E EID S 0 H SSH DAGBLAD. Dit BTünmer bestaat uit Twee Blades. Leiden, 14 Juli. N°. 3405. "VVljciao; j!U5 JTxiii. A\ 1887. >- PRIJS DEZER COURANT: 'k Y*5T Leiden por 8 maanden1.10. Frï-noe per poet1A0. Afsonderlyke Nommera0.05. O Ueiëolo Kennlsgoriusefc Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van G. W. YAN DER DRIFT, koopman, wonende aan de Haarlemmertrckvaart, onder Leiderdorp, houdende verzoek om vergunning tot hot oprichten van eeno ro oker ij in het perceel Klarensteeg No. 5; Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Geven by deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag den 27sten Juli aanst., 's voormiddags to elf uren, op het Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 13 Juli 1887. E. KI8T, Secretaris. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt tor alge- meene ke nnis dat aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld één kohier wegens de personcele belasting, wijk V, dienst 1887/88, executoir verklaard den llden Juli jl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemoester voornoemd, 13 Juli 1887. DE KANTER. Voor de aanstaande periodieko gemeenteraads verkiezingen alhier worden voor de 11 te vervullen plaatsen door de anti-revolutionnaire kiesvereoniging „Nederland en Oranje" slechts aanbevolen de heoren mr. J. Bredius, P. J. Van Hoeken en F. A. Vorster Van Wulverhorst, aftredende leden. De kiesveroeniging „Het Algemeen Belang" en do „Vereeniging tot stemopwekking" te Leiden hebben in hare gisteravond in het Nutsgebouw ge houden gemeenschappelijke samenkomst hare adhaesie geschonken aan de motie, in de algemeene vergadering van „De Liberale Unie" op don 9den Juli aangenomen. Het overgangs-examen van do Rijkslandbouw- school te Wageningen van klasse Bn naar Bm is met goed gevolg afgelegd door den leerling J. H. Ch. Rauwenhoff, van Leiden. Het feest van de Leidsche cricket-club „Six- teen" werd gisteravond in den tuin van Zomerzorg voortgezet met een concert door de schutterij kapel, onder leiding van den heer A. Van Leeuwen. Het afwisselende programma word op verdienstelijke wijzo ton gehoore gebracht. In de pauze vereenigden de gasten zich met de leden van „Sixteen" in de zaai, waar de dames, die het gezelschap eene nieuwe banier zouden ver- eeren, zich in een kring schaarden, terwijl een hunner, mej. Matthes, in welgekozen woorden de gevoelens vertolkte, welke hen voor „Sixteen's" leden en hun edel spel bezielden. Toen vervolgens de sluier viel, welke liet geschenk tot nog toe voor ieders oog verborgen had gehouden, en de overhandiging plaats had, daverde de zaal van toejuichingen en fanfares, waarna de president der club, de heer Formijne, namens zijne medeleden het geschenk aanvaardde, met dankbaarheid en met de verzekering dat alien do banier onbesmet hoog zouden houden. Nadat nu nogmaals de zaal van bijvalsbetuigingen had hergalmd, maakte men van de gelegenheid gebruik het vaandel in oogensohouw te nemen, dat in waarheid een sieraad mag heeton. Het bestaat uit een roodfluweelen veld met witzijden balk, waarop in gouddraad bewerkt de naam der club en ter zijden de datums van oprichting en aanbieding. Gouden franje omgeeft het geheel, dat, aan don stok met bandelier, wordt gekroond met de attributen van het gezelschap. Als bewijs van instemming met de gebrachte hulde, werden door de bevriende gezolschappen „Indhra", de „Leidsche Studenten-cricketclub" en geze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. „Concordia" reeds dadelijk fraaie kransen aan de banier gehecht. Nog was het tweede gedeelte van