flit Mier bestaat sit Twee Bladen. Met 1 Juni begint een nieuw kwartaal van het Leidsch Dagblad. Zij, die zich nu reeds op deze Courant abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschij nende nummers gratis. Leiden, 24 Mei. <§eze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van gpn- en feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. France per poet1.10. Aftonderlgke Nommers0.05. OfQoieele Kennisgevingen. Inschrijving Schutterij. Burgemeester en Yi'ethouders van Leiden herinneren bij deze nogmaals den belanghebbenden fde geborenen in 1862 en, voor zoover zij zich tuesehentijdB in de gemeente hebben gevestigd en alhier nog niet voor de Schutterij mochten zijn ingeschreven, ook de geborenen in 18531861) hunne verplichting om zich voor den Schutterlijken dienst te doen inschrijven. De gelegenheid bestaat daartoe dagelijks (Zon- en Feest dagen uitgezonderd) ten Raadliuize, tusschen 10 en 4 uren, terwijl op den lsten Juni aaust. de registers van inschrij ving worden gesloten en zij, die zich niet vóór dat tijdstip hebben doen inschrijven, bij ontdekking, ambtshalve ingeschreven en door den Schuttersraad tot oene geldboete verwezen zullen worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 23 Mei 1887. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adrcB van W. HOOGENSTRAATEN Co., fabrikanten van verduurzaamde lovensmiddelen alhier, hou dende verzoek om vergunning tot het plaatsen van een niouwen stoomketel in hunne fabriek in de Kerksteeg No. 7; Gelet op de artt. 6 en 7 der Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); Geven bij deze kennis aan liet publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat op Maandag den Gden Juni aanst., 'svoormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 23 Mei 1887. E. KIST, Secretaris. Vergaderiug van den Gcmeeutcraad van Leiden, op Donderdag 26 Mei 1887, des namiddags te één uur. Punton ter behandeling: 1°. Benoeming van cene derde onderwijzeres aan de Leer school. (93). 2®. Idem van een eersten onderwijzer aan de Jongensschool lste klasse. (94). 3°. Voorstel tot uitbreiding van het onderwijzend personeel aan de school 3de klasse N". 3, met één derden onder wijzer of eene derde onderwijzeres. (90). 4°. Voorstel betrekkelijk de ingebrüikgeving van grond dor gedempte Kool- en Erandewijnsgracliten. (91). 5°. Verzoek van de wed. Du Pon—De Gelder, om onthef fing van de betaling van schoolgeld voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (92). C®. Idem van J. Van der Steen, ter bel oming van grond aan de gedempte Binnenvestgracht. (95). 7°. Idem van J. Peerenboom, om eene stoep te vergrooten aan het Levendaal. (100). 8°. Voorstel tot uitkeering van eene toelage aan de wed. Briejer, zuster van den overleden concierge van het Raadhuis. (99). 9°. Rekening van do Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1886. (102). 10". Idem van de Schutterij. (98). 11". Voorstel van de hecren Dr. M. J. De Goeje, Mr. H. Van der Hoeven, A. J. Krantz en Mr. F. Was, om trent hot meer in rekening brengen aan niet-ingezo- tenen dan aan ingezetenen voor de voordeelen welke deze gemeente aanbiedt. (62, 69, 102 en 124 van 1886 en 51 en 72). Aan de universiteit alhier is met gunstig gevolg afgelegd het doctoraal examen in de medicijnen door de lieoren Arsène Seipgens en D. J. v. Nouhuys. Blijkens achterstaande annonce is by den muziekhandelaar Joh. J. Eggers alhier van onzen stadgenoot, den heer J. G. H. Mann, verschenen eene nieuwe compositie, welke om haren degely- kon inhoud zeker wel haar weg zal vinden, het geen wij trouwens gewoon zijn. Immers, door een te gelyk aangekondigden 2den druk van Mann's „Al bum de Danse" voor