N°. 8325. A°. 1887, Dit nnmiaer bestaat Hit Twee Bladen, Zaterdag O tyarant wordt dagelijks, met uiLondehng ran fon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 7 April. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: T*w L«ld«n per meenden.1.10. Trenoc per poet*.1*40. ANondtrlgk* Mommen.0.05. PRIJS DER AD VERTERITEN V»n 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer/0.171 Grootere lettere naar plsstermmte. Voor het inces- eeeren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Uithoofde van het Paaschfcest zal deze Courant aanstaanden Maandag niet worden uitgegeven. Ofüteieele Kenniagerlngen. Jacht en Tlsscherij. Cc Burgemeester van Leiden herinnert aan hen, die zich voor het aanstaande seizoen 1887/88 in het bezit wenschen te zien van Jacht* en Yiscbakten, of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoetennig der Visscherij, dat de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zjj, be hoorlijk ingevuld en onderteekend, vóór den 15den April a. 8. moeten terugbezorgd zijn, ten einde aan den Com missaris des Eonings in deze provincie te worden ingezonden. Tevens wordt aan belanghebbenden herinnerd, dat blanco verzoekschriften tot het bekomen van buitengewone machtiging tot het verdrijven van sch adel ijk gevogelte met pistoolschoten, het schieten van konijnen en ander schadelijk gedierte en het visschen als het water met ijs bedekt is, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 6 April 1887. DE KANTEB. Aan de universiteit alhier is met gunstigen uit slag afgelegd het tweede gedeelte van het examen als candidaat in de theologie door den heer C. W. A. Nonhebel. Dr. H. F. C. Ten Cate te 's-Gravenhage heeft aan 'sRQks Ethnographisch Museum alhier eene verzameling voorwerpen geschonken, afkomstig uit Britsch Guyana en Venezuela, en omschreven in de Staatscourant van heden. Voor dit bewijs zyner belangstelling in 's Rijks verzamelingen is den schenker de dank der Regeering betuigd. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Noord-Amerika, door middel van het stoomschip „Zaandam", van Amsterdam ver trekkende. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. uiterlijk Vrijdag-avond om 10.2 bezorgd zjjn. Tot de voorbereidende klasse A voor de Rijks normaallessen te Voorschoten zijn heden na examen toegelaten: G. A. Koeze, J. Pigge en M. J. A. Vermeulen, uit Voorschoten. Bevorderd van de voorbereidende klasse A naar B J. A. Vijftigschild, uit Voorschoten; jongejuffrouw P. M. Den Baars, uit Veur; M. Paardekooper en D. G. Knjjnenburg, uit Wassenaar, en voorwaar delijk bevorderdjongejuffrouw H. A. Bovenlander, uit Voorschoten. Bevorderd tot de 1ste klasse: J. L. Van Leeuwen, uit Voorschoten; Y. Meurs, uit Wassenaar, en A. L. Rooyackers, uit Wassenaar (de laatste voorwaar delijk). Bevorderd tot de 2de klasseJ. Van der Kwast, uit Voorschoten; jongejuffrouw W. Van Spengen, uit Voorschoten, en M. E. Delincée, uit Stompwijk. Bevorderd tot de 3de klasse: J. A. Veelo, A. Lubach, jongejuffrouwen J. A. Van Spengen, C. J. Meere, M. M. Paap, H. G. Gobius du Sart, uit VoorschotenA. W. Van den Berg, W. P. J. Over- meer en jongejuff. C. S. Van der Mark, uit Wasse naar, en J. Van Nood, uit Oegstgeest. Bevorderd tot de 4de klasse: H. De Jong, uit Wassenaar; mej. H. W. Van Egmond, uit Oegst geest, en mej. J. C. Van der Mark, uit Wassenaar. Te Stompwijk is bij herstemming met S3 stemmen tot lid van den Raad gekozen de heer F. Van Niel. De heer J. Ales bekwam 25 stemmen. Ongeveer 100 kiezers van de 211 kiesgerechtigden maakten van hun stemrecht geen gebruik. De