Eeiié geheimzinnige misdaad maakt te Baden-Baden tegenwoordig het onderwerp der gesprekken uit. Op een plek in^ het SchwarzwaM, nabij Gernsbach, welke onlangs overstroomd werd, heeft men het lijk teruggevonden van de onlangs vermiste gravin Laura Von Amiin, schoonzuster van den bekenden diplomaat Harry Yon Arnim, den bekenden tegenstander van Von Bismarck. De toestand waarin het lyk gevonden werd, doet ver moeden dat men hier eerder aan eene misdaad dan aan zelfmoord of een ongeluk heeft te denken. verkeerden; maar de -woestheid der zee maakte redding onmogelijk. Daar men eerst veel later zekerheid krijgt over het al of niet vergaan zyn van schepen, is de schade, door dezen storm aangericht, nog niet op te geven, doch voor zoover thans uit het bekende valt af te leiden, moet die schade zeer groot zijn. Van eenige schepen weet men reeds het lot. Do „Tyne", het transportschip met de 700 man aan boord, is behouden te Portsmouth binnengeloopen een groot ijzeren zeilschip „Malleny", dat Donder dag Cardiff verliet, is in het kanaal van Bristol op de Tuskarrif stuk geslagen en met man en muis in de golven vordwenen; de Duitsche brik „Albert "Wilhelm" leed schipbreuk in de Noordzee, de op varenden werden gered; het Glasgowsche schip „Teviotdale" raakte vast in do Carmarthen-baai, de kapitein en zestien matrozen verdronken bij eene poging tot landen; het schip „Ben-y-Gloe", uit Glasgow, leed eveneens schipbreuk in het Bristol- sche kanaal, doch de opvarenden, op één na, wer den ten slotte gered. Dit is de lijst van den eersten daghet is helaas wel te voorzien, dat zij nog vele dagen zal blijven aangroeien. Alle lof wordt gebracht aan de bemanning der verschillende reddingsbooten. Zy heeft met ware doodsverachting en heldenmoed gered wat er te redden viel. Het meteorologisch observatorium heeft ook dit maal weer gewichtige diensten bewezen. De storm signalen, die Donderdag-ochtend op telegrafisch bevel van het observatorium alom langs de Iersche en Engelsche kusten werden geheschen, hebben onge twijfeld veel ongelukken en schade voorkomen. By de overstroomingen, welke jl. Dinsdag de kust streken van Texas en Louisiana teisterden, zyn zeer veel menschen omgekomen. De storm nam daarna eene andere richting, en veroorzaakte in Kentucky, Illinois, Indiana, Ohio, West-Niewyork en Canada groote schade. Te Buffalo was de kracht van den wind 80 mijlen per uur. Te Nieuw-York werd in de haven een eilandje onder water gezet29 huizen verdwenen en zeven menschen verdronken. De lage gedeelten der stad hebben ook door de overstroo ming geleden. Latere berichten betreffende gelijke ramp by de Sabine-rivier, melden dat 250 menschen in het water den dood hebben gevonden, en in Sabine-city 91, die in gevaar verkeerden, gered zijn. Niet meer dan twee huizen zyn in de stad blijven staanalle andere zjjn öf weggespoeld öf onbewoonbaar. Vrouwen en kinderen werden door den vloed medogosleept, terwijl hunne mans en vaders het aanzagen. Het zeewa ter schijnt mijlen ver, als een muur van vijftig voet hoog, landwaarts in te zijn gestroomd. Bijna de geheele kust van Cameron, in Louisiana, is ondergeloopen. Duizenden stuks vee kwamen om en de oogst werd geheel vernield. De drie mannen die de villa van den Duitschen kroonprins te Portofino binnendrongen en gearresteerd zijn, zijn herkend als bedelaars uit die landstreek. Naar per telegraaf uit San-Fran- cisco gemeld wordt, heerscht de cholera vreeselijk te Soul, de hoofdstad van Corea. Dooreengenomen sterven er dagelijks 1000 personen. Ten gevolge van de moeilijkheden en het gevaar by het begraven, blijven de lijken onbegraven liggen. De stad dreigt uit te sterven. Een verschrikkelijke brand, aan gewakkerd door hevigen storm, heeft het Casino te 'Biaritz vernield. Een bediende is verdwenen; men vreest dat hij verbrand is. De schade wordt begroot op- 700,000 franken. KQLONISN. BATAVIA, 6-11 September. De resident van Banjoemas deelt mede dat, ten gevolge van den hoogen waterstand, opnieuw ver scheidene kleine bruggen in de binnenwegen dor districten Fgerwokorto, Djamboe en Sokaradja zjjn weggeslagen. Voorts zjjn 400 bouws velden, beplant met padi, tabak en andere tweede gewassen, overstroomd en vele bamboezen huizen in de dessa's beschadigd, enkele zelfs geheel vernield. - Het volgende geheimzinnige en zonderlinge bericht bevat „De Nieuwe Vorstenlanden": Een