piano, waarmede hy, zoowel hier ter stede als elders, zulk een zeldzaam suc ces had, is het bewys geleverd dat zijne composi- tiën op hoogen prijs gesteld worden. De uitgave is keurig netjes en de prys matig gesteld. Den 19den April overleed te Jagersfontein in den Oranje-Vrystaat een onzer landgenooten, de heer F. L. Hemkes, in den leeftijd van bijna 33 jaar. Na aan de universiteit te Leiden in de letteren gestu deerd te hebben, vertrok hy, een paar jaar geleden, naar Zuid-Afrika, en vond daar een werkkring by het gymnasiaal onderwijs. Nog in het vaderland wekte hy om zyne dichterlijke gaven verwachtin gen, welke helaas, ten gevolge van zijn vroeg ver scheiden, niet vervuld zijn geworden. In 1882 verscheen by de firma E. J. Brill een bundeltje gedichten van zijne hand, waarvan enkelen zeer zeker voor de toekomst iets beloofden. Mocht de locale spoorweg, waarvan het „Utr. Dbl." melding maakt en welke Leiden, in zooveel mogelijk rechte lijn, met Hilversum beoogt te verbinden, tot stand komen, dan zal daardoor eene zeer wolvarende streek van ons land by het groote spoorwegnet worden aangesloten, terwijl eene snellere gemeenschap zal worden verkregen van de residentie en de voornaamste zeebadplaat sen met de noordelijke provinciën en met Noord- Duitschland. Men meldt ons uit Nieuw-York; De heer Goo. W. Yan Siclen, die dezen zomer eon bezoek zal brengen aan Holland, heeft plaats besproken op de „Edam" die 2 Juli van Nieuw-York vertrekt. De hoer v. S. denkt geruimen tijd in Holland door te brengen en alle interessante streken te bezoeken. Zooals men weet, is de heer Van Siclen secretaris van de „Holland Society", en door die Yereeniging speciaal benoemd als afgevaardigde, ter verkrijging van eenen nauweren en meer vriendschappelijken band tusschen Holland en de Hollanders van den tegenwoordigen tijd en de afstammelingen dor Hol landscho stichters van Nieuw-York. De heer Yan Siclen is onlangs lid geworden van de 3-October-Vereeniging te Leiden. (N. R. C Men schrijft ons uit Aarlandervoen, dd. 24 Mei Alhier is Maandag jl. eene commissie uit het classi- kaal bestuur van Leiden geweest, om met hen, die verklaard hebben aan de Ned.-Hervormde kerk ge trouw te blyven, eene samenkomst te houden, ton einde de belangen van de Ned.-Hervormde gemeente alhier te bespreken. By dio gelegenheid is ook een nieuw lidmatenboek opgemaakt. 150 leden zyn aan vankelijk onder hot kerkverband gebleven, waar onder de aanzienlykston der gemeente. Op 24 en 25 Augustus a. s. zal door de afd. Wassenaar en Voorschoten der Hollandscho Maat schappij van Landbouw eene tentoonstelling van vee, land- en tuinbouwvoortbrengselen gehouden worden te Voorschoten. Ruim 100 pry zen zyn voor de beste inzendingen uitgeloofd. De Eerste Kamer kwam gisteravond om kwart over achten weer bijeen tot hervatting harer werk zaamheden. Jhr. mr. J. Roëll, nieuwbenoemd lid der Kamer, heeft zitting genomen. Van de Tweede Kamer zijn ontvangen de laat stelyk door deze aangenomen wetsontwerpen, waar onder de definitieve marinebegrooting. Zij zyn naar de opnieuw saamgestelde afdeelingen verzonden. Het eindverslag omtrent het onteigeningsontwerp voor de sluiswerken te IJmuiden is gereed. Dit ontwerp werd tegen morgen, Woensdag, te 2 uren aan de orde gesteld. Ten gevolge van het doleeren zyn te Leimui- den in het kiescollege alsmede in den kerkeraad vyf plaatsen te vervullen. Laatstleden Zondag is namens het classicaal bestuur van Leiden, doende wat des kerkeraads is, te Leimuiden bekend ge maakt, dat a. s. Vrydag de verkiezing voor de aanvulling van het kiescollege zal plaats hebben. Weinig dagen daarna zal het kiescollege den kerke raad samenstellen en begint het beroepingswerk. