Ia Poste, Café Restaurant. J. W. WIERDA, NOOIT - ei Die Ringenparabel aus Nathan der Weise. Freund Fritz. Boek-, Kunst- en muziekhandel BREESTRAAT no. met en zonder LIJSTEN in alle prijzen. Van Vollenhoven's Alle Dichtwerken van JRrof IV. BEETS. Vervolg der Advertentiën. Aalmarkt. Leiden. uit de „GEKROONDE VALK" AmsterdamDordrecht. Overal verkrijgbaar. Gemengd Nieuws. Donderdag-avond is een man binnen geslopen in een benedenhuis aan de Kruiskade te Rotterdam, en door den heer des huizes in de voor kamer onder tafel opgemerkt. Toen deze hem ge lastte zich van die plaats te verwijderen, ontstond er eene schermutseling in huis, waaraan de inmid dels ontboden politie een einde maakte door den ongenooden gast in arrest te nemen. Het bleek dat hij beschonken was; hy had gemeend in eene herberg te zjjn. De Parkschouwburg te Amsterdam wordt do volgende week in openbare veiling aan geslagen. Het stoomschip „Soerabaia," van Java naar Rotterdam bestemd en 4 Nov. te Aden aangekomen, was 2 Oct. van Batavia en 5 dito van Padang vertrokken, hebbende 380 ton kolen aan boord, voldoende dus voor 22 dagen reis. Het stoomschip werd 23 October te Aden verwacht, om een nieuwen voorraad steenkolen in te nemen en had dus reeds elf dagen boven de gewone reis. De reedery onderstelde dat de machine was gebro ken en dat het schip onder zeil de reis voortzette. Aan den gezagvoerder van het stoomschip „Drente," dat 4 Nov. 's ochtends van Padang vertrok, was •dan ook reeds order gegeven, om de „Soerabaia" op te sporen. Dezer dagen kwam, volgens „De Maasbode," eene onbekende vrouw te Dordrecht by een kruidenier een maat beste capucjjner-boonen halen, die de winkelier maar in de door haar mede gebrachte melkkan moest doen. Toen het op be talen aankwam, had zy geen geld bij zich. Zjj zette de kan op de toonbank, zeggende die straks te zillen halen en dan het geld mede te zullen bren gen. Zij kwam echter niet terug, en de kruidenier bemerkte, dat er eene bodemlooze kan op de toon bank stond. Zy had de boonen in deze kan laten doen, die zij in haar schort gewikkeld hield, en was met haar gevulde schort de deur uitgegaan. Te Weenen hebben zich geen nieuwe - cholera-gvallen voorgedaan. Yan de drie verdachte sterfgevalion, welke zich tot dusver voordeden, ble ken na nauwkeurig onderzoek slechts twee het gevolg te zyn van cholera Asiatic-a. Vooreerst over leed aan deze ziekte de spoorwegambtenaar Smidt en vervolgens een werkman, van wien niet kan worden nagegaan dat hy met Smidt in aanraking was geweest of in zyne nabijheid had vertoefd. Het verslag van prof. Weichselbaum over het onderzoek van dezen tweeden patiënt eindigde aldusOp grond mijner onderzoekingen, kan ik met volkomen zeker heid beweren, dat Frans Palecek aan de cholera Asiatica is overleden. Het derde geval, waarvan melding is gemaakt, was geen cholera. Het betrof een soldaat, die reeds lang aan eene ingewandziekte leed en reeds weer aan de betere hand is. Te Raab is Donderdag geen nieuw ziektegeval aangegeven en ook te Pest is de epidemie byna geëindigd. Is in Duitschland de naam Müller algemeen, in de Yereenigde Staten is het niet minder de naam John Doe. Het schijnt een verdorven geslacht, die Doe's. Wie in de gelegenheid is