25 Gulden. Te huur KLIKEE, Be 23e ïeticaöe-Veitaieriii M. Langezaal Zoon. ANTON HUPs Het Wapen van Voorschoten, A.DYERTENTIEN. r Hoogewoerd 35. Opnieuw ont vangen eene prachtige sor teering in alle dessins. Naaimachines, Uandsclioeiienliraam is Donderdag nog GEOPEND. Voorloopige Aankondiging. Te Voorschoten verklaart kortweg: ICatkoff is wel dood, maar zijne pohtieko richting overleeft hem. De teraardebestelling is op Zaterdag a. s. bepaald. Tel ejrram«ien. PARIJS, 2 Augustus. De bladen makon hot vol gende schrijven bekend: „Generaal Boulanger heeft, nadat lijj door Jules Ferry beleedigd werd, generaal Faverot en graaf Dillon opgedragen van Ferry voldoening met de wapenen te eischen. Daarop begavon de getuigen zich naar St.-Dié om Ferry te verzoeken lien in kennis to stellen met diens getuigen. Deze koos als zoodanig de hoeren Antonin Proust en Raynal, die tevens erkenden dat het duel inderdaad onver mijdelijk was. Boulanger liet de keuze der wapenen aan zijne tegenpartij, en om zooveel mogelijk gelijke kan sen te behouden werd het pistool gekozen mot ■de bijvoeging van Boulanger dat eone degelijke voldoening moest plaats hebben met het oog op de beteekenis der boloediging. Tengevolge hiervan sloegen Faverot en Dillon voor, eene onbepaalde wisseling van kogels, welke zou voortgezet worden totdat één der duelloorenden getroffen zou zijnhierbij werd de afstand aan do kampioenen overgolaton. Daar doze voorwaarden echter niet aangenomen werden, verklaarden de secondanten van Boulanger eene zoodanige wijziging daarin te brengen, dat er oenmaal zou worden geschoten op twintig pas afstand, maar zonder commando. Dit beschouwden zij evenwel als de uitersto grens van tegemoetko ming, welke tot stand kon komen van hunne z(jdo en overeenkomstig met Boulangers opdracht. Proust en Raynal antwoordden dat zij alleen konden aannemen een duel op vjjf en twintig pas afstands met ééno kogolwissoling op commando. Aangezien de getuigen van do boloedigdo partij het re' lit hebben do voorwaarden vast te stellen en zich niet behoeven te voegen naar de eischen des tegenstanders, hebben generaal Faverot en graaf Dillon zich terug getrokken. Dit hedon algemoon bekend gemaakte stuk is goteekend namens gene raal Buulangor: generaal Faverot. Graaf Dillon. Op soortgelijke wijze verklaren Ferry's secon danten. de heeron Antonin Proust en Raynal, dat zij aan hunnen lastgever oen brief gezonden hebben over de onderhandelingen met de getuigen van Boulanger. Zij konden er niet in toestommen dat de getuigen der beloedigde party alleen gerechtigd zjjnbin "voorwaarden te srellen en hadden dezelfde con ditién gesteld als in het duel tusschen Boulanger en Laveinty. In de heden opnieuw gehouden beraadslaging hadden Boulangers secondanten hunne vorderingen staand'- gehouden en daar die van Ferry ze onmo gelijk 1 inden aannemen, beschouwden deze laatsten hunne opdracht als geëindigd. MALTA, 2 Augustus. Twee gevallen van cholera zijn ofliciëel geconstateerd sedert zes en dertig uren. De reg3oring heeft alle maatregelen genomen, welke kunnen medewerken tot betougeling der ziekte. PAR IJS, 3 Augustus. De heeren Raynal on Proust, de getuigon van den hoer Ferry, zonden Ferry por telegraaf een uitvoerig verslag hunnor bespre kingen met de getuigen van generaal Boulanger, die van hun zijde den generaal inlichtten. Boulan ger antwoordde dat h(j zich daarmede vereenigde. De nieuwe wpnding, welke de zaak heeft