Prijs, 3 gouden Medailles: „Njord" van Leiden. ffgarCTggGgCT2iC»-^tgyjL^'Jt.^'ai*i>^ü5CTJ'BlUJJM^AS|gL ^IWIJVII.N MMIMt n-La.£XAM dien man. Hot lijk is tot schouwing naar het zie kenhuis voor besmettelijke ziekten overgebracht. Te Harderwijk is in don nacht van Zaterdag op Zondag brand uitgebroken in do wo ning van den bakker K., welke brand zóó hevig was en zóó snel toenam dat door de brandweer niets anders gedaan kon worden dan de omlig gende woningen nat te houden. Yan den inboedel is nagenoeg niets gered. Donderdag verloor eene dame, die in een trein van Zwolle naar Meppol zat, en uit het portier zag, door den wind haar hoed. Een greep naar de noodrem en plotseling stond de trein stil. Zij bekwam haar hoed terug, maar tevens werd proces verbaal tegen haar opgemaakt. Men meldt uit Meppel, dd. 18 Juni: De trein van 2.39 van hier naar het Noorden, ontsnapte Donderdag aan een groot gevaar, daar de brug over de Drentsche hoofdvaart onder deze gemeente openstond. Het gelukte den machinist nog tijdig te remmen. De justitie uit Arnhem deed Zater dag bp Yenendaal onder Renen een onderzoek, hetwelk leidde tot de gevangenneming van zekere D., beschuldigd R. Y. met een steen doodeljjk ge troffen te hebben. Door den veldwachter van Amstel veen is proces verbaal opgemaakt tegen een bewo ner van den Overtoom. Deze heeft in koelen bloede een prachtigen zwaan met 4 jongen dood en het vrouwtje vleugellam geslagen, alleen omdat de dieren op den rand van zjjn land zich in de zon lagen te koesteren. Een tweejarig kind van L. S., land bouwer te Nederweert, viel bp ongeluk in eene beek en werd kort daarop levenloos daaruit gehaald. Uit Ter Apol wordt gemeld: Do heide brand in het Ter-Apeler veen neemt groote afme tingen aan; de noordenwind drijft hot vuur naar de te veld staande turf en naar do arbeiderswo ningen, waarvan de bewoners hunne roerende have meerendeels reeds verwijderd hebben. Het is uiterst bezwaarlijk het vuur by dit droge weder te dooven. Een drama op den bodem der zee. Eenige dagen geleden werd te Napels een duiker in de duikerklok in de diepte gelaten, om de fun- "doeringon van havendammen onder water te onder zooken. Toen men eenige uren tevergeefs op het signaal had gewacht om het werktuig weder op te halen, deed men dit eigenmachtig en vond den duikormet verbrijzeld hoofd en verpletterde ledematen als akelig verminkt lijk terug. Op welke wijze de ongelukkige zelfmoord heeft gepleegd, is niet be kend; men vermoedt echter dat hjj eene dynamiet- patroon in den mond heeft gestoken en laten ont ploffen. Dc wedstrijden ran „Hollandia. Onder begunstiging van prachtig weder heeft op hot Braassemermeer do aangekondigde zeilwed strijd van de vereeniging „Hollandia" plaats gehad. Genoemd meer bood nu een genotvollen aanblik. Allerwegen heerschte de grootste vroolijkheid. Yole dames luisterden het feest met hare tegenwoor digheid op. De tribune stond nu op het eiland en het was heerlijk weer, toen de wedstrijd te 12 uren een aanvang nam. Onder welgekozen woorden werd door mejuffrouw Clignett namens eenige dames eene vlag der Yer- oeniging „Hollandia" aangeboden. Zij hoopte dat die vlag door het bestuur in hooge eer zou worden gehouden. De waarnomende voorzitter, de heer P. H. Damsté, bjj ontstentenis van den president, die on gesteld was, beantwoordde hare hartelijke woorden en verklaarde dat do Vereeniging er trotsch op was een dergolijk bljjk van liefde tot de Vereeniging van de dames te ondervinden. Op de stoomboot „De Ljjnden", die een muziek corps aan boord had en met vlaggen getooid was, hadden vele genoodigden en leden der Ver eeniging met hunne dames plaats genomen, die met belangstelling den wedstrijd gadesloegen. Ook door eene der booten der Leidsche stoombootmaatschappij „Volharding", alsmede door eene der Amsterdam sche havenstoombooten werden belangstellenden gebracht naar het