Europeaan ging, vergezeld van een ronggo, op jacht. Zy posteerden zich in glagah- en alang-alang-velden. Om beter te kunnen zien, klom onze ronggo in een boom. Nauwelijks was liy daar gezeten of de velden stonden in lichterlaaie en, omringd als zij waren door het vuur, was er geen middel om te ontkomen. Zy zjjn dan ook levend verbrand." - De controleur H. B, Van Thiol heeft met goed gevolg het klein notaris-examèn afgelegd. - Dezer dagen werd weder een 43-tal veroor deelden, lijdende aan berri-berri, uit het stadsver band te Batavia, ter verpleging naar Buitenzorg opgezonden. - Naar het „Bat. Nbl." verneemt, hoeft mr. U. J. Huber Noodt te kennen gegeven dat hy van plan is tegen April van het volgende jaar 's lands dienst met pensioen te verlaten. Hy zal alsdan gedurende twee jaren als directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid hebben gefungeerd. - Dr. Treub, directeur van 's lands plantentuin te Buitenzorg, moet in den laatsten tijd aan het sukkelen zijn en dit zou moeten worden toege schreven aan zijne ongezonde woning in den tuin. Hij zal nu moeten verhuizen en tijdelijk buiten den tuin gaan wonen. - Dezer dagen heeft bij eene Europeesche familie te Batavia, H. G., poging tot vergiftiging plaats gehad. Gelukkig zjjn de leden van die familie er met eenige dagen ongesteldheid afgekomen. - Naar wjj vernemen, zal de kapitein der inf. S., in garnizoen te Padang Pandjang, zich voor den krijgsraad moeten verantwoorden over eene grove be- leediging, zijnen collega G. aangedaan. (J.-B.) - Daar drie kapiteins der infanterie weer uit Nederland zullen terugkeeren, is het te verwachten dat de promotie bij de infanterie eenige stagnatie zal ondergaan. - Eenige dagen geleden reeds heeft' fcich de cholera in verscheidene kampongs vertoond. Zoo ook in kampong Noordwyk verloor eene zekere inlandsche vrouw R. twee harer familie leden in den tijd van een half uur. Door don gonverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen Civiel Departement. Ontslagen: Uit zijne betrekking, de 3den commies bij de algemeene Kekenkamer F. J. H. Hirsch. Op verzoek, eervol uit zijne betrekking, wegens ziekte, de schout voor de politie te Padang (Sumatra's Westkust), A. W. Y. Hinne. Benoemd: Bij het departement van financiëntot hoofdcommies de 1ste commies G. C. Th. d'Amaud Gerkens tot lsten commies, de 2de commies de F. A. Le Clercq De Courcellestot 2den commies, de waarnemende 3de com mies G. L. Hoflandtot 3den commies, de klerk mr. W. F. Haase; tot schout voor de politie te Padang, de ambtenaar op wachtgeld W. J. Bons, laatstelijk schout bij de politie te Semarangtot predikant bij de Protestantsche gemeente te Amboina, de predikant te Bandjermasin (Zuider- en Oos- terafd. van Borneo), CT Kogge. Ingetrokken: Het aan den 3den commies bij de Algemeene Kekenkamer H. D. Peeters, wegens ziekte, ver leend tweejarig verlof naar Europa. Gesteld: Ter beschikking van den voorzitter van den landraad te Pati (Japara), ten einde te worden belast met griffierswerkzaamheden bij dat college, mr. M. C. Rogge. Belast: Met de waarneming der betrekking van op zichter 3de kl. by den waterstaat en 's lands burg. op. werken, de ambtenaar op non-act. G. Heuff, laatstelijk opz. 2de klasse. Departement van Oorlog. Verleend: Een 2-jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den lsten luit.-kwartmr. bij de mil. adm. J. C. Palm. Benoemd: Bij het wapen dor infanterietot majoor, de kapt. H. J. Knijff; tot kapt., de 1ste luitenants L. C. Baggelaar en P. W. Stort; tot militairen commandant van Riouw, de kapt. der inf. jhr. E. H. F. Leyssius. Geplaatst: De militaire apotheker 2de kl. A. Groot hof! te Semarang, onlangs uit Nedorland aangekomen als bestemd voor den dionst hier te lande. Overgeplaatst; De 1ste luit. der inf. F. H. Boiese- Yain Y«u het 18de bat. bij hot lste garnizoens-bat. van Atjeh en Onderh.; de off. van gez. lste kl. J. Visser van Batavia naar Buitenzorg; de mil. apotheker 2de kl. M. Wide- man van Semarang naar Djokdja; de 2de luit. der inf. J. N. C. baron Van Heerdt, van het 18de bat. inf. bij de troepenmacht te Deli; de lste luit. der art. jlir. L. A. R. Six, van de 2de comp. veldbatt. te Banjoe Biroe naar de lOdo comp. te Willem I; de lste luitenants-kwartiermeester H. J. Osten, van Tjilatjap naar Ngawie en J. Van der Plank, van Ngawie naar Semarang. DUIT14NL.AND. Fraukrjik. Do