat. De Cassagnac nu verklaart dat de hoer Ferry volkomen gelyk heeft. Een duel op het pistool zegt hy gelyk Boulangers getuigen dit voorstellen, is een dubbele moord. Dergelyke voorwaarden zouden alleen kunnen gosteld worden door een man, wiens vrouw is ontvoerd en dergelyke feiton. Ferry's getuigen hadden gelyk dit to weigeren, doch zy begingen eene groote fout, dat zij niot terstond voorstelden de beslissing aan scheidsrechters over te laten. In allen gevalle echter had generaal Boulanger tegen over den advocaat Ferry, voor wien hot duel geen gewoonte is, niet een zoo grooto „férocité théatrale" mietm toonon. De heer De Cassagnac gelooft echter niet dat do zaak uit is, daar vaststelling der voorwaarden door scheidsrechters nog mogelyk is. Uuitschlaiid. De Duitsche kroonprins zal den lOden naar Ems gaan om er eene tweede kuur te volgen. In de- laatste dagon is de prins schorder en by het slikken heeft hy pyn; intusschon maakt men zich niet bezorgd. SiegmundSobernheim, de jongste van twee broe ders, die samen eeno der grootste bank- en han delsondernemingen te Berlyn bezitten, heeft gisteren getracht zich van het leven te berooven. Dit ver wekt in de handelskringen groot opzien. Siegmund Sobernheim leefde op grooten voet, verkeerde in aristocratische kringen en speolde. Zyne particuliere zaken zyn zoozeer in de war, dat liy zich schaamde, by zijn broeder om hulp aan te kloppen. Het schynt dat de firma daarby niet betrokken is. Er bestaat weinig hoop dat de doctoron den kogel, dien hij zich in het hoofd geschoten heeft, kunnen ver- wyderon. Italiö. De brief, door keizer Wilhelm aan den Paus ge schreven naar aanleiding van diens jubileum, isge- dagtcekend uit Gastein. De eerbiedige en welwil lende toon, welke in dit schryven heorscht, heoft de aandacht getrokken der Pruisische diplomaten. Het antwoord van den Paus is kort, maar af doende. Hy verklaart mot vreugde te ontwaren dat de vrede op godsdienstig gebied in Duitschland terugkeert. In zyn brief aan den Paus had de keizer den lof verkondigd der pauselyke politiek en gewezen op het grootsche karakter dor zending van vrede, orde en eensgezindheid. Uit Napels wordt dd. 4 Aug. gemeld: Vjjf go- vallen van verdachte ziekte, waarvan drie met doo delykon afloop, zijn voorgekomen te Resina, bij Napels, in hetzelfde gezin. Te Napels zelf zyn eer gisteren twee gevallen aangegeven, welke overeen komst vertoonen met cholera. In Calabrië is de epidemie byna verdwenen, hoewel nog enkele ge vallen te La Roc-cella voorkomen. De dames van Sevilla, in Spanje, hebben aan den Paus een mantelhaak ten geschenke gegeven, ter gelegonheid van zijn jubelfeesthierin zyn ruim 580 edelgosteenten geplaatst. Oreot-BrltaiutlS. Sir James Fergusson verklaarde in de gisteravond door het Lagerhuis gehouden zitting, dat vóór de ontvangst der balans van het afgesloten dienstjaar onmogelyk met zekerheid kan opgegeven worden welke bate of welk tekort het Egyptische budget oplevert. Verder zeide hy dat, zoodra de wet op de be scherming der fabrieksmerken door de Koningin is bekrachtigd, een rondschry ven tot do mogendheden zal gericht worden om haar uit te noodigen aan de Britsche onderdanen dezelfde bescherming tegen vervalsching te verleenen als de nieuwe wet aan de vreemdelingen biedt. Volgens bericht uit Japan is do conferentie te Tokio, tot- herziening van het verdrag, voor onbe- paalden tijd verdaagd. Met betrekking tot de jongste overeenkomst be treffende Afghanistan deelde sir James Fergusson mede dat de Russische grens 11'/, mylen van Herat zal verwyderd zyn, doch de tot stand ge brachte wyziging overigens geen strategisch ge wicht heeft. Do hoer W. H. Smith zeide, dat by do regeering niets bekend is van eene zending, door den Paus/ aan mgr. Persico in Ierland opgedragen. Laatstge noemde reist daar voor byzondere aangelegenheden. Geenerlei correspondentie is over dit onderwerp met het Vaticaan gevoerd. Turkije. Do Russische gezant te Konstantinopel, de heer Nelidoff, die zyn vertrok van daar had uitgesteld wegens de verwerping der Engelsch-Turksche over eenkomst en wegens de Bulgaarsche aangelegen heden, is gisteren door den sultan in eene afscheid-- audiëntie ontvangen en zal heden vertrekken. 'De conoessiën, door de Porte aan de Christenen op Creta gedaan, hebben zekere gisting onder de Muzelmannen verwekt. Eene delegatie begaf zich

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2