genomen, nu de vier betuigen het niet eens kunnen worden, wordt hier flruk besproken. De heer Canovas do Castillo (de leider der con servatieven eh gewezen minister-president in Spanje) vertoeft te Parijs. Canovas verklaarde dat hij de zwakke staatlkunde van den heer Sagasta ten zeerste betreurt. Volfgens hom behoort Spanje zich niet te bemoeien mfot de aangelegenheden in Europa en steeds onzij' tegenwoordig' i blijvon, maai zaak van tfj daartoe zal ig te blijven. Hjj gelooft niet dat het ministerie lang aan het bewind zal eene ontbinding der Cortez is eene groot gewicht dan dat de regentes ergaan. I 'EIDES, 3 Augustus. Weerbench t medegedeeld door het Kon. Ned. Mot. Instituut Verwachting: noordlijke wind. Thermomet ér-standgisteravond om 8 uren 18° C - sius 64. 4° Fahrenheit; hedenmorgen om 8uren 17' C. 62. 1° F.; 'smidd. 12 uren 19° C. 66.2° F., 's na.nidi lags 4 uren 19°C. 66.2° F. De uits lag van de te 's-Hage gehouden her stemming v< or de verkiezing van drio leden van den gemoei. eraad is, dat zjjn uitgebracht 2823 otemmen, __v*aarvan van onwaarde 8, zoodat het aantal goldige stemmen 2815 bedroog. Hierv an vor kregen do heeren: J. IV. H. M. Van Idsinga 1509 A. F. A. Leesberg 1558; I. C. Pabst Hasselman 1529; mr. J. P. Vaillant 1238; C. J. G. baron Van Hardonbroek 1232 en J. Van Stralen 1191 stemmen, zoodat de drio eerstgenoemde heeren zjjn gekozen. Leiderdorp. Men zal zich herinneren dat het stembureel ter vorkiezing van 4 raadsleden te Leiderdorp op 20 Juli 11. besliste, dat voor eene vacature eene vrije vorkiezing moest plaats hebben, omdat er verschil bostond tusschen het aantal ingeleverde stembriefjes en het getal opgekomen kiezers en dit verschil, op de meerderheid door don heer W. Dommondal verkregen (63 van 125), van invloed kon zijn. Twee in de bus gevonden strooi biljetten werden toen ter zijde gelogd, doch niet van het aantal opgekomen kiezers afgetrokken. Gisteren had de nieuwe verkiezing plaats. Van de 143 kiezers zjjn er 134 opgekomen. Bij de opening bleek dat de hoer W. Demmendal had ver kregen 67 en de heer W. Bos 66 stemmen. Een in de bus gevonden stuk wit papier werd door het stembureel beschouwd als een oningevuld stembiljet en dientengevolge van het aantal inge leverde stembiljetten afgetrokken. Dientengevolge werd do heer Demmendal als gekozen geproclameerd. Het stembureel bosliste dat een kiezer, die een blad onbeschreven papier in de bus werpt, vooraf zekerheid heeft daarmede geen invloed te kunnen uitoefenen, en dat daarom zijn biljet moot wordon afgetrekken. Een kiezer bracht tegen doze beslissing bezwaar in. Hij moonde dat het stembureel om zich zelf gelijk te blijven weder eone vrije verkiezing had mooten uitschrjjvon, aangozion do heer Demmendal wel 67 stemmen had vorkregon, maar er 68 moest hebben, omdat dit gotal de meerderheid is van 134 ingeleverde biljetten. Do heer Dommendal heeft onderzoek van zijne geloofsbrieven en toelating verzocht, omdat hij zich bij de eerste stemming reeds gekozen acht. CORRESPONDENTIE. X. vestigt er de aan dacht op dat do vleeschhouwers ten koste van de gebruikers weer verschrikkelijk veel geld ver dienen. De prijzen der runderen zjjn togenwoordig buitengewoon laag, doch de slagers houden den prijs hunner waren maar steeds op dezelfde hoogto. Toon eemgen tijd geleden de koeion op de markt even één cent lioogor dan don vorigen keer worden verkocht, aarzelden de slagers niet hot vleesch dadelijk