over de geheele lengte en breedte van Noord-Amerika de politie bureelen te bezoeken, zal verbaasd staan, van Nieuw-York tot San-Francisco overal en dagelijks op de arres- tantenlyst aan te treffen John Doe. Taalkundigen helpen u uit den droom. In de Vereenigde Staten houdt men er geen register van den burgerlijken stand op na. Alzoo heeft men ook geen middel, by kleine vergrypen de identiteit -van den gearresteerde vast te stellen. Deze houdt eenvoudig zyn naam voor zich en komt in het arrestanten-boek onder de rubriek: John Unknown. Zoo geschiedt of geschiedde het reeds sedert jaren. Maar natuurlijk schreef men den tweeden regel kortheidshalve: John dito, nog korter: John do. Aan de laatste verkorting werd al spoedig eene e toegevoegd, om den ge schreven naam in overeenstemming te brengen met de uitspraak en vandaar dat in de Vereenigde Staten duizenden vonnissen worden geveld over den armen John Doe. De vorsten uit het huis van Bra- ganza zyn bekend om de groote hoeveelheid voor namen, welke zij hunne kinderen op hun levenspad medegeven. De koning zelf is er zestien rijk, zijn tweede zoon een en twintig, maar beiden zyn onlangs byna overtroffen door den zoon van een Engelschen landbouwer. Zes en twintig namen wilde de vader zyn eerstgeborene gevon en het kostte den predikant hoel wat moeite hem van dit voornemen af te brengen en zyn zoon enkel den eerste en den laatste dier zos en twintig namen toe te kennen. Anders had het kind geheetenAbel Benjamin Caleb Daniel Ezra Felix Gabriel Haggai Isaiik Jacob Kish Levi Manoab Nehemiah Obadiah Peter Quartus Rechab Samuel Tobiah Uzziel Vaniah Word Xistus Yariah Zachariah Jenkins. In het krankzinnigengesticht te Kaufbeuren, by Augsburg, is Dinsdag brand uit gebroken in de afdeeling voor ongeneeslijke vrou wen. Ongeveer vier weken geleden was dit ook het geval, doch toen slaagde men er in het vuur tjjdig te blusschen. Ditmaal echter werd het geheele hoofdgebouw eene prooi der vlammen en konden slechts de nevengebouwen met moeite behouden blyven. Persoonlijke ongelukken zjjn er niet by te betreurende materieele schade is echter zeer groot. De met de jongste post ontvangen dagbladen uit Australië bevatten lange berichten over den ongunstigen toestand in de goudvelden van Kimberley. Goud wordt slechts in onbeduidende hoeveelheden gevonden en de goudgravers keeren meest allen weder huiswaarts, na al hunne bezit tingen verspeeld te hebben. Daarby komt nog dat de gezondheidstoestand op genoemde velden schier alles te wenschen overlaat. Woensdag-avond trachtte te Dres den op de publieke straat een slotenmaker, Oskar Seidel genaamd, zyn meisje, eene dienstbode van 23 jaren, door een pistoolschot van hot leven te berooven. Hy wondde haar echter slechts licht. Daarna richtte hy het wapen op zyne eigen borst en schoot het af. Hij was terstond een ljjk. Personen: Sultan Saladin. - Sittah, dessen Schwester Nathan der Weise Ein Dorwisch Herr L'Hamé. Frau Pfund-Kühnau. Herr Ernst Possart. Wittnauer. Personen: Fritz Holm, Biiuerlicher Grund- besitzer Herr L'Hamé. David Sichel, Rabbiner Ernst Possart. Friedrich, Feldmesser Wittnauer. Hansen, Steuereinnehmer Saalborn. Christel, PachterPittmann. Susel, dessen Tochter Frl. Pügner. Joseph, ZigeunerHerr Krall. Catharina, Wirthschafterin, bei HolmFrau Pittmann. Lisbeth, Hausmagd bei HolmPfund-Kühnau. Ein Scheerenschleifer Herr Schmithof. lster SchnitterNessberg. 