het muziek programma niet afgespeeld, of men vereenigde zich tot den dans, in woorwil van de vrij hooge tem poratuur, welke er, zy het dan niet als overdag, nog heerschte. De zaal, op het orkest rijk mot groen en langs de wanden en pilaren met wapen- schilden en vlaggen versierd, leverde met het be- weoglijke jonge Holland van beider kunne een aller- aangenaamsten aanblik. Er heorsehto oen ongedwongen toon en men amuseerde zich blijkbaar kostelijk. Ingevolge het besluit van de algomeene ver- gadering van 25 September 1886 zal de vriend- schappelijke bijeenkomst van de leden der Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw on Planten- kunde dit jaar worden gehouden te Boskoop, en is die bijeenkomst vastgesteld op Dinsdag 26 Juli, des voormiddags te elf uren. Op dat uur zullen de leden worden ontvangen in het hotel „'t Wapen van Boskoop", om van daar, na het gebruik van vorverschingen, conige van de voornaamste kweekersen te bezoeken. Te drie uren zal por rijtuig een bozoek worden gebracht aan de hoove voor zuivelbereiding van den voorzitter van het hoofdbestuur, terwijl de bijeenkomst zal worden besloten met oen gemeen- schappelijken maaltijd te vjjf uren in bovengenoemd hotel. Aan bot station Gouda zullen te tien uren rijtuigen gereed staan, welke de leden naar Bos- koop zullen brengen en des avonds weder naar Gouda terugvoeren. De kosten van de rijtuigen zullen niet meer bedragen dan 1.50 en die van den maaltijd 3, met inbegrip van eene halve flesch wijn. De leden, die de voorkeur geven aan vervoer por stoomboot „Volharding", kunnen van Leiden vertrekken te G u. 15 m. en komen te Boskoop te 8 u. 38 m. aan; des avonds vaart die boot 'e 6 u. 30 m. van Boskoop, om te 9 u. te Leiden te arriveerende prjjs van een retourbiljet Leiden Boskoop is 1. Voor de leden dor Leidsche afdoeling, die aan dozo bijeenkomst wonschon deel te nemen, wordt Zondag-avond, 17 Juli a. s., do lijst gesloten. Door jbr. B. W. F. Van Riemsdijk, te 's-Hage, is aan 's Rjjks Ethnograpbiscb Museum te Loiden tjn geschenke gegeven een kogelronde trekpot van grijze gebakken aarde, onverglaasd, met tuit, hand- vat en deksel. Deze trekpot boboort beden ten dage tot hot vaatwerk van de warong (inlandsche koomenij) en dient voornamelijk ter bereiding van een aftreksel van koffiobladeren, hetwelk door den min- deren Javaan als surrogaat voor koffie gedronken wordt. Afkomstig van Java. Aan don schonker is de dank dor Regeering betuigd. De 1ste luitenant J. F. H. Hingels, van hot eskadron ordonnansen te Amersfoort, is gedetacheerd by het depot-eskadron van het 3de regiment huza ren, in garnizoen te Loiden. Er bestaat gelegenheid tot vorzending der cor respondentio naar Noord Amerika, door middel van hot stoomschip „W. A. Scholten", van Rotterdam vertrekkende. Ton postkantore alhier moeten de brieven enz. uiterlijk Vrijdag avond om 10.23 be zorgd zjjn. De officieren en onderofficieren van de infan- torio en van hot corps mariniers, die don 2den cursus van 1 April -14 Juli aan de normaal-schiet school to 's Hago hebben gevolgd, kooren morgen, Vrijdag, naar hunne corpsen terug, o. a. de 2de luit. H. A. Van Lookhorst, van het 4de rog. inf. Gedurende de tweede helft der maand Juni zijn aan hot postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, wegens onbekendheid der geadres seerden, niet besteld konden worden: PRIJS DER ADVERTENTIEN: V»n 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.174. Qrootere letters naar plaatsruimte. Voor het inoaa- seeren buktn de stad wordt 0.10 berekend. Aerden, C. Leoflang, Amsterdam; mej. M. v. d. Burg (expresse), J. Do Haas, AntoonDjjk- straat, 's-GravenhageVan Vliet, HaarlemL. Van Frank, LeidenVerhuurkantoor, moj. Van Eek, RotterdamN. Parlevliet, WarmondK. Slot en M. Bonten, niet vermeld. Briefkaarten: A. Kremer, II. Steenbergh, Am sterdam; G. Van Randwijk, mej. C. Muns, mej. A. Van den Bergh, 's Gravenhagemevr. E. J. SmidsHuender, Kralingen; mej. M. Albert, Maas tricht en wed. Herlaar, niet vermeld. De uitslag der door hot gemeentebestuur van Haarlemmermeer den 12den Juli gehouden aanbe steding voor „het maken oenor afscheiding in de school No. 5," was, dat ingeschreven was door de heeren: M. Don Ouden te Haarlemmermeer voor f213, E. Van Luyken te Heemstede voor ƒ289.99, J. A. Hoenderdos te Haarlemmermeer voor f 320 en J. Poolman te Heemstede voor ƒ353.16. Men meldt ons heden uit Aarlanderveec Zondag 17 Juli a. s. zal de nestor van den ring, ds. Jansen Schoonhoven, te Woordon, in het tijdelijk voor kerk ingericht gebouw ten behoeve van do Ned.-Herv. gemeente (niet-doleerend) alhier optreden. Zondag jl. word de predikbeurt vervuld door ds. C. Hengeveld, te Rumpt, dio tot tekst had ge kozen Prediker 9:10. Gezongen werden Ps. 103 8, Gez. 1612, 3 en 4 en Gez. 33 8. Eene talrijke opkomst getuigde dat men veel verwachting had van dezen begaafden redenaar. Hoogst voldaan verliet ieder de bijeenkomst. Maandag jl. begon te 's-Hage het Staatsexa men tot toelating aan eene dor universiteiten. Van de eerste groep candidaten vorkregen er heden 2 het diploma voor de faculteiten der godgeleerdheid, letteren en wijsbegeerte, nl. do hoeren C. Brakman, en A. Van Dijken; 4 dat voor do faculteiton der geneeskunde en der wis- en natuurkunde, nl. de heoren L. Bouman, A. H. De Bruyn, T. Dozy (to Noordwijk) en S. Van Hasselt. Eén candidaat had zich vóór het examen teruggetrokken, 3 werden afgewezen, aan 3 wordt voortgezet examen toe gestaan. De voormalige keizerin der Franschen, Eugénio, zal zich van Amsterdam rechtstreeks naar Fambo- rough begeven, om daar tegenwoordig te zjjn bij de plechtige overbrenging van het stoffelijk over- schot van haar echtgenoot en haar zoon naar de fraaie grafkapel, welke zij daar hoeft laten bouwen. Zjj wordt don loden dezer te Famborough verwacht. Gisteren was zjj een tyd lang de gast van den hoer Blaauw, te 's-Gravenland. (Ilbl.) Het Rjjks-Museum te Amsterdam, op 13 Juli 1885 opengesteld, werd gedurende z(jn tweejarig bestaan door 1,074,601 porsonen bezocht. Hot stoomschip „Somarang", van Rotterdam naar Java, is 13 Juli te Marseille aangekomendo „Prins Willem I", van Paramaribo naar Amster dam, arriveerde 13 Juli te Havre; do „Sumatra", van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Port- Said 13 Juli; de „Oranje-Nassau", van Amsterdam naar Suriname, passeerde 13 Juli Dungeness. Z. M. heeft aan mr. W. M. H. Boers, leeraar in de geschiedenis en in de staathuishoudkunde aan de Koninklijke Militaire Academie, op zjjn verzoek, een eervol ontslag verloend uit zijne tegenwoordige betrekking en zulks met ingang van 1 Sept. a. s., en met ingang van dionzelfden datum voor don tyd van één jaar benoemd tot leeraar in de ge schiedenis en staathuishoudkunde aan gemelde Academie den heer L. Van Bruggen, leeraar aan de bijzondere kweekschool tot opleiding van onder wijzers te Franeker; benoomd by het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht tot officier van gez. 2de kl. den student voor genoemden dienst (arts) A. C. M. Van Moorselaan G. Kuyler, zich noemende en schry'vende G. ICulder, eervol

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1