N°. 8418. A\ 1387. rammer bestaat Bit Twee Blades. Leiden, 27 Juli. ï>oaiL-ilei0cIaLg; 2© «Xnili. PRIJ3 DEZEE. COUTtANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1-40. Afzonderlijke Nommersn 0.05. i§ez3 {jont ant wotdi dagelijks, met uitzondering van £on- en (feestdagen, uitgegeven. PB.IJ3 DHH ADVSKTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel moer f 0.17>. Groovore lettere Daar plaatsruimte. Voor het incaa- seeren buiten de oud wordt 0.10 berekend. Ofticiëole Kennisjjoviug;oii. PATEKTBLADEW. De Burgemeester, Hoofd van het bestuur der gemeente Leiden, brengt tor kennis van belanghebbenden, dat de pa-tentbluden «voor de güpatenteerden, wonende in wijk IV, over hc dienstjaar 1887/88, bij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren en wel op Wocns- dajr 27, Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Juli e. k., terwijl na liet verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tion Cttlits, zonder meer. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 26 Juli 1887. DE KANTER. Oproeping in werkelijkcn dienst van Milicien-Verlofgangers der lichtin gen van 1884 en 1885. De Burgemeester der gemeente Leiden, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Ro llings in de Provincie Zuid-Holland, van den 8sten April 11., A. No. 761 (2de afd.J, Provinciaal blad No. 28; Brengt, ter kennis van de navolgende in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der lichtingen van 1884 en 1885, dat zij, krachtens art. 125 der Militiewet, onder de wape nen worden geroepen en daartoe respectievelQk op de hier onder vermelde dagen, des namiddags vóór vier uren, bij bunne corpsen tegenwoordig moeten zyn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van klccding cn uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zak boekje, zullende de opgeroepen manschappon op de mede hieronder aangewezen tijdstippen in het genot van onbe paald verlof worden hersteld, als: die behoorendo tot het regiment grenadiers en jagers, hot 1ste, 2de, 3de, 4de, 5do, 6de, 7de en 8ste regiment infanterie, lichting 1884, van 10 Augustus tot 3 3 September, het lste, 2de en 3de regiment veldartillerie, 1ste, 2de, 3de, 4de, 5de en 6de batterijen, lichting 1884, van 19 Augustus tot 22 September, liet corps rijdende artillerie, lichting 1884, van 19 Augustus tot 22 September, het lBte regiment vestingartillerie, 10de compagnie, lich ting 1885, van 16 Augustus tot 20 September, het lstc regiment vestingartillerie, 6de en 7de compagnie, lichting 1885, van 17 September tot 22 October, het 2tle regiment vestingartillerie, 7de en 10de compag nie, lichting 1885, van 17 Septemter tot 22 October, het 3de regiment vestingartillerie, 5de compagnie, lichting 1885, van 6 Augustus tot 10 September, het 3de regiment vestingartillerie, 3de en 9de compagnie, ichting 1885, van 17 September tot 22 October, het 4de regiment vestingartillerie, 4de en 9de compagnie, lichting 1885, van 13 Augustus tot 17 September, bet 4de regiment vestingartillerie, 6de en 7de compagnie, lichting 1885, van 17 September tot 22 October, het corps genietroepen, lichting 1884, van 15 Augustus tot 17 September, De lste, 2de en 3de compagnieën hospitaalsoldaten, lich ting 1884, van 10 Augustus tot 13 September; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Donderdag den 4den Augustus aan staande, des voormiddags tueschen 10 en 12 uren, voorzien van hun zakboekje, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats, waarheen zij zich hebben te begeven en van het eventueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zy daarvan tijdig ter plaatselijke Secrobarie bebooren kennis te geven, in het eerste geval onder overlegging eener genees kundige verklaring. Leiden, Dc Burgemeester