Botermarkt, BERICHT DE ONTVANGST DER SPECIALITEIT in Dames- en Hinderhoeden, Bloemen, Linten, Veeren, Glacé Handschoenen, Ruches, enz. en der voor Ixet aanstaande Seizoen. N°. 8324. DonderdaY April. A°. 1887. §ezs <Qourant wordt dagelijks, met uitzondering ran fort- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 6 April. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 mutnden1.10. Franco per post1-40. Afizondorlijke Noremera0.66. PRIJB DER ADVERTENTIENs Van 16 regeie ƒ1.06. Iedere regel meer/0.1?|- örootere letters naar plaatsruimte. Voor het inca." seeren bniten de stad wordt 0.10 berekend. De commissie van financiën deelt aan den gemeenteraad mede dat het onderzoek van den in hare handen gestelden staat van af- en overschrij ving op de begrooting van de dienstdoende schut terij, dienst 1886, tot geene bedenkingen heeft geleid, evenmin als de suppletoire begrooting van de Stedelijke "Werkinrichting voor het jaar 1886, waarom zij in overweging geeft die goed te keuren. Onder overlegging van de daartoe strekkende adviezen van het hoofd der school en de plaatselijke schoolcommissie geven B. en Ws. in overweging te besluiten dat het onderwijzend personeel aan de school 3de klasse No. 2, thans 15 bedragende, tijdelijk worde vermeerderd met één derden onder wijzer of derde onderwijzeres. Ten gevolge toch van de groote inschrijving nieuwe leerlingen moest, blijkens eene missive, de cursus met 1 April worden aangevangen met een getal van 636, over de verschillende klassen ver deeld als volgt: XII 30, XI 25, X 35, IX 38, Yin 49, VH 53, VI 56, V 63, IV 52, III 58, II 88 en I 89. Hoe bezwaarlijk het is, al deze leerlingen in de lokalen der school zelve te plaatsen, zonder de klassen-verdeeling te schaden, zal het mij, zegt het hoofd der school, de heer Brouwer, toch mogelijk zijn, indien namelijk in een der lokalen een gordjjn kan worden aangebracht, en tevens de derde klasse gesplitst kan worden in twee helften, waarvan elke de openblijvende plaatsen naast de 1ste of 2de klasse kan innemen. Maar daartoe heeft de 3de klasse dan ook twee onderwijzers noodig, waarom hij verzoekt die maatregelen te willen nemen, waardoor het hulppersoneel aan zijne school tijdelijk met één onderwijzer wordt uitgebreid. Daardoor zal het getal onderwijzers ook geheel in overeen stemming zijn met art. 7 der verordening van 11 Nov. 1880. Inmiddels zijn er nog 2 leerlingen meer bijgekomen. De Christelijke Zangvereeniging „Zingt den Heer" gaf gisteravond onder leiding van den heer De Lange eene openbare uitvoering in het Wjjk- gebouw aan het Levendaal. De grootste zaal van dat gebouw was geheel bezet, zoodat de temperatuur eene aanmerkelijke hoogte bereikte en het ventilee- ren gedurende het eerste halfuur een onderwerp was van aanhoudende zorg. De uitvoering zelve kan, het betrekkelijk niet groote getal leden in aanmerking genomen, goed geslaagd heeten; de bijvalsbetuigingen van het publiek waren hiervan de hoorbare teek enen, ook ten opzichte der drie sopraan-solo's (fragment uit „De Messias" van Handel, „Psalm 116" en „Mijn vaderland") van de beide dames, die deze beurtelings zongen, al waren hare stemmen nog eenigszins zwak en onzeker. Het Quartet („Het Kruis") werd vrij goed voprge- dragen en het laatste nummer de „Oranjevaan" werd met zulk een geestdrift gezongen, dat aller aanwezigen liefde voor het huis van Oranje er blijk baar te meer door ontgloeide. Nadat de heeren Bredius en De "Wolff den direc teur en den leden der vereeniging een woord, van dank hadden gewijd en de laatste, evenals in de pauze, nogmaals het doel der vereeniging had aan gewezen, ging men huiswaarts, na, om de woorden van ds. De Wolff te gebruiken, „eenen goeden avond" gehad te hebben. Gedurende het 1ste kwartaal van dit jaar is de Kweekschool voor Zeevaart alhier met 91 jon gens vooruitgegaan. i Uit het verslag van den toestand der gemeente Woubrugge over 1886 blijkt dat de bevolking op 31 December 1886 beliep 2130, waarvan 1025 M. en 1105 Yr.dat er 151 kiezers voor leden van den gemeenteraad en 105 voor leden van de Tweede Kamer en der Provinciale Staten waren; dat de gezondheidstoestand van den veestapel goed was; alleen heerschte in geringe mate varkensziekte. De weilanden waren gunstig en de 1ste en 2de snede hooi waren goed. Finantiëel was de toestand van de veefokkers ongunstiger, voor zuivelbereiders iets beter en voor vetweiders onveranderd. De afdeeling der Maatschappij van Landbouw aldaar, telde 31 leden en een eerelid. Het getal beteelde hectaren beliep 188, alleen hoofdgewassen, t. w. tarwe, rogge, zomergest, haver, duivenboonen, aardappelen en winterkoolzaader waren 1868 hectaren wei- en hooiland. Het getal schepen, waaronder stoombooten en houtvlotten, aldaar op- en afgevaren beliep ruim 28,000 stuks. De hofdame-honoraire barones Van Heemstra en miss Sexton Winter, gouvernantes van prinses Wilhelmina, zullen H. K. H. gedurende haar verblijf in Amsterdam vergezellen. De hofmaarschalk en kamerheer-ceremoniemees ter baron De Constant Rebecque vertrekt vooruit derwaarts, om alles voor de ontvangst van HH. MM. in gereedheid te brengen. Dinsdag-middag a. s. om halftwee uit de residentie vertrekkende, worden ze om halfdrie in de hoofdstad verwacht. Door de Vereeniging „Rotte's Mannenkoor" zullen bjj hare uitvoering op 29 dezer de volgende werken worden ten gehoore gebracht: „Leiden's Ontzet" van Richard Hol en „Columbus'van C. J. Brambach, beiden voor koor, solo en orkest. NO DELHOEOEN HAUTES-NOUVEAUTÉ'S LEID8CH ««DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1887 | | pagina 5