president-kerkvoogd te Bennekom, baron Van Wassenaer tot Catwjjck, heeft openlijk bekend gemaakt, „dat hij aan den voormaligen predikant, Eisma, aldaar, geen traktement meer zal uitbetalen, zoolang de rechter geen uitspraak gedaan heeft, daar hij èn als administrateur èn als kerkvoogd, evenals alle kerkvoogden, daarvoor later persoonlijk aansprakelijk zou zijn." Men schrijft aan het „Vad." uit Bodegrave: Hier hebben in de vorige week in eene vergadering van kerkvoogden en notabelen levendige bespre kingen plaats gehad. De president-kerkvoogd, die het congres te Amsterdam heeft bijgewoond, zal nu weldra, verwacht men, door het classikaal be stuur van Leiden geschorst worden. Men beweert dat een lijst van doleerenden uit de gemeente reeds 150 a 160 namen telt. De predikant, ds. Verhoeff, vereenigt zich niet met die partij. Ook wordt verzekerd dat een huis, dat dezer dagen door een der doleerenden is aangekocht, in eene hulpkerk zal worden veranderd, welke voor 1000 personen ruimte moet bevatten. Van de militie te land zullen in dit jaar opge roepen worden, om in den wapenhandel te worden geoofend, de hierna te noemen verlofgangers: Van de lichting 1884: regiment grenadiers en jagers, 1ste, 2de, 3de, 4de, 5de, 6de, 7de en 8ste reg. infanterie van 10 Aug. tot 13 Sept.lste, 2de en 3de reg. veld-art., lste, 2de, 3de, 4de, 5de en 6de batterij, van 19 Aug. tot 22 Sept.; corps rijd. artillerie, van 19 Aug. tot 22 Sept.: corps ponton niers, lste comp. van 1 Juli tot 4 Aug.2de comp. van 15 Juli tot 18 Aug., corps torpedisten van 17 Juni tot 16 Juli; van de lichting 1885lste reg. veld-artill.lste en 2de comp. van 7 Mei tot 11 Juni; 3de en 5de comp. van 21 Mei tot 2c Juni; 4de en 8ste comp. van 4 Juni tot 9 Juli; 9decomp. van 11 Juni tot 16 Juli; 10de comp. van 16 Aug. tot 20 Sept.; 6de en 7de comp. van 17 Sept. tot 22 Oct.; 2de reg. vest.-artillerie4de, 5de, 6de en 8ste comp. van 7 Mei tot 11 Juni2de en 9de comp. van 21 Mei tot 25 Juni; lste en 3decomp. van 4 Juni tot 9 Juli; 7de en 10de comp. van 17 Sept, tot 22 Oct.; 3de reg. vest.-art.4de en 10de comp. van 7 Mei tot 11 Juni; lste en 2de comp. van 21 Mei tot 25 Juni; 6de en 8ste comp. van 4 Juni tot 9 Juli; 7de comp. van 9 Juli tot 13 Aug.; 5de comp. van 6 Aug. tot 10 Sept.; 3deen 9de comp. van 17 Sept. tot 22 Oct.4de reg. vest.- artillerie: 8ste en 10de comp. van 7 Mei tot 11 Juni; 2de comp. van 21 Mei tot 25 Juni; lste comp. van 4 Juni tot 9 Juli5de comp. van 25 Juni tot 30 Juli; 3de comp. van 9 Juli tot 13 Aug.4de en 9de comp. van 13 Aug. tot 17 Sept.; 6de en 7de comp. van 17 Sept. tot 22 Oct.corps genietroepen (lichting 1884) van 15 Aug. tot 17 Sept.; corps genietroepen (lichting 1885) (vesting-telegrafisten uitgezonderd) van 4 Juli tot 6 Aug.; corps genie troepen (lichting 1885) (vestingtelegrafisten) van 11 Juli tot 21 Juli; lste, 2de en 3de comp. hosp.- soldaten (lichting 1884) van 10 Aug. tot 13 Sept. Op initiatief van den minister van Frankrijk te 's-Hage, den heer Louis Legrand, is gisteren aldaar gesticht eene Fransche Kamer van Koophan del, die bestemd is om voor geheel Nederland te werken. Het doel dezer Kamer is hoofdzakelijk om met de handeldrjj venden en handelslichamen voortdurend in aanraking te blijven en hun al die inlichtingen te geven en van hen te ontvangen, die kunnen strekken om de handelsrelatiën tusschen Frankrjjk en Nederland uit te breiden en te ver beteren. De Kamer zal nauwlettend nagaan welke ver anderingen in de wetgeving te dien einde wenscheljjk kunnen geacht worden en zich ten taak stellen de Fransche handelsbelangen