BX.TT MINI. A.IS P. Fs'iirkrllk. Het voorstel van den heer Yves Guyot, tot verandering der belasting naar don omslag in eene belasting, waartoe ieder naar verhouding bedraagt, is door de Kamer met 354 tegen 116 stemmen verworpen, nadat do heer Itouvier er zich tegen had verklaard. Volgens de „Mémorial de la Loire" heeft ge neraal Boulanger tegen allo gebruik zich naar zijn post te Clermont begeven zonder bij president Grévy een afscheidsbezoek te brengen en ook by zijn aftreden als minister verzuimd den president, gelyk alle ministers plegon te doen, rekenschap te geven van de wyze, waarop de hom toevertrouwde goheime fondsen waren besteed. Den dag, waarop generaal Boulanger Parijs verliet, is de communistische „generaal" Cluseret aldaar, voor het eerst sedert 1871, teruggekeerd. Naar men verzekert, zal hy eerlang zyne gedenk schriften uitgeven. Hy is porseleinwerker geworden. -Aan de „Indépendance beige" wordt uit Parys gemeld dat Henri Rochefort ty'dens de wapenschou wing op het Longchamps ook onthaald werd op den kreet: „Slaat hem doodDe gewezen lantaren man, zich niet op zyn gemak voelende in de om geving van lieden, die hem aldus bejegenden, maakte zich ylings uit de voeten. Italië. De door den Paus gewijde gouden roos, welko, zooals men weet, verleden jaar aan de koningin- regentes van Spanje gezonden werd, is dit jaar door den H. Vader geschonken aan miss Cald well te Waddington, in de Vereenigde Staten, die voor de oprichting eenor Katholieke hooge- school eene som van ƒ1,500,000 dollars afstond. Dit is de tweede maal dat dit kleinood aan eene dame geschonken wordt, die geen vorstelijk bloed in de aderen heeft; den eersten keer viel aan de gemalin van generaal Sherman deze onderscheiding te beurt. Het gemeentebestuur van Bologna heeft 5000 lira's uitgeloofd voor do beste nieuwe opera, welke met den grootsten luister in het volgende seizoen zou worden uitgevoerd. Alleen Italianen mogen mededingen. Spnnje. Een ergerlijk staaltje van Spaanscho rechtsple ging doet tegenwoordig te Madrid veel van zich spreken. In het laatst van Augustus 1886 werd bij eene bruiloft van heidens aldaar, ten gevolge van een oploop, een twintigtal dezer lieden, waar onder de held van het feest, Antonio Montoya, in hechtenis genomen. De bruid, La Conchita, be woog hemel en aarde om haar bruidegom terug te krijgen, maar vruchtoloos. Eerst verloden week liep de instructie af, met het gevolg dat slechts twee van de twintig gevangenen veroordeeld en al de overigen op vryo voeten gestold werden, be halve de deerniswaardige Montoya, die middelerwijl in de gevangenis gestorven was. La Conchita ver scheen ter terechtzitting in zwaren rouw. In do hoogo kringen der Spaansche hoofdstad geeft men zich veel moeite om hot lot dezer ongelukkige „ongehuwde weduwe" te verzachten. De Raad van State keurt alle flnantiëele plan nen, door de regeering voor Cuba en Portorico voorgestold, goed. Generaal Salamanca zal den 30sten Juli ver trekken om het algemeen bestuur van Cuba op zich te nemen. De geruchten, betreffende wanordelijkheden in Portorico, worden tegengesproken. Orooic-BrltanBlë. Door het Lagerhuis werden gisteravond de kre- dioton op rekening van het civiele budget behandeld. Sir James Fergusson kwam op tegen het verwijt van den heer Bryce, dat door de verlenging van het verblyf van sir Henry Drummond Wolff te Kon- stantinopel, Engelands waardigheid en eer zoudon geleden hebben. Hy geloofde niet dat de ratificatie der overeenkomst betreffende Egypte heeft plaats gehad, zoodat sir Henry Drummond Wolff gister avond zou vertrekken. Te groot gewicht moet aan. do overeenkomst niet gehecht worden. Zy was het uitvloeisel van den oprecht on wonsch, om de inter nationale verplichtingen te vervullen en de andere mogendheden to gemoet te komen, in zoover Enge lands belangen dit godoogden. j,Wy moeten onze verplichtingen nakomen", zeide hy ten slotte, „onver schillig of de overeenkomst al dan niet is geratifl- Cjfl:rd. Do ontruiming tan Egypte L.11' daardoor noch tx»pcödj£d, npcjj yerlengd worden." «rw-wwirmiwirTrrrmmmmm» i n i In liet Hoogerhuis is de