sterdam, 215; H. C. Yan Swieten, idem, ƒ159; A. Van Hemert, gewezen telegrafist 1ste kl. te Amsterdam, ƒ730; J. Van den Arend, gewezen brievengaarder te Kralingen, 240; Gr. "Weimar, idem te Bennebroek, ƒ134; P. Van Kuik, idem te Jutfaas, 72; J. P Goyen, gewezen conducteur der brievenmalen 3de kl. te Maastricht, ƒ121; P. C. Backx, gewezen postbode te Oud-Gastol, ƒ104; D. Ten Bosch, gewezen brievenbesteller te Apel doorn, ƒ232 'sjaars. Gemengd Nie**W Heden, d. i. de dag waarop de heer J. A. Hueber herdenkt dat hjj voor 25 jaren als hoofdonderwijzer aan de school van het R.-K. Wees huis op de St.-Jacobsgracht alhier werd aangesteld, hebben, als blpk van achting voor den jubilaris, de Raamsteeg- en St.-Jacobsgrachtbewoners, de vlaggen van hunne woningen uitgestoken. Op het feest zelf hopen we morgen terug te komen. W o e n s d a g-m orgen te ruim elf uren ontstond er te Valkenburg brand in den korenberg van den landbouwer H. Binnendyk Dz. Een goede voorraad haver en eenig hooi werd eone prooi der vlammen. De brandweer moest zich bepalen tot het verwerken der brandende massa en het beschermen der belendende woning. De oorzaak van den brand is onbekend. Het getimmerte was verzekerd, doch de oogst niet. Donderdag 4, 11 en 18 November e. k. zal te Hoofddorp worden gehouden de jaarlyksche vee- en paardenmarkt. Aanvoer ter markt te Hoofddorp op den 20sten October 11.13 runderen, 67 paarden, hitten en veulens, 6 schapen, 10 varkens en biggen. Gisteravond is aan het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage voor den directeur der Fransche opera beslag gelegd op de recette van de voorstelling door den troep Schftrmann van „Fiacre 117", op grond dat de heer Desuiten schadevergoeding vordert van den heer Schürmann, wegens niet-nakoming zyner verbintenis, om verleden jaar aldaar Patti te laten optreden. Het gerucht is verspreid dat de leider der socialisten, de heer Domela Nieuwenhuys, om aan de gevolgen van zijne eventueele veroor deeling, ook door den Hoogen Raad, te ontkomen, in het begin dezer week naar Bazel zou zyn uit geweken. Volgens het „Vad." is de waarheid een voudig deze, dat hy zyn zoon, die te Lausanne zijne studiën zal voltooien, daarheen heeft gebracht. Sedert gisteren kwamen te Sche- veningen 4 schuiten met eene volle lading haring aan. De pekelharing bracht heden bij inschryving ƒ9.76 per kantje op. Gisteravond kwam er oeneKatwyksche schuit met versche visch aan, die 66 besomde. De visch was zeer hoog in prys: voor 10 tongen en een partytje scholletjes werd 12 en voor 24 stuks rog 19.50 betaald. Tusschen een paar jon g e 1 ieden te Kaatsheuvel heeft in eene der buitenwyken eene bloedige vechtparty plaats gehad, waarby aan den schoenmaker M. De Benis, waarschyniyk met een mes, eenige wonden werden toegebracht, waaronder eene van circa zeven centimeter in den onderbuik. Na langdurige geneeskundige behandeling, zyn den getroffene de laatste sacramenten toegediend en verkeert hy in levensgevaar. De dader heeft bekend. Uit Heerenveen meldt men dat de li«er W. D. Van Terwispel met zyn paard is over reden door de tram Drachten -Gorredijk. Wegens de mist en de duisternis had de ongelukkige waar schyniyk de tram niet zien aankomen. Hy was oogenblikkelyk dood. Een jongen, verdacht van medeplich tigheid aan den te Hoorn gepleegden diefstal, is gisternacht door twee rechercheurs te Amsterdam in arrest genomen. Een uur na het in hechtenis nemen zyn 31 gouden en 18 zilveren horloges, tot do gestolene behoorende, door hen aan de Handels kade uit den grond opgegraven. De bierbrouwerij „Pschorr" te Mün- chen, heeft te Berlyn 60 vierkante roeden gronds betaald met 1,440,000 Mark, dat is met ruim 1000 den vierkanten meter. Dit is zelfs te Berlyn een ongekende pry's. Op het Erie -meer is een schip ver gaan; 12 menschen kwamen om. TePort-Queen Bay is een Noorsch schip verongelukt. Van de equipage is slechts één man gered. De overige elf personen zijn verdronken. Volgens later bericht is hot gestrande schip de „Frederikstad"kapt. Bzilke, van Musquash met eene lading planken naar Swansea bestemd. De eenige geredde was de opperstuur man. Een groot barkschip is by Trewarbik in vier vademen water gezonken. De geheele equipage is verdronken. Volgens een telegram uit Nieuw York is het bericht, volgens hetwelk de oud-presi dent Gonsalez in het binnenland van Mexico ver moord was, een verzinsel. Een aardige vondst. Een ring met 4 paarlen en 3 robynen werd gevonden in een haring, die, te Dunbar gevangen, te Edinburgdoor eene vrouw aan het ontbyt gegeten werd. Een veehouder te Bloemfontein (Z.