heer Sarrien, minister van binnenlandsche zaken, heeft gisteren zjjn verzoek om ontslag inge trokken, nadat hem er op gewezen was, dat het besluit, den vorige» dag door de Kamer genomen, de verantwoordelijkheid van het geheele Kabinet betrof. Ook de heer Sadi Carnot heeft zjjn verzoek om ontslag ingetrokken. Door een nieuw debat zal onverwijld gelegenheid gegeven kunnen worden em op stellige wijze te verklaren hoe men tegenover het ministerie gezind is. In afwachting daarvan gaan de onderhandelingen tusschen den heer De Freycinet en verschillende leden der meerderheid voort. Op het eerstö bericht van de haar verleende gratie hééft Louise Michel aan de „Cri du Peuple" het volgende geschreven: „De regeering behoorde zooveel gevoel van be tamelijkheid te hebben, dat zjj eindelijk eens ophield, mjj met hare gratie in het aangezicht te slaan. Ik hoop, dat de vrienden niet zóó dom zullen zjjn van zich aan iets anders gelegen te laten liggen dan aan de amnestie. Wat mjj betreft, men kan my vonnis sen, ontvonnissen, hervonnissen naar believen. Ik haal over al die belachelijke zotternijen de schouders op." Beljjig, Het ontwerp betreffende de conversie van de openbare schuld der stad Brussel is door den ge meenteraad met 19 tegen 10 stemmen aangenomen. Alle fraction der liberale party zjjn het eens ge worden, om de candidatuur voor de Kamer van Vertegenwoordigers aan te bieden aan den heer Guillery, oud-vertegenwoordiger van Brussel. Bulgarijö. Het „Journal de St.-Pétersbourg" blijft beweren dat de Bulgaarsche verkiezingen onder ellendige om standigheden hebben plaatsgegrepen. Het blad be roept zich o. a. op een telegram van de „Neue Freie Presse", volgens hetwelk men in negen dis tricten zich van stemming eenvoudig onthouden had. De „Standard" meldt uit Philippopel dat Kaul- bars zyn hoofdkwartier te Roestsjoek heeft opge slagen en een plan voorbereidt, om 10,000 troepen verdeeld over de garnizoenen van Varna, Schumla, Widdin en Tirnova, om te koopen, ten einde door eene omwenteling de Bulgaarsche regeering af te zetten. Gadban-Effendi is gisteravond te Sofia aangekomen. Men zegt dat hij bij de Bulgaarsche regeering zal aandringen op het verschuiven der opening van de groote Sobranje. Al de ministers en leden van het regentschap maken zich tot vertrek naar Tirnova gereed. T«lecrammea. WEENEN, 19 October. Aan de „Neue Freie Presse" wordt uit Sofia gemeld, dat, met betrekking tot het zenden van eene deputatie aan den keizer van Rusland, de Bulgaarsche regeermg nog geen defi nitief besluit genomen heeftdaarentegen is besloten een vertegenwoordiger naar Konstantinopel te zen den, om daar raad in te winnen over den toestand in Bulgarije en de meening van den sultan over de keuze van een vorst te vernemen. BRUNSWIJK, 19 October. De bekende Welfische raddraaier, de advocaat Dedekint, te Wolfenbüttel, is gisteren in hechtenis genomen en in voor-arrest ge steld. De reden van deze gevangenneming is onbekend. WEENEN, 19 October. Cholera-berichtte Triest 7 ziekte- en 1 sterfgevalte Pest 27 ziekte- en 19 sterfgevallen. PARIJS, 19 October. Heden werd generaal Ulrich begraven op Père cachaise. Onder de kransen op de lijkkist werden opgemerkt: een van Pfalsburg, een van de Pfalsburgers te Parys en een van de patriotten-liga. In den stoet vertoonden zich afge vaardigden van Elzas Lotharingen, Pfalsburg en leden der patriotten-liga. Toen de stoet voorbij het standbeeld van Straatsburg trok, ontblootten alle deelnemenden het hoofd; andere demonstratiën hadden niet plaats. Terwjjl men het koffiehuis aan de „Porte Montmartre" voorbijtrok stond een zich daar bevindende jonge man op en riep: „Wegmet BoulangerWeg met den ellendeling!' De toe schouwers vielen hem in de rede en riepen: „Weg met den Pruis! Werpt hem in 't water!" De politie nam den vreemdeling in bescherming en geleidde hem naar het politie-bureel, waar uitge maakt werd dat deze schreeuwer geen Pruis was, maar de journalist Bave, correspondent van de „Indépendance de l'Allier". Bave verklaarde „Weg met Boulanger!" geroepen te hebben omdat deze zich niet bij de begrafenis van generaal Ulrich had doen vertegenwoordigen. GALVESTON, 19 October. Aan boord van het Engelsche stoomschip „Robinia" ontstond tijdens het laden brand in het ruim. De van den wal aan geboden adsistentie werd niet aangenomen; men

Leidsch Dagblad | 1886 | | pagina 2