artikelsgewyze beraad slaging over de wet op do strafvordering in Ierland, naar de redactie van het Lagerhuis, in de zitting van gisteren afgeloopen. De butterine-mannen trachten eene beweging te organiseeron om de wetsvoordracht op do boter- surrogaten in handen te doen stollen eener nieuwe commissie uit hot Huis der Lords, daar de enquête der commissie van het Lagerhuis onvolledig heet te zyn. Mislukt die poging der butterine-mannen, dan zullen zy trachten de term „butterino" weder in de voordracht te doen opnemen. De laatste dopeches van de Hawaï-eilanden melden dat de crisis voortduurt, daar koning Ka- lakana weigert de hem voorgelegde constitutie te teekenen. Hy zegt dat het onwettig van hem zou zijn de constitutie zonder medewerking der wetge vende vergadering te teekenen. Hy barricadeert het paleis en hoopt met zyne volgelingen tijd te winnen totdat do in aantocht zynde vreemde oorlogsvaar tuigen komen. Alsdan wil hy zich onder bescher ming der Engelsche vlag stellen. Do varkensziekte blyft, niettegenstaande daar tegen in Groot-Britannio krachtige maatregelen ge nomen worden, in Engeland zoowel als in Schotland hevig heerschen. Volgens het laatste Engelsche veebericht zyn daar te lande van begin April tot medio Juni 13,707 varkens door die ziekte aangetast. Daarvan zyn 3677 gestorven, terwijl het grootste aantal aangetaste dieren by het begin der ziekte is geslacht. Golyktydig breidt zich ook het miltvuur uit en neemt op sommige plaatsen, als te Aston, een kwaadaardig karakter aan. In het genoemde tijdperk worden 185 runderen daardoor aangetast, waarvan 139 aan de ziekte stierven, terwyl de andore werden geslacht of her stelden. De besmettelyko longziekte neomt daarentegen af in Engeland, maar neemt in Schotland toe, in welk laatste rijk in het genoemd tijdperk 434 run deren aan de ziekte zyn gevallen. Biutlaud. Een Afghaansch opperhoofd, zoo meldt men uit Moskou, dat zich reeds eonigen tijd in Rusland bevindt, moot aan oen rodacteur van oen blad te dier stede gezegd hebben „Met eigen oog heb ik het volk willen zien, waarop het vertrouwen en do hoop gevestigd zyn van 60,000,000 Muzelmannen en Hindoes. Allen wachten met ongeduld van Rusland of het hen wil verlossen van het drukkende juk der Engelschen." Tot zulke getuigenissen zou Engeland dag in dag uit, altyd volgens Rusland, aanleiding geven. Het proces tegen de officieren der militaire scholen, die deelgenomen hebben aan nihilistische bewegingen, zal weldra.een aanvang nemen. Naar gezegd wordt, zyn heV nagenoeg dertig personen, die zich voor een groot deel reeds lang in voor arrest bevinden. Men wil klaarblijkelijk dit proces geheel afzonderlijk behandelen. Volgens een particulier telegram uit Posen aan hot „Berliner Tageblatt" hebben alle eigenaren en kooplieden in het Russische grensdistrict Rypin uit St.-Petersburg bevel ontvangen om al hunne Duitsche beambten en werklieden tegen September ontslag te geven. Volgens den Russischen correspondent der „Daily News" is men te Petersburg niet zeer gerust over de houding van Duitschland. Eenige Duitsche bladen, waarvan bekend is dat ze in verbinding staan met het departement van buitenlandsche zaken te Berlyn, bevatten in den laatsten tyd allerheftigste artikelen over de Russische financiën, waarvan het govolg is, dat de roebel tot een buitengewoon laag standpunt daalde. Men is te Petersburg van mee ning dat prins Bismarck de onmogelijkheid begint in te zien van langer op vriendschappelyken voet met Rusland te blijven, en daarom het Duitsche kapitaal van beleggingen in Russische fondsen wil terughouden. Bulgarije. Uit Ebenthal wordt gemeld dat de Bulgaarsche deputatie gisteren aldaar aangekomen en door den prins van Saksen-Coburg ontvangen is. De heer Tontschew overhandigde den prins de akte zijner verkiezing door de Sobranje. De prins betuigde der deputatie zyn dank voor haar bezoek en gaf, met verwijzing naar zijne verklaring aan de Sobranje, zyne bereidwilligheid te kennen, met toestemming dor groots mogendheden liet Bulgaarsche volk te dienen. ^Jadat de leden der deputatie ieder afzonderlijk j aan den