hier te lande voor te staan. Ook is zij bereid bij geschillen haar arbitrium te verleenen. De Kamer is verdeeld in drie afdeelingen of co- mité's, die te Amsterdam, Rotterdam en 's Graven- hago gevestigd zullen zijn. Het programma der in de volgende week te Amsterdam te vieren Koningsfeesten, is, na vele wisselingen, nu aldus vastgesteld: Dinsdag 12 April. Aankomst van HH. MM. den Koning, de Koningin en het prinsesje te halfdrie, ten paleize op den Dam. Woensdag 13 April. Van 10 tot 4 uren: Volks spelen, onder de leiding van de Amsterdamsche Turnvereenigingen, leden van het Nederlandsch- Gymastiekverbondbuiten de Willemspoort en achter het Rjjks-Museum. 10-1 en 3 6 uren: Kinderspelen, onder de lei ding van de commissie van bestuur der Kinder speeltuinen, in de Kinderspeeltuinen: op de Wete ringschans en aan de Marnixstraat. 1-4 uren: Gondeltocht, te geven door de Amster damsche roei- en zeilvereeniging „De Amstel." 71/,—10 uren: Muziekuitvoeringen buiten de Mui- derpoort, op de Nieuwmarkt, op het Jonas Daniël Meijerplein, op het Amstelveld, op het Damrak, op het Rembrandtplein, op den Buiten-Amstel, en algemeene illuminatie. 8-10 uren: Bengaalsche verlichting der Oude- kerks-, Munt-, Montalbaans- en Westertorens en van de Willemspoort. Donderdag 14 April. Van 10 tot 4 uren:Rooi- wedstrijd op den Amstel, onder de leiding van de besturen van te Amsterdam gevestigde roei- en zeil- vereenigingen. 10 1 en 3-6 uren: Kinderspelen, onder de lei ding van de commissie van bestuur over de Kinder speeltuinen in de Kinderspeeltuinen: op de Wete ringschans en aan de Marnixstraat. 1 4 urenMuziekuitvoeringen op het Ferdinand Bolplein en in het Vondelpark. 6-8 uren: Muziekuitvoeringen op het Haarlem merplein, op de Noordermarkt, op het Funen en op het Kattenburgerplein. 9 uren: het ontsteken van vuurwerken door de gemeente Amsterdam op het IJ en op den Amstel en muziekuitvoeringen aldaar van 8 10 uren. Vrjjdag 15 April. Te 9 uren: Aubade, te geven door 4500 leerlingen der lagere scholen te Amster dam, onder de leiding van den heer Henri F. R. Brandts Buys. Gezongen zullen worden „NederlandB Vlag", muziek van Andries F. Brandts Buys; „Marschlied" van C. A. Brandts Buys, en „Jubel groet", van den dirigent. Te midden van de zware wind- en regenvlagen werkte men op alle punten der stad ook heden ijverig door aan de versieringen, waarvan vele eerst op het uiterste oogenblik van decoratie zullen wor den voorzien. Een verdienstelijk en geacht ingezeten van Delft, de heer J. H. Kouwenberg, is op 53-jarigen leeftijd aan "zijne familie en talrijke vrienden, na een langdurig lijden door den dood ontrukt. In 1857 aangesteld tot beëedigd klerk bjj het hoog heemraadschap Delfland, bekleedde hij sedert 1881 de betrekking van secretaris-penningmeester, en verliest dat hoogheemraadschap in hem een ijverig en voortvarend ambtenaar. Ongeveer zes jaren was de overledene lid van den gemeenteraad. Tot hoofdingeland en hoofdingeland-plaatsver vanger in het lste district van het Groot Water schap van Woerden zijn gekozen de heeren C. E. Van der Quast te Woerden en J. Heykoop te Kamerik. Is het „Vad." wèl onderricht, dan reizen in den laatsten tyd eenige Indische officieren in het belang der Indische werving de provincies af. De 'kapt. A. Van Leeuwen der inf. O.-I. leger, hier te lande met verlof, heeft 5-jarige detacheering in Nederland aangevraagd. Geplaatst is te Arnhem de bij het 8ste reg. inf. van het leger in Oost-Indië gedetacheerde lste luit. J. N. A. Van Barneveld.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 1