voornoemd, 27 Juli 1887. DE KANTER. Kaar aanleiding van do discussion en het be sluit, genomen in de vorige Raadszitting, volgens hetwelk de voorstellen van de commissarissen der Stedelijke Gasfabriek tot uitbreiding van het cokes- terrein niet in stemming gebracht, maar naar'de genoemde commissie teruggezonden werden, omdat geblokon was dat omtrent het 2de voorstel by commissarissen geene overeenstemming heerschte, is thans een gewijzigd voorstel ingediend. Zooals uit hot gesprokene in de genoemde raads vergadering blijken kon, het lid der commissie was de hoer II. Van der Hoeven, als raadslid niet go- negen mede te werken tot het uitvoeren van een plan, waarbij eene der stadsstegen moest worden vernauwd, torwijl de beide andere leden, do heeren De Fremery en Kaiser, meenden dat het voordeel, hetwelk de Gasfabriek geniet door het voorgestelde plan, ruimschoots opweegt tegen het nadeel dat de bewoners van de Oostvolmolensteeg daardoor on dervindon zouden. Op 4 Juli jl. zjjn commissarissen bijeengekomen, ten einde te beproeven tot overeenstemming in deze zaak te komen. Na aandachtige nadere over woging zijn zij gekomen tot een plan, waarbij van beide zjjden iets wordt toegegoven, zoodat hot thans den Raad aangeboden gewijzigde voorstel door do Commissie in haar geheel wordt goedge keurd. De heer Van der Hoeven heeft er in toegestemd om, ten bate van de fabriek, in plaats van over eene lengte van 17 motors do Oostvolmolensteeg te vernauwen, dit te doen over eene lengte van 21 meters, en dus over die lengte eene strook gronds ter breedte van 1.14 meter aan het publiek verkeer te onttrekken. Do beide andere commissarissen hebben er zich bij nodergeiegd om niet de geheele steeg tot het aangegeven bedrag te vernauwen, op grond hiervan dat het niet noodzakelijk is voor do werkzaam heden aan de fabriek, maar alleenlijk den regol- matigon vorm van hot terrein zou ten goede komen. De hoek, ontstaande bij den overgang van het gedeelte ouden muur, dat blijft, tot dan nieuwen muur, wordt vermeden door beide muren, met eon schuin geplaatsten muur, aan olkander te verbinden. Gaarne vereenigen B. en Ws. zich ook met dit nader voorstel, zoodat zjj den Raad in overwe ging geven: lo. te vorklaren dat eene strook der Oostvol molensteeg, lang ongevoer 21 motors en breed 1.14 meter, ter grootte van ongeveer 24 centiaren, gren zende aan het terrein der Stedelijke Gasfabriek, niet meer voor den openbaren dienst bestemd is; 2o. Commissarissen dor Stedelijke Gasfabriek te machtigen tot afbraak van de in hun rapport van 11 Juni jl. aangeduide perceelen en tot inneming van hot sub lo. omschreven gedeelte der Oostvol molensteeg. Op de voordracht ter benoeming van een derdon onderwijzer aan do openbare lagere school der 4do klasso voor jongens, genaamd Spioghelschool, te Amsterdam, zijn geplaatst: C. H. Thijsson, onder wijzer aldaar; K. Sanders, idem te Berkhout, on A. J. J. Verbrugge, id. te Leiden. Te Utrecht is het akte-examen Fransche taal (1. o.) met goed gevolg afgelegd door mej. M. P. Oudshoorn, van Leidon. Mon meldt uit Boskoop, dd. 26 JuliDe jaar- Ijjksche vriendschappelijke bijeenkomst der loden van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd heden alhier gehouden. Te 11 uren werden de aanwezige leden door don voorzitter der MD., den lieor Visser Van Hazerswoude, in het hotel „Hot Wapen van Boskoop" vorwolkomd en uitge noodigd tot het bezoeken van eonige kweekerijon. Te 3 uren roden de leden naar de op ongeveer 40 minuten van hier gelegen modelboerderij van don hoer Visser Van Hazerswoude, te Hazerswoudo, om die in alle bjjzonderhedai te bezien, en keerden te 5 uren hier terug om deel te nemen aan don gemeenschappeiyken maaltijd in bovengenoemd ho tel, aan welken disch menige dronk