prins waron voorgesteld, werden zjj ten middagmale genoodigd. De moeder van den prins was by de ontvangst der deputatie tegenwoordig. Uit Sofia raoldt men dat de rooverijen in eenige Bulgaarsche districten zijn horvatze dragen echter geen staatkundig karakter. De vluchtelingen, die weer te Bucharest gekomen zyn, leggen een grooten ijver aan den dag om mot benden van Montenogrijnen, welko zjj in dienst hebben, strooptochten op Bulgaarsch grondgebied te doen. De regeering hoeft maatregelen genomen om dit zooveel mogelijk tegen te gaan. INGEZONDEN. Weledele Heer Eedacteur! Naar aanleiding van een ingezonden stuk uit Zoeterwoude over de inning van den hoofdelijken omslag neem ik de vrijheid door middel van Uw geacht blad de aandacht van de bevoegde macht te vestigen op de wijze, waarop de personeele belas ting alhier wordt geïnd. Misschien dat de humane handelwijze van den heer Boonekamp tot navolging prikkelt, in zooverre nl., dat het ons wat gemakke lijker gemaakt worde om aan onze verplichtingen te voldoen. Als wy onze belasting willen betalen, moeten wjj eerst eene wandeling maken, sommigen wel meer dan een uur veren dan nog naar een deel van de stad Leiden, waar men niet zoo licht komt, en op een tyd van den dag, waarop het menschen, die bezigheden hebben, onmogelijk is uit te breken. I Geen wonder dan ook, dat het hier jaarlijks .1 waarschuwingen regent; verleden jaar werden erop één dag ruim 220 rondgebracht, hetgeen ons het bagatel van ƒ22 uit den zak haalt; want ofschoon wy ver van het kantoor wonen en dat kantoor op voor ons zeer ongelegen tyd geopend is, zoo kost ons eene waarschuwing dubbel zooveel geld, als aan iemand, die in de stad woont. Waarom er zoo onbillijk met ons gehandeld wordt, vat ik niet. Is het soms, omdat de deurwaarder zooveel verder moet looponoch, waarom verzendt men do waar schuwing dan niet per post, dan kost dit maar 2.20. Als nu die waarschuwingen gekomen zijn, dan moet er natuurlijk betaald worden, en er blyft ons niet anders over dan zelf te gaan, en dat wil voor velen zoggen: te verzuimen, öf om het geld met bode of schipper mode te geven. Als wy dan m tien termijnen betalen willen, wordt ons belasting biljet alweer verhoogd, en dat zou kunnen worden voorkomen, wanneer ook hier ter plaatse, b.v. in het Raadhuis, zooals dat in andere omliggende dorpen plaats heeft, aan ons de gelegenheid werd verschaft onze penningen te kunnen storten. In vroegere tijden verkeerden wjj in gunstiger om standighedenhet kantoor was toen op de Hoogo- woerd; nog vroeger woonde de ontvanger hier in de gemeente, maar tegenwoordig wordt het ons vrij moeilijk gemaakt, en in de hoop, dat ik spoe dig zal vernemen, dat er by ons op het Gemeente huis zitting zal worden gehouden tot hot ont vangen onzer belastingpenningen, zeg ik u beleef delijk dank voor het opnemen dezer regelen. Leiderdorp, Met hoogachting 14 Juli 1887. N. N. Volgens een tot mij komend gerucht zou een ieder, die een ongemuilbanden hond by de politie aanbrengt, een bedrag worden uitbetaald van 30 cents. Dat dit tot misbruik aanleiding geeft behoeft geen betoog, daar men thans de honden lokt met het een of ander lekker hapje en ze zoodoende van hunne muilbanden berooft. Dit had gisteren plaats op Vreewjjk, waar een hond van een der bewoners op dusdanige wijze zijn muilband moet afgenomen zyn, ten minste, het beest werd na een hevig gejank, waarop de bewoner onmiddellijk toeschoot, zonder muilband gevonden, zich vergastende aan een stuk worst. Het is daarom dat door hem de aandacht n hierop gevestigd wordt. 15 Juli '87. Een bewoner van Vreewijk. Aangekomen badgasten te N'oordwijk a/Zee. H. J. De Dompièrre De Chaufepié, van Den Haag. E. Lühnis, van Rotterdam. Dr. S. G. De Vries, van Leiden. Mevrouw H. Van der Horst, 2 kind., van Middelburg. Mevr. L. H. J. Lamberts Hurrelbrinck, 3 kind. en 3 bonnes, van Leiden. Mej. Van Hooie, 1 kind, van Budel. Mevr. W. A. Lamping met kame nier, en de heer Lamping Jr., van Rotterdam. Calkoen, 4 kind. en 2 bonnes, van Utrecht. Mej. Camerlingh, van Hilversum.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 6