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Tan 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer/0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incas- sceren buiten de stad wordt 0.10 berekend. De doleerende predikant Van Spall bewoont nog altyd de pastorie. De schuit S. C. H. 17 „Nooit volmaakt", schipper Bronsveld, kwam heden te Scheveningen aan, aan boord hebbende een in zee opgevischt lijk, dat in verren staat van ontbinding verkeerde. Door de zorgen van de politie is het op de by de wet op het begraven van lijken voor dergelyk geval voorgeschreven wijze begraven. De Tweede Kamer heeft heden na uitvoerige discussie alle amendementen op art. 178 der Grond wet (dat er nl. zal zijn eene krijgsmacht uit vrij willigers en dienstplichtigen en dat de wet den verplichten krijgsdienst regelt) verworpen en het Regeeringsartikel aangenomen met 48 tegen 29 stemmen. Voorts is aangenomen met 6S tegen S steramen het amendement om te verbieden uit zending van miliciens naar Indiö zonder hunne toe stemming. Het stoomschip „Prins van Oranje", van Ba tavia naar Amsterdam, pass. 24 Mei Dungeness; de „Semarang", van Batavia naar Rotterdam, is 23 Mei Sagres gepasseerd; de „Soerabaia" is 23 Mei te Southampton gearriveerd. De luit. ter zee lste kl. H. F. Verheggen en de off. van administratie der 2de kl. F. A. Eb- binge Wubbon, uit Oost-Indië teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. Do gewono audiëntiën van de ministers van financiën en van waterstaat, handel en nyverheid zullen op 26 dezer niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van ma rine zal op 27 dezer, in stede van te 11 uren, te halfelf gehouden worden. Gemenffd Nieuw» In de laatste dagen is door de pol/ tie alhier proces-verbaal opgemaakt tegen de na volgende personen, alsM. U. wegens diefstal van een schipperszeil, J. T. wegens verduistering van goederen, J. v. d. K. en J. P. wegens diefstal. Vervolgens is door de politie eene instructie ge opend tegen P. J. v. d. H., die zich heeft schuldig gemaakt aan vergryp tegen de zoden, door in stryd te handelen met artikel 245 van het Wotb. van Strafrecht. Op klachte is hy ter beschikking ge steld van den officier van justitie te 's-Gravenliage. Voorts is nog naar de gevangenis te 's-Graven hage overgebracht J. E. R., die zich aan verduis tering van goederen onder een valschen naam heeft schuldig gemaakt, waarbij bleek dat hy reeds ver scheidene vonnissen had ondergaan. Als zonder geld of middel van bestaan is alhier aangehouden een vreemdeling (Duitscher), van wien het bleek dat hij meermalen met de justitie- had kennis gemaakt. Hy is ter verwijdering uit dit Ryk naar Arnhem overgebracht. Hedenmorgen omstreeks 10 uren ontdekte men dat naby het Leidsche hek onder de gemeente Oogstgoest brand was uitgebroken bij P. F., knecht van den heer Spaargaren, welke brand zich in het eerst dreigend liet aanzien. Door het spoedige en krachtdadige optreden van het personeel van het Warmonder- en het Leidsche hek, mocht men er in slagen het vuur, vóór de vlammen uitsloegen, te blusschen door middel van emmers water. Een woord van dank komt aan den heer P. J. Koning van Warmond toe, die zich van zijne moeilijke taak zoo uitmuntend kweet. De brand was naar gissing aangekomen door vonken, welk6 uit een aschpot waren gevallen. Van don inboedel was niets verbrand, doch wel beschadigd. Ook was hy niet verzekerd. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren tot 3 maanden gevangenisstraf het Belgische dienstmeisje, dat ten nadeele harer meesteres een horloge, een ketting en een speldje had ontvreemd.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1