2der SehnitterBerger. Eine SchnitterinnFrl. Doré. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 24 Oct. tot 30 Oct. 1886. Datum. Uur. Aantal. Gemiddelde Eng. Standkaarsen. 24 October. 5.45 6.30 7 17.6 25 5.30 6.30 7 17.3 26 6.30 6.30 8 16.» 27 5.30 6.30 8 17.7 28 5.30 6.30 7 16.9 29 5.30 6.30 8 18.3 30 5.30 6.30 8 18.5 Marktberlohtea» Leiden, 6 November. Heden aangevoerd: Tarwe 4 hec toliter. Wintertarwe f 7.30 a f 7.75 Zomertarwe f 6.60 a f 7.25. Rogge 4 H. L. Winterrogge f 5.70 a f 5.90.Zomer- rogge f 5.a f 5.50. Gerst 3 H. L. Zomergerst f 32)0 a 1 4.90 Chevalier-geret f 5.20 a f 5.70. Haver 4 H. L. Zware Haver f 3.10 a f 3.50. Lichte Haver f 2.50 a f 3.Duivenboonen 1 hectol. f 6.75 a f7.25. Paar- denboonen 2 heotol. f 5.70 a f 6.30. Boter: 7660 kg. Grasboter, 1ste qualit. 1/4 Tat f 48.— a f 68; Scheiboter 2de qualit. 1/4 vat f af -1 Grasboter lete qualit. per kilogr. f 1.20 a f 1.70Schei- boter 2de qualit. per kilogr. f a f Lange Zwarte Turf 15000 dubb. hectol., f 0.20 a f 0.24. Hoofddorp (Haarlemmermeer), 4 November. Witte tarwe f6.50 a f6.70, Rogge f5.f5.30, Haver f6.50 a f6 90, Wintergerst f4.25, Duivenboonen f6.40 a f7.Paarden- boonen f6.Brumeboonen f 10.f 10.90, Kanariezaad f9.75. Op de Veemarkt waren aangevoerd 8 melkkoeien, 8 vaar zen, 6 graskalveren, 30 paarden, 6 hitten, 14 biggen en 1 geit. De ondergetoekende neemt de vrijheid zich min zaam aan te bevelen bij de geëerde Bezoekers en Handelsreizigers van bovengenoemd Hotel en Café, niets onbeproefd zullende laten, den goeden naam en de gunst die de Heer J. E. YLAANDEREN zoo vele jaren genoten heeft, te handhaven. Aanbevelend, A. VAST TELLINGEN WIT. Smakelijk, ITj flTTITI Niet Versterkend, I I aangezet Pittig. JL JU met Alcohol. Bekroond te Parijs, Bordeaux, Marseille en Ant werpen. Hoogste prijs Melbourne 1880. Eere-Diploma Nice 1884. Geregeld verbruik in de Hospitalen te PARIJS en ANTWERPEN. Wacht IJ voor namaak. Neen, nooit is er, of kan er mooier worden aange boden. 4 fraaie deelen, omvattende al zyne Ge dichten, herzien en naar tijdsorde gerang schikt, versierd met keurig Portret van Neer- lands meest geliefden Dichter, nu by uit verkoop voor slechts ƒ3.90 of in vier smaakvolle Prachtbanden nu bij uitverkoop voor slechts ƒ5.50. In vroegere bundels verspreid, en lang niet zoo geordend en compleet, was de prijs meer dan ƒ30. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazar van Goed- koope Boeken, Hang bij de Vischmarkt te Rotterdam. Naar buiten de stad, zorgvuldig verpakt en franco thuis, op ontvangst Postwissel van slechts ƒ3.90 of van sl. ƒ5.50, waarby staat: ALLE DICHT WERKEN VAN BEETS. Prima qualiteit Haard-, Kachel-, Snee- en Hachine-Kolen te bekomen aan het Goederen Station van den Nederl. Rijnspoorweg, bulten de voormalige Wittepoort, zoowel bjj groote als kleins hoeveelheden. Bestellingen worden aangenomen aan het Hulpkan toor bfl den Heer GODEFROY, Breestraat No. 92. TAN DER MADE, Agent Nederl. Rijnspoorweg. Ook te verkrijgen Gas-€okcs.

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2