-Afrika) heeft onlangs 1000 schapen verloren door vergiftiging. De dood van deze dieren moet te wyten zyn aan eene oplossing van een arsenicum bevattend poeder, waarmede zy gewasschen werden, ter ge nezing van het schurft. Het „Théatro dei Filodramatici" te Triest is eene prooi der vlammen geworden. Eene oude vrouw verloor daarby het leven. Twee andere personen wisten zich te redden, doch zyn door den schrik waanzinnig geworden. Eenige maanden ge leden werd de schouwburg gesloten. Volgens de „Express," is by eender laatste voorstellingen in de menagerie van Pianet te Chambéry een panter losgebroken. Twee oppas sers zetten het dier na. De één ontving een klauw slag op het hoofd, waardoor hy als gescalpeerd werd en ten gevolge waarvan hy Maandag 11. in het hos pitaal is overleden. De ander werd eveneens, maar minder ernstig, gekwetst. "Wat er van het dier ver der geworden is, biykt niet. Een jongen van 12 jaren, George Lewis van Wolverhampton, redde drie kinderen van 4, 5 en 8 jaren, die door hunne moeder in het water waren geworpen. Toen hy ze op het droge had gebracht, werd hij door de ontaarde moeder aangevallen, die de kinderen opnieuw wilde verdrinken, en by de worsteling verloor hy een oog. Volgens een bericht uit Buffalo, heeft in het district van dien naam, over eene oppervlakte van 70 vierk. mylen, een storm ge woed, waardoor 40 huisjes vernield werdon. Zes menschen verloren daarby het leven. Volgens telegrafische berichten uit Pest heeft de cholera zich over de omliggende dorpen uitgebreid en is zy ook in de stad toege nomen, daar het aantal cholera-gevallen in den tyd van drie dagen er reeds 109 bedroeg, waarvan 60 met doodelyken afloop. De openbare autoriteit heeft last gegeven tot sluiting der Polytechnische School, naar aanleiding dat een der leerlingen door de ziekte was aangetast. By Fulham heeft eene moeder zich met hare vijf kinderen in de Theems geworpen. Mrs. Francis Leader, oud 32 jaren, had na een twist met haar echtgenoot, het huis verlaten, hare kinderen oud 9, 7, 5 en 3 jaren en een van 5 maanden meenemende. Het knaapje van 7 jaren slaagde er in op het droge te komen en onder snikken vertelde hy een voorbijganger het treurige drama. Het lyk van het 9-jarig kind is reeds ge vonden, de overige ïyken worden nog vermist. Onder vreeselyke smarten stierf eenige dagen geleden een man te Halle. Hy had kort geleden met een mes in de eksteroogen ge sneden en was daarby te diep in het vleesch gekomen. Bloedvergiftiging ontstond en binnen weinige dagen was de man een lijk. Te Eastport, in Maine, is de handels wijk door een brand vernield, welke 10 uren aan hield. De schade wordt op 800,000 dollars geschat. Tweeduizend menschen zyn door deze ramp buiten verdienste geraakt. In den nacht van 16 op 17 dezer is Salisbury, in Maryland (N.-A.), afgebrand. Do plaats bestond meest uit houten huizen en de schade wordt op 1 millioen dollars geraamd. Te Dorsten, in het district Münster, heeft zich de bereden gendarme R. op verschrik- keiyke wyze om het leven gebracht. Eerst stak hy zich eene schaar in de borst en daarop een beitel, waardoor het hart getroffen werd. De aanleiding tot deze daad is onbekend. De koffiehuisbedienden te Parys hebben opnieuw eene demonstratie aan den dag gelegd, ditmaal voor het Raadhuis. De politie zag zich genoopt een troep van 200 a 300 manifestee- renden uiteen te dryven. De maire van Fontenay, by Soissons, is vermoord door zekeren Flandin, wiens signale ment by de gendarmerie bekend is. Hij is op de