aan den bloei van den tuinbouw en aan dien der Maatschappij gewijd werd. Door den minister van oorlog is bepaald dat er dit jaar slechts oen beperkt aantal adspiranten, die naar don rang van 2den luitenant-kwartier meester dingen, op don hoofdcursus te Kampon zullen mogen worden toegelaten, daar er thans 3 onderofficieren zijn, die aan genoemd examen met goed gevolg voldaan hebben. Blijkens bericht van denzolfden minister zal de paardenarts 2do kl. .T. L. G. Cayaux, van het 3de regiment veld-artillerie, van 1 tot 19 Aug. hot kamp te Oldebrock botrekkon, tot waarneming van den veterinairon dienst. To Maastricht is door den heer J. P. Fróro eene transformatie op het Beaumont-geweer toegepast. Eerstdaags zullen er bij 's Rijks constructie-winkel te Delft proeven mede genomen wordon. Naar aanleiding oener aanschrijving van het departoment van oorlog is de lste luitenant J. F. Wrede, gedetacheerd bjj de hoofdcursus-compagnie te 's Hertogenbosch, aangewezon om do manoeuvres van de 2de divisie infanterie mode te maken en wel van 1 tot en met 9 September a. s. Het stoomschip „Prins Alexandor", van Am sterdam naar Batavia, vertrok van Southampton 26 Juli; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 27 Juli te Suez. Z. M. heeft benoemd bjj hot wapen der inf., tot tweeden luit. de cadetten: lste reg. A. Hoger- vorst; 4de reg. W. H. C. Boollaard en H. M. J. Sark; 0de reg. W. G. Rompelman en J. C. A. Bos Sulpke; 6de reg. J. L. K. F. De Willigen; 7de reg. S. C. Muller8ste reg. jhr. H. W. Storm Van 's Gravosando en W. L. F. C. ridder Van Rappard. Bij het wapen der cav.lste reg. G. J. A. baron Van Hardenbroek Van Ammerstol en C. E. M. De Bruyn2de reg. C. Sandt Van Nooten 3de rog. E. C. K. Volcker. Bjj het wapen der art.lste reg. W. Laatsman, C. E. Croiset Van Uchelon, D. C. Graswinckel, R. Jentinck, W. H. Doorman en L. W. baron Van Boetzelaer2de reg. J. F. B. Kalff, H. J. Do Vries, P. Verzjjl en G. D. A. Schreuder; 3do reg. P. Van Oort, L. D. Mazel, H. C. C. Hackstroh, F. C. A. Van der Minne, P. C. K. W. L. Papst en M. E. Palm; 4de reg. jhr. E. J. M. Wittert, J. L. Ten Bosch, A. F. Singels, V. A. J. Bloem, W. C. Momma en C. C. E. d'Engelbron- ner. bij het wapen der genieJ. E. Roorda en C. Nobel. bij het wapen der inf. van het leger in N.-ïndiö: S. L. Blok, J. J. Stolk, J. H. De Quant, H. A. Harms, G. K. Dijkstra, W. J. De Voogt, W. B. Oort, C. Reedijk, F. Kilian, J. F. C. Van Meurs, K. W. Van Gelder, W. Smits, II. W. De Back, F. G. Van Dolden, H. C. Stoelman, K. H. Westendorp, L. H. C. Beyens, P. A. Peeroboom, A. W. A. De Koek Van Leeuwen en J. A. Pra- ger. By het wapen der cavalerie van het leger in Nod.-Indiö: J. A. T. Lublink Weddik en A. M. C. J. Van Exter. Bij het wapen der artillerie van het leger in Nod.-Indië: J. F. Baorveldt, T. G. P. A. Boom, W. L. Zonnevjjlle, C. J. Kramers, J. W. L. Van Straaten, A. Van der Plank en G. L. Van der Waarden. Bij het wapen der genie van het leger in Ned.-IndiëJ. P. Ivlaassen, A. Mollinger, E. J. De Rochemont en F. Tombrink; allen herkomstig van do Koninklijke Militaire Academie. De heer J. Van der Spek, laatstelijk tijdelijk tolk voor de Chineesche taal te Padang, thans met verlof hier te lande, is op zijn v zoek, eervol uit 's lands dienst ontslagen. Gemengd Nieuw». Reeds gisteren maakten we met een enkel woord melding van hetgeen in de Stadszaal door het gezelschap van den heor Frits Van Haarlem werd aangeboden en zeiden wo tevens dat deze anders zoo gezochte voorstellingen reeds vroegtijdig waren geëindigd. Thans kunnen wij evenwel me- dedeelen dat do heer Van Haarlem zijn ouden naam weder op schitterende wijze heeft gehand haafd en dat ook zij, die eerst laat in den avond

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 7