tooneel van den wedstrijd, waar van de uitslag is als volgt: Scherpe vaartuigen, als: Centre-Boards enz., lang op de waterlijn boven 7 tot eu met 8.50 Meter. Ingeschreven 4 mededingers. Prijs, een voorwerp in zilver of ander metaal: do „Johanna" van L. Smit Jz. te Rotterdam. Premie, een kunstvoorwerp: de „.Johanna" van J. Boele to Amsterdam. Scherpe vaartuigenals Centre-Boards enz., lang op do waterlijn tot en met 7 Meter. Drie me dedingers. Pr ijs, een voorwerp in zilver of ander metaal: de „Blondine" van J. v. d. Giessen te Krimpen a/d. IJsel. Premie, een kunstvoorwerp: de „Sylvia" van B. Pot te Krimpen a/d. Lek. Pleiziervaartuigen, als: jachten, boeiers, botters enz., met vaste roef, lang op de waterlijn boven 8.50 Meter. Eén mededinger. Prjjs, een voorwerp in zilver of ander metaal: de „Brunette" van H. Molenpage te Amsterdam in 19 minuten binnen den gestelden tijd. Pleziervaartuigen, alsjachten, boeiers, botters enz., met vaste roef, lang op de waterlijn boven 7 tot en met 8.50 Meter. Vyf .mededingers. Prijs, een voorwerp in zilver of ander metaal: de „Sperwer" van C. Jurrjens te Amsterdam. Premie, een kunstvoorwerp: de „Batavier"van Bakker te Amsterdam. Pleziervaartuigen, alsjachten, boeiers, tjotters enz., lang op de waterlijn boven 5.75 tot en mot 7.25 Meter. Zes mededingers. Prjjs, een voorwerp in zilver of ander metaal: de „Piet Hoin" van G. W. Lans te Kapelle a/d. IJsel. Premie, een kunstvoorwerp: de „Johanna Jurina" van G. Loos te Rotterdam. Pleiziervaartuigen, alsjachten, boeiers, tjotters enz., lang op de waterlijn boven 4.50 tot en met 5.75 Meter. Vijf mededingers. Prijs, een voorwerp in zilver of ander metaal: de „Louise" van W. Hultzer te Amsterdam. Premie, een kunstvoorwerp: de „Neptunus" van K. Dekker te Zaandijk. Pleiziervaartuigen, als: jachten, boeiers, tjotters .enz., lang op de waterlijn tot en met 4.50 Meter. Twee mededingers. Pry's, een voorwerp in zilver of andor metaal: do „Drie Gezusters" van Goudriaan te Kapelle a/d IJsel. Premie, een kunstvoorwerp: de „Agnes" van D. Gerfvers te Amsterdam. Wedstrijd tusschen de zeilvaartuigen „Neptunus," „Argo" en „Zwammerdam," om prijs en premie, welke in 1886, wegens ongunstig weder, niet is verzeild geworden. P r ij s, een Russisch zilveren Bouilloirede „Argo" van Gebroeders Schouten te Gouwsluis. Premie, eene vernikkelde Beschuitdoos: de „Neptunus" van K. A. Dekker te Zaandijk. Jachten enz., toebehoorende aan leden der Ver eeniging, zonder onderscheid van vorm en tuigage, open voor alle klassen. Prijs, eene verrassing: de „Giroffla" van Blauw te Amsterdam. Premie, eene surprise: de „Truida" van L. J. Smit te Kinderdijk. Deze wedstrijd was omstreeks 5 uren afgeloopen en mag ontegenzeglijk een der bestgeslaagde dor door „Hollandia" uitgeschreven wedstrijden genoemd worden; daartoe werkten dan ook weer en wind bijzonder mede. Hierna koerde men naar Alfen terug om zich aldaar in het logement „St.-Joris" aan een gemeen- schappelijken disch te vereenigen en na afloop waarvan de prijzen aan de overwinnaars werden uitgereikt. Daarna vertrok men in feesteljjken terugtocht en in met lampions versierde schuiten, onder geleide van muziek en Bengaalsche verlichting naar het feestterrein aan 's Molenaarsbrug, alwaar het 5-jarig bestaan van „Hollandia" op het daartoe (door eene afzonderlijke commissie) versierd en verlicht terrein van den heer L. Piek, luisterrijk werd besloten met een concert, vuurwerk en bal champêtre. Gisteren, Zondag, werd de feestviering voortgezet door eon roeiwedstrjjd op den Rijn, waarvan de uitslag is als volgt: Vier-Rienis- Gieken (Inrigged), geroeid en gestuurd door leden eener genoodigde vereeniging. Twee deelnemers. Prjjs, 5 gouden Medailles: „Laga" van Delft. Premie, een Kunstvoorwerp: „De Hoop" van Amsterdam. Twee Riem-s-Gieken (Inrigged), geroeid en gestuurd door leden eener genoodigde