vlucht. Het is iemand van 25 a 30 jaren. EUÏTKNUAIVD. Italië. De Romeinsche correspondent der „Kreuzzeitung"' meldt uit het Vaticaan dat de Paus nog op den zelfden voormiddag, op welken hy de Hollandsch- Bolgische pelgrims onder leiding van den heer Rickers ontving, den pas eenige uren te voren van zyn verblyf op het land teruggekeerden staatssecre taris kardinaal Jacobini by zich heeft ontvangen en met dezen de voorstellen heeft behandeld welke bij de Nederlandsche regeering zullen worden inge diend ten aanzien van het herstel der diplomatieke betrekkingen. - Een socialist, Krebs genaamd, Pruisisch onder daan, die aan de jongste arbeidersbeweging te Milaan heeft deelgenomen, heeft van de regeering bevel ontvangen Italië te verlaten. Groot-Britannlê. De Iersche nationale Liga is nu ook opgetreden in den strijd tusschen den markies Clanrincarde en zjjne pachters, die 25 pCt. vermindering van pacht vragon. De Liga raadt den pachters aan het bedrag der pacht, verminderd met een vierde, welke de landheer niet wil aannemen, tot een fonds tq vereenigen, dat zal dienen tot ondersteuning der pachters, die van hunne hoeven worden ontzet. - Een Engelsch zendeling, Mackay, is door den koning van Uganda in de gevangenis gewor pen. Mackay heeft een beroep gedaan op de Engel- sche regeering. - De heer Evelyn, lid van het Parlement voor een Zuid-Londensch kiesdistrict, heeft eene rondreis aangevangen als ridder der natuurboter, by haar stryd tegen de kunstboter. Thans bevindt hy zich voor zyn onderzoek in Ierland; vandaar zal hi eerlang aan Nederland een bezoek brengen, om e de zuivelbereiding in alle onderdeelen te bestudeeren Bulgarije. Te Sofia vermoedt men dat Rusland den sultaiJ hoeft doen optreden, ten einde het gezag dei regenten te ondermijnen en het te doen voorkomen alsof zy zich richtten naar Turkye's wensch. D( regeenng i3 echter besloten zich even krachtij tegen de overheersching der Turken als tegen di< der Russen te verzetten. In alle opzichten willei de regenten hunne zelfstandigheid handhaven ei daarom zullen zy zoo spoedig mogelijk het decree uitvaardigen, waarby de Sobranje te Tirnova word bijeengeroepen. De Russische consul heeft gedreigd, dat hy me zyn geheele personeel zou vertrekken, indien di geschiedde, doch volgens den correspondent de „Köln. Zeit." geven de regenten niet toe. De minis ters zullen eerstdaags naar Tirnova vertrekken terwijl majoor Panitza naar het platteland is ge zonden, ten einde rustverstoring door de Russisch party te beletten. Of in T«l«f ri BERLIJN, 20 October. De Russische gezam graaf Paul Schuwaloff, die, dadelijk na zjjn terugji keer uit St.-Petersburg, een langdurig onderhoui had met den staats-secretaris, graaf Von Bismarck is naar Varzin vertrokken om diens vader, prin Von Bismarck, te bezoeken. SZEGEDIN, 20 October. Cholera-bericht van gis teren: 14 ziekte- en 4 sterfgevallen. RANGOON, 20 October. Generaal Macphersor opperbevelhebber van het Britsche leger in Birma is heden te Prome aan de koorts overleden. BRUSSEL, 20 October. De permanente commis sie van de provincie Brabant heeft met 4 tegen stemmen geweigerd het ontwerp betreffende d conversie der stad Brussel, gisteren door den G( meenteraad aangenomen, goed te keuren, omda de tijd van amortisatie te lang is. Men gelooft da de Regeering het besluit van de permanente con missie zal vernietigen. "WEENEN, 20 October Heden kwamen te Trië: aan cholera voor: 9 ziekte- en 2 sterfgevallen; t Pest 32 ziekte- en 15 sterfgevallen. LONDEN, 21 October. De Engelsche Bank vei hoogde heden het disconto op 4 pCt. BERLIJN, 21 October. Keizer Wilhelm ishedei ochtend te halfnegen behouden te Berlyn aang< komen. Aan het station werd de keizer door de stadscommandant, den chef der politie, den minist* van oorlog en andere autoriteiten ontvangen. ST.-PETERSBURG, 21 October. Het „Journal St.-Pétersbourg" betoogt dat het dalen der Russisch fondsen niet is gerechtvaardigd. De Bulgaarscl aangelegenheden zijn niet van dien aard, dat daa

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2