vijf cents op te slaan maar sedert de markt prijs weor zéér aanzienlijk is gedaald, houden zjj heel leuk hunne prijzen alsof er niets gebeurd is. Dat moge nu voor hunne zakken heel voordeelig z(jn, de verbruikers denkon óók om de hunne. De slagers dienen toch in ieder geval de billijkheid in acht te nemen. Die het onderste uit de kan wil hebben enz. Amsterdam, 3 Aug. Beursbericht: De markt was heden moerendools iets lager dan gisteren, met weinig handel, uitgezonderd Peruanon, waarin tot verlaagde prijzen nogal eenige affaires waren. Ameri- kaansche spoor weg waardon, in navolging van Niouw- York en Londen, zeer flauw. Programma's van Muziekuitvoeringen. Musis Sacrum. Donderdag 4 Aug., des avonds te lialfdclit, door het muziekcorps der dienstdoende schutterij, kapelmeester de heer A. Vau Leeuwen, lste afd.: No. 1. „Heitcrer Sinn," Marscli, Unraht; 2. Ouverture „Egmond", Deethoven3. a. „Lithauisches Lied", b- Polonaise Brillanto (arr. Van Leeuwen), Chopin; 4. Grande Fantaisie dol'Opéra „Les Hugenots", Meyerbeer. 2de afd.: No. 5. Ouverture „La Traviata", Verdi; 6. „Romeo et Julia", Fantaisie, Gounod; 7. a. Enir' act ans „Rosamunda", Schubertb. „Un- garischer Tanz" (arr. Van Loouweu), Brahms8. „Dur und Moll", Potpourri, Stetefeld. gmmen. in het Faillissement van KI.IV BROESTEK- BIliI3tEV, Haven 40, te Leiden, zal plaatshebben op den 7don Soptember a. s., des voormiddags te 105/j uur, in 't gebouw der Rechtbank te 's-Gra- venhage. De Curator, Mr. J. H. GOUDSMIT. Ondertrouwd A. J. J. BOODA bn L. W. VERWEY. Leiden, 3 Augustus 1887. Voorspoedig bevallen van een Koon AGNES SCH LATMANN - BrCning. Leiden, 2 Augustus 1887. Volstrekt eenige kennisgeving. Heden overleed te 's-Gravenhage, na eene lang durige ziekte, onze geliefde Schoondochter JO HANNA WIGLEVEN, in den ouderdom van 29 jaren. A. MOLENAAR. J. C. MOLENAAR - Siljee. Leiden, 2 Augustus 1887. Jeneverƒ0.75, 0.85 per Liter. Brandewijn. ƒ0.80, „0.90, „1.— Cognac„1.40, „1.80 SLIJTERS 46.2 pCt. per 5 Liter 68 Cts. Ontvangen eene ruimo sorteering van de soliedste 2 draads, laatste en nieuwste constructie, voor 23 Kulden. 5 jaar garantie. A. VAN RI6TEREN. Haarlemmerstraat 283. Men profiteere nog van de bekende Glacé-, Tyroler- en Suëde Handschoenen, alsmede Jersey voor warme handen, de 2 paar ƒ1.25 en 1.50. Vorder de echte Tyroler Waschlappen, de 3 stuks ƒ1. ƒ1.50 en ƒ2.50 en de echte Eau de-Cologne, fabrieksprijs, 3.— het kistje. door vertrek naar elders met 1 September 1887: Een DUBBEL II118 met TUIIN, gelegen op de Papengracht No. 19, bevattende beneden: Suite met Tuindeuren, Zijkamer, Keuken, Binnen plaats, Schuurtje voor Brandstoffen en Kelder; op de lste verdieping: vier Kamers en eene Bad kamer; op de 2devordioping: 2 Kamers, Dienst- bodenkamortje, Zolder en Vlieringvoorts Gas- en Duinwaterleiding en verdere gemakken. Huurprijs f 650 per jaar. Dagelijks te bezichtigen. zal tdoor den aldaar gevestigden Notaris SCHOOR, ia de maand October a. s., op nader te bepalen dag en uur, publiek worden VERKOCHThet vanouds gunstig bekende Logement en Kofiiehuls: met het daaraan verbonden Vergunningsrecht en gelegen midden in het dorp Voorschoten, in de on middellijke nabijheid van het Station der IJsel- stoomtram. Informatiën worden gegeven door genoemden Notaris SCHOOR, alsmede, op schriftelijk verlangen, ook door den Heer Mr. M. W. F. TREUB, Vossius- straat 20, te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 3