vereeniging. Vier deelnemers. Premie, een Kunstvoorwerp: „Laga" van Delft. Vier-Riems Gieken (Inrigged), geroeid door leden eener genoodigde vereeniging, die vóór 1 Januari 1887 nog geen prijs gewonnen hebben, lietzjj in gieken, hetzjj in eenig ander vaartuig. Zeven deelnemers. Prijs, 5 verguld-zilveren Medailles: „Njord" van Leiden in 16 m. 14 sec. Premie, een Kunstvoorwerp: „Triton" van Utrecht in 16 m. 27 sec. Twee-Riems- Gieken (Inrigged), geroeid door leden eener genoodigde vereeniging, die vóór 1 Januari 1887 nog geen prijs gewonnen hebben, hetzij in- gieken, hetzij in eenig ander vaartuig. Negen deelnemers. Prijs, 3 verguldzilveren Medailles: „Njord" van Leiden. Premie, een Kunstvoorwerp: „Triton" van. Utrecht. Wherries (Inrigged), geroeid door leden eener genoodigde vereeniging, met twee paar korte riemen. Drie deelnemers. Prijs, 3 zilveren Medailles: „Amstel" van Am sterdam. Premie: „Neptunus" van Amsterdam. ScullingOutriggers (Sciff), geroeid door leden eener genoodigde vereeniging. - Eén deelnemer. Prjjs, eene gouden Medaille: „Fortuna" van Amsterdam. Sculling-Outriggers (Sciff), geroeid door leden eener genoodigde vereeniging, welke vóór 1 Januari 1887 nog geen prjjs in Sculling-Outriggers op een alge- meenen wedstrijd hebben behaald. Vier deelnemers. Prjjs, eene gouden Medaille: Mr. C. Vermeer te Deventer, behoorende tot „Njord", in 12 m. 13 sec_ Premie: „Fortuna" van Amsterdam in 12 hu 19 seconden. Vier-Riems-Outriggers, geroeid en gestuurd door leden eener genoodigde vereeniging. Kwam niet uit, daar „Alpha" van „Njord" alleen was ingeschreven. De wedstrijd liep zeer geanimeerd af. „Njord"" handhaafde zijn ouden roem en droeg in alle wed strijden, waarin de vereeniging uitkwam, den prjjs weg BUITENLAND. STrasiïirtlli. De Kamer van Afgevaardigden heeft aangenomen art. 1 van de militaire wet, bepalende dat ieder Franschman tot den militairen dienst verplicht is. Verworpen werd het amendement, waarvan de strekking was om den persoonlijken militairen dienst alleen in tjjd van oorlog verplichtend te stellen. Artikel 2, waarbjj de duur van den militairen dienst op 20 maanden wordt bepaald, werd ver volgens aangenomen. Do minister van oorlog zal in deze week bjj de Kamer indienen: lo. een ontwerp strekkende om bjj het leger in te ljjven de jongelieden der klasse van 1886, die krachtens de wet van 1872 waren vrijgesteld2o. een voorstel tot verbetering van den toestand der opnieuw geëngageerde onderofficieren p 3o. een voorstel tot het vormen van 4 regimenten cavalerie en afschaffing van 10 eskadrons Afrikaan- sche jagers; 4o. een ontwerp tot het vormen van 18 nieuwe regimonten infanterie. Dnitschlaud. Het Hooggerechtshof te Leipzig heeft in zake het hoogverraadproces tegen de Elzassers hot volgende vonnis geveld: Köchlin-Claudon is veroordeeld tot één jaar; Blech en Schiffmacher tot 2 jarenTrapp tot V/t jaar vestingstraf. Daarentegen zijn Jordan, Reybel, Freund en Humbert vrijgesproken. Dit proces moet niet verward worden met de zaak Klein c. s., waarin ook Schnaebele betrokken was en welke den 4den Juli wordt behandeld. Van offlcieele zjjde wordt medegedeeld dat de vooruitgang in den gezondheidstoestand des keizers, geljjk te verwachten was, langzaam gaat, maar dat deze verbetering toch is waar te nomen. De keizer verliet in de laatste dagen eiken dag eenige uren het bed en hoorde meermalen rapporten aan, maar heeft ook verder nog steeds behoefte aan rust. Duitschland is toegetreden tot de overeenkomst van Engeland en Nederland tot wering der drij vende drankwinkels op zee. Te Würzburg is een student van Breslau ge arresteerd, onder verdenking van medeplichtigheid aan een aanslag op het leven van keizer Wilhelm. Men vond eene rovolver bij hem. Weerbericht medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: noordenwind.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 2